Keresés

Részletes keresés

leavirág Creative Commons License 2006.04.03 0 0 3869

Sziasztok!

Csak most sikerül írnom, én is voltam az Oázisban ( a Soroksáriban ) és sok gyönyörűség volt, ott minden növényre érvényes volt az engedmény. Leanderjük nem volt, de azt mondták, hogy hétfőn vagy kedden jön egy kamionjuk amiben már lesz leander, szerdára pakolják ki.

 

anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3868
Azért ez a feje, lába nem elég, de az tény, hogy a teleltetés a legfontosabb eleme a tartásnak, viszont erre sincs szabály, a mi pincénk száraz, krumplit pl. max. decemberig tudunk benne tartani, totálisan sötét, de a leanderek olyanok mikor feljönnek, mint amikor lementek.
Előzmény: Szultán. (3866)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3867
Az a legaktívabb és nagyon szép fajta, de nehéz kordában tartani. Neked biztos sikerülni fog, majd figyelünk.
Előzmény: rágica (3865)
Szultán. Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3866

„Mindenkinek adtam ápolási utmatatót...” – feje napban, lába vízben. Ennyi épp elég. :)

Tapasztalatom szerint, a teleltetésnél „véreznek” el az ajándékba adott leanderek nagytöbbsége. Kevés az aránylag hűvös, párás pinence.

Előzmény: Lady Gyöngyös (3862)
rágica Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3865
Sziasztok!
Megérkezett a tavasz, és alig jut időm arra, hogy Veletek legyek! De itt vagyok, és el is olvastam mindent! Gondolhatjátok, hogy a "Chopin" engem is lázba hozott! Most már legalább tudom, hogy mit keressek! (Talán, ha elég ügyes vagyok még valamilyen debreceni kapcsolatot is össze tudok hozni.)
Ma én is metszegettem a kicsiket, és a nagyobbacskákat. Az öregekhez még nincs erőm hozzáfogni, de hamarosan arra is sort kell keríteni!
Anblock!
Képzeld! A bordón megjelent 1 apró kis gyökérszőröcske! Remélem hamarosan jönnek a többiek is!
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3864

Én is hiába lakom Pesten, nem sűrűn járok be "csak úgy", nem csak az idő, hanem az ára miatt is. Ezek a mai jegyárak bizony meggondolandóvá teszik, de Budaőrsön, a város ellenkező pontján van gy fél telkünk, a férjem Kaposváron dolgozik, hétfőn megy, csütörtökön jön, így hétfőn kimegyek vele és gyalog jövök haza, csütörtökön fordítva, így egész nap dolgozhatok. De öt járművel kell menni és közel két óra az utazás.

Előzmény: Lady Gyöngyös (3863)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3863
A gizmóé az 1312-es képen van közelről most a 85. oldalon.
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3862

Azt az egyet az idén nem fogom metszeni, még tényleg kicsike.

De minél tovább nézegetem a többit, annál jobban metszegetem.A gyökereztetésből egy adagot már elültettem, a másik adag még most gyökeresedik.A munkahelyemre vittem be őket  metszés után így több mint felét már az első nap felajánlottam. iskolában dolgozom, több mint 70-en vagyunk egy helyen. Mindenkinek adtam ápolási utmatatót mert nem nagyon szeretek úgy virágokat ajándékozni, hogy utánna már csak azt hallom hogy kipusztult. De itt nincsenek ilyen kertészkedők!!! Egyébként nem gond a vásárlás, inkább nehezebb a találkozó hely megközelítése főleg pesten. Nekem általában a páromhoz kell igazodnom, ügyvezetőként elég sok helyen megfordul. pl boszival budán találkoztunk, és olyan nagy útfelbontás volt, hogy fél óra kellett mivel megtalált. Szóval inkább ez a nehézkes.

Előzmény: anblock_italia (3860)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3861

Remélem az idén sok örömben lesz részem, amiko a kis magosak elkezdenek virágozni. Aztán majd "kiárusítást" rendezhetek belőlük. Szimpla rózsaszín, fehér és bordó biztos lesz sok, és talán most is akad egy két különleges. Az első hyajtatásból, amikor nem volt több, mint húsz, volt két nagyon különleges és több nem nagyon különleges, mondjuk csak annyi, hogy ciklámen színű és nem volt porzószála, olyan volt a közepe, mint egy csillag.

Egyébként mindenkinek nagyon szívesen adok hajtásokat, csak valahogy ne kellene postára adni. Mi az M3-as bevezető szakaszának újpalotai elágazásához nagyon közel lakunk.

anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3860
Látom a Tied még elég kicsi, nem hiszem, hogy metszetted.
Előzmény: Lady Gyöngyös (3856)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3859
Nagyon kedves vagy, de tudom, hogy egy ilyen vásárlás elég macerás, gondolom annyi kertbarátod van, nem akarlak még én is terhelni. Majd esetleg valamikor egy-két hajtást egy metszéskor fogok kérni, de ráér. Egyébként metszegetitek őket magatoktól, vagy inkább csak kérésre?
Előzmény: Lady Gyöngyös (3856)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3858
Nagyon szép, üde. És mint írod, bimbós. Mi már nagyon régen nem vettünk, a dupla lazacot vettük utoljára, akkor gyönyörű volt, most már le kellett vágni.
Előzmény: gizmo01 (3857)
gizmo01 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3857
Az enyém most ekkora már. Igaz, hogy tavasszal került hozzám!
Előzmény: anblock_italia (3854)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3856

Én Mátészalkán vettem 1600-1800 körül.

