Keresés

Részletes keresés

BringasLevy Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22491

Ez így van. Csak az a baj, hogy a közlekedés szervezők meg a szabály átfogalmazók lenevelik erről a gondolkodásról. Nézdd csak meg a kereszteződéseket. 

 

A KRESZ alapból valahogy úgy fogalmaz, hogy csak akkor lehet behajtani egy kereszteződésbe, ha azt el itudod hagyni. Ezzel akadályozná meg a szabály alkotója, hogy a keresztező út forgalmát elállja a feltorlódott sór.

 

Vagyis a szabályok szerint nem lehet beragadni szabályosan egy keresztezősbe.

 

Erre pár elme bajnok, kitalálta a sárga csíkozott kereszteződést, ahol nagyon nem szabad beragadni.

 

De ez csak egy példa a kicsit tilos - nagyon tilos gyakorlatásra. Bár szabály szerint már eleve tilos valami, pár okos kitalálja, hogy bizonyos esetekben nagyon tilos. Jogilag, logikailag nehéz értelmezni, de elég ahhoz, hogy az egyszeri ember agyában átminősítse a tilos fogalmát kicsit tilos és nagyon tilos fogalommá. Innen csak lépés, hogy a nagyon tilos sem adszolút tilos... :-)

 

Tipikus hülyeség. Ha egy szabályt nem tudnak kellően betartatni, akkor a szabályon szigorítanak és nem betartatáson. Nem tudom, hogy milyen pedagógiai módszer ez, de én csak röhögök az ilyen gyakorlaton.  

Előzmény: Macika (22488)
BoGar Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22490

Szerintem meg teljesen mindegy a szín. A táblák azért vannak, hogy észrevegyük, felfogjuk őket. Aki nem veszi észre a kéket, az a piros karikát sem fogja. Aki nem érti a kék alapon fehér nyíl táblát, az fehér alapon piros karika áthúzva táblát sem fogja annyira. Hiába lovagoltok színeken, aki az egyiket nem képes felfogni, megérteni, annak nem való az autóvezetés!

Előzmény: Byk001 (22485)
Macika Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22489

És ha már észrevetted, akkor igenis játszik az, amit gyerekkorunk óta sulykolnak belénk (és mi is a gyerekekbe), hogy a "piros-tilos".

 

És a kötelezőt milyen színnel azonosítják a gyermekmondókában?

 

Semmilyennel???

 

Na, itt a baj!!!

Előzmény: Byk001 (22485)
Macika Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22488

Szerintem ez beleduma.

Amikor először ültél le KRESZ-ből vizsgázni, tudtad, hogy mik a szabályok, mik azok, amiket be KELL tartani.

 

Nincs a KRESZ-ben kicsit tilos/nagyon tilos, kicsit kötelező/nagyon kötelező dolog

Csak tilos vagy kötelező.

Ennyi.

 

A többi sima maszatolás, bepróbálkozás a felelősség megúszására.

 

Szerintem...

Előzmény: nopánick (22483)
Macika Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22487

OK :)

 

Ha végigolvasod még egyszer, nem komolyan gondoltam, azt hittem ez lejött az írásomból. Cinikus volt, na...

Előzmény: Byk001 (22482)
Macika Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22486

Sajnos jogos. Elég, ha egyvalaki nem veszi észre az elhúzást (ráadásul sok elhúzásnál hiányzik a logika is meglehetősen, lásd Nyugati tér előtt a Sz. István körút a Nagy Ignác/Visegrádinál a Nyugai Pu. felé, Rákóczi út a Berzsenyinél a Keleti felé, stb...)

Előzmény: nopánick (22480)
Byk001 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22485

Az a "kis" piros sokkal figyelemfelkeltőbb, mint az a sok kék.

Akik megtervezték  táblákat, nyilván tudják ezt, és ezért is nem lett a piros az alapszín. Annyi bőven elég a figyelemfelkeltéshez, amennyi van. Ráadásul a fehér alapon fekete jelzés maga is észrevehetőbb, mint a kék alapon fehér, már csak a nagyobb kontraszt miatt is.

 

És ha már észrevetted, akkor igenis játszik az, amit gyerekkorunk óta sulykolnak belénk (és mi is a gyerekekbe), hogy a "piros-tilos".

