Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62151

Ket allas, reszmunkaidoben mindketto. Az egyik picit tobbet fizet mint minimalber, a masik minimalt fizet. Tobbet is dolgozik igy osszevetve mint 40 ora azt hiszem, igy jon ki durvan a £930

Előzmény: le542 (62137)
Zlot Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62150

nem ismerek Londoni magyarokat ... nem lakom Londonban

Előzmény: le542 (62129)
Zlot Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62149

Foldip,

 

Kalap megemelve elotted baratom, ez fantasztikus talalat volt :))))))))))))))))))))))

 

RESPECT .... nagybetukkel :))))

Előzmény: Törölt nick (62123)
Zlot Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62148

Asszem nem az onkormanyzat, hanem ha valaki bekoltozik az ures lakasba akkor nehez onnan oket kitenni, errol volt egyszer egy rovid rendorsegi treningem de total elfelejtettem. Fel kell frissitenem a memoriamat :)

Előzmény: apojani (62146)
le542 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62147

62010 ?

Előzmény: Törölt nick (62127)
apojani Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62146

A kiadó lakásokról jutott fejembe.
A napokban mesélte egyik ismerős, hogy karácsonykor volt náluk vendégségben egy echte angol pár. A beszélgetésük folyamán sok mindenről szó esett, többek közt a lakással kapcsolatosan is. És volt egy infó, ami nem hagy nyugodni! Tényleg igaz az, hogy ha valaki nem adja ki a nem lakott lakását- miközben egy másikban lakik valahol- akkor egy idő után az önkormányzat (tanács?), beköltöztethet a tulajdonos hozzájárulása nélkül bárkit?!
Egészen mostanáig el nem tudtam képzelni, hogy miért van az, hogy bárhol jártam eddig kint, nem volt egyetlen utca sem ahol ne lett volna (2-300 méteren belül)  kiadó lakás hírdetés kitáblázva. Így viszont csak arra tudok gondolni, hogy a meg nem hírdetett lakások esetében áll fenn a fenti eset és egyfajta "védekezésként" adják ki (vagy csak hírdetik meg) sokan.

apojani Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62145

Na de cam, Ő az angolról beszélt :D

Előzmény: cam aro (62125)
le542 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62144

Itt pedig ket kulon kategoria van, az altalanos, amikor annak adjak ki, aki kiveszi, es a luxus, ami egyetemistakra vonatkozik. Ekkor kulon erre specializalt ugynoksegek ellenorzik a lakas minoseget, es ez alapjan szabjak meg az arat. Gyakran Ikea butor, stb. is az elvarasok kozott van, es az ugynoksegi jutalek is magasabb a szokasosnal. Sokaknak jo uzlet.

Előzmény: cseik (62141)
le542 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62143

Nagyon koszonom, ezek kozott nagyszeru ajanlatok is vannak - persze, jokora mezesmadzagok is. :-))

Előzmény: cam aro (62140)
cseik Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62142

köszi

Előzmény: cam aro (62140)
cseik Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62141

nem kell az egyetemistákra kihegyezni, az egy másik kategória. itt általános, hogy valaki bérlakásban lakik, én erről a szegmensről beszélek.

átalakításokat nem engednek. csak néhány ilyen, ami azért általános is:

ne legyen szobában a gázkészülék és a 40 l-es melegvíztároló/bojler, mégha szekrényben is van

ha már ott a gáz a konyhában, ne rezsó legyen a főzőkészülék

a lépcső felett legyen legalább 190 cm magasság, ne 170.

ha nem használható a kandalló, akkor legyen úgy lezárva, hogy ne fújjon be a szél.

ne legyen padlószőnyeg a fürdőben/konyhában

 

 

és a számtalan logikátlan téralakítás, ami egy fal kibontásával simán orvosolható lenne. pl. felesleges a nagy előszoba, ha mögötte a konyhában egy asztal nem fér el.

 

amit meg nagyon nem tudok megemészteni: a box room az nem hálószoba, főleg nem ha 1.5x1.5-es. de ha már hálószobának hívják a 2x2m-es helyiséget, akkor ne foglaljon el belőle 1x1m-es területet a lépcső feletti dobozolás.

 

Előzmény: le542 (62134)
cam aro Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62140

rightmove.com

Előzmény: le542 (62139)
le542 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62139

valamit elirtal:

reightmove.com is unavailable or may not exist

 

bogar a fulemben, keresgelek, van ido reggelig, minek lefekudni, amikor ma mar vegre egy het utan kisutott a nap. :-))

Előzmény: cseik (62138)
cseik Creative Commons License 2012.06.21 0 0 62138

  NewBuy, the Government backed scheme
designed to help home buyers to get onto
or up the property ladder has now launched! The much anticipated scheme offers help for
both first time buyers and those who already
own a home. NewBuy could help you get moving
in 2012 - even if you only have a 5% deposit. Persimmon Homes will be offering NewBuy
to all buyers on all homes across England
costing up to £500,000.     

