Keresés

Részletes keresés

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20017

Majd anyukám sürgette hogy mennyek dolgozni de ott olyan rosszul voltam hogy nem teljesítettem a követelményt egy rehab cégnél voltam jelenleg semmien munkát nem tudok elvégezni úgy érzem de én lennék a legboldogabb ha dolgozhatnék

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.13 0 0 20016

Tisztelt forumozók 2015 ben csökkent munkaképességűnek nyilvánítottak a betegségemből kifolyólag az iskola befejezése ugy történt hogy otthagytam mert nem birtam elviselni a környezetet ha nevettek azt hittem rajtam meg hogy rólam beszélnek meh a szemem sarkából láttam hogy figyelnek így tehát jelentkeztem a munkaügyi központba munkanélkülinek ez idő tájt 2 szer elszalajsztottam a pecsételést.

Azért nem tudtam elmenni mert még az útcára se tudtam kimenni nemhogy egy hivatalba ahol tömeg van.

A kérdésem hogy valahogy el lehet e érni hogy a régi határozatra valamilyen jogi lépést tennék az ugyben hogy kapjam az ellátást 56% öek van jelenleg de megint sulyosbodott a betegséhem jelenleg korházba vagyok ( 30 nap megvan csak szünet van közte de ezt a szünetet igazolni tudom )

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 4 20015

Ha a szakorvos,a szakorvosi igazoláson közgyógy rublikát jelöli be,

és írható az adott gyógyszer közgyógyra,a háziorvos felírja neked.

Lényeges,mert a gyógyszerkeretet így állapítják meg.

Előzmény: mrduckhead (20013)
bandolesa Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20014

Talán majd megváltozik a rendszer ebben az ellátási formában.

 

http://nepszava.hu/cikk/1125514-a-cel-a-koztarsasagi-alapjovedelem

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20007)
mrduckhead Creative Commons License 2017.04.13 0 2 20013

Köszönöm szépen a válaszodat.

Megkeveredtem,mert mivel alanyi jogon jár,azt hittem,hogy elég,ha bemegyek a hivatalba,és kész.

Ezek szerint előbb a házidoki.

Egyetlen egy kérdés ezzel kapcsolatosan még.

A szakorvosom szokott félévente felirni egy gyógyszert nekem,amit házidoki nem irhat fel.

Ilyenkor a gyógyszerigazolást gondolom ki kell kérnem a szakorvosomtól,hogy a házidokim igazolja azt,hogy szedem?

És gondolom,hogy a közgyógyellátás csak azokra a gyógyszerekre vonatkozik,amiket szedek.

Vagyis más,közgyógyra felírható gyógyszert nem tudok venni belőle,mivel nem az adott betegségem kapcsán szedem.

 

Előzmény: Törölt nick (20012)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20012

Helló!

A háziorvostól kell igazolás, a rendszeresen szedett gyógyszerekről,

zárt, lepecsételt borítékban kapod,a kormányhivatal határozata,hogy

D-kat vagy,ennek fénymásolata,a kormányhivatalnál kell kérnem

formanyomtatványt ,közgyógyellátás megállapításához,ezt neked

kell kitölteni.Alanyi jogon jár,jövedelmet  nem kell igazolni,2-évre kapod.

Előzmény: mrduckhead (20011)
mrduckhead Creative Commons License 2017.04.13 0 2 20011

Sziasztok

 

Kis segítséget szeretnék kérni a közgyógy igazolvány beszerzéséhez.

D minősitésben vagyok,73%-san.Van egy igazolásom a Nyufig-től is,hogy a "Nyufig  a közgyógyellátásra jogosultság elbírásásához igazolja,hogy az Ön részére rokkantsági ellátást folyósítunk.".

 

Ilyenkor elég,ha bemegyek a hivatalban,és kérelmezem a közgyógy igazolványt?

Vagy előbb a házidoki?

Előre is köszönöm a segitséget.

 

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.12 0 0 20010

Erre gondoltam mielőtt megkövezne valaki tévedésem miatt.

 

http://hirtv.hu/ahirtvhirei/januar-ota-a-megalazo-22-ezer-sem-jar-a-kormany-turelmet-ker-1385069

Előzmény: 560707 (20008)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 20009

No most kifogtál rajtam, a még könnyen munkába foghatók rehabilitálhatók emlékeim szerint semmit sem kapnak január 1-től a felülvizsgálat után. Csak hírekből vontam le ezt lehet, hogy tévesen.

Előzmény: 560707 (20008)
560707 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 20008

50 %-ra nem jár semmi????

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20007)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 20007

A "legenyhébb esetben" (40-50% állapot) januártól semmi se jár.

