Keresés

Részletes keresés

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18583

Nem azt mondta, hogy van 4 ml-es, hanem, hogy 4 ml-t használt, ami ennyibe kerül. Vesz egyszer egy flakonnal és abból mér ki szükség szerint. Ennek az árát osztotta le, hogy tudja, egy kezelés mennyibe kerül.

Előzmény: lesliegold (18582)
lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18582

Nem jól fogalmaztam. Nem áztatott, hanem alúlról és felülről is fújt. Régi nagyapától örökölt vegyépszeres magyar háti permetezővel dolgozom, de a sima fekete műanyag fejjel, a te általad linkelt fej jó lehet hozzá?

 

Én ilyet találtam Topas 100-ból 5X5 ml=1365 Ft, honnan veszel 4ml-est? Quadris amp. 10 ml=721 Ft, a Te 7ml=266Ft-od hol kapható?

 

Szedret málnát sosem permeteztem, viszont az egyik legellenállóbb uborka tavaly bekapta a peronoszpórát keményenn, pedig a Mohikán elvileg ellenálló...

Előzmény: janijani (18579)
kovacs zolii Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18581

Ezt ne akarom elhinni hogy papir nélkül ne fog menni

kovacs zolii Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18580

Sziasztok

 

Szölöt szeretnék vásárolni.Igaz lehet az hogy mezögazdasági végzetség ,vagy okj képzés különben nem tudok venni földet

Álitolag ez uj szabály

Tud rola valaki valamit

janijani Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18579

Ezekről a heti ajánlatokról: mindegyik cég eltúlozza a veszélyeket, hogy vegyünk minél több permetszert, ezért már akkor sem hiszek nekik ha kellene. Ezenkivül az sem mindegy, hogy a hegy északi oldalán van a szőlőm hűvös párás helyen vagy a napsütötte száraz déli oldalon.

Atkák ellen nem fogok védekezni a héten, lisztharmat peronoszpóra szürkepenész ellen a virágzásban a Topas + Quadris elég lesz, molyok nem szoktak kárt tenni nálam, gyomirtás pedig kapával (van egy nagyon jó kis könnyű elektromos kapám mindössze 8 kg a súlya, a 60 tő szőlőmet 1,5 óra alatt végigkapálom. A tőke legtövétől kézzel tépkedem ki a gazt, a sorközöket meg fűnyíróval nyírom)

A takarékos permetezés titka a jó szórófej http://kertbaratbolt.hu/catalog/product_info.php?products_id=6408 

A Quadris adagolása 7,5-10ml/10liter, tegnap 7 literrel megpermeteztem a szőlőt szedret málnát, 7ml ebből 266 Ft + volt még benne 4ml Topas ez 120 Ft. A 200 ml Quadris 200 liter permetlé elkészítéséhez lenne elég, ez nekem 10 év alatt sem fogyna el helyette újabban Amistart használok, a kettő hatóanyaga (azoxistrobin) ugyanaz csak az amistarban tapadásfokozó is van. A maradék Quadrisomat össze is öntöttem a megkezdett Amistarral és így használom a kertben mindenféle zöldségekre is.  

Az I. kategóriás szereket növényorvos írhatja fel

A II. kategóriás szereket zöld könyvre adják ki (egy 80 órás tanfolyamot kell elvégezni)

A III. kategória szabadforgalmú 

Előzmény: lesliegold (18574)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18578

áztatott permetezésem volt

A lemosó permetezésre csak ősszel/tavasszal van szükség, a normál permetezésnél nem kell folyni a lének.

Előzmény: lesliegold (18577)
lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18577

Amikor kontakt szerrel, alulról és felülről egyaránt áztatott permetezésem volt (Vegasol Eres) 20L bekevert anyag kellett.

Most ha virágzáskor Quadris+Topazt veszek én is, elég kevesebb anyag, hiszen ez felszívódik, nem?

Azért kérdem, mert számolon, hogy nagyon drága a 2 vegyszer, ha ott is 20L-t kell elpermeteznem. Vagy hogy éri ezt a kombó megvenni? Van ennél olcsóbb megoldás, vagy ez a fajta védekezés bizony ennyi lesz bármelyik gyártó termékeit is veszem? köszi!

