Keresés

Részletes keresés

Kíváncsi2 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17432
Köszönöm a választ!
Krisztys Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17431
T. Mr Spock

Köszönöm a gyors választ!
Valahogy önmagamtól is itt tartok már, hogy bizakodnom kell, és elfelejteni ezt az embernek nem nevezhető egyedet a véleményével, stilusával együtt.

Remélem ma, pozitivabb hozzáállást, emberibb bánásmódot kapok,egy másik intézményben, másik orvostól. ( Aki talán méltó is erre a kifejezésre, hogy -orvos- )

Még1x köszönöm.

Üdv, Krisztys.



Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17430)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17430
Kedves rkitti,

Második babámmal a 33. hétben járok. Tegnap voltunk 4D-s ultrahangon, igazából csak kíváncsiságból, nincs semmi gond. Ezért is ért egy kicsit váratlanul, hogy az ottani orvos aki csinálta az UH-t, a combcsontot rövdnek találta. Háromszor is lemérte és átlagban 5,73 cm jött ki, ami szerinte kb. 30 hetes babának felel meg. A többi adatot rendben találta, de azért ráírta a leletre, hogy "A femur biometriai adata miatt kontroll vizsgálat javasolt."

Kérdésem az lenne, hogy van-e okunk aggódni, mi állhat ennek a hátterében?


Leginkabb az, hogy a baba nem volt jo szogben amikor mertek a combcsontot.
3 hetes kulonbseg ebben a stadiumban nagyjabol elhanyagolhato.
Ez persze nem garancia, csak valoszinuseg.

Gabor
--------------------------------
Kedves Kivancsi2,

(mi is a kulcsszó, amire a doki keres? Spock? MrSpock?)

spock, gabor, doktor

A terhesség utolsó harmadában mit lehet tenni egy durva aranyérrel?

Nem sokat azon kivul hogy megakadalyozd a begyulladasat, pangasat.
Tisztan kell tartani, valamilyen recept nelkuli kenocsot lehet hasznalni ha van nalatok (ami hatekonyabb ha belekeversz egy kis hydrocortison kenocsot, amit szinten recept nelkul lehet kapni. A ketto kombinacioja receptre van [legalabbis USA-ban], de nem kell.)
Aludj a baloldaladon (mert ez is venas pangastol van terhesseg eseten, NEM szekrekedestol).

Gabor
------------------
Kedves ipmics,

Második terhességem 17. hetében járok (26 év, az első terhesség a 10. terhességi hétben elhalt). Az elmúlt pár hétben először kisebb pihék jelentek meg a hasamon, mostanra ez kezd határozottan szőrré alakulni, ami elég zavaró. Az volna a kérdésem, hogy mitől lehet ez és mit lehet ellene tenni (a hagyományos szőrtelenítési megoldásokon kívül természetesen), valamint számíthatok-e rá, hogy ez csak valami átmeneti jelenség?

Ez a terhesseg alatti hormonvaltozasoktol van.
Semmit nem tudsz csinalni ezellen (a hagyomanyoson kivul, ami nem ajanlatos terhesseg alatt).
Neha elmegy, neha nem.

Gabor
---------------------
Kedves Krysztis,

T. Mr Spock!

Szeretném véleményét kérni.