Előzmény: bandolesa (20004)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 1 20006

http://24.hu/elet-stilus/2017/04/12/egy-svajcban-elo-rezidens-dobbenetes-ami-otthon-folyik/ :Irreális betegrendszer, végtelenül cinikus vezetőkkel (tisztelet a kivételnek), és a rendszer gerinctelen kiszolgálóival.

bandolesa Creative Commons License 2017.04.10 0 2 20004

Attól azonban, hogy valaki jogosult állami ellátásra, anyagi gondjai nem oldódnak meg.

A segítség ugyanis jóval kevesebb is lehet, mint az addigi jövedelem. Az ellátás összegét az ellátásban részesülő átlagjövedelme alapján határozzák meg, de minden kategóriához van egy alsó és egy felső korlát is. Ezeket a korlátokat az úgynevezett alapösszegből számolják ki, amely 2017-ben 96010 forint. Példaként vegyünk két végletes élethelyzetet. A "legenyhébb" esetben az egészségkárosodás nem tartós, a károsult hosszabb-rövidebb rehabilitáció után visszatérhet a munkaerőpiacra. Ezen idő alatt havi 28-38 ezer forint rehabilitációs ellátást kaphat. Ellenben, ha valaki jelentős egészségkárosodást szenved és önellátásra nem, vagy csak segítséggel képes, akkor a rokkantsági ellátás összege havi 52-144 ezer forint közé esik.

 

 

https://www.penzcentrum.hu/biztositas/mibol_fogsz_megelni_ha_leesel_labrol.1054553.html

takianyu Creative Commons License 2017.04.08 0 0 20003

Katica!

 

A határozatban milyen mértékű egészségkárosodás szerepel?

Az egészségi állapot mértéke XX%

 

"Ha itt elérte az egészségkárosodás mértéke a "rokkant" státuszt, akkor pedig az egyéb jogi feltételeket kell megvizsgálni.

Ha a rokkantsági ellátásban részesülő személy havi átlagjövedelemmel nem rendelkezik, a rokkantsági ellátás összege

a) a 3. § (2) bekezdés b) pont ba) alpontja és az 5. § (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben (B2) az alapösszeg 30 százaléka (28.350 Ft),

b) a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben (C2) az alapösszeg 45 százaléka (42.525 Ft),

c) a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben (D) az alapösszeg 50 százaléka (47.250 Ft)

d) a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben (E) az alapösszeg 55 százaléka (51.975 Ft)"

 

Remélem segítettem.

Előzmény: katica 19 (19998)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2017.04.08 0 2 20002

Azt javaslom kérj hivatalos indoklást az elutasításról ! Amennyiben az egészségi állapotodat nem találták ,,elég rossznak,,

akkor a bizottságtól, avagy  a nyugdíjfolyósító utasított el akkor tőlük . Abban le kell nekik pontosan írni mi volt az elutasítás oka ! Természetesen lehet itt is tájékozódni ,de az a tapasztalatom ,hogy így fórumon keresztül nem lehet megismerni a betegtársak pontos helyzetét, az ügy részleteit . Lehet olyan ,hogy egy ellátás folyósítása egy dátumon múlik,avagy ellátások párhuzamos folyósítása szintén azon melyiket állapították meg előbb .

Előzmény: katica 19 (19998)
ibi43 Creative Commons License 2017.04.07 0 3 20001

Kedves Katica!

Azt írtad, nincs jövedelmed, ezek szerint munkaviszonyban sem állsz, ami azt jelenti, hogy nem rendelkezel a rokkantosításhoz szükséges biztosítási idővel.

Úgy gondolom, ez az oka az elutasításnak.

Két dolgot javasolnék. Olvasd át az Mmtv-t (googlebe írd be Mmtv, mert sokan hadilábon állnak a római számokkal), ez a megváltozott munkaképességűekre vonatkozó tv., ott megtalálsz mindent. Nem hosszú és elég világosan megfogalmszott.

A másik, hogy mindenképpen kérném a wfelülvizsgálatomat és ha ott azért utasítansk el, mert nincs elegendő biztosítási időd, akkor is megállapítanak valamilyen mértékű egészségkárosodást. Ezzel a határozattal kered fel a lakóhelyed családsegítőjét. Ha falun laksz, az önkormányzat közli mikor tart fogadóórát, ha városi vagy, bármikor bemehetsz az irodájukba. Ők tudni fogják hová, kihez fordulj, nem kell magadnak keresgélni a megoldást. Ha bármilyen segélyre, támogatásra jogosult vagy, ők elintézik helyetted.

Előzmény: katica 19 (19998)
sz16 Creative Commons License 2017.04.06 0 1 20000

http://www.versenykepesseg.eu/    julia.bernath@gmail.com  Írjál rá  biztosan segít ő naprakész ! 

