Keresés

Részletes keresés

radom1 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 128

Na erre mondjon nekem vki hozzáértő magyarázatot:

 

Budapest magánny. pénzt. Kötelező. A 2008. jan 1-augusztus 31-ig idén történt befizetések 80 %-át  tüntették fel negatív "hozamként"

 

Magyarán a példa kedvéért 100.000 ft befizetésem mellett volt -80.000 forint hozam, a számlaegyenlegemen megjelent 20.000 ft.

 

Nem, nem választottam kockázatos portfóliót. Az alapszerződésem él, a BB-nél 2008 Dec. 1-ig kell választani 3 féle portfólió közül.

 

Hogy a bánatos picsában van ez?

 

Miféle befektetéseket csinál a pénztár, hogy 80% buktát produkál az első félévben?

 

Mit lépnétek?

Traubi Creative Commons License 2008.11.08 0 0 127

Harmadik verzió: nem adod el, és később már csak 50-et ér.

 

Személy szerint egyébként én is várok, de nem mellékesen a más pénzével hazardírozó pénztárakat és felelős vezetőiket kurvára megbüntetném.

Előzmény: breakR (126)
breakR Creative Commons License 2008.10.08 0 0 126

Remélem még nem késő a válaszom.

Hasonló a mechanizmusa, mintha egy részvényt 100 Ft-os árfolyamon megvettél, és amikor zuhan a tőzsde csak 90 Ft ér. Itt kell döntened, hogy megvárod, hogy visszamenjen az árfolyam legalább 100 Ft-ra vagy eladod 90-ért és bux rajta 10 Ft-ot.

Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (124)
Híd Creative Commons License 2008.09.30 0 0 125

Talán nem, de az az igazság, hogy nem nagyon lehet tudni.

Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (124)
rolfy007 Reklámszerződés? Creative Commons License 2008.09.30 0 0 124
Ha nem lépek át, akkor nem realizálok akkora veszteséget?
vagy ezt most pontosan hogyan kell érteni?
annyira nem vagyok otthon a nyugdíjpénztáras ügyekben, pedig tanultam pénzügyet, de azért az nem terjedt ki mindenre!
Tudnád ezt egy kicsit részletezni?
Előzmény: Híd (122)
Laslow Creative Commons License 2008.09.30 0 0 123
Nálam is ez a helyzet, épp a napokban néztem. Rákérdeztem az Aegonnál, ezt válaszolták: "A törvényi előírások megváltozásának értelmében a magánnyugdíjpénztári tagdíj befizetést 2007.01.01-től az APEH-nál kezelt nyugdíjpénztári bankszámlákra kell a munkáltatóknak teljesíteniük. Az APEH-os és a nyugdíjpénztári adatszerkezetbeli különbségek okozta lassú feldolgozás miatt 2008. évi tagdíj befizetésekkel és bevallásokkal kapcsolatos tagi információkkal jelenleg még sajnos nem áll módunkban szolgálni."
Előzmény: Törölt nick (119)
Híd Creative Commons License 2008.09.21 0 0 122
Most szerintem sehová nem szabad átlépni, mert minden pénztári portfólió mínuszban van, a nagybecsű AXA-é is. Ha valaki kilép, azonnal realizálja a negatív hozamot. Várni kell, amíg bikapiac lesz.
Előzmény: dongabi (121)
dongabi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 121
Annyit szeretnék hozzászólni, hogy - mint írtam is- nem mindegy néhány százalékos különbség (ezt Te is írtad), és mivel pl az ING és az AXA között ekköra volt, szerintem érdemes átlépni, mivel: az AXA két éve a legjobb MNYP, a Prémium terméke pedig Európa legjobbja lett. A másik oka pedig az, hogy max. 1000 Ft-ba kerül az átlépés (vagy a bent lévő összeg egy ezredébe), amit 6 hónaponta tehetünk meg, de remélhetőleg (nyilván az előző évi kamatokat figyelembe véve, ami azért nem 110%-os garancia, de jelent valamit) több ezer/tízezer Ft-ot nyerünk vele.
iigloo Creative Commons License 2008.09.17 0 0 120

Sziasztok!

 

Lenne egy fontos észrevételem...

 

Mindenki a pszaf alapján próbál tájékozódni, ez természetes, mivel nincs más objektív összehasonlítási alap.

 

Egy két dolgot azomban figyelembe kell venni!