Spontán iker terhes 35 éves ( aug 18.-án töltöttem) kismama vagyok. 3. terhességem, 20 hétben járunk.
A genetikai Uh-n azt mondták nagyon sok a magzatvizünk, és Iker-iker transzfuzióra tippelnek a leleteim alapján. ( 2006. 09. 15. ) Mindenféle vizsgálatot végeztek, Magzati szív uh-t, Genetikai tanácsadás. A babók egészségesek. Genetikai rendellenességre utaló jel sincsen.
Két burok, 1 placenta, melső falon megtapadva.
'A' magzat:
Bpd: 47 mm, OFD: 62 mm, HC: 172 mm, AD1: 48 mm, AD2: 51 mm, AC: 156 mm, FL: 27 mm.
300 gr (+/- 10%)
'B' magzat:
BPD: 42 mm, OFD: 54 mm, HC: 152 mm, AD1:39 mm, AD2: 40 mm, AC: 124 mm, FL: 27 mm.
230 gr (+/- 10%)
Kérem irjon véleményt, mit javasol mit tegyek? Mennyire valószínű ez a terhességi rendellenesség?
Rettenetesen elvagyok keseredve mivel ez az orvos efféle módon lezártnak tekintette a problémánkat:
- "Nincs mit tenni. Az idő old meg mindent! Kivárjuk szépen amig 'B' elhal magában, majd lesz 1 császár metszés. Azután kiderül 'A' hogyan vészeli ezt át. Saját véleményem szerint kizárt ugyan, hogy életképes legyen, de talán életben marad és megússza azzal, hogy pl. vak marad vagy hasonlók."
Gondolom egyértelmű, hogy én már napok óta csak sírok. Ezek után nem tudom mit és hogyan tegyek. Hogyan legyek nyugodt kismama??? Akiben jól érzik magukat a fejlődő magzatok??? Mert ez az idegeskedés biztos, hogy csak még árt!!!


Annak ellenere hogy a ket baba kozott van jelentos kulonbseg, annyira nem jelentos hogy egy ennyire megrazo leirast adjon az orvos. Rosszabbat mondott mint az valoszinu, hogy aztan oruljel ha megsem annyira rossz. Viszont az igaz, hogy a ket baba kozotti kulonbseg feltetelezi
azt a problemat amit az orvos mondott. Annak a sulyossagat viszont ilyen biztosan nem lehet lemerni ezen a ponton. De az alapallas viszont tenyleg az, hogy nem lehet mast csinalni mint várni. Ezalatt jobb ha optimista vagy mint pesszimista. Az idegeskedes biztosan nem egy elony.

Gabor
----------------------------
Kedves aggódom,

31 éves vagyok, 3 terhesség, 1 szülés. Emlőbiopsziára várok, amit első körben CT-vel vezérelt aspirációs citológiával próbálnak elvégezni.

Ma derült ki, hogy babát várok. Ilyen esetben nem veszélyes a CT?


CT nagyon nem ajanlatos egy olyan terhesseg eseteben ami most derult ki.
Kesobb sem, de korai terhessegben plane nem. Mindenkeppen ertesitsd az orvosodat
aki elrendelte.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17428
hat hivd fel a kezeloorvosodat, hogy most mi a következo lepes.
Előzmény: aggódom (17427)
aggódom Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17427

Kedves Mr Spock,

 

31 éves vagyok, 3 terhesség, 1 szülés. Emlőbiopsziára várok, amit első körben CT-vel vezérelt aspirációs citológiával próbálnak elvégezni.

Ma derült ki, hogy babát várok. Ilyen esetben nem veszélyes a CT?

 

Köszönöm előre is a választ!

Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17426

miert, hany nogyogyaszod van?

 

nem tudom megmondani, hogy a veseddel van-e baj. ha ez a fajdalom nem ismetlodik, akkor eleg a kovetkezo viziten megemliteni. ha ismetlodik, akkor hivjad fel az orvosodat.

Előzmény: bgdetti (17425)
bgdetti Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17425

Hát a vesémmel még sosem volt baj. De ha a vesém lenne, akkor merre tovább?

Ja még annyi, hogy nagyon rossz a gyomrom a terhesség miatt és ezért diétázom. Kerülöm a fűszeres, savat csináló és túlzottan zsíros ételeket.

Egyik orvosom sem rendelte még el a folasavat, de önszorgalomból szedek Béres vasat, meg magnéziumot.

Előzmény: Mikolt (17424)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17424
vesed hogy van? az is okozhat ilyet.
Előzmény: bgdetti (17422)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17423

ez nem beszelgetos topic. menjetek at az erre valo helyre ezzel a kerdessel es a ra adott valaszokkal.

 

(amugy penzkidobas)

Előzmény: Elvira70 (17420)
bgdetti Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17422

Helló mindenki!

