Keresés

Részletes keresés

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.17 0 2 20033

"Az 1051 napnak szünetmentesen megkell lennie ?"

 

Nem. Havonta 3 hetenkéntből is összejöhet. Nincs szükség folyamatos biztosítási jogviszonyra, csak 5 évből legalább 3 év biztosítási viszony.

 

Vagy pedig tanulmányok befejezésétől kezdve folyamatos 30 napnál nem hosszabb megszakításokkal járó folyamatos jogviszony fiataloknak.

 

Előzmény: Dániel Kiss (20025)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.16 0 3 20032

" Tardív disztóniát, diszkinéziát vagy másodlagos Parkinsonismut kiváltó főbb gyógyszer típusok

  • Antipszichotikumok: Főleg a régebbi típusú (pl. haloperidol, tiapridum), de néhány újabb típusú (pl. risperidon, olanzapine) szichózis (zavart tudatállapot) kezelésére alkalmazott gyógyszerek
  • Egyes migrén elleni gyógyszerek (pl. flunarizin)
  • Egyes hányinger elleni gyógyszerek (pl. metoclopramid, thiethylperazinum)
  • Egyes, főleg régebbi típusú hangulatjavító gyógyszerek (pl. paroxetin)

A tardív mozgászavarok megjelenése nem törvényszerű. A betegek egy részénél akár több évtizedes gyógyszerszedés mellett sem jelentkeznek mellékhatások, míg -feltehetően öröklött hajlammal rendelkező – betegeknél akár pár hetes vagy hónapos használat során is kialakulhatnak ezen mellékhatások."

 

https://neurology.hu/wp31/betegeknek/mozgaszavarok/parkinson-korhoz-hasonlo-megbetegedesek/tardiv-diszkinezia/

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.16 0 3 20031

Nekem is van gyógyszer indulálta parkinzonizmusom 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.16 0 3 20030

Akkor váltsál orvost,vagy gyógyszerváltást is megbeszélhetsz.

Van tapasztalatom,a tesóm szintén sch-val kezelik, párszor

olyan injekciót meg gyógyszert kapott,hogy 3-éve teljesen járás képtelen lett,pelenkázni kell,mert súlyos inkontinenciája van,

gyógyszer indukálta másodlagos Parkinson kór,epilepszia.

Ezért írtam.

Előzmény: Dániel Kiss (20029)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 3 20029

A tardív diszkinézia ellen elvileg akinetont kaptam a tremorra vagy mire.

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 3 20028

Sajnos nem én döntök a gyógyszerezésemről! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.15 0 3 20027

Sokkal korszerűbb gyógyszerek vannak már,

attól amivel jelenleg kezelnek,sch.miatt.

Ne csodálkozz a leírt mellékhatáson.

Tardív diszkinéziát is kaphatsz.

Előzmény: Dániel Kiss (20026)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 1 20026

De ez még otthon történt ez a szem bénulás emiattmeg egyéb miatt is bent kellett maradnom komtrolkor ekkor még ezeket a gyógyszereket szedtem : rivotril 1 mg , abilify maintena 400 mg injekció formájába , sertralin perdox 3 mg és akineton 2 mg 

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 0 20025

Üdv ! Az 1051 napnak szünetmentesen megkell lennie ? Egyébként jelenleg korházba vagyok és olyan aranyosak a dokik hogy nem tájékoztatnak hogy mit adnak de ahogy láttam seduxen 5 mg meg haloperidol amit eddig láttam a bogyóim közül ja és képzelje az eggyik drágalátos esti gyogyszeremtől 10 percig lebénult a szemem.....

bandolesa Creative Commons License 2017.04.15 0 1 20024

Ezt véletlen én is tudom,mivel ezt az 1051-napot kell megszereznem nekem is.

Ennek az 1051-napnak 5-év alatt kell összejönni legkésőbb.

Tehát 5-éven belül. Milyen gyógyszert szedsz? Én rexetint és este Xanaxot.

Az időjárási frontváltozások nagyon álmosítanak napközben is.

Előzmény: Dániel Kiss (20023)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.14 0 2 20023

Közben eldöntöttem akár milyen kötél szakad dolgozni fogok és jelentkeztem ma egy rehab céghez sajnos én már akkor rosszul vagyok ha az útcára ki kell mennem mert nem érzem magam biztonságban és nemcsaakhogy gyomoridegem van hanem hányok is.

A kérdésem az lenne hogy hány évet kell ledolgoznom hogy meglegyen az a1051 nap ami kell hogy megállapítság az ellátásomat? 4 órába dolgoznék.

Válaszukat várom ! 