Előzmény: BoGar (22484)
BoGar Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22484
Na de ha az egyik tábla alapszíne kék, a másiké meg fehér, akkor nem tudom miről beszélsz. Ha tök piros lenne a tábla, elfogadnám az érvelésed, de így nagyon nem állja meg a helyét,amit mondasz.
Előzmény: nopánick (22483)
nopánick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22483

Nem  a meglátás a gond, hanem a döntésre gyakorolt hatás.

 

Egy szaros kék tábla kevésbé fontos, mint

a piros>>tilos logika, ami már beégett az agyunkba.

 

Lassan evoluciós szinten is  :-)

Szóval a jobbra tilos szerintem sokkal erősebb inger

a nem telejsen koncentráló sofőrnek is,  mint

egy veszélyt nem kommunikáló kék-fehér nyílas tábla.

 

Azaz kisebb eséllyel "feldekezik meg" egy általa látott piros-tilos

tábláról dekoncentráltan is, mint egy kék-fehéről...

Előzmény: BoGar (22481)
Byk001 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22482

Tudom, hogy idézted (ráadásul, velem ellentétben pontosan). Azért írtam azt, mert az a fogalom volt az, ami jelezte azt a tevékenységet, amiről eltérő a véleményünk.

 

Az én hozzászólásaimba ne láss bele támadást, még ha esetleg más véleményt is képviselek. Tudom, nem könnyű, mert elég gyakran repkednek a személyeskedések meg az indulatok, de szerintem azok nem valók ide, igyekszem is kerülni őket.

Előzmény: Macika (22473)
BoGar Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22481
Mi is piros a jobbra/bálra kanyarodni is táblán? A köríve! Egy vékony csík. Maga a tábla fehér alapúés abban van egy ív, majd az egész megint áthúzva egy vékony piros vonallal. Ez aztán nagyon piros! Aki a kék táblát nem veszi észre, az ezt sem fogja, es az ilyen ne üljön autóba, ahogy andd írná. :-D
Előzmény: nopánick (22477)
nopánick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 22480

Sőt a felfestések zöme esőben sem látszik ...sajnos...

 

Különösen utálom, azt a jó pesti szokást,

ahogy a sávokat össze-vissza húzogatják.

CSAK felfestéssel....

 

Aztán basszák normálisan újra festeni, amikor lekopik.

A hülye ritkán arra járó vagy a magamfajta vidéki meg csak néz,

hogy "na bezmeg most hol-merre is van a sávom ?!"

 

Főleg esőben-sötétben, trutyiban szívás.

Előzmény: Macika (22479)
Macika Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22479

Van 1-1, pár m2-es egyenesen mutató nyíl is az aszfalton...

Igaz - már hallom is az érvet - az sűrű hóesésben nem látható :)

Előzmény: nopánick (22477)
Macika Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22478

Hányszor láttam ott már én is ilyet.

A másik, amikor az Állatorvosi Egyetemről (István út, a Dohány folytatása) kikanyarodik jobbra az agyatlanja...

És szembe találja magát a trolival... :)))

 

Igaz, hogy bent a sorompónál ott a köthalír balra. Na de ki figyeli azt...

Előzmény: BoGar (22467)
nopánick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22477

Nos, nem vagyok elégedett... bár a szabályozás értelmezhető.

 

Az első táblát ugye bármikor kitakarhatja egy teharautó/busz/furgon.

De, ez kisebb baj, és talán nem is túl gyakori...

 

 

A lámpánál viszont sokkal jobb lett volna egy jobbra kanyarodni tilos tábla!

Mert az egy durvább tiltás, mint amit egy lazább hangulatú kék tábla sugall.

 

A kék tábla hamarabb csábít egy kis szabály szegésre...

Illetve könyebben siklik át rajta a figyelem.

Hisz a semmire sem kötelező tájékoztató táblák is kékek, mégha szögletesek is.

 

Nem véletlen pirosak... a piros táblák!

Előzmény: Macika (22475)
Macika Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22476

Így van, szokásos megállító hely a rendőröknek, ott állnak az Amrikai Iskolánál...

Mondjuk én őszintén semmi értelmét nem látom ott a köthalir egyenesnek.

De gyanítom, hogy tehermentesíteni akarják a Wesselényit, a Rákóczira terelve a Duna felé haladni kívánókat.

