Keresés

Részletes keresés

Kola Creative Commons License 2002.08.19 0 0 191
An NDR-rel, a Sat1CH-val nekem is ugyanez a helyzet.

Valamint a Fox News-t kódlták, amely ugye az alapcsomag része...

Előzmény: rags (190)
rags Creative Commons License 2002.08.19 0 0 190
NDR valóban nem jön nekem sem.
Viszont most észrevettem rengeteg adó be van téve a listába aminél szintén csak az infocsík látszik.

A sat1 schweiz nekem bejön kb 1 percig, utánna teljes fagyás amin csak egy ki-be kapcsolás segít:((

Előzmény: rags (189)
rags Creative Commons License 2002.08.15 0 0 189
Szerintem igen. ORF1 korábban már az analógon is lekódolták.
Előzmény: max_headroom (188)
max_headroom Creative Commons License 2002.08.15 0 0 188
NDR kb. fél éve még jött nálam is, aztán egyszer csak meggondolta magát.

ORF 1-2? Azok is kártyafüggők lennének?

Előzmény: rags (187)
rags Creative Commons License 2002.08.14 0 0 187
Szerintem az adott csatornák csak az adott országban kiadott kártyákkal nézhetőek. Ha jól sejtem premiere austria/schweiz. Az NDR szerintem jönne, de majd ha hazaérek ellenörzöm.
Előzmény: max_headroom (186)
max_headroom Creative Commons License 2002.08.14 0 0 186
Szervusztok!
Az SES Astra free to air chanel guide-jában megadott csatornák közül nem tudom fogni a következőket: NDR Fernsehen, Kabel 1 Schweiz, Kabel 1 Austria, Pro 7 Schweiz, Pro 7 Austria, Sat 1 Schweiz, Sat 1 Austria, ORF1, ORF 2.
Info-csik alul megvan, képernyő sötét. Mi ennek az oka?
gyoz_tesh Creative Commons License 2002.08.13 0 0 185
A hangerő különbségek valóban zavaróak, bár meg lehet szokni. Tapasztalatom szerint háromszoros jelszintkülönbségek is vannak két csatorna között!!
Ami viszont ennél is bosszantóbb: pl. NGC - "normális" hangerőn nézi az ember, egyszer csak bejön a reklám, és iszonyatos hangerővel ordít. No, ez engem is az őrületbe kerget! :))
Szóval legyen mindig kéznél a távvezérlő...
Előzmény: lzolee (183)
lzolee Creative Commons License 2002.07.31 0 0 184
kébeleknek = kábeleknek
mundjuk = mondjuk
Előzmény: lzolee (183)
lzolee Creative Commons License 2002.07.31 0 0 183
Írtam a UPC-nek egy levelet, benne a problémával. Egy nappal rá válaszoltak is. Arra kértek, hogy a összekötő kábeleket nézzem át, mert valószínüleg ott lehet a probléma. A kébeleknek hálisten semmi baja, de mára megoldódott a probléma.

Másik gond amit meg is írtam nekik a Filmmúzeum hangja. Iszonyúan hangos (übereli a zenetévéket is). Arra azt válaszolták, hogy nem módosíthatják az átjátszott műsor műszaki jellemzőit, így például a hangerőn se tekerhetnek. Ezt így mundjuk erősen furcsállom mert ha másképp nem legalább egy levelet írhatnának a Filmúzeum felé, hogy a keverőpulton a hangpotit huzzák már egy kicsit vissza.

gyoz_tesh Creative Commons License 2002.07.28 0 0 182
Mostanában nem néztem a Spektrumot, de most kapcsoltam oda, valóban csak az egyik oldal szól...(nálam a bal)
Előzmény: lzolee (181)
lzolee Creative Commons License 2002.07.28 0 0 181
Ismét egy észrevétel, bár egyre inkább úgy tünik, hogy már csak én látogatom ezt a topicot.
Kb. két napja a Spektrum tv hangja csak a jobb oldali hangszóróból szól!
lzolee Creative Commons License 2002.07.07 0 0 180
Nemtom feltünt-e másnak is de a Duna TV műsora valamiért villódzik. Villódzás alatt azt értem, hogy a kép felső részén a fényerő folyamatosan változik. Kis mértékben ugyan, de a szemet nagyon megterheli. Ez globális probléma vagy az én készülékemmel van valami?
kisdarázs Creative Commons License 2002.06.28 0 0 179
Attól még nem kamu.
Előzmény: rtlosz (177)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 178
Szevasz Kolléga!
Előzmény: rtlosz (176)
rtlosz Creative Commons License 2002.05.10 0 0 177
A 12000 HUF kamu, mert csak 10800-at utal a szerelőknek az UPC...
Előzmény: meoboss (171)
rtlosz Creative Commons License 2002.05.10 0 0 176
Ez mind igaz, csak az a baj, hogy arra viszont vigyázzni kell, hogy 7 napnál tovább ne legyen másik múholdon, mert utánna letilt. UPC telepitéssel foglalkozom, ha baj van szóljatok. Amibewn tudok segitek.