 

Az egyik, hogy az nincs leírva, hogy befektetési és stabilitási szempontból a cég milyen erős, tehát milyen minősítést kap a különböző ágazatokban, mint alapkezelő  (pl. aaa )stb., illetve mióta üzemel, mekkora a tőkéje hány országban van jelen...

 

Magyarul, mennyire megbízható a cég?

 

A másik dolog, hogy miket is hasonlít össze a pszaf? Az utóbbi 10 évet, amióta egyáltalán magyarországon vannak nyugdíjpénztárak. 

 

Ez azért nem akkora időintervallum hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni, a semminél természetesen mindenképpen több!

 

Ha megnézzük, (és ha esetleg sejtjük hogy fog ez az év alakulni) láthatjuk hogy kvázi nulla és 20%-os abszolut hozamon belül az eddigi években minden volt majdnem mindenkinél. Magyarul ha éppen valakinek az adott évben a hozama 5 %-al magasabb (ami tetemes külömbségnek tünhet) mint a másik cégnek, akkor arra azt lehet mondani hogy igen, most ők jobbak voltak, de az nem azt jelenti hogy igy lesz a következő 20-30 évebn is. Vannak kiugró értékek, és ebben a 10-es minatvételezésben ez még nem látszódik egyértelműen.

 

Mit lehet tenni, mi alapján lehet dönteni?

 

Egyrész a pszáfos adatokat meg kell nézni, különösen az utolsó 5 év átlaghozamát, másrészt egy kicsit meg kell vizsgálni a céget is...

 

Lehet hogy egy két kicsi cég magasabb hozamot ért el mint mondjuk például az Axa vagy az Ing, de ne felejtsük el, hogy a nyugdíjunkról van szó, tehát a biztonságnak nem az első hanem a nulladik helyen kell szerepelnie ha döntünk!

 

Persze van állami garancia, de azért ne legyenek illúzióink, hogy mi a kisemberek pórul járhatunk-e :(

 

/Személy szerint, és mivel nekem ez a szakmám lehet hogy nagyobb a rálátásom mint az átlagembereknek, az ING-t választottam, és nyugodt vagyok hogy még ha nem is minden évben de összességében jól fogok járni!/

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 119

megnéztem ma a nyugdíjpénztáram egyenlegét (kötelező)

 

felháborodva vettem észre, hogy az apeh idén még egy árva fillért sem utalt át a munkáltatóm által kötelezően levont pénztári tagdíjamból

 

nálatok is így van?

 

mégis mikor szándékozzák átutalni az összegeket? mekkora kamatra tesznek így szert illetéktelenül?

dongabi Creative Commons License 2008.09.13 0 0 118
Arra érdemes odafigyelni, hogy (a jelenleg hatályos törvények értelmében) a megállapított havi keresetünk 50%-át kapjuk nyugdíjba. A KSH adatai szerint a nyugdíjba vonulók életszínvonala 40%-kal csökken. Azt ugye tudjuk, hogy a TB rendszerünk (amiből elvileg a nyugdíja kapnánk majd) egyre inkább finanszírozhatatlanná válik, tehát mindenképpen érdemes előtakarékoskodni. Hogy milyen formában, az más kérdés. A 35 év alatti pálykazdőknek már kötelező magánnyugdíjpénztárba belépniük, arra utalják a fizetésük kb 9%-át. ebből hosszú távon lesz valami. De ha az ember komolyabb nyugdíjat (nyugdíjkiegészítést) szeretne, akkor másban érdemes gondolkodnia, min ÖNYp és MNYP. Akkor már érdemes pl. unit-linked befektetést nyitnia, vagy egy Aranyút-at (utóbbit inkább akkor, ha több ideje van még a nyugdíjig), hiszen míg a legjobb MNYP (AXA) hozama 8,2%, addig ezek sokkal többet tudnak. (gondoljatok bele, hogy míg az AXA ennyit kamatozik -MNYP-a-, addig az ING pl csak 4,4%-o!!!  Ez pedig azért nem mindegy, mert pl. 3%-os eltérés 30 év alatt azt jelenti, hogy 66%-kal több - vagy kevesebb pénzem lesz).
Előzmény: SANK (117)
SANK Creative Commons License 2008.09.12 0 0 117

Sziasztok !

