Keresés

Részletes keresés

WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62214
WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62213

Ja, es "termeszetesen" a regi akkuja tovabb birta egy toltessel mint az uje... Ez valami rakfeneje az uj kutyuknek (biztos tobbet fogyasztanak, nem hiszem hogy az akkuk valnanak egyre xarabba), hogy minden generacio kevesebbet bir egy toltessel mint az elozo...

Előzmény: WhiteEagle (62212)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62212

Na igen... Mi is igy jartunk, hogy a regi navi jobban tetszett mint az uj (csak sajna ot es fel ev utan felmondta a szolgalatot). Annyi elonye van az ujnak, hogy 5"-os a kijelzoje nem 3.5"-os mint a regie, nem nyomunk olyan konnyen melle rajta. Termeszetesen a terkepe is sokkal ujabb. Es csak £70 volt. De... A reginek sokkal logikusabb volt a kezelese. Sokkal hamarabb indult el. Valamivel hamarabb talalta meg a muhold jelet. Mondta hogy mikorra varhato az erkezes idopontja (es is mondja, csak nem alapbol a fokepernyon mint a regi, hanem menukben kell keresgelni hozza). Valahogy jobban kidolgozott volt a terkep, pl. mutatatta hogy van beepitett terulet, erdo, mezo stb., az uj csak az utakat mutatja, hogy eppen varosban vagy azon kivul vagyunk-e azt nem. Egyik sem tudja kiegeszito antenna nelkul a kozlekedesi infokat. A savnavigacio mindkettonel csak autopalyan mukodik (pedig ott kell a legkevesbe, otkijaratos korforgalomhoz erve ha mondana hogy melyik savba alljak az x savbol ha a harmadik kijaron akarok kimenni, na az jo lenne). Mindketto pontossaga hagy maga utan kivannivalokat, pl. ha ket ut megy parhuzamosan egymastol 20 meterre, akkor fogalma sincs a navinak hogy melyiken is haladok. De ami a leginkabb hianyzik mindkettobol (es semmilyen mas naviban sem lattam), az egy a fokepernyore helyezett "a jelenlegi/most kovetkezo utszakasz jarhatatlan" gomb. Tobbszor volt mar, hogy eltereles volt, vagy utlezaras, vagy baleset stb., es egyszeruen egy utszakaszon ezert nem lehetett vegigmenni. Ilyenkor mindkettonel el kellett menni tobb merfold tavolsagra mire vegre adott egy utvonalat ami nem ugyanazon a szakaszon akart vegigvinni, addig mindig vissza akartak forditani a lezart szakasz fele. Persze be lehet menni a menube, vegignyomogatni az utvonalat, es ha az ember tudja az ut nevet bejelolni hogy azt az utszakaszt mellozze, de ez minimum 2-3 de inkabb 5 perc... Valos kozlekedesben erre nincs ido. Ezert lenne jo egy gomb, amire az ember csak ranyom, es a navi automatikusan szamit egy uj utvonalat, amiben az aktualis es a soron kovetkezo utszakasz nincs benne, hanem masfele visz... Nem tudom ez miert olyan nagy ugy... (Ugyanolyan, mint hogy nem ertem hogy miert nem tudjak meg a £200-as hifik sem megjegyezni, hogy a pendrive-on levo 47 album 1132 szama kozul hol tartott a lejatszas eppen es onnan folytatni legkozelebb, hogy ne kelljen ujra megkeresgelni... vagy hogy miert nem tudjak meg mindig azonos hangerore keverni a zeneket, a halkakat felhangositani, a hangosakat lehalkitani, ...)

Előzmény: seci (62197)
cam aro Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62211

vegyel melle nyugtatot is.. 

 

tomtom ize van, nem az olcso kategorias..(£180)  de olyan hulye szegenykem hogy neha sirva fakadok. 

abszolut egy rugalmatlan xar. keptelen normalissan otvozni a leggyorsabb, es a legrovidebb ut kozt. 

garmin detto.. 