Kiegészitendő, hogy a telepités után pin kód is kell.

Előzmény: lzolee (173)
lzolee Creative Commons License 2002.05.08 0 0 175
Hát igen, de ez van...
Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 174
Szia!

Tudod az a baj, hogy, ha átfordulsz egy másik műholdra, és letöltöd az ottani csatornákat, akkor az eredetileg beállított műsorok törlődnek. És ez így van minden átálláskor. Egy mezei, primitív digitális vevő egyszerre tud tárolni kb. 10 különböző műholdat! És nem kell mindig a "telepítés menüt" b@sztatni, elég csatornát váltani. De ez van, ez Philips. Ennél gagyibbat nem lehet csinálni! További hátrányai: nincs digitális hangkimenet, nehogy házimozhoz is tudd használni. A videó kimenet nem állítható SVHS, vagy RGB üzemre, hogy jobb legyen a kép. A kódolatlan adásokat is csak úgy lehet nézni, ha benne van kártya, pedig ezekhez nem kéne. Szóval igénytelen mérnöki munka eredménye, és látszik, hogy az upcot nem szakemberek, hanem managgerek irányítják, a "parasztnak tanyára" elv alapján. Sikerült megtalálniuk a világ legbutább digitális vevőjét!

csíkos

Előzmény: lzolee (173)
lzolee Creative Commons License 2002.05.07 0 0 173
Annyira panaszkodós lett ez a topic, hogy gondoltam egyet feldobom egy kis műszaki érdekességgel.

Páran kérdezték tölem, hogyan lehet a Philips beltérivel más műholdak műsorát nézni. Mivel eddig mindenki azt mondta, hogy sehogy mivel a UPC letiltotta már kezdtem elhinni. Minap azonban nálam járt egy barátom és felfedte a titkot.

1. Le kell nyomni az OPTS gombot.
2. Be kell lépni a TELEPÍTÉS menüpontba.
3. Kézi Konfigurálás
4. Alapcs. Beállításai
5. Alapcs.Frekv. 12.305 GHz-ről át kell írni: 10.756 GHz-re
6. Ugyanitt a Polarizációt függőlegesre kell állítani.
7. Ha ez megvan BACK gombal vissza a Telepítés menübe.
8. Műholdkeresés és Csatornakeresés.

Nekem TPS nevü szolgáltatót találja a HOT-BIRD-n és közel 250 csatit tölt le.

Visszaállás egyszerübb. Belépve a telepítés menübe az Auto Konfiggal vissza kell állítani UPC-s alapbeállításokra. Majd műholdkeresés és csatornaletöltéssel minden visszaáll a régibe.

Sok sikert.

Remélem nem foglaltam feleslegesen a sávszélességet... :-)

borkay Creative Commons License 2002.05.06 0 0 172
Te kis jupicis. Te most topicolsz, vagy hirdetsz?
Nem jött be a kampány a nagy upc-nek, hogy meg kell hosszabbítani?
Előzmény: max_headroom (170)
meoboss Creative Commons License 2002.05.05 0 0 171
A UPC Direct meghosszabbította akcióját május 31-ig. A részletek:

A UPC Direct műholdas programcsomagjával a legkedveltebb tv-csatornákat (pl. Filmmúzeum, VIASAT3, Spektrum, m2,
DunaTV, Magyar ATV, National Geographic, SPORT1)nézheti, digitális minőségben, bárhol az országban, akár technikai beruházás nélkül.*

Sőt ha 2002.május 31-ig előfizet a UPC Direct szolgáltatásra, akkor a
8 000 Ft , valamint a 12 000 Ft

Mindezeken felül 1 hónap HBO előfizetést is ajándékba adunk Önnek.*

Fizessen elő most hivatalos forgalmazóinknál!