 

Apropó virágzás után visszatérhetek a VEGASOL ERESre?

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18576

1-ik, hogy szórjuk meg a szőlőt keményen ami csak van, az a tuti,  a másik, hogy legyünk résen, figyeljünk és csak akkor permetezzünk ha muszáj.

Harmadik: telepítsünk rezisztens szőlőt, amit nem/alig kell permetezni.

Előzmény: juhosttt (18573)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18575
Előzmény: lesliegold (18574)
lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18574

A Syngenta ajánlata erre a hétre: 

Atkák ellen: Vertimec Pro (1 évben csak egyszer használható)

Lisztharmat és atkák ellen: Thiovit Jet

Lisztharmat ellen: Topas 100 EC

Peronoszpóra ellen: Bravo 500, Ridomil Gold MZ 68 WG, Pergado F

Lisztharmat, peronoszpóra, szürkepenész ellen: Quadris Max

Molyok és rágó kártevők ellen: Karate Zeon 5 CS

Gyomok ellen: Medallon Premium

A quadris MAX az árban sem rossz. 10.450Ft/l és 0,2-0,4 dL kell 10l vízhez.

Quadris 7600Ft/2dl (az kb 38.000Ft/L) és 0,1-0,2dl kell 10l vízhez.

 

Mindkettő megvehető sima gazdaboltban? Mit jelent, amit írtatok 1-2-3 kategóriák a vegyszereknél?

 

 

Előzmény: janijani (18568)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18573

idokep.hu

koponyeg.hu

Kinézel az ablakon

Figyeled a természet mozgolódásait.

 

Csak 4 dolog amivel időjárást lehet előre tudni...

Persze ez 2 oldalú dolog: 1-ik, hogy szórjuk meg a szőlőt keményen ami csak van, az a tuti,  a másik, hogy legyünk résen, figyeljünk és csak akkor permetezzünk ha muszáj.

A tutinál, pl ott a tiuram granuflow. Kontakt szer, nagyon jó rothadás ellen + baracknál tafrina és levél lyukasztó betegség ellen. De rá van írva, hogy rákkeltő... Na akkor azért érdemes elgondolkozni picit.. (én el fogok, hogy mivel küszöböljem ki)

 

Amúgy én csak virágzás előtt vagyok ilyen félős, de próbálom ezt is kiküszöbölni. 

Előzmény: zsorsz (18572)
zsorsz Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18572

De ha jövő héten beüt az eső,akkor semmi nem lesz fölösleges.

Előzmény: juhosttt (18571)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18571

Ott van még az eclair is.

 

 

Én az utóbbi 2 évben virágzás előtt permeteztem felszívódóval, utána csak június végén-elején! Persze ez időjárás függő is, de ebben a melegben peronosztól nem kell tartani, de a lisztharmat se fog sok gondot okozni egyelőre, ha nem üt be egy lehüléses, párásabb idő. Szóval virágzás után sztem a felszívódó felesleges! Persze ha csak havonta 1-2x tudsz a szőlőbe menni, akkor biztonságosabb megoldást jelent!

Előzmény: lesliegold (18563)
juhosttt Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18570

Szigorúan saját vélemény:

 

1 kart nevelnék és abból ágaztatnám az oldal karokat + emeleteket. 1 évben 1 emeletet és max 2 kart nevelnék ki, hogy azok rendesen beérjenek, mert ha egyből mindent akarsz és nem érik be rendesen a vessző, akkor éveket veszíthetsz.

 

Ha kialakítottad a termő alapokat is a karon, akkor jöhet, hogy megnézed melyik fajta milyen metszés módot igényel. Sok csemege van, amelyiknek legalább hosszú csap kell, hogy teremjen, de fajtánként meg tudod nézni!