Szivélyes üdvözlettel : K.Dániel

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.14 0 1 20022

Én is vidéki vagyok itt a városunkba 2 rehab cég van P.ladány

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.14 0 1 20021

PParanoid skizofréia és szorongás meg köszvény meg magasvérnyomás jelenleg is koeházba vagyok a hanghallások miatt meg nem tudom mi miatt doktor úr szerint nem beszélek úgy mint egy egészséges ember így nem engedhet haza nem tudok dolgozni pedig szeretnék de nem megy állandóan aztérzem hogy figyelnek 

Ha azt mondanák adják a ellátást ha kifizetem azt a 30 napban keletkezett szünetet benne lennék.

bandolesa Creative Commons License 2017.04.14 0 3 20020

Ez milyen betegség volt,mert én is voltam így?

mert nem birtam elviselni a környezetet ha nevettek azt hittem rajtam meg hogy rólam beszélnek.-

 

Nálam szorongás és pánikbetegség-pánikzavar volt megállapítva,és 50%-os össz egészségkárosodást állapítottak meg. Rehab kártyám van,dolgoznék 4-órában,ha lehetne valahol. Vidéken nehezebb ezt megoldani.

Előzmény: Dániel Kiss (20016)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 2 20019

Intézd,minél hamarabb,mert még elbírálják,

és az igazolványt legyártják,kipostázzák ,

nem kevés idő.

Előzmény: mrduckhead (20018)
mrduckhead Creative Commons License 2017.04.14 0 2 20018

Nagyon szépen köszönöm a segitséget.

Igen,az internetem megvannak a szükséges információk a dolgok menetéről,de nekem nagyon "bonyolultnak" tűnt-tűnik az értelmezése.Valszeg az agyi kapacitásom miatt.

 

Szóval ez egy jo kis menet lesz a szakorvosal. :)

Valamiért nem hajlandó igazolni a gyógyszeremet,hogy mit szedek.(gyógyszertárban ránéztek,és jelezték,hogy ki tudom írni közgyógyra)

Jöhet a betegjogi képviselő. :)

Előzmény: Törölt nick (20015)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20017

Majd anyukám sürgette hogy mennyek dolgozni de ott olyan rosszul voltam hogy nem teljesítettem a követelményt egy rehab cégnél voltam jelenleg semmien munkát nem tudok elvégezni úgy érzem de én lennék a legboldogabb ha dolgozhatnék

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.13 0 0 20016

Tisztelt forumozók 2015 ben csökkent munkaképességűnek nyilvánítottak a betegségemből kifolyólag az iskola befejezése ugy történt hogy otthagytam mert nem birtam elviselni a környezetet ha nevettek azt hittem rajtam meg hogy rólam beszélnek meh a szemem sarkából láttam hogy figyelnek így tehát jelentkeztem a munkaügyi központba munkanélkülinek ez idő tájt 2 szer elszalajsztottam a pecsételést.

Azért nem tudtam elmenni mert még az útcára se tudtam kimenni nemhogy egy hivatalba ahol tömeg van.

A kérdésem hogy valahogy el lehet e érni hogy a régi határozatra valamilyen jogi lépést tennék az ugyben hogy kapjam az ellátást 56% öek van jelenleg de megint sulyosbodott a betegséhem jelenleg korházba vagyok ( 30 nap megvan csak szünet van közte de ezt a szünetet igazolni tudom )

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 4 20015

Ha a szakorvos,a szakorvosi igazoláson közgyógy rublikát jelöli be,

és írható az adott gyógyszer közgyógyra,a háziorvos felírja neked.

Lényeges,mert a gyógyszerkeretet így állapítják meg.

Előzmény: mrduckhead (20013)
bandolesa Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20014

Talán majd megváltozik a rendszer ebben az ellátási formában.

 

http://nepszava.hu/cikk/1125514-a-cel-a-koztarsasagi-alapjovedelem

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20007)
mrduckhead Creative Commons License 2017.04.13 0 2 20013

Köszönöm szépen a válaszodat.

Megkeveredtem,mert mivel alanyi jogon jár,azt hittem,hogy elég,ha bemegyek a hivatalba,és kész.

Ezek szerint előbb a házidoki.

Egyetlen egy kérdés ezzel kapcsolatosan még.

A szakorvosom szokott félévente felirni egy gyógyszert nekem,amit házidoki nem irhat fel.

Ilyenkor a gyógyszerigazolást gondolom ki kell kérnem a szakorvosomtól,hogy a házidokim igazolja azt,hogy szedem?

És gondolom,hogy a közgyógyellátás csak azokra a gyógyszerekre vonatkozik,amiket szedek.