13. hetes terhes vagyok és tegnap nagyon megrémültem, mert este 10 körül evés közben nagyon erős görcsölés tört rám a derekam táján, hiretlen felállni sem tudtam.. Sajnos elég bajos a hátam, mert Sceuermann nevű gerincferdülésem van, ami pont azon a környéken van. Nem igazán hasonlított a megszokott deréktáji fájdalmamimra, eléggé begörcsölt.

Ez kb. 2-3 percig tartott, majd elmúlt.

Az lenne a kérdésem, hogy előfordulhat, hogy ez egy hátizomgörcs volt, melyet a terhesség következtében megnövekedett pocak súlya okozott, vagy lehet más is? Vagy lehetnek már görcsök a terhesség természetes részeként?

Elvira70 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17421
Most kerestem rá a Gynevac-ra, olvastam Mr. Spock véleményt is. Ennek ellenére, ha van valakinek gyakorlati tapasztalata, azt szívesen venném. köszi, E.
Elvira70 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17420

Szisztok! Kérdezném, hogy van-e valakinek tapasztalata a Gynevac nevű vakcinával kapcsolatban? főként a teherbe esésre, ill. terhesség megtartására gyakorolt hatásával kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek. szívesen olvasnám róla a tisztelt Doktor úr vélményét is. Köszönöm, E.

Krisztys Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17419
Természetesen kerestem mást.
Holnap megyek a Söfibe. Remélem végre találok normális orvosokat, emberi ellátást.

Krisztys.
Előzmény: Mikolt (17418)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17418
hajaj. ez gaz. kerd meg hogy javasoljon egy masik orvost, akitol masodvelemenyt tudsz kerni, esetleg magad keress egyet.
Előzmény: Krisztys (17412)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17417

ez a terhessegi hormonvaltozasokkal jar, a terhesek nagy szazalekanal jelentkezik. lesz majd eros fekete csik is a hasad boren a szemeremdombtol a koldokig (ez az "itt vagjatok fel" vonal:))

 

ne foglalkozz vele, szules utan egy kis idovel elmulik magatol. ha elkezded szorteleniteni, akkor viszont megmarad.

Előzmény: ipmics (17411)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17416
innen nem tudom megitelni mennyire sulyos az aranyered. keresd fel az orvosodat. addig is probalj ki egy lidocainos aranyerkenocsot a szemelyes talalkozasig, miutan felhivtad a dokit es megengedte.
Előzmény: Kíváncsi2 (17410)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17415

nagyon sok dolog allhat a hatterben. remegett a keze, rossz a gepe, rossz a szeme, vagy eppen a gyereketek agyra gyur es nem labhosszra. nem foglalkozz vele.

 

szolj az orvosodnak, hogy az ultrahangos ezt tapasztalta, de ezen felul nincs teendod es aggodnivalod sem.

Előzmény: rkitti (17409)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17414
hol lehet megnezni egy ilyen kategorialistat?
Előzmény: Beebite (17407)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17413

figyelj jol, kiallitas elotti utolso figyelmeztetes:

 

1. ez nem beszelgetos topic. amit itt csinalsz azzal csak kart okozol.

2. a gyogyszerek ajanlgatasaval, az orvosok hozzaertesenek megkerdojelezesevel, illegalis beszerzesukre valo tippadassal sulyos etikai es moralis hibat kovetsz el. a sajat magzatoddal azt teszel amit akarsz, a masokeval viszont nem.

 

fejezd be legyszives a keretlen tanacsosztogatast a magad es a masok erdekeben.

Előzmény: Törölt nick (17408)
Krisztys Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17412
T. Mr Spock!

Szeretném véleményét kérni.

Spontán iker terhes 35 éves ( aug 18.-án töltöttem) kismama vagyok. 3. terhességem, 20 hétben járunk.
A genetikai Uh-n azt mondták nagyon sok a magzatvizünk, és Iker-iker transzfuzióra tippelnek a leleteim alapján. ( 2006. 09. 15. ) Mindenféle vizsgálatot végeztek, Magzati szív uh-t, Genetikai tanácsadás. A babók egészségesek. Genetikai rendellenességre utaló jel sincsen.

