Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23950

Támadás volt, csak nem ellened, de mivel érintett vagy , felvetted az inget egyből. Egységesen a zárt aukció intézménye ellen keltem ki, de semmi gond, jövő héttől akkor én is így nyomom....

 

Szólok Balázsnak is, hogy most ez a divat, hátha nem vette észre....

 

 

 

Előzmény: zomisz (23949)
zomisz Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23949

nem akartalak meggyőzni és szerintem egyetlen fenyegető mozzanat sem volt a hozzászólásomban, pusztán azt írtam le, hogy ha a kényelmi szempontjaimat feladnám, akkor ezt kellene tennem ahhoz fenntartsam a jelenlegi szintemet. Ez fenyegetőzés? Pusztán azért szálltam be a fórumba, mert nem gondolom, hogy valaha rosszban lettünk volna, ezért nem tudtam hova tenni ezt a támadást...(nem volt az? Akkor nyilván félreértettem)

Előzmény: Törölt nick (23948)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23948

Ugyanúgy nem tudsz meggyőzni, mit ahogy én téged.  Magyarázhatod, fenyegetőzhetsz, a lényeg, hogy a jutalékfizetést játszátok ki.

 

Én itt zártam. 

 

Ha ez így a többség szerint normális és etikus, akkor jövő héttől így töltök fel én is (zárt aukción). Jól járnak a gyűjtők, mindent olcsón fogok adni....

Előzmény: zomisz (23947)
zomisz Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23947

Persze hogy magamra vettem mivel rám vonatkozott. De hogy emiatt lennék 4-6%-al versenyképesebb és emiatt tisztességtelen vagyok, ezzel sehogy nem tudok egyetérteni, mert nem így van. De mielőtt kifejteném, egy dolgot válaszolj meg, de őszintén: Téged az zavar valójában, hogy valaki nem fizet pl. jutalékot a feltett tételei után, vagy hogy elvisz egy szűk részt abból a tortából, ami a numizmatikai piacon történik?

 

Ha a jutalék zavar, akkor egy megoldás van: nyíltra teszem az aukciókat, de mivel így állítólag 4-6%-al kevésbé versenyképes leszek, ezért kénytelen leszek minden kedden feljárni a MABÉOSZ-ba, asztalt bérelni, mindenkinek névjegykártyát osztani, levadászni a lehető legtöbb eladót/vevőt, szórólapot osztani a Vörösmarty utcában és megpróbálni rábírni őket arra, hogy bármi tétel beesik, azzal hívjanak fel és ajánljanak másoknak is. Szerintem ez kurva nagy púp lenne mindegyikőtök hátán és a szemetekben sokkal "tisztességtelenebb" lennék, mint most. Pedig nem rossz ötlet, csak már elkényelmesedtem ahhoz hogy erre csesszek el heti 1-1 napot. És még lehet hogy sokkal többet is lehetne vele keresni, de őszintén mondom hogy ez sem motivál már… vehetnék boltot is pl a Westend környékén, de ez sem mozgat. Majd a gyerekeknek…egyet Pécsen, egyet Pesten.

Ha a tortaszelet zavar, azzal nem tudok mit kezdeni… szeretem az „édességet”, így ez nem fog változni. Ilyen alapon mindenkit ki lehetne kezdeni, de teljesen felesleges. A vatera léte semmilyen módon nem befolyásolja a versenyképességemet. Töltögethetnék fel ingyenes aukciós oldalakra is, hirdethetném magam máshol is, de minek. Egyszerűen kényelmes hogy minden itt van egy helyen és 3 hetente egyszer meg kell nyomnom az újraindítás gombot. A vevők 80-90%-a eleve évek óta megvan, az újak döntő többsége pedig ismerősi ajánlásra jön, a vaterán max a darabok képeit nézi meg, amiket amúgy is látni fog élőben. Őszintén mondom, hogy leszarnám, ha a vatera fizetőssé tenné v. akár megszüntetné a zárt aukciót. Az hogy ki mit old meg okosban és mi tisztességes, abba ne menjünk bele…. Ha valakinek pl. van egy boltja, ahova rengeteg ismerőse jár, akik kéz alól adnak-vesznek mindent, az tisztességesnek minősül, vagy sem? Mármint adóvonzatilag. Ez csak egy teljesen fiktív példa volt…Én nem járok „tisztességes” árverésekre sem – ahol nyilván minden etikusan történik, levédett árak és kartellezés nélkül… - mert pont ezt is leszarom. Ha így tennék, az jobb lenne bárkinek? Nem hiszem… Az pedig hogy milyen bevételnek milyen vonzata van és hogy ezt minden boltos minden fityisz után megfizeti-e, azt még költői kérdésként is felesleges lenne feltennem, mert mindenki tökéletesen tudja a választ. De nem is ez a lényeg, hanem az hogy engem mások stiklije eleve nem foglalkoztat. Pedig kurva sok embertől kurva sokat tudnék mondani. A zárt aukció felvetése puszta ürügy volt és semmi köze a tisztesség kérdéséhez.