Mivel lugast akarsz, 2x is meg kellene gondolni a fajtaválasztást, főleg hogy takaró szerepet tölt be, nem a szellőzésről lesz híres. Szóval azt is nézd meg, hogy mely fajta mennyire ellenálló. Egy takaró lugas szép dolog, de ha az ember a permetszer szagot szívja, az szvsz sokat rombol az illúzión. A direkt termők többsége elvannak permetezés nélkül, bőven teremnek, jó árnyékolók, de az ízük nem ér fel a jobb fajta csemegékkel. 

A rezi szőlők is jók, ők is elvannak évi 0 vagy pár permetezéssel.

 

Előzmény: BöPö (18559)
zsorsz Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18569

Bumper 25ec +rhidomil gold,virágzás után cabrio top biztos védelem.

Előzmény: lesliegold (18563)
janijani Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18568

A Quadris (azoxistrobin) kb 15 éve úgy hozták ki hogy ez minden gombabetegség ellen véd, aztán úgy látszik a lisztharmat ellen mégsem volt elég hatékony, kihagyták a felsorolásból a lisztharmatot de a leírás továbbra is minden gombabetegséget ír. Na de mi legyen a liszharmattal? A Quadrishoz kutyultak folpetet és kihozták Quadris Max néven, de mivel a folpet I. kategóriás így a Quadris Max is az.

A Thiovit Jetet a leírása a virágzásig ajánlja, én most a virágzás kezdetén tegnap Quadris + Topas kombinációval permeteztem.  

Előzmény: lesliegold (18565)
granov Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18567

Akkor nem kutakodtál eleget: quadris max I. forg. kat. 

A strobilurint nem tudom, de a folpet-nek a közelébe nem mennék.

 

A thiovit szerintem most a legdrágább kén lakossági méretben, tavaly nyáron kényszerből 1400 pénzért vettem egy kilót. Ősszel nagykiszerelésben a microthiol-t 508 forintért.

 

Én most olyan szisztéma szerint keresem a vegyszereimet, hogy III. kategóriában beszerezhető legyen. (De mondjuk ami olyan azt II-be veszem, mert a kiszerelés miatt úgy sokkal olcsóbb).

 

Sokat vadásztam a vegyszereket van belőle egy szép nagy listám, ami persze folyamatosan bővül (és változik az ár meg a kiszerelés miatt), de ha valamit váltani szeretnék akkor a táblából keresve könnyebb választani. 

 

 

Előzmény: lesliegold (18565)
BöPö Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18566

Nero, Suvenir,Éva,Jupiter, Sultana.

Előzmény: öreg_néne_b (18564)
lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18565

Na kicsit kutakodtam. És a válasz a kérdésemre a Quadris, vagy a Quadris MAX

 

A Quadrisnál azt nem értem, hogy azt írják minden gombabetegség ellen jó, részletezésnél pedig csak a peronoszpóra és szürkepenész van írva. A Quadris MAx-nál szépen ki van írva a lisztharmat is a peronoszpórán és a penészen kívül.

Mi az igazság? Mi a kettő között a különbség? Ha sima Quadrist veszek (ez van 10Ml-es kicsi kiszerelésben), akkor ahhoz még adjak majd Thiovit Jet-et. (Thiovit Jet mehet virágzáskor is írják több helyen.) Köszi!

Előzmény: lesliegold (18563)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18564

Milyen fajta?

Előzmény: BöPö (18561)
lesliegold Creative Commons License 2015.06.07 0 0 18563

Sziasztok,

 

2 hete permeteztem Vondozeb + Thiovit Jet + Vegasol ERES kombóval, bár csak azért így, mert nem volt elég másként és nem akartam 2X10-et keverni...

 

Mivel eltérő szőlőfajtáim vannak (csak csemege evésre) nem egyszerre virágzanak, 2 hete indúlt, és van ami még csak most fog, ha jól látom.

 

Kérem segítstek most virágzás alatti permetezésre mit vegyek, ami kapható (csak egyszeri permetezéshez, amíg virágzik) kis kiszerelésben (20L-hez) Lisztharmat és peronoszpóra ellen.