Két burok, 1 placenta, melső falon megtapadva.

'A' magzat:
Bpd: 47 mm, OFD: 62 mm, HC: 172 mm, AD1: 48 mm, AD2: 51 mm, AC: 156 mm, FL: 27 mm.
300 gr (+/- 10%)

'B' magzat:
BPD: 42 mm, OFD: 54 mm, HC: 152 mm, AD1:39 mm, AD2: 40 mm, AC: 124 mm, FL: 27 mm.
230 gr (+/- 10%)


Kérem irjon véleményt, mit javasol mit tegyek? Mennyire valószínű ez a terhességi rendellenesség?
Rettenetesen elvagyok keseredve mivel ez az orvos efféle módon lezártnak tekintette a problémánkat:

- "Nincs mit tenni. Az idő old meg mindent! Kivárjuk szépen amig 'B' elhal magában, majd lesz 1 császár metszés. Azután kiderül 'A' hogyan vészeli ezt át. Saját véleményem szerint kizárt ugyan, hogy életképes legyen, de talán életben marad és megússza azzal, hogy pl. vak marad vagy hasonlók."


Gondolom egyértelmű, hogy én már napok óta csak sírok. Ezek után nem tudom mit és hogyan tegyek. Hogyan legyek nyugodt kismama??? Akiben jól érzik magukat a fejlődő magzatok??? Mert ez az idegeskedés biztos, hogy csak még árt!!!



Várom véleményét!!! Előre is köszönöm, Krisztys.
ipmics Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17411

Kedves Gábor és Segítők!

 

Második terhességem 17. hetében járok (26 év, az első terhesség a 10. terhességi hétben elhalt). Az elmúlt pár hétben először kisebb pihék jelentek meg a hasamon, mostanra ez kezd határozottan szőrré alakulni, ami elég zavaró. Az volna a kérdésem, hogy mitől lehet ez és mit lehet ellene tenni (a hagyományos szőrtelenítési megoldásokon kívül természetesen), valamint számíthatok-e rá, hogy ez csak valami átmeneti jelenség?

 

Köszönöm előre is a válaszotokat! üdv,

ipmics

Kíváncsi2 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17410

Sziasztok!

 

A terhesség utolsó harmadában mit lehet tenni egy durva aranyérrel?

A produktum naponta megvan, nincs se székrekedés, se hasmenés, kecske annyi rostosat nem eszik mint én, és mégis kijött.

Az első baba előtt nem volt ilyen gondom, szülés után viszont még négy hónappal is vérzett és nagyon fájt. Most viszont még van hat hetem a szülésig és máris jelentkezett...

 

K2

 

(mi is a kulcsszó, amire a doki keres? Spock? MrSpock?)

 

rkitti Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17409
Kedves Gábor!

Második babámmal a 33. hétben járok. Tegnap voltunk 4D-s ultrahangon, igazából csak kíváncsiságból, nincs semmi gond. Ezért is ért egy kicsit váratlanul, hogy az ottani orvos aki csinálta az UH-t, a combcsontot rövdnek találta. Háromszor is lemérte és átlagban 5,73 cm jött ki, ami szerinte kb. 30 hetes babának felel meg. A többi adatot rendben találta, de azért ráírta a leletre, hogy "A femur biometriai adata miatt kontroll vizsgálat javasolt."

Kérdésem az lenne, hogy van-e okunk aggódni, mi állhat ennek a hátterében?
Hétfőn megyek a saját orvosomhoz is, de szeretném a Te véleményedet is hallani.
Előre is köszönöm: Kitti
Beebite Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17407

Vannak még más kategóriák is (pl. J)

Pro fam.:

(3) Gyógyító-megelőző tevékenységet nem folytató orvos - sürgős szükség esetét kivéve - gyógyszert csak saját maga, illetőleg hozzátartozója részére pro familia jelzéssel rendelhet.

