Keresés

Részletes keresés

fennugrász Creative Commons License 2011.12.02 0 0 8205

Ők maguk találták ki, hogy ha a sziderikus világhónapban a  2160 évig a HALAKban van a Tavaszpont (Jézus-kép), akkor átellenben a SZŰZ csillagképnek (Mária) kell lennie /őszi napéjegyenlőség / "Dukaszmatyi" helyett. Arra is maguktól jöttek rá, hogy az Ekliptikán/abroncson csak 10 kép van; a Napfordulókat jelölő Fülöp (IKREK) és András (NYILAS) - akik a szkíták apostolaiként ismertek - A KERESZTPÁNTON VANNAK!

    Ezen meggondolásból maguk a  gyermekek mondták ki, hogy elképzelhetetlen az összetechnokolozás- elmélet... (ELTE-t végzett, felnőtt embereket meghazudtolva...)

Előzmény: fennugrász (8204)
fennugrász Creative Commons License 2011.12.02 0 0 8204

Csillagászati alapismerettel rendelkező átlagos nyolcadikos gyerek földrajzfüzetéből küldtem egy lapot, de a mellékelt szövegem - természetesen - eltűnt.

Előzmény: fennugrász (8203)
fennugrász Creative Commons License 2011.12.02 0 0 8203

Akozs Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8202

Tisztelt Megindikk!

 

Nem bántot meg. Így semmiféle megbántódás nincsen bennem. Egyszerűen csak megköszöntem felvilágosítását az alap nélküli feltevéshalmozás ügyében.

 

Üdvözlettel: akozs

Előzmény: megindikk (8201)
megindikk Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8201

A világért sem akartam megbántani.

Csak a magam szempontjait írtam le, amiről többször a fejemhez vágták már történészek, hogy történelmietlen. (Szerintük.)

Előzmény: Akozs (8198)
Akozs Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8198

Tisztelt Megindikk!

 

- Köszönöm a felvilágosítást és ne haragudjanak, ha néha-néha egy- egy adattal megjelenek soraik között.

Legyen segítségükre

 

Üdvözlettel: akozs

Előzmény: megindikk (8197)
megindikk Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8197

"- Ezen gondolatok mind mind a tudományos kutatás immár 240 év alatt tett máig igazolatlan feltevései között található."

 

Én természetesnek tartom, hogy feltevéseket ragozunk itt a korona eredetét illetően. Nyilván már nem várható, hogy megtaláljuk a korona eredeti ötvöstervét, valamint az igazolást az elkészült műről. Ez adat lenne, minden egyéb csak feltételezés.

Ezzel együtt minden feltevésnek van egy valószinűsége. Ha ezt 0-tól 1-ig fejezzük ki, akkor 1 a valószinűsége annak, hogy a korona Károly Róbert idejében létezett (bizonyosság), és 0 a valószinűsége annak, hogy angyalok hozták az égből.

 

A Károly Róbert előtti időkből már csak bizonyos valószinűségű eseményekről tudunk beszélni, de ettől függetlenül sztem van miről beszélni, és lehetséges, hogy meg lehet írni a korona történetének 0,8 valószinűségü változatát, ami szerint ugye csak negyed esélye van annak, hogy nem úgy történt.

Hááát, ez lenne itt a cél.

Előzmény: Akozs (8185)
Akozs Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8196

Tisztelt Kisharsány!

 

  • Hogyan kerülhetett a méter és a láb mértékegység bizonyíthatóan a Szent Korona méretei közé, s miért olvasható hieroglifákkal írt nagysága a párta alakos elemein? (Bemutatjuk.)

     

    - A számok alakjai:(Borbola János: Királykörök, 2001. 132. o.)

    -Ahogy Borbola János számolt:

    (Borbola, 2001. 231. o.)

    - A párta tanusága:

     

          (Németh Zsolt: A magyar Szent Korona, 2010. 10 -11. kép Nyomán)

     

    - Mint ahogy a számok képe mutatja akár nagy a 10 rajzolata, akár kicsi, az akkor is 10-et jelent. Az 1-et pedig egy függőleges vonal.

    - A párta rekeszszalag rajzolatában nem található függőleges vonal. Vagyis 1 számérték.

    .A fentiek értelmében példaképpen álljon a párta Jézus Krisztus képe melletti elemének "számértéke", és Borbola János által számolt érték:

    A rekszszalag rajzolata 12 "10-et" jelentő rajzolat található. Ez 12x10= 120. Az elem többi rajzolatának nincs egyiptomi számértéke. Borbola János 63-at számolt.