 

Előzmény: Törölt nick (23930)
rotto001 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23946

köszönöm.

Előzmény: tamas1000 (23944)
tamas1000 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23944
A 75-os legyen 20-24 korul, a 74-es 14.

Udv
T
Előzmény: rotto001 (23943)
rotto001 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23943

1674_2.

 


A lemaradt képek. 

tamas1000 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23942
Minek hol?
Előzmény: rotto001 (23940)
Blinky9 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23941

Most nézem holnap hogy tudnék oda eljutni. Vonattal akarok menni, mert nem közelről jövök. Ahogy nézem macerás eljutni aránylag oda.

Előzmény: Törölt nick (23938)
rotto001 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23940

Megtudná valaki becsülni ezeknek a "labanc" krajcároknak az aktuális piaci értékét ? Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23939

Én én vagyok :)

Darabanth-ra gondoltam.

Ott 90e ft volt.

Vaterán nem látom hol lenne, vagy nagyon rég volt...

Előzmény: malevill (23935)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23938

Jössz holnap a csepeli börzére?

Előzmény: Blinky9 (23934)
Blinky9 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23937
mittel Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23936

Kedves Malevill!

Csak azért, hogy ebből a későbbiekben nehogy esetleg félreértések legyenek: én vagyok mittel, Darabanth Kft az Darabanth Kft és Forint Portál pedig Forint Portál. Én nem ismerem a másik két említett fórumtagot és kapcsolatban sem vagyok egyikükkel sem. 

Üdvözlettel: mittel

Előzmény: malevill (23935)
malevill Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23935

Üdv!

 

Te vagy mittel,Darabanth Kft és Forint Portál?

 

Ne gondolj semmi rosszra.Vateráról írtam amit nem más aukciókról.

Előzmény: Törölt nick (23933)
Blinky9 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23934

Na, akkor én is felteszek két új érmét, amit vettem az elmúlt 1-2 hétben. Egyik ismerős lesz nektek.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23933

Na csak elkelt 2 licittel.

Bár ki tudja, hisz rejtett, most akkor mit is kell gondoljak...? :)

Előzmény: malevill (23636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23931

Sorrendben II. Géza, Antoninus Pius és Commodus denár.

Előzmény: Törölt nick (23925)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23930

Szabi, erre tökéletes az akinek nem inge nem veszi fel közmondás. Te felvetted.

 

Igen, jó a meglátásod, rád is gondoltam.

 

Én is tehetném zárt aukcióra minden dolgomat. elhiheted, hogy, nehezen, de megtalálnának ...:)

 

De nem teszem.

 

Leírjam szótagolva, hogy te is megértsd? Amit használsz azért fizess ! Lehet, hogy neked ez furcsa, de ez a normális.

 

Ha érmével akarsz kereskedni, akkor csinálj vállalkozást, és akkor majd neked sem fogsz tetszeni, hogy valaki az áraival azért tud versenyképesebb lenni, mert minden kiskaput kihasznál, hogy ne fizessen, jutalékot vagy adót.

 

Ugyanazt at érmét te 4-6 %-al olcsóbban tudod adni (az adóvonzatáról nem beszélve) mint az, aki tisztességesen csinálja.  Miért is kéne, hogy ez tetszedjen nekem vagy bárkinek.

 

 

Ez nem kiszorítósdi, ha ugyanazokkal a feltételekkel játszanánk, akkor nem lenne probléma, de te előnyre törekszel, azzal, hogy nem fizeted meg amit meg kellene.

 

 

Hozzászólásodból az is kiderül, hogy hiába szűnik meg a zárt árverés, majd kitaláltok mást. Itt a kulcsmondat ! Ez az állandó "oldjuk meg okosban" törekvés......