Előzmény: katica 19 (19998)
sz16 Creative Commons License 2017.04.06 0 1 19999
katica 19 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19998

Kedves Beteg Társak! 

 

Szeretnék segítséget kérni tőletek. 

Remélem tud valaki segíteni nekem.

 

A problémám : évek óta betegeskedek és már ott tartok hogy a gerincemet kell műteni 3 helyen, mivel van 1 velem született                           deformitásom és a másik helyeken nyitott és el csúszott. 

                    Ez év tavaszán már az is kiderült hogy a csípőm is elmozdult, a térdeim is tropák . 

                   És e mellett még más féle betegségeim is vannak. 

 

Kétszer probáltam a leszázalékolást de mind kétszer el utasítottak , igazán nem értem miért? 

Talán fiatal vagyok vagy kevés a szolgálati időm? 

 

De azt nem értem hogy ha már nem vagyok képes dolgozni akkor mit várnak még el? 

milyen orvosi papír kellene? 

 

Az sem tudom hogy a bíróságra mennék mit kellene tennem ? 

ügyvédre nincs pénzem. segélyt nem kapok. még a közgyógyot sem , a tb támogatást sem mivel az 1 főre eső jövedelem miatt . 

 

de nekem nincs jövedelmem csak a szüleim jövedelme van. 

 

várom írásotokat.  Előre is köszönöm 

                   

sz16 Creative Commons License 2017.04.05 0 2 19997
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.03 0 2 19996

http://magyarepitok.hu/mi-epul/2017/03/igy-nez-ki-a-fovarosi-szuperkorhazak-epitesi-koncepcioja

 

"...a fővárosi kórházak háromnegyede 1980 előtt, majdnem harmada pedig még az 1800-as években épült. Eközben Nyugat-Európában jellem­zően 20-30 évente új épületbe költöztetik a kórházakat." 

 

 

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Causes_of_death_statistics/hu

  • A lap utolsó módosítása: 2016. október 4.

 

http://www.naturmedfured.hu/?hu_az-eg%E9szs%E9g%FCgyi-sz%FBr%F5vizsg%E1latok-eredm%E9nyess%E9g%E9r%F5l,135

17macsek Creative Commons License 2017.04.01 0 2 19995

Kedves Kollokvium!

Nagyon köszönöm a válaszod!

Üdv:macsek

Előzmény: Törölt nick (19994)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 0 2 19994

Kedves 17macsek!

 

 

"7. § (1)16 A rehabilitációs ellátás a megállapítására irányuló elsőfokú közigazgatási hatósági eljárást lezáró érdemi döntés keltét követő naptól a rehabilitációhoz szükséges időtartamra állapítható meg. A rehabilitációhoz szükséges időtartamot legfeljebb 36 hónapban lehet meghatározni.
(6) A rehabilitációs ellátás a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható."

 

 Általában a határidő lejárta előtt 2 hónappal célszerű beadni (az ügyintézési határidő 50 nap).

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100191.TV

 

jogforrás

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló 2011.évi CXCI. tv. 2-4. §-a, 6-10. §-a, 14-20/E. §-a

Előzmény: 17macsek (19993)
17macsek Creative Commons License 2017.03.31 0 2 19993

Rehabilitációs ellátásban részesülő tényleg adhat be állapotrosszabbodásra kérelmet? Én úgy tudtam, hogy csak újra meg lehet igényelni  a lejáratot követően. Aki tudja a választ, kérem jelöljön jogszabályhelyet is. Köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 19992

Ez egy magánkórház ig.-nak megoldási javaslata az egészségügy problémájára. Nincs kidolgozva részletesen.

Előzmény: bandolesa (19991)
bandolesa Creative Commons License 2017.03.30 0 1 19991

Viszont azok, akik nagyon alacsony jövedelemből élnek, és vagyontalanok éves mentességet kapnának a társadalmi szolidaritás jegyében.

 

De őnekik a mentességet,nem az alapcsomagra,hanem egy emelt csomagra kell kapniuk.

Erről nem látok a cikkben utalást,hogy mi lenne ingyenes a rászorulóknak.

Előzmény: Törölt nick (19988)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.03.30 0 1 19990

Már tudjuk, hogy ha sokan elmennek orvoshoz akkor az a baj - ha keveset kevesen, akkor meg az.
Utóbbi a szűrővizsgálatok kevésbé népszerű mivoltára céloz.

Előzmény: Törölt nick (19988)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 2 19989

Ebbe a felvezetett ámokfutásba,bele fogunk halni.

A szerencsétlen krónikus betegekkel mi lesz.

Itthon sem szaladgál senki náthával,meg hasmenéssel

sehová se.Angliai életszínvonaltól hol állunk mi.

