Keresés

Részletes keresés

vasgyári capriccio Creative Commons License 2016.04.27 0 0 46892

Pont az a tervem, hogy meghagyom ennyinek (bár tisztában vagyok vele, hogy egy késnek bőven elég a 55-53 HRC)

 

itthoni használatra lesz, tehát max húst vágunk vele meg zőccséget

 

ilyen-e:

Előzmény: HerrLaca (46890)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2016.04.27 0 0 46891

Hali

 

egy HSS T1 anyagból kutterkés. igen, tudom, hogy elmegyek nyugdíjba, mire végzek vele.

 

A formát inkább kivágatom belőle vízzel.

 

Már rendeltem egy gyémántos ráspolyt, de a listában találtam olyan követ, ami elvileg viszi

Előzmény: HerrLaca (46889)
HerrLaca Creative Commons License 2016.04.27 0 0 46890

Ha valóban annyi a keménysége akkor azt vissza kéne ereszteni vagyis lágyítani ,és amikor nagyjából megvagy a munkával akkor hőkezelni,de a 66-68 az rengeteg ,max olyan 60-61 ami szerintem reális egy késnél. De inkább 58 körüli ahogy én figyelemmel kísérem a dolgokat. 68 HRC-t max gyémánttal tudod élezni is ,egy fenőacélt vígan kiröhögi az olyan keménységű anyag.

Előzmény: HerrLaca (46889)
HerrLaca Creative Commons License 2016.04.27 0 0 46889

Milyen anyagod van ami már 66-68 HRC?Nem csak annyira jön be hőkezelés után? Csak azért kérdezem,mert azt reszelheted egy darabig kézi erővel . 

Előzmény: vasgyári capriccio (46887)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2016.04.27 0 0 46888
Előzmény: vasgyári capriccio (46887)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2016.04.27 0 0 46887

Sziasztok!

 

egy amatőr kérdés (magyarán lelkes vagyok, de hülye a témához)

 

66-68 HRC anyagom van, kézi munkával szeretném kialakítani a pengét, már penge befogót "terveztem", jó jönnének 5letek a szerszámokra, anyagokra.

 

Bár már van egy pár tippem, nemsokára idelinkolom őket. 

H_G Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46886

Hogy nekem mennyi minden nem kellene ingyen sem! :)

 

emiki6 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46885

Az is nagyon szép!

Felírom a listámra (amit most indítok el :D), kell egy ilyen (is)!

Kösz a tippet!

Előzmény: ronya1 (46884)
ronya1 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46884

ez a forma nekem bejött: 

https://www.knifewarehouse.co.uk/s2g/eshopdirect/2002%20Nieto%20Cazador%20hunting%20knife%20(1).jpg

nem vettem észre hogy sérülékeny lenne, pedig vascsöveket is evvel sorjázok ;)

emiki6 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46883

Szívesen fogadok véleményt, okítást is (Főleg a tervemmel kapcsolatban, mert abban igencsak bizonytalan vagyok. Vannak elképzeléseim, de azok nem elég konkrétak)

Sok kést láttam, de kés még ennyire nem tetszett! "Megdobogtatja a szívem" a látványa. :D A kinézeti elvárásaimnak jórészt megfelel, a sörényét viszont lehet elhagyom.

Még le kell gyártassam, de valószínű vitrinlakó lesz, nem tudom elképzelni, mire használnék egy ilyet. Meg ugyebár 19 cm csak a penge, összesen több, mint 30 cm, csak félve vihetném el otthonról. Meg különben is mint művészeti alkotás tekintek rá.

Amúgy a tervezést sem hagyom fel, de egyelőre megvan a forma, amit szeretnék elkészíttetni, úgyhogy elteszem későbbre a tervezgetést.

Előzmény: pendleton (46882)
pendleton Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46882

Csak egy vélemény a sok közül , (ne vedd okításnak) szerintem ez a pengeforma hegye nagyon sérülékeny  . Mindennapi használatra nem lenne jó  ,max vitrinlakónak. (de ha neked ez tetszik ....)

