Keresés

Részletes keresés

T.A.L. Creative Commons License 2009.11.21 0 0 16
.
Előzmény: STEVE.5 (15)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 15
Na'h, így akasztják a hóhért:-)
Előzmény: MLaca (13)
T.A.L. Creative Commons License 2009.11.21 0 0 14
"Most már", mint mondat kezdést, nagybetűvel illik kezdeni.....

Ha jóindulattal teszed és normális hangnemben a kijavítást, akkor én azt meg is köszönöm, mert ugye csak az nem tud hibázni, aki nem "dolgozik".

Nekem pedig a net. a munkám 60-70%-át teszi ki, vagy köthető hozzá.
Előzmény: MLaca (13)
MLaca Creative Commons License 2009.11.21 0 0 13
most már meg vagyok elégedve, és ugrom is minden hibás dologra.
Előzmény: T.A.L. (12)
T.A.L. Creative Commons License 2009.11.21 0 0 12
Még jó, hogy figyelsz, és nem beírtam, azt bemásoltam, és valóban rosszat.

Ez a helyes, de Te ezt nagyon jól tudod, csak alig várod, hogy ugorhass valamire, mert alapból ilyen a természeted, főleg velem szemben.

http://www.leupold.com/hunting-and-shooting/resources/counterfeit-warning/


Angolosoknak :

"""
Resources

* Answer Guide
* Industry Friends
* Counterfeit Warning
* Custom Shop
* Downloads
* Email Subscription
* FAQ
* Product Service
* Testimonials

Counterfeit Leupold Riflescope Warning

Leupold® is issuing a customer alert to purchasers of products, particularly via Internet sales, in regards to bogus Leupold products that are apparently being illegally imported from the People’s Republic of China. These products bear many of the marks and trade dress of current Leupold & Stevens riflescopes making them very hard to distinguish externally from authentic Leupold products.

In recent months, counterfeited Leupold Mark 4® riflescopes have begun to arrive with increasing regularity at the firm’s Beaverton, Oregon, headquarters for service. These products are not manufactured by Leupold and are not covered by the Leupold Full Lifetime Guarantee.

Leupold employs serial number tracking for all its riflescopes, so if a customer finds a scope that is suspect, he or she can simply write down the serial number and call 1-800-LEUPOLD to confirm if it is indeed authentic.

In general, most of the scopes appear to originate from Hong Kong (People’s Republic of China), and have “Leupold Mark 4” laser engraved on the bottom of the turret in a silver etch, while the black ring on the objective is etched in white and does not include the name “Leupold.” An authentic Mark 4 riflescope will always be engraved black on black and have the name “Leupold” engraved on the black ring."""

Te meg vagy elégedve most már ?


Előzmény: MLaca (11)
MLaca Creative Commons License 2009.11.19 0 0 11
te egyáltalán megnézted a linket, amit beírtál, hogy hova és milyen tartalomra mutat? mert a linked konkrétan álláslehetőségre utal, amelyet most be lehet tölteni a Leupold & Stevens cégnél. "Law Enforcement Sales Manager"-t keresnek (olyas valakit, aki állami szerveknek, főleg az igazságügy vonalán, azaz rendőrség, spec. egységek, stb. ad el a Leupold termékeiből - már ha jól értelmezem).
Előzmény: T.A.L. (10)
T.A.L. Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10
Nem értesz.
Én azt mondtam és adtam egy linket is miszerint a Leupold, mint eredeti gyártó cég felhívja a figyelmet, hogy másolják, hamisítják a termékét, Kína.

Én ennyit tudtam segíteni, főleg, hogy az sem lett közölve, hogy mire lenne az felszerelve!

Mert egy 7,5 J alatti légfegyverre, vagy egy .22 LR elmegy, de egy lő vagy tűzfegyverre már nem biztos, hogy megfelelő lenne. (ha tényleg erről van szó gyártmányilag)

Hogy honnét származik, engem nem érdekel.
Előzmény: k1atila (9)
k1atila Creative Commons License 2009.11.18 0 0 9
Ezt a hozzászólást nem igazán értem.
Én nem mondtam, hogy Amerikából származik a távcső.
Látom eléggé elfajult a dolog, akkor inkább hagyjuk.

üdv.
Előzmény: T.A.L. (8)
T.A.L. Creative Commons License 2009.11.18 0 0 8
Ja,hogy ez a gyártmány !

Na, csak ezt ne ?

https://careers.leupold.com/careers/main

Warning!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kínai szutyok, már Amerikában is !

