Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22435

Nem, ott nincsenek.

Előzmény: Törölt nick (22433)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22434

És az nem merült fel még benned, hogy esetleg az is megoldás lenne, hogy nincs büntetés, nincs órás szopatás, amúgy nemes bosszú gyanánt, hanem érett felnőtt emberek felfogják, hogy hol mennyivel szabad?

Te miért vagy képes 30-cal menni suli mellett? Mert szénné bírságoltak, ha nem mentél annyival? Aligha hiszem.

 

Nos?

Előzmény: Pitrinkó (22428)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22432

Kicsit le vagy maradva, úgy egy jó évet...

Előzmény: Pitrinkó (22427)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22430

És kibaszott sok adót fizetek, lehet havonta többet, mint amit te egy évben keresel. 

 

Szeritnem nem kéne belemenni, kinek van hosszabb, vastagabb és keményebb.

Mert nagyon nem tartozik ide, no meg attól (csak attól) nem lesz senkinek jobban igaza, hogy több pénze van.

Szóval szerintem ezt hagyhatjuk is.

 

De nyugtass meg, hogy megértetted, azt is, amire EZT írtam, a "csak" 300 lóerős autót tudod megengedni... A jobbágy-szint és hasonlók...

Előzmény: Pitrinkó (22423)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22429

Bocs, rosszat írtam.

A BudaPlaza-ra gondoltam...

Előzmény: Törölt nick (22421)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22428

Ha csak akkor és ott mérnétek, ahol értelme van, a népek komolyan vennék. De minthogy 1000 mérésből 990 olyan, hogy semmi értelme, a maradék 10-et se veszi komolyan senki.

 

Ha csak azon a 10 helyen mérnétek, de ott AZONNAL lenne komoly büntetés, megállitással, egy óra vesztegléssel - de csak ott - az jó lenne.

Ehhez dolgozni kéne, és nyilván kevés bevétel lenne, de kevesebb ovodást utnének el a zebrán.

Előzmény: Macika (22426)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22427

hiszen máshogyan nem tudom

 

 

Hehe, nem te szoktál rendőrautoban "dolgozni"?

Előzmény: Macika (22425)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22426

Jól értem, hogy azt mondod, hogy azért hajtanak csakazértis a Fillér utcában agyatlanul, életveszélyesen, mert a Győri RK. mért az M1-esen 130-nál? Akkor is, ha tudják, hogy 30-45-60e Ft-ba kerülhet nekik a gyorshajtás!?

 

Mondd, hogy csak viccből írtad le ezt a hsz-t...

Előzmény: Pitrinkó (22420)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22425

Támogatom (persze csak elviekben, hiszen máshogyan nem tudom) a megállításos sebességellenőrzést.

 

De hol is voltál, amikor a szégyentáblában a megállítással megbüntetett szitkozódik? Hol voltál, hogy megmondd neki szemtől szemben, hogy sokkal jobb ez a megoldás???

Előzmény: Törölt nick (22419)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22424

M6-on hol? ott nem szoktak.

Előzmény: Törölt nick (22422)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22423

Nekem is van más, ami fontosabb az autónál, csak szolok. Amugy jöhet a NAV, minden fillér legális (jött is amugy pár éve de akkor még APEHnek hitták). És kibaszott sok adót fizetek, lehet havonta többet, mint amit te egy évben keresel. 

De ez baromira off, nem?

Előzmény: Macika (22418)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22420

Megadtad a választ.

 

Azért szarják le, mert nem csak indokolt helyen mértek.

 

Ha csak indokolt helyen lenne mérés, akkor más lenne.

Előzmény: Macika (22417)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22418

a társadalom és a jog/közrend téged emberszámba sem vesz, gyarmaton élő röghöz kötött jobbágy sorban tart és fizetteti veled az adókat, kamatokat stb.

 

Gondolom, ezért tud csak egy 300 lovas (nem BMW-t) fenntartani.

 

(Félreértés ne essék, nem irigykedek, ha nekem jobban menne, nagyon soká kerülne az autó sorra, amiben előre szeretnék lépni.)

Előzmény: Törölt nick (22415)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22417

Az autópálya nem érdekel, mint már többször említettem, felőlem menjen mindenki, ahogy akar, a szelekció meg majd működik, ha akar, remélem, én nem leszek részese vétlenként.

 

Lakott területen pedig...

 

Tudod, én már mértem rendőrrel egymás utáni 3 napot a Fillér utcában. Ha valaki nem ismeri, egymás után van a lejtőn lefelé óvoda, iskola (bölcsi is talán). Pártíz méterenként zebrával.

Nos, a rekorder egy szőke hölgyike volt 96-tal, valami nagy dög terepjáróval...