Előzmény: emiki6 (46881)
emiki6 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46881

Lehet hiába vesződtem a tervezéssel és hasonlókkal. Megtaláltam (közel) álmaim formáját:

Előzmény: emiki6 (46880)
emiki6 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 46880

Sziasztok!

 

Épp tervezek egy pengét, de nem tudom milyen hosszúra tervezzem. Igen, tudom, 8 cm felett már illegál kategória, de a 8 centi az elég pici szerintem, annál azért hosszabbat szeretnék. 

Rakok fel képet az alapkoncepcióról, amire kíváncsi lennék: Szerintetek milyen hosszú legyen? Ahhoz a hosszúsághoz érdemes e nyújtani, hogy jól nézzen ki nagyobban is? Bicska legyen avagy kés?

(A terv egy létező forma átdolgozása.)

 

canonfan Creative Commons License 2016.04.22 0 0 46879

Galambos Tarzan, ronya1:

Köszönöm a válaszotokat! :)

 

Galambos Tarzan:

Igen, én is olvastam egy tesztet ha jól emlékszem szintén egy axis záras Ganzorol (de más típus) ahol gyárilag nem zárt tökéletesen a zár, mert nem feküdt fel rendesen, de nálam szerencsére semmi gond nincs.

Akkor ha jól értem amit mondtál, ha az ember kifog egy rosszabbul sikerült példányt nem kár érte anyagilag ha meg egy jól összerakott darabról van szó akkor egy jó kés nem sok pénzért.

Én ebben bízom most hogy nekem is egy jól sikerült darab jutott és a neten olvasott pozitív vélemények magas száma sem alaptalan. :)

 

ronya1:

Ebben bízom én is, :) bár nálam olyan sokat nem fog kapni elsősorban edc-re szeretném használni kevésbé sünveszélyes helyeken, illetve kisebb túrákon, tábortüzes kirándulásokon kis mindenesnek külön fix helyett, (pl étel előkészítés, faragás különféle dolgok vágása stb).

Bár eddig kissé furcsa volt néha a mérete illetve hogy nagyobbnak látszik optikailag mint pl a klón Dominóm pedig méretbe nem sokkal nagyobb, eddig szeretem. :) Bár a gyári élén volt mit javítani de egy kis fenőacéloskezelés után már jó és pár nap tapaszalata alapján jó kis késnek tűnik, markolata is jól kézreáll, és a camo markolat is tetszik, remélem tartós lesz rajt a mintázat. :)

Úgyhogy most kíváncsi vagyok mennyire tartja jól az élét :)

vasgyári capriccio Creative Commons License 2016.04.21 0 0 46878

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy jó helyen járok-é, de érdekelne veszettül egy használt Tormek T4-es gépezet.

 

Persze nagyon "olcsón" és szuper állapotban.

 

Bár lehet a régebbi T3-as is.

 

(a gép működjön szépen, a külleme nem számít)

 

Itten lehet üzenni, ha valaki tud ilyet: nempublikus kukac indamail.hu

 

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni.

 

Szép napokat

...slr... Creative Commons License 2016.04.21 0 0 46877

 

Ez egy példa, ez a sárgarezes "Zsebpiszok" nanoprojektem. Toll, bicska, lámpa. A gyufa a méret érzékeltetésére van a képen.