Jó, hogy megtudtam a gyártmányt.
Előzmény: k1atila (5)
k1atila Creative Commons License 2009.11.18 0 0 7
Nem megy a kép
k1atila Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6
Talán most sikerül
k1atila Creative Commons License 2009.11.18 0 0 5
Köszi a választ.
Ez egy Leupold Mark4 koppintás.
Valószínű, hogy itt is a csőlátásról lehet szó, mert a képet körülöleli a távcső belseje.
Megpróbálok képet csinálni róla.
Egyébként erről van szó:
Előzmény: T.A.L. (4)
T.A.L. Creative Commons License 2009.11.18 0 0 4
Mivel nem tudom, hogy mi van ráírva, mi a lopikált neve, ezért azt gondolom, mint sok ilyen esetben, hogy a technikai adatok, tudás nem fedi a valóságot.
Sajnos sok kínai gyártmányra, csak jelképes a ráírt technikai adat és nem fedi a valóságot.

De azt is tudni kell, hogy ha egy variábelezhető céltávcsőnél a nagyítást visszavesszük, akkor a látómező megnövekszik, és ez jó, pont ez a cél.

És ami még lehetséges és néha jelenség a variábeleknél a csőlátás, ami nem hibajelenség, csak van, ez általában a fix nagyításoknál nincs.
Binokuláris távcsöveknél is van ilyen, mikor a távcsőháza a megszokottnál nagyobb, hosszabb.

pld. Delta Titanium ( nagy ) céltávcsővek is kicsit csőlátásosak, de ez mint írtam nem hibajelenség, sokan nem is tudják, amíg nincs szólva, hogy mit is kell nézni
Előzmény: k1atila (3)
k1atila Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3
Tisztelt T.A.L.

Én is kérdeznék egy szakmai dolgot fegyvertávcsővel kapcsolatban.
Vettem az E-bayen egy valószínüleg másolat távcsövet, melynek nagyítása 3.5-10x50.
Nem is a másolat dologgal van nekem a problémám.
Mikor belenézek, akkor furcsán túl kicsinek találom a képet, amit látok benne, úgy értem, hogy a látott kör átmérője sokkal kisebb, mint a légpuskámon most rajta levő Gamo 4x32 távcsőnél. Mintha a kép távolabb lenne.
Arra gondolok, hogy azért mert a tubus lényegesen hosszabb, de lehet, hogy tévedek.
T.A.L. Creative Commons License 2009.11.15 0 0 2
Áthoztam a válaszomat.

""Hát, valóban egy kínai "műremek", és nem azismert fegyvergyártó terméke, mint pld a Luger, és Winchester és a Geco és stb. sem.

Nem értem a kérdést.
Maga a beosztást, a tornyokon lévő tárcsa, vagy a dob segítségével lehet nullázni, a belövést követően.
Ez a rendes, precíziós, mesterlövész céltávcsöveknél is így használatos.
Központosságot nem értem, mind kérdést, nullázáshoz egy most hogy is jön ?

De az jó és egyben helyes is, ha egy céltávcső belső optikai szerkezete központos a külső tubusházzal, és nem jó, ha a toronyszerkezetek azt végállásba, vagy annak közelébe hozzák.

mivel nem tudom, hogy mire kellett volna válaszolni, ezért vagdalóztam egy kicsit, hát ha találok alapon sikerül. """
Előzmény: E30Allrad (1)
E30Allrad Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1

Nagyszerű! Akkor,mivel ez a topik létrejött,fel is tenném az első kérdést,amit a "Távcső" topicban TAL-úrnak címeztem..

Tisztelt Tóth Attila László Úr! Fegyvertávcső témában lenne szükségem a szakmai tudására. Az ominózus távcső egy "Walther FT. 8-32x56" logóval díszített,egy régi hozzászólásában nem túl nagyra értékelt,kínai mérnökök által készített távcsőnek látszó tárgy. Műszakilag nincs vele semmi problémám (ráadásul még tetszik is...),de valamire azért kíváncsi lennék. Ft. fórumon olvastam a távcsövek optikai központosításáról. Nekem az optikai közép a tornyok "0" vonalánál van. Számomra zavarba ejtő,hogy ez nem egy 9-es skála matematikai,geometriai közepénél van. Így van ez az "igazi" távcsöveknél is, mert pl. klikkes módszernél elég problémás lehet "0" alatti állításokat kieszközölni. Válaszát előre is köszönöm! Üdv. B. János 

maydayray Creative Commons License 2009.11.13 0 0 0
távcs0
Előzmény: kustor (-)
kustor Creative Commons License 2009.11.12 0 0 topiknyitó
Ide jöhet minden céltávcsővel (fegyvertávcsővel) kapcsolatos dolog, hogy ne a Távcső topicban keljen olvasni róla...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!