Mellette minden mérésen (1,5 óra mindössze) megvolt 20-25 gyorshajtó.

 

Tudom, hogy nem csak ilyen (indokolt) helyeken mérnek. De ameddig ilyen indokolt helyeken ennyire leszarják az autósok a VALÓBAN indokolt korlátozást, akkor miről is van felháborodás?

 

Másik kedvenc hely az Újbuda Center bejárata a Budafoki útnál.

Szintén zebra. A hely adottságából eredően elég nagy gyalogosforgalommal.

 

Egy időben ott is volt mérés. 112 volt a rekorder és 100 felett is mentek többen is.

 

Szerinted valóban helyes, hogy egyes autósok véleményezik a megengedett 50-et, és úgy gondolják, van ahol 60, van ahol 70 és van ahol 100-at, vagy még többet jelent a valóságban???

Előzmény: Pitrinkó (22414)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22416

Nagyon szép szöveg, azért csak azt tenném hozzá, hogy az első éjszaka joga az rendben van, de ha kötelességgé teszik, akkor nem kéne:)

Előzmény: Törölt nick (22415)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22414

Nem szaladok bele trafiba - évente 30-50 ezer km-t vezetek, autopalyan az elmult 15 évben nem buntettek meg, azon kivul tán volt 2 zarovonal ugyem, amit simán kifizettem, na bumm, jogos.

 

Amugy nem számolom össze, hogy mennyit gyorshajtok - sokat - kb mindig. A zarovonal sincs betonbol. Autom bőven a felső kategoria (300 loerő - de nem BMW és nem vagyok kopasz:))

 

Ja, balesetem se volt. Olyan se, hogy én voltam a vétlen - mert elkerülöm azt is. Városban ovodánál simán megyek 30-cal, mert pontosan tudom, hol állok meg, ha kell.  Autopályán ha olyanom van, 230-cal is. (nem ebben a nyálkás időben persze, elég most a 180)

 

Szoval, ha mindenki igy vezetne, én elviselném.

Előzmény: Macika (22411)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22412

Egyik eddigi kormány sem merne ilyet meglépni, mert az lenne az utolsó hete a Parlamentben.

 

Ugye te sem gondoltad komolyan?

 

22 év alatt nem volt még  olyan kormány, aki fel mert volna vállani valam iehhez hasonló, ennyire népszerűtlen döntést, mert ragaszkodik a húsosfazékhoz...

Ezért nem lehet betiltani a lézerblokkolót sem...

Előzmény: Pitrinkó (22409)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22411

Ez erősen nézőpont kérdése.

Ti szándékosan tükörből nézitek.

Nem látjátok, hogy ha 4 évvel a szigorítás után is ugyanannyi renitens van, nem sikerült rákényszeríteni a szabálykövetésre azokat, aki csakazértsem hajlandók betartani a szabályokat, akkor az nem a betartatók szégyene.

 

De annyiban egyetértünk, hogy nem tartom szerencsésnek a lakott területen 65-tel közlekedőket, mert ők beálltak a közigbírság miatt még "szabályosnak tekintett" sebességre, ami viszont egy esetleges (a gyalogos figyelmetlensége miatt bekövetkezett) gyalogosgázolás esetén halálos lehet.

 

Ebből következik, hogy nagyon sürgősen át kellene állni a megállításos mérésre.

Felvenni még 2x ennyi rendőrt, olyanokat, akiknek csak az lesz a dolguk, hogy a megállításos mérésben részt vegyenek. Ez azért is jó - mint most bebizonyítottátok - mert a bevésődés azonnali lesz. Kisebb bírságokkal a közignél, de mindenkinek járjon ki az 5 rugó ha túllépte 5 km/h-val a megengedettet.

 

Te, biztos ilyet szeretnél?

 

Vagy egy (ön)kontroll nélküli világot???

 

Tulajdonképpen mi is a problémád?

Hetente szaladsz bele trafiba? Vagy miért ez a stílus?

Előzmény: Pitrinkó (22408)
Byk001 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22410

Jól mondtad: HA AKARNÁ

Előzmény: Pitrinkó (22409)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22409

Adóugyben nem kell, nem is lehet népszavazást kiirni. A Parlament ha akarná, 3 perc alatt hozhatna ilyen törvényt.

Előzmény: Macika (22407)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22408

Kösz, hogy bebizonyitottad, hogy a rendőri mérésre semmi szükség - mármint leszámitva a pénzbehajtást. Tehát sem a mérést végző rendőrökre, sem a segítőikre semmi szükség.

 

Mi is ezt mondjuk, köszönöm, hogy elismerted.

Előzmény: Macika (22406)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22407

Szerinted a magyarok hány %-a menne ebbe bele? Mármint a nyilvános adóbevallásba?

