Keresés

Részletes keresés

robertov72 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8218

É a helyedben írnék még egy levelet nekik ?hogy a  Tv-ben fognak szerepelni szöveggel és utána írnék is a valamelyik tv-nek.  Legalább a lóvé egyrészét visszakérném igaz ez nem javít az állapotodon,de egy kis elégtételt adhatna.

Jobbulást és kitartást kívánok! A másik dolog szerintem simán írd ki annak a KONTÁRNAK  a nevét ide és nem kell rövídítés hagy lássa mindenki kihez ne menjen még véletlenül se !!!

Előzmény: Törölt nick (8217)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8217

Szia!

 

Igen Dr L. L. betege voltam 2009 februárjába műtött először  L4- L5 porckorongsérvvel és gerinccsatorna szűkülettel. 1 évig rehab, de nem használt nem bírtam terhelni a gerincem aztán 2010 februárjában ismét megműtött L4- L5- SI gerinccsatorna szűkülettel nem vasalta be a gerincem, tünetem ugyanaz maradt. Akkor már nagyon furán viselkedett nem volt olyan kedves, ezért elmentem több orvoshoz, volt aki azt mondta fájdalom szindróma, fájdalom ambulancia ez nem az szerinte instabil. 4 orvos kimondta, hogy instabil de vissza küldtek Dr. L. L. hoz Elküldött Telkibe röntgenre, mikor kész lett az eredmény felhívott, hogy álljak le mindennel, mert instabil operálni kell. 1 hét múlva ismét felhívott ez nem instabil nem kell operálni az a vicc az egészbe, hogy ezt a 2 ellentmondásos telefon beszélgetést felvettem. Utána személyes találkozó műteni kell, csak nekem már nem volt erre pénzem meg, hogy őszinte legyek megingott felé a bizalmam. Olyan kedvesen megnyugtatott, hogy mehetek bárhová senki nem fog hozzám nyúlni, rajta kívűl, hát ez sajnos be is bizonyosodott. Most jelenleg Manuálterápiára járok és tornázom utána szalagerősítésem lesz. Majd meglátjuk, hogy mi lesz tele vagyok hegesedéssel az ideg be van szorulva a heg alá, meg az L4- hez képest az L5 előre van csúszva 4 mm- el. SI vízszintesen áll nem lefelé. Ráadásul az izomzatom teljesen le van épülve. Az a baj, hogy elkezdem a gyógytornát és nem jobb lesz, hanem begyullad az ideg.

 

Írtam a Telki kórháznak, hogy vizsgálják ki az ügyemet, mert fekvő beteg vagyok, de azon kívűl nem történt semmi, hogy kaptam egy elutasító választ, hogy én ezt aláírtam. Meg a költségekkel is tisztába voltam. Kifizettem 800 000 ft ot a nagy semmiért. 

 

Előzmény: brummadra (8216)
brummadra Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8216

Ne haragudj, nem olvastam vissza, te a minimál invazív után leálltál, vagy újra műtöttek, vasaltak?

Előzmény: Törölt nick (8193)
brummadra Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8215

Telkiben Dr. L.L. betege voltál? Arról, hogy előtte mit "ígért" : minimalinvazív, azonnali felépülés, előző héten műtötte valamelyik kézilabdázó válogatott játékost, aki már egy hétre rá lement edzésre.

Ehhez képest : műtét másnapjától totális összeomlás (előtte semmilyen fájdalom nem volt, csak a bal lábfej kezdett bénulni (emiatt 5-ből 3 orvos műtét mellett, 1 ellen, 1 tartózkodott) . Olyan fájdalmai voltak, hogy bár minimál után azonnal mozogni kellett volna, lépni nem tudott a fájdalomtól.

Dr Úr műtét után azonnal szabira ment (!), egy fiatal kollegára "felejtette" a párom. 1 hét múlva a feleségén keresztül rettetnetesen kelletlenül válaszolgatott, és soha többé nem is vizsgálta meg a párom. A számlát a pénztárban rendeztük.

 

Előzmény: Törölt nick (8193)
Graver Creative Commons License 2011.04.21 0 0 8214

Épp a minap gondolkodtam el ezen kicsit.

Tulajdonképpen sokkal több (nagyobb) érdek fűződik az emberek betegségéhez, mint a gyógyulásához. 
Adott mondjuk egy munkaképes korú beteg, akit minél hamarabb ki kéne vizsgálni, ha lehet, megkezdeni a kezelését, meggyógyítani, újra munkaképessé tenni. De minek? Hiszen munkaerőből bőven túlkínálat van. Ha viszont beteg marad, akkor csomó gyógyszert, meg még sok mindent el lehet adni neki, az egészségügyi intézmények, orvosok kapják utána a pénzt, stb. A gyógyszergyárakon kívül még a különböző maszek gyógyászati, természetgyógyászati cégek, gyógyhatású (vagy legalábbis annak mondott) termékek gyártói, forgalmazói, vagy az itt is időnként megjelenő "hiénák" mind megélnek a betegekből. Szóval nagy üzlet ez. Nagyobb, mint az egészség. 