 

Vicces, hogy ezért a hozzászólásért beregisztráltál ide.....:)   De nem baj, nő a fórum...

Előzmény: zomisz (23918)
zomisz Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23929

nem akarom hogy elmérgesedjen ez a vita, ezért szerintem mindenki próbáljon meg kultúráltan túllépni rajta. Próbáljuk meg nem minősíteni a másikat az eladási szokásai alapján. A vaterán is és a nagy aukciókon is millió szabálytalanság és a vevőkkel szemben etikátlan adásvételi megoldás történik, de ezeket minden érintett hozzászóló ismeri. Épp ezért javaslom, hogy mindenki boldoguljon legjobb tudása szerint, de ne tréheljünk mást azért, mert más megoldásokat használ, még akkor sem ha a mi érdekeinket épp nem szolgálja. 

Előzmény: luppe (23927)
luppe Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23927

100 % -ban igazad van. Ha valaki azt állítja hogy ö legbecsületesebb ember Magyarországon és mindent a törvények és az APEH előírása szerint csinál kérem írjon nekem !! Csak ne tolongjanak !!!

Procopius meg csak szeretné kiszorítani az ellenfeleket meg a hozzá hasonló gondolkodásúak. Elég furcsa a felfogás.

Előzmény: zomisz (23909)
luppe Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23926

Ezt most nekem írtad?? Mire is?

Előzmény: malevill (23921)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23924

Valamilyen kis ládikát nyitott, amelyben értékeket tároltak. Ha jól tudom, légiós katonáké lehetett.

Előzmény: Km1796 (23922)
Km1796 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23923

Így van, rejtett licitnél a folyamatot nem látod, de a nyertes kideríthető, pont őt nem védi a dolog.

Előzmény: Törölt nick (23884)
Km1796 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23922

Fincsi. Megtaláltad már, mit nyit? :))

Előzmény: Törölt nick (23905)
malevill Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23921

Nem vagy te egy kicsit parnoiás?

Előzmény: luppe (23880)
tamas1000 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23920

emlegessétek csak a Zárt aukció eltörlését, meg a Vatera okosságait.

 

Nesze, felraktam egy fegyvert eladásra, erre megvette egy regisztráicó nélküli ember, se telefon, csak egy kamuszagú emil cim és név....

90 % hogy kamuvásárló.

 

Hát ennyit erről, ha lehet zárt aukció (én balf@sz nem állítottam be), akkor most nem kéne ezen idegeskednem, mikor más helyen is hirdetem, és onnan is érdeklődnek rá....

 

Napokat veszíthetek, meg vásárlót is, ha kamuból vették meg.

 

 

zomisz Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23918

még valami: az első hozzászólásomat is kb 58-as pulzussal írtam, nem kaptam fel a vizet. A "nepperek" ha akarják úgyis megtalálják az óhajtott vevőkört, az eladók egymásnak adják ki a vevők adatait. Több, sokak által ismert személy által készített, több ezres adatbázis forog közkézen, ami az eladók/vevők adatait tartalmazza. Erről mindenki tud, ne titkoljuk. És igen, a boltosoknak több minden szúrja a szemét, többek közt a zárt aukciós eladások is. A hozzászólásom célja az volt, hogy mindezt ne próbáljuk már arra ráhúzni, hogy "azért töröljük el, mert ők nem fizetnek adót". Ennyire ne legyünk már demagógok. Mondjuk azt hogy "cseszi a szemem a konkurencia, ezért megpróbálom megszüntettetni a zárt aukciót, hátha ezzel páran kiszorulnak a piacról." Ez nem tisztább? Nem önmagában a téma késztetett hozzászólásra, hanem a tálalás. (hozzáteszem, semmi hatása nem lenne a zárt aukciók megszüntetésének).

Előzmény: Törölt nick (23912)
fgyuri75 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23917
Szabiiiiiii !!!!!

Ugye láttad a szmájlikat az üzenetem végén ?!?!
Előzmény: zomisz (23915)
fgyuri75 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 23916
Abban szerintem egyet kellene értenie mindenkinek, hogy úgy illik, hogy az ember először a saját portáján sepregessen, utána jöhet másé.
És azért egyre többen láthatják, hogy minél nagyobb a porta, annál több a piszok is ...
Persze ettől még lehet játszani a bálványimádatot.
Én speciel arra nem tartok igényt ...

Az én elképzelésem szerint pedig elférünk egymás mellett is bőven.
Előzmény: zomisz (23914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!