<a href="http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29984&count16=1" target="_blank">Idióta cikk a HWSW-n.</a> Egyébként a földrajzi koordináltás helymegadást nekem sem kajálja. De azt megcsinálhatjátok, igaz, ez nem a legegyszerűbb ötlet, hogy a Google Earth által mutatott helyet megnézitek a maps.google.com-on, és ezt a linket adjátok meg.
Elsüllyesztve: USS "Arizona" (BB-39) Mellette a kiállított múzeumhajó USS "Missouri" (BB-63). Ezen látható még műholdról is a 9 db 16" (50-es) hajóágyú.
A GE elődje a Keyhole volt. A rajongók/függők fóruma ott továbbra is él. http://bbs.keyhole.com Ott esetleg könnyebben találsz válaszokat a kérdéseidre.
Bár annyira nem friss a dolog, hogy levették volna az egyik Musztág Atát, ebből a hegyből itt kettő is van, egymástól vagy 1000 kilométerre. Stein Aurél járt arra sokat.
Ahogy elnézem a Google ázsiai dolgait is fejlesztették: Több indiai nagyváros, Afganisztánban Kabul és Dzsalalabad bővült, és feltették a Csomolungmát és környékét is nagyobb felbontásban, csak nem tudom, mekkorában, mert nem látok ott autókat :)
ma mutatták meg nekem a GE-t. teljesen le vagyok nyűgözve. hogy a fenébe lehet, hogy ennek indulásakor nem csaptak hetedhét országra szóló hírverést??? szerintem ez legalább akkora dolog, mint maga a google kereső. komolyan, hihetetlen. mire képes az ember!
ja, és én is függő lettem...
1.) miként bővül légifelvételekkel? miért pontazokról a pl. magyar részekről van légifelvétel, amikről? pl. tolna.
2.) létezik már valahol olyan weboldal, ahol az érdekes helyek koordinátáit gyűjtik, mint ahogy itt a fórumon is elkezdődött?? ez a legjobb!
3.) mekkora dolog már bejárni ezzel a vidéket, a várost, ahová nyaralani akar menni az ember!!! hát tényleg nem térek magamhoz...
Tegnap, (szept. 16-án) ismét több nagyfelbontású képpel bővült a Google Earth kollekció, ezen kívül a National Geographic magazin afrikai cikkeinek tartalomjegyzékét is jelzi egy új adatrétegben. (Csak be kell kapcsolni.)
"Today we have published a large collection of high-resolution imagery updates and have also initiated a new significant element of Google Earth -- data layers that index content from National Geographic Magazine about the continent of Africa. "
A beállítások között (az első lap alján) megadhatod, hogy fok-perc-másodperc, vagy fok (tizedesekkel) jelölje a pozíciókat. Nekem sajnos a decimális és metrikus mérték amit az agyam fog, nekem 2 font banán akkor is egy kiló, egy pint sör meg fél liter... :-)))
Nekem így sem megy. Az egyetlen formátum, amit elfogad: 40.711766, -74.012219 Ezt nemrég tette be mgy, erre azonnal ugrik a GE, a többire nem. Lehet, hogy valami beállítás nem jó?
Hát ezt így nem volt egyszerű megtalálni...viszont jobb módszer kellene. Többiek hogyan állapítjátok meg az adatokat úgy, hogy a fly to mezőbe illesztve megtalálja az objektumot?
ha a search-mezobe masolod akkor lehet hogy nem fog kijonni. Nalam a Google-ben lent balra van a pointer es ott kell ugy nagyitani (dupla bal klikkel) hogy ennek az erteknek a kozeleben maradj.