     

    -Összességében ez azt jelenti, hogy a Párta nem rejti magába az 1 Nbi Abüdoszt, vagyis a 63,83 centimétert.

     

    Üdvözlettel: akozs

     

     

     

     

     

     

     

  • Előzmény: kisharsány (8191)
    KXL Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8194

    "ősi mértékegységeink"

     

    :-)

     

    "Ősgermán" (római eredetű) mértékeket vesz ősi magyarnak, olyan is van benne, amit az 1600-as években szabványosítottak, rendelettel. Volt amelyik, korábban nem létezett, ill, nálunk nem volt használatban, az azonos elnevezésű mértékegységnek meg jelentősen más volt az értéke.

     

    Pl. a Magyar Királyság területén legalább négyféle "öl" és háromféle mérföld volt használatban, és pl. magyar mérföldnek nem a kb. 7500 m-est nevezték.

     

    Amit a tanulmány a "pi" ismeretének "romlásáról" állít, az nettó baromság.

    Akozs Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8193

    Tisztelt Dzsafar2!

     

    Kérem, legyen kedves közölni az Ön által ismert adatok forrását.

     

    Köszönettel üdvözli: akozs

    Előzmény: dzsaffar2 (8187)
    kisharsány Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8192

    A nagyon szép koronaképet nem vitte át, de így megismerhető.

    Előzmény: kisharsány (8191)
    kisharsány Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8191

    Nem kezdem a különbésget fejtegetni, mert témánkívüli. (privátban, ha gondolod)

     

    Inkább behoznék Tőle egy a témához szorosan és szuigorúan kapcsolódó dolgot. (( A Holler folytatásáról nem feledkeztem el,de egyszerre sok témarész lenne.)

     

    Tehát: A Szent Korona és a méter

     

    A Szent Korona és a méter

    Ismét kultúrtörténeti újdonságot feszegetünk! Tanulmányunkban a félreismert méter mértékegység tulajdonságait, s ősi eredetét kutatjuk.


    Az eredmény kereken megdöbbentő, összefüggései ma még beláthatatlanok…

     

    Néhány, eddig fel sem tett alapkérdést emelünk ki:

     

    • Milyen mértékegység is valójában a méter, hol és mire használták először ezt a megtisztelő nagyságrendet?
    • Hogyan kerülhetett a méter és a láb mértékegység bizonyíthatóan a Szent Korona méretei közé, s miért olvasható hieroglifákkal írt nagysága a párta alakos elemein? (Bemutatjuk.)
    • Miért "azonosak" számszerűségükben a Szent Korona, az abüdoszi Kettős Láb és Földünk lábakban kifejezett méretei?
    • S többek között bemutatjuk ősi mértékegységeink közötti összefüggéseket: lábnyalábölmérföld. Ez a nemzetközi méretekből álló sor csak magyar nyelven követhető.

     

    A Szent Korona és a méter című tanulmányunkban a méter ősi alapjelentését tárjuk fel, mely számos,

    megkövesedett tétel átértékelését vonja maga után.

     

    http://www.borbolajanos.com/images/stories/konyvek/szt%20kor%20es%20met.%20osszesites%20nyomtathato.pdf

     

    tisztelettel ajánolom mindenkinek: kisharsány

    Előzmény: enkies (8184)
    kisharsány Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8190

    már túlzásba is vittétek az efajta gondolkodást.

     

    Ha Te mondod Uram, biztosan így van.

    (:De azért - a nagyságrendi eltérést figyelmen kívül hagyva - ne feledkezzünk meg olyan, a nemhivatalos nézet szerint gondolkodókről sem, mint Giordano Bruno, vagy Kálvin János.:)

     

    Az a gömb mindenki fejében egyforma.

     

    Biztosan félreértetted, mert az információmennyiségről beszéltem.

     (De egyébként úgy gondolja mindenki, ahogy akarja, én nem szokok faktumokban beszélni, mint néhol teszik)

    Előzmény: Törölt nick (8183)
    kisharsány Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8189

     

    ...hát igen... :)))

    Előzmény: Akozs (8185)
    dzsaffar2 Creative Commons License 2011.12.01 -1 0 8188

    "- És arra sincs adat, hogy a Szent Korona valaha is két különálló rész lett volna, hogy azok különálló koronák lettek volna, hogy azokat külön helyen és más ídőben készítették volna, hogy a különálló abroncson a szóbanlévő képek lettek volna, hogy azt "Dukasz" koronának nevezték volna."