 

ami bejott az az Igo volt.. ..jo 3-4 eve. 

vagy a telos gugli maps. 

Előzmény: aknot (62185)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62210

A macskám, akinek a gyógyszert akartam és nem kaptam meg időben. Tegnap kényszerből elvittem egy itteni klinikára, egész jól volt (fitt, stb) a szemétől eltekintve. Az sem volt irritált (nem piszkálta, csak kicsit összehúzva tartotta mégcsak nagyon csipás sem volt). Mondtam szerintem mivel kéne kezelni, bólogattak, elvették negyed órára ami alatt nem tudom mi történt. Mikor visszértünk vele már teljesen meg volt hülyülve (magatartászavarok) és nem tudta kinyitni a szemét csak apró résre. Este még evett két falatot (szoptat, 6 naposak a kicsik), ma már se nem evett, sem nem ivott, a szemét se hagyta hogy megnézzük, az egész fel volt dagadva. Férj elrohant vele egy másik klinikára és most útban van egy szemklinikára mert a macskám kikaparta a saját szemét attól amit csináltak vele vagy adatak neki. És nem tudjuk mi lesz vele az kb tuti hogy a szemét kiveszik és vak lesz ha túléli a bulit.

 

Hát ennyit az angol EÜ-ről és tudásról.

yuyudo Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62209

Egyes hírek szerint Angliába vitték azért kérem itt a segítséget . Aki tud nagyon kérem segítsen !!

 

köszönet   !!!!!!!!!!!  

yuyudo Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62208

ELTŰNT

2012 június 12-én

 

lányom  

 

HADNAGY ZSÓFI

 

 

17 ÉVES

 

168-170cm magas kb.

szeme: ZÖLD

testalkata : arányos

 

 

 

 

Ha látjátok, valahol kérlek, hívjátok a Rendőrséget  (107), azon belül Tamási Rendőrkapitányságot

vagy édesanyját

+36703462755

yuyudo@gmail.com

 

 

Köszönet bárkinek, aki segít!

 

yuyudo Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62207

ELTŰNT

2012 június 12-én

 

 

lányom  

HADNAGY ZSÓFI

 

 

17 ÉVES

 

168-170cm magas kb.

szeme: ZÖLD

testalkata : arányos

 

 

 

 

Ha látjátok, valahol kérlek, hívjátok a Rendőrséget  (107), azon belül Tamási Rendőrkapitányságot

 vagy

édesanyját:  +36703462755

yuyudo@gmail.com

 

Köszönet bárkinek, aki segít!

 

yuyudo Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62206

ELTŰNT

2012 június 12-én

 

lányom  

 

HADNAGY ZSÓFI

 

 

17 ÉVES

 

168-170cm magas kb.

szeme: ZÖLD

testalkata : arányos

 

 

 

 

 

Ha látjátok, valahol kérlek, hívjátok a Rendőrséget  (107), azon belül Tamási Rendőrkapitányságot

vagy édesanyját: +36-70346-2755

yuyudo@gmail.com 

 

 

Köszönet bárkinek, aki segít!

 

 

SpencerGool Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62205

Angol nyelvtanár ajtaja

Előzmény: aknot (62190)
apojani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62204

Tökre igazad van!
Különös tekintettel arra, hogy ez a vélemény nyílvánítás erre született:
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P7-TA-2012-0053+0+DOC+XML+V0//HU

Azok a galádok ott az eu-ban képesek és még határozatot mernek hozni ezekkel az aljas indokokkal… :-(

Sajnálom! Nekem siralmas .-(

Előzmény: netszkvid (62196)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62202

:"D

Előzmény: SpencerGool (62201)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62200

Imadom a hozzaszolasaidat a forumon xDDD!

Előzmény: SpencerGool (62198)
benojeno Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62199

Ebben az ellustulásban lehet valami. Én most kapcsoltam be hat hónap pihenő után a satnavot, és jelentősen hosszabb időbe tellett, amíg rákapcsolódott a műholdakra. Már kezdtem azt hinni, hogy bedöglött. Azóta párszor használtam, és ismét hozza a régi formáját, nem tököl sokáig.