* A beltéri egységet letéti díj ellenében biztosítjuk, és amennyiben Ön rendelkezik megfelelő parabolaantennával és vevőfejjel, ezt sem kell megvásárolnia. A csatlakozási és szerelési díjra vonatkozó ajánlat csak az akció ideje alatt (2002.05.01.-05.31.) kötött és legkésőbb 2002 június 10-ig beüzemelt új előfizetéseknél érvényes, a készlet erejéig. Szerelési díj ajánlatunk 2 éves hűségnyilatkozat aláírásával UPC Direct Kft által biztosított beltéri egység, valamint a UPC Direct Kft által ajánlott kültéri egység 30 km-en belüli kiszállítására, felszerelésére és installálására vonatkozik, a következő kiépítésben: UPC Direct által ajánlott, kedvezményes árú kültéri egység, saját falitartójával történő felszerelése / a kültéri és beltéri egység közötti vezetékezés kiépítése 20 méteren belül / a beltéri egység összekapcsolása a mellékelt Euro AV, illetve RF csatlakozó segítségével egy televízió vevőhöz, vagy videomagnóhoz / a beltéri egység összekapcsolása a mellékelt RCA csatlakozó segítségével egy audió berendezéshez / a beltéri egység felprogramozása, kezelés betanítása. Amennyiben a telepítés során egyéb anyagokra is szükség van, illetve az ügyfél más rendszerkiépítést kér, a díjkülönbözetről a szerelő számlát állít ki részére.
Amennyiben a vállalt előfizetés 2 éven belül (szerelési díj) bármely okból felmondásra kerül vagy szüneteltetés alá esik, vagy ezen időszak alatt a díjfizetési kötelezettség nem teljesített, úgy az ajándék szerelési díj értékét a UPC Direct Kft. jogosult visszamenőleg kiszámlázni. Az akcióban a UPC Magyarország Kft. alkalmazottai és a Ptk.685 §b.,szerinti hozzátartozóik nem vehetnek részt. HBO ajánlatunk azon új UPC Direct előfizetőinkre vonatkozik, akik az HBO kupont kitöltik és vállalják, hogy az akció keretében előfizetnek az HBO-ra, melynek első havi díját a UPC Direct átvállalja. Az 1 hónapos ajándék előfizetés lejárta után, amennyiben ügyfelünk nem tart igényt az HBO prémiumszolgáltatásra, annak lemondását a UPC ügyfélszolgálatán neki kell kezdeményeznie.