Persze,a hölgy biztos nem krónikus beteg,a fizetése

meg nem minimálbér,ezért beszél ilyen könnyen.

A stadionokat,meg a csuti törpét kellene likvidálni inkább.

Előzmény: Törölt nick (19988)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 1 19988

"Cserébe pedig egy alapcsomag-szolgáltatásban részesülnének. Amihez pontosan meg kellene határozni minden betegségre, hogy mi tartozik bele az alapszolgáltatásba, pl. a járó-, és fekvőbeteg ellátásba, diagnosztikába, rehabilitációba. Viszont azok, akik nagyon alacsony jövedelemből élnek, és vagyontalanok éves mentességet kapnának a társadalmi szolidaritás jegyében.

 

Az alapcsomag hogyan viszonyulna a ma kapott szolgáltatásokhoz?

Nyilván kevesebb lenne, de nem lényegesen.
Jól meghatározott lenne, mi tartozik bele, és hogy például hányszor lehet orvoshoz menni.

 

Magyarországon nagyon sokan járnak feleslegesen orvoshoz, és ezért az igazán beteg emberek nem jutnak be.
Ez nem is véletlen, hiszen ami ingyen van, annak nincs értéke. Azt gondolom, hogy az alapcsomagban a nem életet veszélyeztető kisebb szolgáltatások igénybevételét nagyon erősen korlátozni kellene, hogy az életet veszélyeztető esetekre legyen kellő kapacitás. Valahogy úgy kellene rögzíteni az alapcsomag tartalmát, mint a magán-egészségügyi szolgáltatási csomagoknál. Vagy ahhoz hasonlóan, mint ahogy a telefon- és internetszolgáltatásnál is adott, hogy X díjért mi jár.

 

Igen, de ha valaki túllépi mondjuk a havi internetkeretét, akkor csak lassítják az adatforgalmát. Mi lesz azzal, akinek nem elég az egészségügyi alapcsomag? Meghalhat, ha nincs külön kiegészítő egészségbiztosítása?

Nem. Pont azt mondtam, hogy a kicsi, életet nem veszélyeztető betegségekkel kapcsolatos orvos-beteg találkozások számát kell limitálni. Más országokban ilyen esetekben nem is mennek orvoshoz.

Arra gondol, hogy például Angliában nem kell orvosi igazolás, ha valaki náthás?

 

Így van. Nem kell egy kis náthával vagy hasmenéssel orvoshoz rohangászni. Ha az emberek megtanulják, hogy az orvosnak is ára van, akkor egy idő után természetessé válik, hogy csak akkor veszik igénybe a szolgáltatást, ha már saját maguk nem boldogulnak. A pénz valószínűleg mindig kevés lesz az egészségügyben. Arra van szükség, hogy abból a kevésből maradjon annyi, amiből a szívbetegeket, rákosokat, vesebetegeket stb. meg lehessen gyógyítani. Ehhez az kell, hogy ne legyenek feleslegesen többedszer elvégzett vérvételek, laborvizsgálatok, ultrahangok."

 

24.hu  2017.02.10.    megtudtuk-mennyi-lenne-a-nyugdijasokra-is-kivetett-egeszsegugyi-alapdij

Előzmény: Törölt nick (19985)
ibi43 Creative Commons License 2017.03.29 0 1 19987

Ugyan miért kellene egyáltalán bevezetni? Aki öregségi nyugdíjas, az aktív korában fizetett eleget. Ha visszagondolok a szüleimre, soha nem voltak táppénzen, még akkor sem, ha mi gyerekek betegek voltunk, aztán csak egyik pillanatról a másikra meghaltak. Amíg dolgoztak, ránk nézett valamelyik utcabeli nyugdíjas néni, mikro hijján kis lábaskában melegítettünk magunknak ételt már 6 évesen. Aki rokkant, az szintén fizetett, lehet kevesebbet mint a rendes nyugdíjas, de egy biztosításnak éppen az a lényege, hogy nem tudni, mikor következik be a nem várt biztosítási esemény. Ez a kockázati tényező.

Vizitdíj? Na, az kit érint leginkább? Azt aki egy évben egyszer vagy akkor sem, megfázik, influenzás lesz. Na még jó, hogy kibírná fizetni. Aki havonta több helyen jelenik meg kontrollon, vagy a háziorvosnál, az fizethet mint a katonatiszt.

Hol van az egyenlő teherviselés? A gazdag, az egészséges az így ki nem fizetett pénzeket magára, az egészsége megőrzésére fordíthatja, aki meg beteg, vagy fizet és később pusztul el, vagy nem fizet és legfeljebb lázcsillapító helyett vizes ruhát kap.

Előzmény: bandolesa (19986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!