     

     

    Javítás:

     

    "- És arra sincs adat, hogy a Szent Korona valaha is két különálló rész lett volna,"

     

    Van adat róla

     

    Sáfár istván

     

    Előzmény: dzsaffar2 (8187)
    dzsaffar2 Creative Commons License 2011.12.01 -1 0 8187

    Tisztelt Akozs!

     

    "-Semmiféle adat nincs arra nézve, hogy Bizáncból valaha is koronát, zománcképekkel díszített koronát vagy más tárgyat küldtek volna."

     

    Van adat róla.

     

    "- Arra sincs semmiféle adat, hogy a szóbanlévő képek itthon kerültek volna a Szent Koronára."

     

    Van adat róla.

     

    "- És arra sincs adat, hogy a Szent Korona valaha is két különálló rész lett volna, hogy azok különálló koronák lettek volna, hogy azokat külön helyen és más ídőben készítették volna, hogy a különálló abroncson a szóbanlévő képek lettek volna, hogy azt "Dukasz" koronának nevezték volna."

     

     

    Van adat róla

     

    "- Ezen gondolatok mind mind a tudományos kutatás immár 240 év alatt tett máig igazolatlan feltevései között található."

     

    Ez maga az igazolatlan feltevés.

     

     

    Sáfár István

    Előzmény: Akozs (8185)
    Akozs Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8186

    Elnézést! 220 év!

     

    Előzmény: Akozs (8185)
    Akozs Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8185

    Tisztelt Megindikk!

     

    - A felsorolt ellemtmondások csak azt bizonyítják, hogy a szóbanlévő képek nem Bizáncban kerülhettek a Szent Koronára.

    -Semmiféle adat nincs arra nézve, hogy Bizáncból valaha is koronát, zománcképekkel díszített koronát vagy más tárgyat küldtek volna.

    - Arra sincs semmiféle adat, hogy a szóbanlévő képek itthon kerültek volna a Szent Koronára.

    - Továbbá arra sincs adat, hogy a képek "javítás" céljából kerültek volna a Szent Koronára.

    - És arra sincs adat, hogy a Szent Korona valaha is két különálló rész lett volna, hogy azok különálló koronák lettek volna, hogy azokat külön helyen és más ídőben készítették volna, hogy a különálló abroncson a szóbanlévő képek lettek volna, hogy azt "Dukasz" koronának nevezték volna.

    - Ezen gondolatok mind mind a tudományos kutatás immár 240 év alatt tett máig igazolatlan feltevései között található.

     

    Üdvözlettel: akozs

    Előzmény: megindikk (8166)
    enkies Creative Commons License 2011.12.01 0 0 8184

    Ha szabad itt megjegyzést hozzáfüznöm:

    Ha és amyennyiben egy Borbolától független (nem "délibábos magyar") német tudós fejti meg, jut azonos eredményre, akkor ez MEGERŐSÍTI Borbola matematikai elméletét!/ Vagy fordítva, de a lényeg: az elmélet helytállósága két oldalról is igazolt!

    Előzmény: kisharsány (8182)
    kisharsány Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8182

    No ! Akkor itten kell valamit tisztázni: Én nem vagyok - sajnos - egy borbolakaliber. Ráadásul nem is én vagyok  Borbola dr. Én csupán egy szerény elismerője, tisztelője, s ezen keresztül propagátora vagyok. (tudod!: kisharsány)

    Tehát: monden  érdemi kérdést BÁTRAN feltehetsz Neki. (még a kínosakat is, mert ahogy én az Ő szerénységét ismerem, mindenre korrekt választ fog adni)

     

    Ez a mondat meg: A papiruszok  matematikai elemzését egyébként Neugebauer német matematikus végezte el

     

    VALÓSZÍNŰLEG ÍGY FOG A TUDOMÁNYTÁRBA BEVONULNI: A papiruszok matematikai elemzését egyébként Neugebauer német matematikus végezte.

    Előzmény: tibb (8174)
    megindikk Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8181

    "1. Bizáncból nem küldhetnek Gézának koronát! :-) Hiteddel ez úgy látszik nem fér össze...."

     

    Nagyon sokan állítják, hogy az abroncs egy női korona.

    Nos, ez esetben teljességgel ki van zárva, hogy Dukasz küldte volna Gézának. Ilyen sértést Bizánc sem engedhetett meg magának.

    Marad az a verzió, hogy Géza felesége kapta - hozta - ide az abroncsot.

    (Ha már a Saroltos verzió valószinűsége lenullázódott, és a két időpont között más nem képzelhető el.)

     

     

    Előzmény: Törölt nick (8177)
    enkies Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8180

    Igen, innen indultunk....miért kanyarodtál el?