SZ: Nem kell kettős szakvizsga, elég ha az egyik megvan. (Általános jogszab. ért. szabály.)

 

Előzmény: Mikolt (17406)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17406

ertem. gondolom ez is kiveve a pro familias recepteket ervenyes.

 

viszont ez annal megnyugtatobb, hiszen azt jelenti, hogy az az orvos, aki ezt felirta meg belgyogyasz is a nogyogyasz melle.

Előzmény: Beebite (17405)
Beebite Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17405

minden orvos felirhat minden gyogyszert, ezert jart az egyetemre, a kulonbseg a tamogatas mertekeben van, ha szakorvos irja fel.

 

Csak egy pontosítás:

2§ (2) Az „SZ” jelzéssel ellátott gyógyszert az az orvos, (..) rendelheti, akinek a készítmény alkalmazási előírásában szereplő indikációja szerinti klinikai szakágban szakorvosi képesítése van.

44/2004 ESzCsM rendelet.

Ez nem a támogatás mértékére vonatkozik, ez az ún. II/3b csoport.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17404)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17404
Kedves janka8,

Igazabol nem a rendszertelenseg zavar (az elmult harom ciklusom annyira rendszeres volt, mint soha meg azelott az eletemben...), es a szules ota eltelt 15 honapban em volt menstruacios zavar (hiszen ezt a harom ciklust leszamitva egyszeruen nem menstrualtam), hanem az, hogy ami most van, az nem menzesznek tunik. Lehet, hogy megis az? Mert ha csak egy rossz idoben tunt havi verzes, akkor nem aggodom, de ez alvadt ver, tovabbra is hasfajassal (terhes nem vagyok), negy nap utan is normalis?

Ha nincs lazad, nem vagy terhes, valoszinuleg elfogadhato, de igazan csak egy orvos tudhatja megmondani ugy hogy megvizsgal.

Gabor
------------------------
Kedves Katalin74,

19. terhességi hétben azt tapasztalom, hogy keményedik a pocakom. Ez a jelenség kb. az első magzatmozgások kezdetével egy időben jelentkezett. Néha csak éreztem valamit (gondolom az már a magzatmozgás volt), máskor meg kemény lett a pocakom. Lehet, hogy a két dolog összefügg? Mennyire természetes ez a keményedés? Nem élek különösebben stresszes életet, nem fizikai munkát végzek. Szedjek kálciumot, magnéziumot?
A másik, hogy a haskeményedés orgazmus hatására mindig nagyon intenzív. Ez mennyire normális, illetve káros-e? A szexmentességen kívül lehet vagy kell ez ellen tenni valamit?
(Orvoshoz csak október 6-án kell mennem, ezért érdeklődök itt.)


Ha a kemenyedes nem faj, akkor varhatsz oktober 6-ig. Ha faj, jelentkezz az orvosodnal.
Kalciumot szedhetsz, de magneziumot csak orvosoddal valo megegyezessel szedjel.
Orgazmusnal termeszetes a méh kemenyedese, de ha biztosra akarsz menni, azzal is varsz
Oktober 6-ig.

Gabor
----------------------
Kedves zsuzsimm,

ha sikerul a baba, a metformin nem art (az utmutatoban nem ajanljak kismamaknak, szoptato anyaknak, valamint terhessegre keszuloknek sem).

Hivatalosan nem szedheto terhesseg alatt, de nem azert mert a gyogyszer karositja a babat.
Ugyhogy ha teherbe esel hagyd abba, es beszeld meg az orvosoddal, hogy mikeppen folytasd, ha egyaltalan. Valoszinuleg azt fogja mondani hogy ne folytasd.

Mindezek ellenere, nem tudom eleget hangsulyozni: a gyogyszerek 99%-a NINCS kikiserletezve, hogy karos-e korai terhessegben vagy nem. Kevesrol kiderul hogy karos, de az soha nem "derul ki" hogy soha nem karos. Ezert a legjobb mindezt megbeszelni az adott orvossal, akinek lehet tapasztalata az adott gyogyszerben. Nekem meg nagyon nehez azt mondani, hogy "hasznald nyugodtan" amikor az van rairva hogy nem jo terhessegben. Akkor sem, ha van tapasztalatom arrol hogy nem karos.