Előzmény: apojani (62193)
seci Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62197

Lehet, a Nokianal is ingyenesek a terkepek :) Még...

A Blackberrynel is, csak az adatforgalmat fizeted.

Nekunk 2 osoreg Tomtomunk van a telefonokon kivul, van amit elneznek, de jol elvagyunk sw frissites nelkul is.

A VW vadiuj beepitett szara elvben allandoan automatikusan frissul, ehhez kepest szarabb, mint a kb 5 eves TomTom.

Igaz mutatja, hogy hol all a kocsisor. Viszont hogy mikor mondja, hogy "Now turn right" az abszolute kiszamithatatlan, van, hogy 50-rel az elott, hogy fordulni kell es vagy ugy, hogy 20 meterrel utana (=> csaladi perpatvarok okozoja nem egyszer!). Na ilyent a TomTom nem csinal. Viszont amit csinal, hogy ahogy kozeledsz olyan ponthoz, ahol valami tenyleg csinalnod kell, ott szepen kinagyitja a terkepet, nem fix a zoom, hanem okos, rapillantasz es latod, hogy mi-merre-hogyan - marmint osszevetve az IRL-fal ;)

-seci

Előzmény: WhiteEagle (62195)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62196

Varj csak nem ezt hivjak demokracianak? Amikor egy kisvaros ugyanugy kinyilvanithatja a velemenyet mint egy nemzetkozi iranyito szerv, mint pl EU parlament?

Előzmény: apojani (62194)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62195

Minap lattam egy Garmin hirdetest egy magazin hatuljan, miszerint a legtobb Garmin satnavhoz ingyenesen jarnak a terkepfrissitesek, amig csak mukodik a kutyu. Azert ez eleg jo, mert tudtommal masoknal (Tomtom, Mio stb.) borsos penzekert kell megvenni a frissiteseket (ileltve Mio-nal lehet 1-2 hetre bereleni is par fontert, mondjuk mesz franciakhoz, akkor berelhetsz egy legfirssebb Franciao. terkepet 5 fontert egy hetre stb.).

Előzmény: seci (62187)
apojani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62194

Nem tudom megállni, de ígérem befejezem!
EU törvény és a hazai viszonyulás:

Komló elítélte az Európai Parlamentet

  A képviselő-testület visszanyalt. A komlói városatyák combos határozatban ítélték el az Európai Parlament korábbi határozatát, amely elítélte Magyarországot. Az írásbeli intőt a szokásos rendben megküldték Martin Schulz EP-elnöknek. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu


Annyira siralmas, hogy az már röhely :D

Előzmény: Nincstöbbnick (62177)
apojani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62193

Off!
Ezt szerintem is jól hiszed ;-) (Hasonló összezördülési lehetőség, mint a közös tapétázás :D)
A gyerek pont itthon volt a múlt hónapban és kirándultunk az abonyi állatkertbe. Odafele semmi gond nem volt a navival, de visszfele elvitt majdnem dunaharasztiig észak-pest helyett :-( Ha a párom navigált volna….. Hááát?! Biztos Ő kapta volna azt amit a navi kapott :D

De egyébként egy általános kérdés navit használókhoz:
Lehet, hogy hülyeség de úgy vettem észre, hogy ha sokáig (1-2 hónap) nem használom, akkor "ellustul" :-( Valahogy lassabban találja meg a műholdakat és pl. egy körforgalomban a megfelelő kijárot is nehezebben jeleníti meg!

Előzmény: netszkvid (62192)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62192

Nem, nem az ugy szokott lenni, hogy en mar 3x mondtam, hogy ott majd kanyarodj balra... ezek utan szaguldunk elore es o mondja, hogy elnezte.

Azt hiszem sok csaladi surlodast ki tud majd vedeni egy satNav (lehet, hogy naiv vagyok)

Előzmény: apojani (62191)
apojani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62191

Még azt se mondja ha elnézed az irányt, hogy "elnézted, fordulj vissza ahol tudsz… ;-)? "
Kimondottan jókat dumcsizok a navival és nem mond ellent :D

Előzmény: aknot (62189)
aknot Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62190

nyelvtanulóknak:

 

aknot Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62189

hát nem elszállt!