Előzmény: Dragomirov (46876)
Dragomirov Creative Commons License 2016.04.20 0 0 46876

Én nem vagyok villamosmérnök, biztos ezért jutott eszembe. :-) Csak arra gondoltam, hogy egy tűpáka hegye nagyon vékony (ezért is tűpáka a neve) és biztosan vág úgy, mint egy felforrósított csörögemetélő - mivel egyiknek sincs éle. Lehet, hogy elegendő lenne csak a felületen végighúzni, aztán vághatnád normál módon késsel is, ha szükséges. Az is eszembe jutott, hogy ha egy kést, vagy lyukasztót, vagy metélőt felforrósítasz, mire megméred a hőfokát, el is hűlhet- mert hát mekkora hőtartása van egy ilyen eszköznek? A lyukasztáshoz egy vékony falú csövet (nem kellene lyukasztó) ha felforrósítasz - mindegy mennyire - talán kiszúrhatnád vele a lyukat, hasonlóan, mint egy pogácsát. Nem ismerem az általad használt anyagot, így csak ötletelek - egy próbát talán megérne. Fémvonalzó mellett pedig még egy ácsszekercével is lehet egyenes vonalat húzni. :-)

A fénykép jó lenne!

Előzmény: ...slr... (46873)
theraphosa Creative Commons License 2016.04.20 0 0 46875

Ha elhozod levarrom neked.

Előzmény: ...slr... (46873)
ronya1 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 46874

Nemrég vettem a lidlben egy pákát, 3 vagy 4 ezer volt annál állítható a hőfok

Szerintem lehetne csinálni hozzá olyan hegyeket ami megfelelne az igényeidnek 

Előzmény: ...slr... (46873)
...slr... Creative Commons License 2016.04.20 0 0 46873

Köszönöm neked is a tanácsot, a forrasztópáka eszembe se jutott. Villamosmérnök vagyok, a pákáról más jut eszembe, műanyagot olvasztani vele az nekem olyan, mint az itteni törzsközönségnek szilvalekvárt kavargatni egy Kocsis-bicskával. A páka szerintem túl forró, nem lehet vele egyenes vonalat, sem szabályos lyukat vágni. A vágáshoz kést és más éles szerszámokat szeretek használni, itt a hő arra kell, hogy a vágásnál esetleg felfoszlani képes rostokat melegen összetömörítse annyira, hogy ne szálazódjon, de semmiképpen nem cél az, hogy a műanyag megfolyjon, és tömör műanyagtömbbé váljon, mert akkor elveszíti hajlékonyságát, finomságát és karcmentességét (márminthogy ő maga nem karcol meg dolgokat).

 

Az ellenben eszembe jutott, hogy egy szabályozott áramgenerátorral cekász-szálat melegítsek, amit lombfűrész nyílásába feszítek. Ezzel talán lehetne vágni, de számomra az is kétes kimenetelűnek tűnik. Kemény alátéten késsel pontosan és szépen vágok dolgokat, egy forró szállal pedig lebegő anyagot kellene pontosan vágnom, ez még soknak tűnik.

 

Majd ha lesz új tokom, mutatom.

Előzmény: Dragomirov (46870)
Vigh László Creative Commons License 2016.04.19 0 0 46872

Így van,D2 540 fok!

 

Előzmény: thandokan (46868)
ronya1 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 46871

ha lötyögni fog kell esztergálni pár tizeddel nagyobb csapot bele aztán jó lesz

de amit én adtam neki eddig az egy normál használatnál több év 

és még mindig nem lötyög

Előzmény: canonfan (46865)
Dragomirov Creative Commons License 2016.04.18 0 0 46870

Miért nem próbálod meg forrasztópákával? Egy olcsóbb tűpáka már kijön 3 ezer forintból. Igaz, nem hullámos, mint a csörögemetélő, de biztos nem hűl el menet közben. 

Előzmény: ...slr... (46869)
...slr... Creative Commons License 2016.04.18 0 0 46869

Köszönöm szépen! Az a tervem, hogy egy hőlégfúvóval melegítek fel egy késpengét, mérem a hőmérsékletét infra hőmérővel (bár nem tudom, fényes felület esetén az mennyire megbízható módszer), és megnézem, mit csinál az a hőmérséklet a termo / mikroszálas anyagokkal. Ha beválik, megpróbálkozok egy csörögemetélővel, hogy hullámos szélű legyen a vágás, és megpróbálkozok egy bőrlyukasztóval, hogy paracord elemeket is belefűzhessek a tokba.