max_headroom Creative Commons License 2002.05.02 0 0 170
Végülis a hozzáállás ugyanaz. Ócsójánosék nem bérelnek még transpondert, sávszélesség kicsi marad, gyatra képminőség (HBO) havi 3k-ért "ide jó lesz ez is" alapon. Junosztyon valószínűleg nem látszik, de egy nagyképernyős készüléken szinte élvezhetetlen.
Előzmény: Cyberslider (166)
Füstölgő Villám Creative Commons License 2002.04.29 0 0 169
Szerintetek érdemes ezt megrendelni? Elvileg holnapig van akció (szerelési és csatlakozási dj nélkül). Vagy érdemesebb beruházni egy saját digi beltéribe? (+lavór+fej, mert jelenleg az sincs)
Tudom hogy gondok vannak a minőséggel (kockásodás), de úgy tudom a HBO + Spektrum másképpen nem fogható, ha vennék beltérit akkor is elő kellene fizetni az UPC-nél a kártyához. Akkor meg minek 100kFt-ért (vagy többért) beltérit+Cryptoworks modult venni, inkább használnám az övéket, persze ha lemondom vissza is kell adni nekik :)
Viszont igaz, két év alatt családi csomaggal is bőven kifizetem egy digitális vevő árát, főleg ha lesz még emelés.
Az UPC csődhelyzete miatt várható, hogy az UPC Direct is megszűnik?
rokokocska Creative Commons License 2002.04.18 0 0 168
A UPC direct mostani kampanya teljesen felrevezeto !!! 3 csatronat szedtek le (igaz nekem csak a Le Cinema volt erdekes) es 2-t raktak fel. Sajnos azok kozul is az egyik Budapesten megy foldi sugarzasban is. De mindegy. Az viszont, hogy azt allitjak, hogy kulfoldi csatornakkal bovitettek a kinalalot, HAZUGSAG !!! Ezeket az adokat eddig is es ezutan is lehet fogni INGYENESEN !!! Csupan annyit tettek, hogy a csatornakat atszamoztak :((( Pl. a Viva eddig a 220-s volt, most atraktak a 32-re (az egyebkent tenyleg kodolt es az UPC csomag reszekent sugarzott csatornak koze)...
Südve Creative Commons License 2002.04.17 0 0 167
Úgy látszik, ez a módi. Mi is megbeszéltük az üzletkötővel az időpontot, aztán nem jöttek. Felhívtam, és minimális érdeklődést sem tapasztaltam. TÉnyleg nem kell nekik az előfizető.
Előzmény: tkaresz77 (164)
Cyberslider Creative Commons License 2002.04.11 0 0 166
Nem a hazaitechnika elavult :)
A muholdra 1 transpanderre van sok musor benyomkodva,és ezért jut kicsi sávszélesség mindegyiknek.
Nincs pénzük,hogy béreljenek még transpondert.
max_headroom Creative Commons License 2002.04.09 0 0 165
Tudomásom szerint a UPC Directes HBO az elavult hazai technika mellett azért botrányosan gyenge minőségű, mert a csatorna tulajdonosa adott sávszélességen egyszerre két programot (HBO + Spektrum) üzemeltet.
Egy-egy gyors váltásnál, hirtelen mozgásnál csúnyán kockásodik a kép mindkét adón.
Előzmény: rodent (162)
tkaresz77 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 164
Remélem olvassa valaki a upc-től ezt a fórumot, írtam nekik e-mailt meg üzentem a honlapon is, de hiába, le se szarnak.
Két éve ősszel be akartuk köttetni családi házunkba a kábelTV-t. Akkor még egy kis kft. üzemeltette a kábelTV-t itt Csepelen. Azt mondták nekünk, miután térképen megnézték hol van a házunk, hogy ó hát semmi akadálya, mivel a sarkon 1 házzal odébb ott a kábel, tavasszal bekötik, de abban az évben már nem bővítik a soros hálózatot.
Eljött a tavasz, addigra megvette ezt a kft-t a upc. Akkoriban akció volt és szeptemberig ingyen bekötötték a kábelt, legalábbis ezt igérték. Fel is hívtam őket, hogyne, persze, megigérték bekötik, még ki is töltöttünk egy előszerződést, benne volt hogy ingyen bekötik hozzánk a kábelt. Ez kb. egy fél órás munka lenne mellesleg, mivel csak be kellene húzni az oszlop tetejéről hozzánk a kábelt kb 10 méterre, pontosan a telefondrót mellett, mivel egy oszlopon vannak.
Eltelt a nyár, szeptember közepén megint rájuk telefonáltam. Azt mondták, bekötik, de pénzért.
Mondom de mi már előszerződést is kötöttünk, erre ők nem tudtak mit mondani. Majd küldenek valakit.
Azóta se jött senki. Ahányszor felhívjuk őket, mindig elhajtanak. Bementünk az ügyfélszolgálatra, ott adtak egy telefonszámot, a helyi képviselőt. Ő azt mondta hogy már nem foglalkozik a upc-vel.
Úgy látszik az upc egy antikapitalista cég, nem érdekük hogy minél több ügyfelük legyen.
Bár mi mindent megtettünk hogy fizethessünk nekik a szar TV műsorokért nem kevés összeget, merthogy csomagot sem választhatnánk ám, a legnagyobbat kell megvenni, nekik nincs szükségük a mi párezer forintunkra. Mivel azonban nincs más lehetséges szolgáltató, ezért kénytelenek vagyunk szinte térden állva könyörögni hogy ugyan hagy kerüljünk már be a kiváltságos kábelTV nézők körébe.

Mindezek után úgy döntöttem, hogy a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez fogok fordulni, és minden lehetséges fórumon el fogom panaszolni a történteket egészen addig amíg nem lépnek valamit az ügyben.

gyoz_tesh Creative Commons License 2002.04.06 0 0 163
"...látszik hogy azoknak nagy a szája ilyenkor, akiknek ha valami nem ugy van ahogy elképzelik akkor hisztiznek...ebből látszik mennyire el vagy kényelmesedve"

Én nem képzeltem el sehogy sem. Az elkényelmesedés pedig "ebből" nekem sehogy se jön le...

Előzmény: boy22-es (158)
rodent Creative Commons License 2002.04.02 0 0 162
Kola:
megelőztél, éppen ezt akartam boy22-esnek feltárni... :) Szerencsétlen biztos részvényopciókat kapott karácsonyi bonuszként, és egyre távolabb kerül a nyereséges lehívás esélye... :)))) Az anyacég gyakorlatilag csődben van, idő kérdése hogy elbukik vagy felvásárolják - aztán hogy a magyar csomaggal mi lesz...túl sokat ne várjon senki. Ami tényleg pofátlanság a szolgáltatásban, az a HBO sávszélessége havi 3 ezerért... :(((
Előzmény: Kola (160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!