    Most jó északát!

    űenkies

    Előzmény: Törölt nick (8179)
    enkies Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8178

    Kinek-kinek a maga tudása meggyőződése a maga hite/tudása.

    ha valaki ezt nem vállaljafel  az gyáva, elvtelen. Ez nem kell azt jelentse és nem is jelenti sokaknál azt, hogy oly módon "konzekvensek", mit azt Bismark kipellengérezte.

    Egy tény: Te igen "ügyesen" nyilatkozol. (Remélhetem, hogy nem azért, mert nincsenek meggyőződéseid?)

    ---

    Abban igazad van: itt mindenki önmagát minősíti.

    Te is.

    P.S.

    megtennéd, hogy nem kezded ujra és nem személyemmel foglalkozol,hanem a témával?

    Örülnék!

    Előzmény: Törölt nick (8177)
    enkies Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8176

    Kedves Bagatur!

     

    Kissé merész állítás, hogy Te sohasem hitde/azonosítottad Gézával, mikor a korábbiakban elég sokszor és elég világosan  kifejezésre juttattad azon meggyőződésedet, hogy az abroncs Bizáncból jött az adott képekkel!

    ---

    Attól, hogy pár éve is azt tartottam, hogy nem Géza és most is azt tartom, a koronával kapcsolatban MÁS kérdésekben miért ne változhatott volna a nézetem?

    Változott, és épp ez a bizonyítéka annak, hogy hatnak rám a megalapozott írások, képek, cikkek stb.

    Milyen alapon is igyekszel hát oda "taszítani", hogy engem semmi de semmi tudományos ismeret nem érdekel???

    No de Bagatúr! Gondolkozz, hisz Te egy értelemes tanúlt ember vagy!

    (Látnod kell, hogy zsákutcába vezet, ha a másikat alaptalanúl igyekszel leminősítgetni!)

    Előzmény: Törölt nick (8170)
    enkies Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8175

    Igen, az...ahol néha két személy direkte egymásnak ír...és arra a másik válaszol!

    Mi bajod ezzel?

    Előzmény: Törölt nick (8165)
    tibb Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8174

    A "Moszkvai papirusz" 25 feladata közül a tizediket tudja Borbola (saját állítása szerint) magyarul értelmezni, és így a helyes eredményt megkapni.

     

    Mi van a többi feladattal, nem is beszélve a hasonló Rhind-papirusz 84 feladatáról? Azokat hogyan tudják helyesen értelmezni az egyiptológusok és a matematikusok? Borbola milyen egyiptomi szövegeket tudott még elolvasni magyarul?

    A papiruszok matematikai elemzését egyébként Neugebauer német matematikus végezte el.

    Előzmény: kisharsány (8168)
    Akozs Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8173

    Tisztelt Bagatur1!

     

    - Mint már írtam László Gyulát idéztem. Ne haragudjék ha válaszaimban netalán személyeskedtem volna.

     

    üdvözlettel: akozs

    Előzmény: Törölt nick (8172)
    Akozs Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8171

    Tisztelt Bagatur1!

     

    -A 8123 sz. levél csak egy közzétett adatot közölt. Erre épült, minden kétely nélkül, az Önnek adott válaszok.

    - Bocsánat, "bizonyított tény" nincsen. Csak bizonyitott feltevés van, amit ténynek nevezünk.

    - Kételye természetes. Erre mondja a mese "Aki nem hiszi járjon utánna".

    - László Gyula szakmai jártasságát a "római - bizánci ötvösség történetében" nem ismerem. Így nem tudom, hogy felelőséggel, vagy "felelőtlenül nyilatkozott a császári műhely alkalmazta "pecsétekről".

     

    Üdvözlettel: akozs

    Előzmény: Törölt nick (8169)
    kisharsány Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8168

    Köszönöm. Tudásból soha nem elég. Át fogom nézni ezt is. (Mondjuk a Moszkvai papiruszokat nem az "egyiptológusok', hanem Borbola dr. olvasta el korrektül, azaz úgy, hogy a hieratikus szövegek, és a számtani levezetések egyeznek, míg az egyiptológusoknál a kettő nem egyezik).

    Előzmény: tibb (8164)
    megindikk Creative Commons License 2011.11.30 0 0 8167

    Én ugyan nem olvastam Borbolától semmit, de azért megjegyzem, eléggé mulatságos olvasmányok az ő kortárs akadémikusainak az írásai is.

    Sztem más szemmel kell olvasni a régieket, mint a maiakat.

    Előzmény: tibb (8158)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!