 

Ezek a textil tokok nagyon jók akkor, ha nem kell megtartaniuk a kést-lámpát például egy nadrágszíjon, csak az a feladatuk, hogy védjék egymástól a tárgyakat. 

Előzmény: thandokan (46868)
thandokan Creative Commons License 2016.04.17 0 0 46868

Szerintem 200C fokig nyugodtan melegítheted itt még nem lehet baja egyik acélnak sem

Van olyan acél amit jóval nagyobb hőnek is ki lehet tenni és nem lágyul ki 

Előzmény: ...slr... (46867)
...slr... Creative Commons License 2016.04.17 0 0 46867

Mikroszálas textilből szoktam tokot készíteni azoknak a fém cuccoknak - pl. kisbicska, lámoa, toll -, amiket zsebbe, vagy más betonkeverőbe teszek. Nem karcolja össze a kulccsomó, ő sem karcol össze más cuccokat, nem foglal helyet, nincs súlya, szóval szeretem. Nem varrom, hanem ragasztom a tokokat, hőre olvadó, de hidegen is hajlékony ragasztóval.

 

Abban kérném tanácsotokat, hogy egy késpengét, egy bőrlyukasztót hány fokig melegíthetek, mielőtt elveszíti az edzettségét. Az jutott ugyanis eszembe, hogy ha a mikroszálas anyagot forró vassal vágnám-lyukasztanám, akkor nem szálazódna az anyag a vágásoknál.

Galambos Tarzan Creative Commons License 2016.04.17 0 1 46866

Elégge hullámzó a minoségük, ennyiért nem szabad sokat várni tőle, és akkor nem lesz csalódás.

Előzmény: canonfan (46865)
canonfan Creative Commons License 2016.04.17 0 0 46865

Sziasztok!

 

Na, közben végre megjött nekem is a Ganzo 727-es, elsőre furcsa volt hogy a camouflage markolat élőben világosabb mind képen, de így is tetszik. :)

 

 

Tényleg jól összerakott bicsának tűnik, semmi lötyögés se oldalt se függőleges irányban, szóval eddig tetszik. :)

A gyári éle viszont nem volt valami nagy szám, de fenőacéllal és börövvel nem volt nagy munka feljavítani, most már sercegve de viszi a szőrt. Egyedül a zárja jár még keményen (de azt olvastam is már hogy a kínai másolatoknak keményebb a rugója mind az eredetinek) de tegnap lazítottam kicsit a tengelycsavaron és kicsit megolajozom még attól hátha könnyebben jár majd a penge és a zár is, de mostani állapotában sem zavar, ha kicsit még finomodik ahogy összekopnak majd az alkatrészek.

 

Szóval nekem összességében eddig tetszik, remélem nekem is jóbarátom lesz. :D

 

Viszont a barátom akivel közösen rendeltünk már más véleményen van, neki aggájai vannak majd a zárral kapcsolatban, pontosabban nem azért mert nem zár jól, hanem szerinte nincs elég tartaléka a zárnak hogy ha kikopik majd idővel a penge nem tudja lekövetni a rugó és lötyögni fog.

Persze gondolom ezeket nem kézműves bicska élettartamra tervezik, de szeretnélek megkérdezni titeket, hogy neketek mi a tapasztalatotok a klón (elsősorban Ganzo) axis záras késekkel, mennyire kell ettől tartani esetleg?

 

Bármilyen infót előre is köszi szépen! :)

 

xlsxls Creative Commons License 2016.04.17 0 0 46864
Ballistic knife
boxer65 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 46863

olyan rugos  kèst ami ki is lövi a pengét hol tudok találni??? A neten semmilyen leirást utalást nem talalok!! Boztos rosszul keresem de csak sima rugós késekről irnak!! Van ezeknek külön neve ?? A youtube-n se tslàlom mert nem tudom hogy mit írjak a keresőjébe!!koszi előre is a segítséget !

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!