 

Előzmény: PETYUS (8213)
PETYUS Creative Commons License 2011.04.21 0 0 8213

> a legolcsóbb az lenne az államnak, ha ripszropsz meggyógyulsz. Akkor miért nem ezt csinálják?

 

Mert ezt nem az állam csinálja. Az csupán csak asszisztál hozzá és felkopik.

Előzmény: ikoko2 (8211)
sziporka66 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 8212

 

A gerincsérültek igazságügyi orvos szakértői vizsgálata és véleményezése.

Én elmentettem és kinyomtattam. Valamikor ebben a fórumban tették fel.

 

http://igor.diogenes.hu/download/modszlev/12_mszlev.pdf?PHPSESSID=77b8dac3adf9019e1a41d875a80e8ab2

 

Mindenkinek jó fórumozás és fájdalom mentes ünnepeket!

 

 

ikoko2 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 8211

Iszonyú ma az egészségügy! Szerintem a gyógyszermaffia kezében van a bűnös karmesteri pálca. Egyél évekig méregdrága gyógyszereket, az *ő* javukra.

Ha meg meggyógyitanak, abból nekik nincs hasznuk. Régen, ha műtét kellett, napokon belül operáltak, 2-3 hét után mehettél dolgozni.  Mindenkinek jó volt. A családnak, az államnak, mert nem volt rád gondja gyógyszerrel, orvosi ellátással, táppénzzel.

A fene érti ma az eü. közgazdászait.  Mi percek alatt rájövünk, hogy a legolcsóbb az lenne az államnak, ha ripszropsz meggyógyulsz. Akkor miért nem ezt csinálják? Nem beszélve, hogy mennyi szenvedés jár ezzel a mai *húzzuk a tésztát* módszerrel.

Előzmény: similis (8198)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 8210

 

Sziasztok!

 

5 tornagyakorlatot kaptam, olyan izom lázam van. Főleg a karomba meg a vállamba, tudjátok mikor volt utoljára ilyen izom lázam? Mikor a 10 kg súlyzót emelgettem.:-)

fintorgó Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8209

 

 Szia Graver!

 

A tüneteim alapján sejtettem, te is megerősítettél, hogy papíron is lássam leírva...

 

Olvasásra ajánlom: Hans-Dieter Kempf  Nincs többé hátfájás c. könyvét.

Nemcsak hátfájásról szól. (Könyvtárban találtam rá)

 

Áldott ünnepet és fájdalommentes napokat kívánok mindenkinek!

Előzmény: Graver (8156)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8208

Na meg az, hogy a kirándulás az életem a temészet, itt a tavasz és 2008 júliusa óta nem voltam sehol csak orvosnál. Meg a férjem elvitt uszodába, de az inkább szenvedés volt mint élvezet még átöltözni sem tudtam egyedül.

Előzmény: rokkon (8206)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8207

Hogy bírod lelkileg? Én nagyon sokszor összeomlok, de mindig összeszedem magam. Most igazából az anyák napja miatt buktam ki, hogy nem tudok elmenni az ünnepségre az oviba. 

Előzmény: rokkon (8206)
rokkon Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8206

gica ne beszélj hülyeséget forditott helyzetbe nem tennéd meg a férjednek van egy kis gyereketek nagyon nehéz de legyél erös engem a feleségem tart el és van 3 gyerekem szerinted rózsás a helyzet időjárás változás volt majd 2napig feküdtem belehalok ha romlik az idő

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8205

Lánchíd u. 11.

Előzmény: similis (8204)
similis Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8204

Ő is a Bimbó úton van? Vagy hol?

Előzmény: Törölt nick (8203)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8203

Hugyák Éva

Előzmény: similis (8202)
similis Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8202

Kinél voltál manuálon?

Előzmény: Törölt nick (8199)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8201

Köszi Mesi. Jól esett veled beszélgetni.

Előzmény: Malagurski75 (8200)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8200

Sziasztok! Gicus szia! Örülök hogy össze kaptad magad!

Előzmény: Törölt nick (8199)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8199

Katasztrófa ez az egészségügy, csak beteg ne legyen az ember. Soha nem jártam orvoshoz, most, hogy gerincbeteg vagyok, folyamatosan mehetek és minél többet megyek annál jobban utálom az orvosokat.

 

Csinálom a tornát el van osztva egész napra, van amit óránként kell csinálni. Ja és szigorúan óránként 2 dl vizet kell innom, mert ki vagyok száradva, mást se csinálok, csak tornázok meg pisilni járok.:-)

Előzmény: similis (8198)
similis Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8198

Nem az emberek többsége elmegy orvoshoz mikor még nincs annyira nagy baj, de mire sorra kerül az előjegyzéseken már nagy baj lesz. És tényleg semmit se gyógyítanak meg... Lassan már el se megyek, mert újabb gyógyszert nem akarok, akkor meg minek derítsenek ki valamit, ha úgyse csinálnak vele semmit.