De mostmár nagyon várom a debrecen sámsoni úti kertészetben érkező választékot.

De szerintem május közepe körül lesz mindenhol a legnagyobb választék. Ha gondolod vehetek neked ha majd  meglátom valahol, elég sokat szoktunk pestre járni és elvihetem neked, mint boszinak!

anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3855
Megnézegettem, most már csak azt áruld el, hogy Te onnan rendelted?
Előzmény: Lady Gyöngyös (3852)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3854
Hát ha ez a XIII. kerületben van, akkor már jártam ott többször, virágokat is vettem, de leginkább a lányom esküvőjére a kellékeket. Ez ősszel volt és egy kirakatrendezővel voltam, de tudom, hogy egyedül is mehetek, csak pénz kérdése. Ez is olyan, mint a tegnapi Oázis vásár, ha minden szükségest itt szerez be az ember, akkor bőven megéri. Köszi az infót, ha ez nem is az az üzlet, akkor is annak a láncnak a tagja. Csak az a rossz, hogy ha nincs, akkor csak nem szalad el az ember nap, mint nap. Neked gondolom nagy szerencséd is volt, meg talán igazolványod is. Na, majd meglátjuk. Köszi mégegyszer.
Előzmény: gizmo01 (3851)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3853

Lehet már ő is nagyobb lett volna már tavaly , de én szeptemberben, elég későn vettem. Láttam Mátészalkán és Debrecenben is.

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3852

Igen Boszi a tied is ez a fajta.

 

www.arndal.dk

 

A képet innen töltöttem le!

Remélem a tied is túl élte a telet!  

Előzmény: földiboszorka (3845)
gizmo01 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3851
Szent László utca, de ez nagyker, csak vállalkozóival mehetsz be és ha éves tagságot váltassz. Illetve nem is tudom, hogy idén is van-e még napijegy, de tavaly a napijegy 2000 ft volt. Egyébként még akkor is érdemes bemenni, de szerintem csak később, ha a balkonnövények is kellenek, mert akkor érdemes rászánni ezt a pénzt. Cserepek is vannak és azok is sokkal olcsóbbak.
Előzmény: anblock_italia (3850)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3850
Mi Pesten lakunk, elég jól ismerjük a virágüzleteket, örülnék, ha megmondanád, hogy melyik volt, ki tudja, talán máskor is árulnak olyat, vagy valami  más különlegest.
Előzmény: gizmo01 (3849)
gizmo01 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3849

Én nem a legjobb képet raktam fel róla, viszont Lady Gyöngyösé egy "műtermi" kép, vagy legalábbis lakásban készült. Ezért nem egyeznek a színek. Nálam a múlt évben körülbelül négyszer hozott virágokat és azok mind azonosak voltak. Hogy megtartja-e a színét nem tudom, mert a második szezont tölti nálam a kicsike:-)))
Egy virágpiacon, Pesten akadtam rá, tegnap voltam, de még nincsenek leanderek. Viszont egy hibiscussal gazdagodtam:-)))

 

Előzmény: anblock_italia (3848)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3848
Mert bár nyílván ugyanaz a fajta, de a képeken már nem ugyanolyan a színük.
Előzmény: gizmo01 (3846)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3847
Csak úgy valamelyik virágüzletben vetted? És évek óta tartja ezt a színt? Mert a holland kertészektől vásátoltak gyakorta elvesztik a színüket, mi  jártunk már úgy.
Előzmény: gizmo01 (3846)
gizmo01 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3846

Igen, egészen biztosan ugyanaz... Úgy látszik túlkicsinyítettem a képet:-)))) Na majd legközelebb...

A nevét csak onnan tudom, hogy benne volt egy kis tábla a cserepében és ez áll rajta!

Előzmény: Lady Gyöngyös (3843)
földiboszorka Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3845
ezt kaptam tőled én is!patyolgattam is télen, mint a hímes tojást
Előzmény: Lady Gyöngyös (3843)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3844
De milyen katalógusban?
Előzmény: Lady Gyöngyös (3843)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3843
Szerintem 90%, hogy neked is ez van. Én tavaly vettem, mostmár úgy néz ki hogy ki megy belőle a törpésítő. Ez egy régebbi kép (Kb 2-3 hetes) de azóta már sokat fejlődöt. Majd felrakom ha virágozni fog, a tavalyi szinére visszaemlékezve olyan volt mint a tied.A katalógusban schopin a neve. 
Előzmény: gizmo01 (3841)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3842
Kár, hogy olyan kicsi a képe. De most már rémlik, hogy én is írtam, biztos nem nőtt nagyra, mert mindenki kér tőled hajtást. Ugye régebben több nagyobb kép is volt róla? Tényleg gyönyörű, de hogyan találtad, hogy még a nevét is tudok? Mert mondjuk a Salmone az olyan átlagos, és nem is  név talán, csak szín.
Előzmény: gizmo01 (3841)
gizmo01 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 3841
A múlt évben sikerült rátalálnom, Chopen a fajta neve. Igaz nem ez az egyedüli kedvencem:-)))
Előzmény: anblock_italia (3838)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.01 0 0 3840

Én nagyon szorgalmas voltam, átültettem végre szép nagy, füles cserépbe a legnagyobbakat, kevés segítséggel, úgyhogy most nagyon elfáradtam.

Végre nem fogja őket borogatni minden szellő:-))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!