Előzmény: BoGar (22463)
Macika Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22475

Ma jártam arra.
Kérem szépen az Erzsébet körúton a Wesselényi kereszteződés előtt kb. 30-40 méterrel van egy besorolás rendjét jelző tábla, 2 db egyenesen mutató nyíllal.

Akinek ez nem elég, annak a lámpánál van egy köthalir egyenesen tábla.

 

A norc.hu-n itt és itt tekinthető meg mindkettő.

Előzmény: BoGar (22462)
Macika Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22474

Így van, itt hangzott el a lényeg.

 

Valóban lehet adónak tekinteni!!!

De önkéntes adó!

Aki nem "akar", az nem adózik.

Én pl. 16 éve nem adóztam. Akkor volt utoljára - jogos - gyorshajtás-bírságom.

Előzmény: BringasLevy (22456)
Macika Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22473

A szénné büntetést (nem szarrá) én is idéztem, nem az én tollamból származott, ajánlom figyelmedbe...

Előzmény: Byk001 (22452)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22470

Késő, már beletörődtem.  :)

Előzmény: BringasLevy (22466)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22469

Ebbe tényleg belesétáltam !  :)

Idéznéd azért ? Csak hogy égjek rendesen. :)

 

Abban igazat kell adjak, hogy ahonnan nem lehet kihajtani, onnan nem lehet mindenfelé menni. Mivel semerre nem lehet menni, ezt a lehetőséget hanyagul el is vetettem. :)

Előzmény: BoGar (22465)
BringasLevy Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22468

Megint elmésen formáltál véleményt. Semmi konkrétum, semmi értelmes, de eggyel több hozzászólás.

 

Van ekinek ennyi is elég...

Előzmény: Törölt nick (22459)
BoGar Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22467

Már pedig vannak ilyenek. Lehet, nem itt, de a Rottenbiller utca - Dohány uca sarkánál nem egyszer láttam már, hogy az ipse / nő bejött szembe a forgalommal,  (jött 20-30 métert,) vagy megpróbált bejönni.

Előzmény: Törölt nick (22365)
BringasLevy Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22466

Ne add fel ilyen könnyen! Menni fog az... :-)

Előzmény: M.Sanyi (22458)
BoGar Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22465

Hát khm. Ott volt. Nem véletlenül kezdtem az Erzsébet körúttal. De ha így nézzük, a Wesselényiből se lehet mindenfelé menni. A másik oldalon ugye egyáltalán nem, hiszen onnan ki sem lehet hajtani a körút irányába. Szóval most belesétáltál a saját csapdádba!

Előzmény: M.Sanyi (22364)
BoGar Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22464

"Hát, én pont forditva gondolom"

Veled szemben én is. Akármennyire ismerjüük a jogszabályokat, azok azért vannak, hogy betartsuk őket. Pont annak illik a legjobban betartania, aki a legjobban ismeri. Pl Ügyvédek. Az olyanok inkább példamutatással kell, hogy elől járjanak!

Előzmény: Pitrinkó (22361)
BoGar Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22463

Blaha felé is ugyanez a helyzet. Fizikailag bemehetne, a forgalomnak megfelelő irányba tudna menni, mégis tilos.

Előzmény: Macika (22359)
BoGar Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22462

Jaj nd jó, hogy megszólaltál, csak értelmezni nem tudod, amit leírtam! Erszébet krt- Wesselényi utca sarokról írtam, nem Wesselényi utca - Erzsébet krt-ról. A különbség annyi, hogy én az Erzsébet krt-i táblákról beszélek, ezért említem meg azt előbb. Csak értelmezni kellene megtanulni, amit í másik leír, nem rögtön kötekedni egy más iránnyal, mint amiről beszélek.

Előzmény: Törölt nick (22356)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22461

Megfejtettem !!!

Így akarta kezdeni, csak eltoszta az írásjelet:  Tömény hülyeség, mint általában:

:))

Előzmény: Törölt nick (22460)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 22458

Elolvastam egyszer, majd még egyszer. Nehéz a felfogásom nna.

Ha jól olvasom, akkor mindannyian jobban járunk, ha a billentyűk helyett mást versz.  :))

Előzmény: BringasLevy (22455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!