Vannak orvosok akik hasznalnak Metformint terhesseg alatt, ami nagyon nem ajanlott, de nem azert mert a Metformin maga karos, hanem azert mert akarkinek akinek cukor problemaja van,
annak vagy insulin kell vagy semmi.

Gabor
---------------------
Kedves Mikolt,

minden orvos felirhat minden gyogyszert, ezert jart az egyetemre, a kulonbseg a tamogatas mertekeben van, ha szakorvos irja fel.

a hatasmechanizmusodrol: ha 1 kg liszthez 1 kanal sot teszek, 2 kg liszthez nem lesz eleg ugyanaz az adag so. szerintem ne faraszd magad azzal, hogy a vilag osszes pcos-at probalod megmenteni a dilettans nogyogyaszoktol es egyeb orvosoktol, nekik szaz ev gyogyaszati tapasztalata, plusz a sajat gyakorlatuk all rendelkezesukre, neked az, amit osszeolvasol, es autodidakta modon ertelmezel.

nem tudom mennyire figyelted meg azt a trendet itt a topicban, hogy mindenkit probalunk az orvosa fele terelgetni, az orvosaval valo hatekonyabb kommunikaciora biztatni ahelyett, hogy baratnokkel, szulokkel es ismerosokkel, netes baratokkal kezelteti magat. ez nem veletlen. legyszives tartsd ezt tiszteletben. mindenfele felelossegvallalas nelkul gyogyszerelesi, gyogyszerszedesi tanacsokat osztogatni sulyos etikai es moralis hiba. ra kell szanni az idot az orvossal valo kommunikaciora, a sajat erdekunkben.


Fontos kozerdeku dolgot irtal le jol, csatlakozom a velemenyedhez.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17403

minden orvos felirhat minden gyogyszert, ezert jart az egyetemre, a kulonbseg a tamogatas mertekeben van, ha szakorvos irja fel.

 

a hatasmechanizmusodrol: ha 1 kg liszthez 1 kanal sot teszek, 2 kg liszthez nem lesz eleg ugyanaz az adag so. szerintem ne faraszd magad azzal, hogy a vilag osszes pcos-at probalod megmenteni a dilettans nogyogyaszoktol es egyeb orvosoktol, nekik szaz ev gyogyaszati tapasztalata, plusz a sajat gyakorlatuk all rendelkezesukre, neked az, amit osszeolvasol, es autodidakta modon ertelmezel.

 

nem tudom mennyire figyelted meg azt a trendet itt a topicban, hogy mindenkit probalunk az orvosa fele terelgetni, az orvosaval valo hatekonyabb kommunikaciora biztatni ahelyett, hogy baratnokkel, szulokkel es ismerosokkel, netes baratokkal kezelteti magat. ez nem veletlen. legyszives tartsd ezt tiszteletben. mindenfele felelossegvallalas nelkul gyogyszerelesi, gyogyszerszedesi tanacsokat osztogatni sulyos etikai es moralis hiba. ra kell szanni az idot az orvossal valo kommunikaciora, a sajat erdekunkben.

Előzmény: Törölt nick (17402)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17402
A hatásmechanizmus ugyanaz.

(Egyébként a jelenlegi szabályozás szerint Mo-n június óta nőgyógyász nem írhat fel metformint és rendes lenne tőletek, ha valaki aki PCO/metformin miatt kérdez esetleg a PCO-s topikhoz -is- küldenétek ahol biztos, hogy majdnem minden kérdésére választ fog kapni. Sokkal többre mint amire itt választ kaphatna. Ez eleve belgyógyászati és nem nőgyógyászati kérdés az esetek 99%-ban.)
Előzmény: Mikolt (17398)
zsuzsimm Creative Commons License 2006.09.19 0 0 17401
Mikolt, koszi az otletet !
Előzmény: Mikolt (17399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!