Vagyis más,közgyógyra felírható gyógyszert nem tudok venni belőle,mivel nem az adott betegségem kapcsán szedem.

 

Előzmény: Törölt nick (20012)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20012

Helló!

A háziorvostól kell igazolás, a rendszeresen szedett gyógyszerekről,

zárt, lepecsételt borítékban kapod,a kormányhivatal határozata,hogy

D-kat vagy,ennek fénymásolata,a kormányhivatalnál kell kérnem

formanyomtatványt ,közgyógyellátás megállapításához,ezt neked

kell kitölteni.Alanyi jogon jár,jövedelmet  nem kell igazolni,2-évre kapod.

Előzmény: mrduckhead (20011)
mrduckhead Creative Commons License 2017.04.13 0 2 20011

Sziasztok

 

Kis segítséget szeretnék kérni a közgyógy igazolvány beszerzéséhez.

D minősitésben vagyok,73%-san.Van egy igazolásom a Nyufig-től is,hogy a "Nyufig  a közgyógyellátásra jogosultság elbírásásához igazolja,hogy az Ön részére rokkantsági ellátást folyósítunk.".

 

Ilyenkor elég,ha bemegyek a hivatalban,és kérelmezem a közgyógy igazolványt?

Vagy előbb a házidoki?

Előre is köszönöm a segitséget.

 

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.12 0 0 20010

Erre gondoltam mielőtt megkövezne valaki tévedésem miatt.

 

http://hirtv.hu/ahirtvhirei/januar-ota-a-megalazo-22-ezer-sem-jar-a-kormany-turelmet-ker-1385069

Előzmény: 560707 (20008)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 20009

No most kifogtál rajtam, a még könnyen munkába foghatók rehabilitálhatók emlékeim szerint semmit sem kapnak január 1-től a felülvizsgálat után. Csak hírekből vontam le ezt lehet, hogy tévesen.

Előzmény: 560707 (20008)
560707 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 20008

50 %-ra nem jár semmi????

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20007)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 20007

A "legenyhébb esetben" (40-50% állapot) januártól semmi se jár.

Előzmény: bandolesa (20004)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 1 20006

http://24.hu/elet-stilus/2017/04/12/egy-svajcban-elo-rezidens-dobbenetes-ami-otthon-folyik/ :Irreális betegrendszer, végtelenül cinikus vezetőkkel (tisztelet a kivételnek), és a rendszer gerinctelen kiszolgálóival.

bandolesa Creative Commons License 2017.04.10 0 2 20004

Attól azonban, hogy valaki jogosult állami ellátásra, anyagi gondjai nem oldódnak meg.

A segítség ugyanis jóval kevesebb is lehet, mint az addigi jövedelem. Az ellátás összegét az ellátásban részesülő átlagjövedelme alapján határozzák meg, de minden kategóriához van egy alsó és egy felső korlát is. Ezeket a korlátokat az úgynevezett alapösszegből számolják ki, amely 2017-ben 96010 forint. Példaként vegyünk két végletes élethelyzetet. A "legenyhébb" esetben az egészségkárosodás nem tartós, a károsult hosszabb-rövidebb rehabilitáció után visszatérhet a munkaerőpiacra. Ezen idő alatt havi 28-38 ezer forint rehabilitációs ellátást kaphat. Ellenben, ha valaki jelentős egészségkárosodást szenved és önellátásra nem, vagy csak segítséggel képes, akkor a rokkantsági ellátás összege havi 52-144 ezer forint közé esik.

 

 

https://www.penzcentrum.hu/biztositas/mibol_fogsz_megelni_ha_leesel_labrol.1054553.html

takianyu Creative Commons License 2017.04.08 0 0 20003

Katica!

 

A határozatban milyen mértékű egészségkárosodás szerepel?

Az egészségi állapot mértéke XX%

 

"Ha itt elérte az egészségkárosodás mértéke a "rokkant" státuszt, akkor pedig az egyéb jogi feltételeket kell megvizsgálni.

Ha a rokkantsági ellátásban részesülő személy havi átlagjövedelemmel nem rendelkezik, a rokkantsági ellátás összege

a) a 3. § (2) bekezdés b) pont ba) alpontja és az 5. § (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben (B2) az alapösszeg 30 százaléka (28.350 Ft),

b) a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben (C2) az alapösszeg 45 százaléka (42.525 Ft),

c) a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben (D) az alapösszeg 50 százaléka (47.250 Ft)

d) a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben (E) az alapösszeg 55 százaléka (51.975 Ft)"

 

Remélem segítettem.

Előzmény: katica 19 (19998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!