 

ez ma du jött mailomra. (képek nélkül, mert azok nagyon nagyok)

regisztrálsz reightmove.com ra és ott utána nézhetsz.

vagy gov oldal, ahol a lakásügyeknél külső linken megtalálhatók a hitellehetőségek.

csak keresni kell:)

Előzmény: le542 (62133)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62137

Idonkent ugy latom, elbeszeltek egymas mellett.:-))

 

1000 gbp az 1200 eur minimum, es a minimalber 830 gbp, tehat nem nagy a kulonbseg, viszont ket allasbol 900 gbp nagyon kevesnek tunik nekem. A home care milyen munkat takar?

le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62136

Mi az, hogy budos kolni???

Vodor viz, legalabbis szobai permetezo spray! :-))

Előzmény: Törölt nick (62096)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62135

Na igen, esetenkent megeri uj nicket nyitni.;)

Előzmény: Zlot (62114)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62134

Ezt nem ertem, hol vagy, es mit nem engednek?

Itt a legjobb uzlet a lakaskiadas egyetemistaknak, kipofozzak, tobbnyire szepen kifestik es kicsempezik, hogy a peneszedes meg rohadas ne latszodjon es dupla aron tudjak kiadni egy evre elore.

Előzmény: cseik (62106)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62133

Emilem publikus, varom az 5%-os hitelt ado bank cimet, azonnal megyek hozza.;)

Előzmény: cseik (62105)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62132

A "bajom" a stilusoddal volt.;) - zoodseg..

Nekem azt mondtak, kell a bank a 10 eves hitelhez, a bank pedig kozolte, hogy 1 ev szamlatortenet alatt nem is foglalkoznak senkivel.

 

Előzmény: seci (62104)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62131

Az igen. :-(

Előzmény: Zlot (62098)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62130

Kerem az 5%-os ajanlatot ado bank nevet, cimet, maris megyek hozzajuk. :-))

 

Előzmény: Zlot (62102)
le542 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62129

Jo, akkor ne altalanosits te se.;)

Tehat a te tapasztalataid londoni, es rendszeresen osszejaro magyarokra vonatkozik.

 

Előzmény: Zlot (62103)
ocso79 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62128

Erdekes.

En es meg jonehany emberke a mai napig is a vak szerencse szisztemaban hiszek.

 

Pl:van ismeros leanyzo aki sales assistant de nem meri felvenni a telefont mert annyira rosszul

beszel angolul,es ehez parosul egy arcatlan magas ber.Puff

 

Ellen pl: az asszony negy nyelven beszel a majd mindennap bogve jon haza

olyan balfek a managment es O ezt nem birja nezni amit csinalnak.Ber ne beszeljunk inkabb rolla :(



Az En tortenetemet meg vissza lehet nezni az se mondhato sikeresnek pedig tanultam

mint okor.

 

Ahogy itt mar valaki megfogalmazta egyszer ami elore vissz az eles konyok ahogy

otthon is.

 

Előzmény: SomewhereoverTR (62124)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62127

Sejtettem, hogy nem fogod venni a lenyeget, szoval akkor explicitebben: te mindig panaszkodsz az aktualis helyzetedrol. Sosem jo eppen ott ahol vagy, mikozben a masik helyet/helyzetet pedig jonak/jobbnak latod. Talan kicsit hatrabb kene lepned, es megnezni mi ennek a mentalitasnak az oka. Ez nem Anglia es nem Hollandia kerdese. Ez benned van, es helytol es helyzettol fuggetlenul kezdhetnel ezzel valamit.

Viszont ha ezt magadtol nem igy latod, akkor egy forumos beszelgetes ezen nem fog valtoztatni. Legyszives erre ne is valaszolj most! Biztos vagyok benne, hogy meg tudod magyarazni miert nincs igazam, es ki tudja, lehet valoban nincs. Viszont ha valaszolsz, akkor semmivel sem lettel elorebb, csak megerositetted azt amirol fentebb irok. Reszemrol tema lezarva, bocsanat ha hulyesegeket irtam, es mivel nem ismerlek, bocsanat ha esetleg hibas kepem alakult ki rolad.

Tovabbi sok sikert Angliaban!

Előzmény: ocso79 (62126)
ocso79 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62126

Mai napig is fentartom az allitasaimat.

A szallas rossz volt es igen retetnto tapasztalatokat szereztem az elso 6  honapban.