 

Szóval, ha nem akarsz megint kijönni értünk az állomáshoz, akkor postázd. (o:

De egyébként nem sürgős, csak netszkvid elkezdte rágni a fülem, gondoltam a kérdezés még nem kerül semmibe.

(bár szerintem csak annyira elkényelmesedett mellettem, hogy mostmár felpillantani sem akar az újságjából, amíg én vezetek, hogy ránézzen a térképre és az irányt firtató kérdéseimre válaszoljon)

Előzmény: seci (62187)
aknot Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62188

Okosnak Okos, csak nem Gyors... 

Előzmény: Zlot (62186)
seci Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62187

Bakker, mondtam, hogy ott van a fiokban es vigyetek el :) Postazzam?

Mindegy mit veszel, a lenyeg, hogy postcode-dal mukodjon, pl a VW beepitettje ugy szar, ahogy van. Illetve nem szar, csak ha nincs utca/hazszam, akkor szinte remenytelen megtalalni vele barmit is.

A Tomtom-ok - szerintunk - a leghasznalhatobbak. Pl ez jonak nez ki TomTom Start 20 UK, ROI and Europe 4.3in Widescreen Sat Nav.  sku: 504/3938, az argosban 99 penz.

-seci

Előzmény: aknot (62184)
Zlot Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62186

Nincs okostelefonod?

Előzmény: aknot (62185)
aknot Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62185

Na jó, pontosítok:

Mire figyeljek, amikor SatNavot veszek?

Előzmény: aknot (62184)
aknot Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62184

Milyen SatNavot vegyek?

 

(ritkán használnánk, arra kellene, hogy egy kisvárosban (pl Farnham (o:  ) is eltaláljunk valahová.  Londonban jó a térkép.)

apojani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62183

Csak annyit kiegészítésül, hogy óriási különbség van a kinti és a hazai munkáltató-foglalkoztatott viszonyban!
A kinti (helyes és normális) alap= Te adod a munkád, cserébe tőlem fizetést, megbecsülést, stb. kapsz! Ergo, kölcsönösség.
A hazai= örülj, hogy itt dolgozhatsz :-(!
Az írigy mirigyben volt egy jelenet ami híven jellemzi a viszonyainkat (nem szó szerint):
"Urak és hölgyek! Igaz, hogy válság van és sok embernek nincs munkája, de mától Önök két munkakört is betölthetnek ugyanannyiért!"

Előzmény: apojani (62182)
apojani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 62182

Magyar kivitelezés?
Szabadság: talán(!) kiveheti a dolgozó a neki járó napokat :-(
(Sokan az rendes éves szabinak csak egy részét vehetik ki. És a ki nem vett napokat is csak a munkaviszony megszűnésekor lehet pénzben kifizetni!)  
Betegszabadság: jó esetben nem rúgnak ki :-(
(Általános gyakorlat, hogy azt a pár napot a rendes évi szabi terhére írják, vagy íratják a dolgozók ha nem akarják kirugatni magukat!)
Szabadság alatti betegség: ki vagy rúgva, ha utólag az így kiesett napokat "bepótolod" :-(
(Mert egyértelmű hogy nem vagy lojális a céghez!)
A törvényeket pedig sokszor a "hivatalos" szervek is magasról….
Csak egy pl.:
Törvény és tiltott az életkori megkülönböztetés pl. az álláshirdetésben.  Az állami munkaügyi központ simán kiközvetít olyan munkáltatóhoz, aki a hírdesésében megjelöli a max 35. éves életkort!
Na akkor ki a simlis?

 

„..Talan rosszindulatu vagyok, de mar latom a szemem elott a "duplazokat", akik okosabbak a tobbinel. :/ "

Te mondtad :D

 

Előzmény: Nincstöbbnick (62175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!