 

köszi!

janijani Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18562

Ahogy rajzoltad ez egy lugasszőlő lesz, ha kialakítottad a karokat gondolom 2 szemre metszetted rajtuk a csapokat, ha úgy látod hogy sok neki az egyiket mindenütt törd ki. Ezt így látatlanban nehéz megmondani, én is úgy szoktam metszeni a szőlőt, hogy látom a vesszőkön tavalyi növekedési erélyt vagy éppen a gyengeséget és ez alapján terhelem. 

Előzmény: BöPö (18561)
BöPö Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18561

Már pár évesek, de nálam nagyon nehezen fejlődnek...a vízszintes "karokat" már kialakítottam, a függőlegesekkel van gondom, nem tudom milyen sűrűn hagyhatom meg, mennyi az egészséges. Illetve majd a tavaszi metszésnél ezeket kell 1-2 szemre metszeni, vagy hagyhatom hosszabbra? Nero, Suvenir,Éva,Jupiter, Sultana..még majd egy Viktóriát is szeretnék...

Van egy Izabellám, a ház és a garázs között kifeszített sodronyokon nő, az még permetszert nem látott, csak tavaszi lemosót, rengeteget terem...

Előzmény: janijani (18560)
janijani Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18560

Most ültetted? A két legszebb hajtást hagyd meg, az összes többit tördeld le. Jövő tavasszal az egyiket levágod, a másikat meghagyod 2 szemre. Pár év múlva ha megerősödött a tőke kialakíthatod a kívánt formát az árnyékoláshoz.

Legalább valami rezisztens fajtát ültettél? A Nero pl kiváló erre a célra, erősen növekszik és elvan minimális permetezéssel.

Előzmény: BöPö (18559)
BöPö Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18559

Sziasztok! Néhány csemegeszőlőt valahogy így próbálok nevelni, kerítés mellett, takarásnak. A kérdésem az lenne, hogy csemegeszőlőnek jó ez a nevelési mód? Illetve a zöld, függőleges hajtásokat most mennyire hagyjam megnőni, esetleg mennyire ritkítsam meg? Majd tavasszal mennyire metszem vissza? Egy vagy két szemre, vagy mehet hosszabbra is? bocs a kezdetleges rajzokért... :-)

 

 

zsebpiszok0510 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18558

A dithane és a karate mennyire erős méreg?

Jani71 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18557

Szerintem igen. A gombabetegségek ellen igazán hatékonyan megelőző jelleggel tudsz védekezni.

Csak egy írás, de persze még van sok erre utaló infó.

A videomegosztón is van több (részben reklám) film, érdemes belenézni (vagy a fenti link tavalyi cikkeibe).

Előzmény: taormina001 (18556)
taormina001 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 18556

Érdeklödnék, hogy kell-e most megelözö jelleggel permetezni a szölöt, ha tünetek nem láthatók?

janijani Creative Commons License 2015.06.05 0 0 18555

A korábbi hsz-ben a leírt menetrendben ezeket nem említettem, mert eddig nem is használtam. Eddig elég volt ahogy írtam. A tavalyi lisztharmatos év után számításom szerint az idén és jövőre fokozottan kell védekeznem ellene mert ha nem is tör ki, de a rügyekben befészkelve jelen lehet a lisztharmat. A Guyot/ernyő művelésnél két év amíg kikerül a kertből az összes lehetséges fertőzött vessző.

Előzmény: Cirfandlia (18554)
Cirfandlia Creative Commons License 2015.06.04 0 0 18554

Na ez így már más, mert a korábbi hsz-ben a leírt menetrendben ezeket nem említetted. Igen, tavaly eléggé durván berobbant, és valóban akkor már késő volt tüzet oltani. Idén én is szigorúbb vagyok, a héten volt -pont virágzás kezdete előtt- a második thiovit + huminsavas kezelés, tavaly ilyenkor csak egynél jártam. Cserébe most úgy tűnik nincs akkora fertőzési nyomás mint tavaly volt (lisztharmatra értem) bár még ez megváltozhat. Peronosz szerintem idén ilyen száraz tavasz és korán jött hőség után esélytelen.  

Előzmény: janijani (18553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!