Ugyebar azt nem ecsetelni hogy a szakmunkasaok valoban ritkan kersenek 11-12 £ alatt.
A jogok ugyanazok ez nem is kerdes Unio van :)
Kesobb a (hat honap utan) rendezottek a szallasgondok :)

 

Viszont ha mar ilyen jol informalt vagy akkor azt is tudod valoszinu hogy En

villanyszerelokent dolgoztam kint es bizony ott az otthoni vegzetsegedet

elfogadjak itt nem.
Tuti annak is utannaneztel hogy az ottani rendszernek megfeleloen min 1600 euro

netto korul fizetgetnek egy villanyszerelonek plusz 0.20euro/km benzin penz.

Es erre rajon az ingyenes szallas ami ugyan lutri(nekem balszerencsem volt az elsovel)

de INGYENES ami sok embernek bizony kulcsszo.

 

Szoval hamar megtortent a nyilvanos akasztasom :)  azeret ezeken a dolgokat is

erdemes figyelembe venni.

Előzmény: Törölt nick (62123)
cam aro Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62125

" nyelv tanulas meg szerintem a leg elso lepcso "  

 

Ez szep volt Jimmy!  :D 

Előzmény: SomewhereoverTR (62124)
SomewhereoverTR Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62124

Egy gondolat:

 

Sokszor vissza tero tema ez a lehuztak kulfoldon (jelen esetben Anglia) dolog. Egy fontos dolog mi elott az ember fia/lanya utnak indul, hogy tudja azt, nagyon sok fog az egyeni mentalatisan mulni. Igenis egy kicsit a sarkara kell allnia az embernek ahhoz, hogy elinduljon az uj elete, de vegul is valahol ez a kaland az egeszben, ki kaparni a gesztenyet. Igy novekszik az ember, igy fog edzetebbe valni az itt, vagy mashol kulfoldon eltoltott idovel. Lehet angolkodni, lehet magyarkodni, hogy a ket vegletet emlitsem, de egy egeszseges "blending in" akaras mindenkeppen jot fog tenni azert, hogy az ember egy kicsit kevesbe erezze magat idegennek itt kulhonban. 

 

A nyelv tanulas meg szerintem a leg elso lepcso ha az ember az 1-rol a 2-re akar jutni, legyen szo csak csupan a hetkoznapi eleterol...

 

Direkt nem cimeztem senkinek sem valaszkent, csak vegig porgetve az elmult 2 oldalt, ez fogalmazodott meg bennem. 

 

Tovabbi kellemes estet! Mar csak 2X kell folkelni es itt a hetvege! ;)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62123

Tudod ocso az a baj, hogy en ilyeneket hallottam Hollandiarol, hogy

"Sajnos ennyi rossz tapasztalatot az elmult 6 evben nem sikerult osszegyujtenem mint itt 6 honap alatt."

"Jezus atyam milyen sulyadok vannak ebben az orszagban.Angliaban fizettem 200 fontot egy evre itt ugyanarra az autora 1000 euro."

 

Es ugyanez az ember a munkaado altal adott szallasrol ezt irta:

"Sajnos tobb emberrel lakom egy hazban"

Es mikor megkerdeztek, nem tudna-e masik szallas utan nezni:

"Probalkozom de meg van kotve a kezem ugyanis a szallast a munkaado intezte O meg vilagosan megmondta hogy koltozhetek nyugottan de a fizetesem nem fog valtozni.Csoborbol meg vodorbe nem akarok menni annak nincs ertelme.A masik dolog amit nagyon masnak talaltam angliahoz kepest az a lakas berlese ingatlan irodatol.Mintha nem is azon lennenek hogy kiadjak a lakast inkabb azt nezik hogy ne adjak ki.Erdekes"


Ugyanez az illeto Angliarol pedig ezt irta alig tobb, mint fel eve:

"szoval irany az iskola2-2.5 ev es maris ugyanazt a jogokat elvezed mint az oslakosok."

"Alkalmazotkent barmely szakmunkas ritkan keres 11-12 font alatt"

Jah, az illeto amugy itt posztolta ezeket az index forumon a Hollandiai magyarok topicban. Lehet ismered a sracot, ocso79 neven irta ezeket. Teljesen mas tapasztalatai vannak Angliarol, mint neked: kulfoldikent is ugyanugy kezelik, mint az angolokat ha van helyi vegzettseguk, es a minimalber ketszerese alatt nincs is szinte senki! Es ugy latom Hollandia viszont nem nagyon jott be neki, peldaul a munkaltato altal adott szallasnak sem nagyon orult.

Előzmény: ocso79 (62122)
ocso79 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 62122

Kedves Zlot

 

Olvasd el megrgyszer amit irtam.A semilyen nyelvet nem beszelo emberekre gondoltam!

A masik itt a 950£ meg fizesd ki a szallasodat,namarmost odaat 1200 euro min ber es a szallast 80% adott

ingyenesen mert a kozvetito cegek tisztaban vannak azzal hogy milyen nehez ott a berles.

Előzmény: Zlot (62097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!