Nem hiszem, hogy pár %-nál több.

Én mondjuk elfogadnám, na de nekem nincs mit rejtegetnem. Azok nem fogadják el, akiknek van. És olyanbol itthon túltermelés van...

Előzmény: Pitrinkó (22405)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22406

Azzal az idióta autóvezetővel mit lehet kezdeni, aki másodszorra is, harmadszorra és negyedszerre is belemegy fél év alatt a trafiba???

Valóban nem a rendőri munka miatt csökken a balesetek száma. Ez 100%!!!

Elég megnézni a benzinfogyasztás alakulását az elmúlt 3-4 évben. Nagyjából ilyen mértékben csökkennek a balesetek is, mint a tankolások száma/mennyisége.

Megdöbbentő, hogy továbbra is arányaiban ugyanannyi a gyorshajtók száma, pedig májusban lesz 4 éve, hogy MINDENKI tudja, 30e Ft a legolcsóbb bírság!

És alig valamit változott a jogkövetés!

Előzmény: Törölt nick (22395)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22405

hogy a jövedelmi viszonyok

 

Ehhez elébb az kellene, hogy mindenkinek a jövedelmi viszonyai nyilvánosak legyenek, és a valóságot tükrözzék.. Mondjuk Svédországban, Norvégiában nyilvános az adóbevallás, megnezheted a szomszédét a neten. Ha nem tetszik, szólsz a megfelelő helyen. Igaz, ott azt, aki tisztességesen lett vagyonos, elismerik és tisztelik ezért.

Előzmény: Macika (22403)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22404

Aham, ezért pl kéne egy jo kis hajnali fagy már, és teljesen jól lehetne utána közlekedni, mert a hulyék összetörik magukat, csak a gyakorlottak maradnak.

Előzmény: nopánick (22401)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22403

Huszadszorra írjátok le, és továbbra sem hiszem.

Nem tartom szerencsésnek a gyorshajtás pénzzel való megvásárlásának lehetőségét.

Jogosítvány-bevonással honorálnám. Az az EGYETLEN, amivel egyformán lehet fegyelmezni mindenkit.

 

Pénzbüntetés nem lehet azonosan húsbavágó/nevelő egy tényleg minimálbéren dolgozó 10 éves Suzuki-tulajdonosnak összehasonlítva egy minimálbér után adozó Hummer-essel.

Pénzbüntetés csak úgy lehetne igazságos, nevelő hatású, ha úgy csinálnák, ahogy pár európai kultúrállamban, hogy a jövedelmi viszonyok igen komoly szorzóként működnek.

 

Én úgy csinálnám, hogy első alkalommal (mondjuk 50%-os túllépésig) nem büntetnék, mindössze egy hivatalos, iktatott levelet küldenék ki tértivevénnyel, melyben értesítem, hogy megvolt az első gyorshajtása, amelyre ezúttal még csak figyelmeztetés a reakció, de ismétlődés esetén már figyelmeztetés nélkül 1 hónap jogsibevonás lesz. Esetleges további ismétlődés esetén pedig emelkedik a bevonási idő.

És ne panaszkodjon senki, hogy neki munkaeszköz a jogosítvány, nélküle éhenhal a családja.

Akkor mondja ezt magának, akkor gondolja ezt végig, amikor beletapos a gázpedálba!!!

Előzmény: Pitrinkó (22385)
nopánick Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22402

Szándék találgatás nélkül is, mivel

a fentről-lefelé tábla olvasási szabály is ezt adja ki :-)

Előzmény: Macika (22400)
nopánick Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22401

.... a forgalomból pont azok kerülnek ki javrészt,

gondolom akik eddig sem soakt autóztak.

 

Azaz a legveszélyesebb és jó népes csoport tagjai, a kevés rutinnal bírók.

 

Nem csoda, ha emiatt csökken a balesetek száma is.

Előzmény: Törölt nick (22395)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22400

Látható, hogy a 80-as tábla le volt fekete nejlonnal takarva, azt vagy a szél vagy a Szél (a József) letépte.

Szerintem 40-nel lehet haladni, mivel a szándékot kell nézni, logikával.

A rendőr ilyen helyen nem fog mérni, mivel a korlátozótáblát le kell fotóznia mérés előtt bizonyítéknak, így meg rögtön kiderülne a turpisság.

Előzmény: Pitrinkó (22380)
Macika Creative Commons License 2012.02.20 0 0 22399

Na ugye.

 

Erre rímel az a kedves hölgy, aki rákérdezett az őt megállító rendőrnél, hogy érti ő, hogy ebben az utcában ezen a szakaszon megállni tilos, de mennyire? Kicsit  vagy nagyon?

Előzmény: M.Sanyi (22378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!