Előzmény: Törölt nick (8197)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8197

A másik fele meg az, hogy a TV-be mindig azt fújják, hogy az emberek már csak, akkor mennek orvoshoz, ha nagy baj van. Minek menne előbb úgy sem fog semmi történni. 

Előzmény: ikoko2 (8195)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8196

Tényleg így van. Hévízen voltam epe görcsöt kaptam, kiderült, hogy van egy 2 cm es epekövem. Azonnal elküldtek belgyógyászatra, mert epekővel nem lehet gyógyvízbe mennem meg nem kaphatom meg a derekamra a kezeléseket ráírták a zárójelentésre, hogy ki kell venni. Hazajöttem, belgyógyászat, ultrahang persze 2 hónapot vártam, ultrahangon időzített bomba körülötte gyulladás ki kell venni. Idegsebész ki kell venni. vissza belgyógyászat, majd, akkor kell ki venni, ha egyfolytába hányok. Reumatológia ki kell venni, mert nem rehabilitálhatok a kövemmel vissza belgyógyász nem műtjük felírt egy csomó gyógyszert. Ezek után már én érzem magam hülyének, úgyhogy, ha nem veszik észre a papíron, hogy kövem van nem is említem, mert, akkor ingázhatok orvostól orvosig.

Előzmény: ikoko2 (8195)
ikoko2 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8195

Tudjátok, hogy mi a legfurcsább manapság? És nem csak a gerinc meg egyéb műtéteknél, hanem általában. Mostanában nem gyógyitanak meg. Küldenek ilyen meg olyan diagnosztikai vizsgálatokra /ultrahang, CT, MRI, laborok stb/  hatalmas adat leszel a számitógépben, 1,5 oldalas protokollt kapsz minden vizsgálat után, de veled igazán nem foglalkozik az orvos, mert nincs is rá ideje mint pl.  alapos beszélgetés, vizsgálat stb.

Gyógyszerkipróbálási alany vagy, évekig.  Téboly. Koromnál fogva irhatom, hogy évtizedekkel ezelőtt *szokás* volt meggyógyitani a beteget. Ma gyógyszereznek, aztán majdcsak lesz valami.  Maffiaérdek.

 

Előzmény: brummadra (8179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8194

Minimal Invaziv műtét szövet kimélős. Erre csak annyit mondanék, hogy szét van roncsolódva az egész szövet a derekamnál. 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8193

Írásbeli tájékoztatón az altatással kapcsolatba voltak leírva, hogy mi történhet az utolsó oldalon  tért ki arra, hogy lebénulhatok. Lebénulni nem bénultam le, így sikeres műtétnek lett nyilvánítva, csak ugyanazzal a fájdalommal jöttem ki. Majd elmúlik ezt a választ kaptam.

 

Előzmény: afintha (8191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8192

Sziasztok!

 

Bocsánat tegnap megint összeomlottam, már összeszedtem magam.

afintha Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8191

Nem Teged kerdeztelek, es nem vicc.

Az erdekelt, hogy milyen irasbeli tajekoztatot illetve garanciat kapott Gica75 a mutet elott.

Ilyenkor ugye van egy tajekoztato, beleegyezo nyilatkozat, stb...

Előzmény: similis (8188)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8190

Megvolt az első manuálterápiám meglátta a derekam megdöbbent, hogy ilyen csúnya hegesedést az életbe nem látott. Az egész medencém nem jól állt azt most vissza tette a helyére. L5 ös csigolya csúszásom van, kérdezte mennyire mondtam 4mm re erre azt mondta, hogy szerinte ez több mint 4 mm. Kaptam torna gyakorlatot itthonra. Hetente egyszer fogok menni, jó sokáig. Fekve kell megerősödnöm és csak utána fogok tudni elindulni nem szabad függőlegesben lennem, mert megerőltetem. Lassan fog kiderülni, hogy fel bírok e állni vagy műtét. A kezelés után oldódtak a mozgások meg ültem 5 percet.

 

Meglepődött, hogy milyen erős vagyok, hogy épp eszű ember ezt nem bírná, hogy 3 om éve fekszik. (Én sem bírom) Nem akarom tovább csinálni, elég volt nekem ez az élet nem kell. Dögöljek még egy évet. Nem maradhatok a férjemmel 33 éves elötte az élet és 3 éve engem ápolgat a kisgyereket neveli, ha beteg orvoshoz viszi, itthon marad vele, dolgozik, takarít, főz, mos. Nem megy!

 

És amitől ki vagyok bukva anyák napja lesz az oviba, virágot ültettek, verset tanulnak és minden kisgyereknek ott lesz az anyukája, csak neki nem. Kinek mondja el a verset? Az apukájának, igaz Ő van az anya szerepbe.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8189

Mivaaaaaaan?

Előzmény: afintha (8185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!