Én 57-es vagyok, és sajnos annak idején aláírtam a magánnyugdíj pénztári tagságot. Jelenleg vállalkozóként (kényszer) dolgozom, a minibálbér készeresére vagyok bejelentkezve , és nagyon félek nagyon kevés lesz a nyugdíjam.

Van még lehetőség viszakozni az állami nyugdíjrendszerbe.

Köszi a választ.

 

Előzmény: Mary nagyi (91)
Wzsó Creative Commons License 2008.09.02 0 0 116

Szervusz Híd!

Ne haragudj nem e topic témája, de nem tudnál benézni a Tunéziai fórumra?

 Van ott egy Pénzügyi kérdés bankkártya-használat, ill készpénzátváltás

 dillemájáról.36719. hsz.

 http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004793

Engem is és másokat is igen érdekelne?!

 Kérlek, ha van rálátásod erre a témára tudásod szerint.

Ha megteszed nagyon megköszönöm.

Üdv.:Erzsi

Előzmény: Híd (115)
Híd Creative Commons License 2008.09.01 0 0 115
Pl. most itt vagyok. Mi a gond?
Előzmény: Wzsó (114)
Wzsó Creative Commons License 2008.09.01 0 0 114
Híd! Mindenütt kereslek!
Előzmény: Híd (113)
Híd Creative Commons License 2008.08.28 0 0 113
Azt nem tudom, mennyire tudod, de háromféle hozam van bennük: nettó hozamráta, bruttó meg referencia. Ebből a nettót kell nézni - ez az, ami a ktg-ek levonása után a zsebedben marad. A bruttó a ktg-ekkel együtt számolt hozam. A referencia pedig az a bencsmárk, amit el akart érni/túl akart szárnyalni a kassza.
Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (112)
rolfy007 Reklámszerződés? Creative Commons License 2008.08.27 0 0 112
Köszönöm!
Előzmény: Híd (111)
Híd Creative Commons License 2008.08.27 0 0 111
Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (109)
Ildykee Creative Commons License 2008.08.27 0 0 110
A prémium az AXA tagja.
Előzmény: Híd (108)
rolfy007 Reklámszerződés? Creative Commons License 2008.08.27 0 0 109
Létzik valahol egy olyan honlap, vagy táblázat, vagy bármi ahol a különböző önkéntes magánnyudíjpénztárak hozamait lehet összehasonlítani???

Mert szeretném megtudni melyik a legjövedelmezőbb! Ha esetleg van valami infótok azt nagyon megköszönném :)
Híd Creative Commons License 2008.08.27 0 0 108

Na, ezzel a díjjal a nyugdíjas kitörölheti a seggét. Akkor már inkább az AXA, ugyanazzal a vagyonkezelővel sokkal jobb hozamot csinált tavaly, mint ez Prémium vagy mi a tököm. 

Előzmény: Ildykee (107)
Ildykee Creative Commons License 2008.08.27 0 0 107

A Premium Magánnyugdíjpénztár nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően innovatív befektetési politikájának elismeréséül az Invesment & Pensions Europe (IPE), az európai befektetési- és nyugdíjpiac vezető szakfolyóirata 2007 novemberében a pénztárnak ítélte oda a „Közép-Kelet-Európa Legjobb Nyugdíjpénztára – 2007” díjat.

mindenképpen ezt ajánlom

Híd Creative Commons License 2008.08.21 0 0 106

Ha fiatal vagy, mindenképpen növekedésit válassz hosszú távra, mert a többi nagyon keveset hoz hosszú távon. Az ING jó pénztár amúgy.

 

Előzmény: monivp (105)
monivp Creative Commons License 2008.08.21 0 0 105

 

Sziasztok!

 

Sürgős segítségre lenne szükségem. Az ING -nél van a magánnyugdíjpénztáram. Most kaptam egy értesítést a választható portfóliókról, szeptember 1-ig be kell küldeni a választ. Megnéztem az oldalukon melyik mit takar, de természetesen nem lettem okosabb.

Klasszikus: főként állampapír,nyilván ez a biztonságosabb, alacsonyabb hozammal.

Kiegyensúlyozott: negyedrészt különböző részvény, nagyobb r. állampapír

Növekedési: 75% részvény

 

Kicsit tartok a részvényektől és abban sem vagyok biztos, hogy az ING lenne a legjobb megoldás. Aki végzett már némi összehasonlítást és ért is hozzá kicsit, melyik pénztárat tudná javasolni, amelyik esetleg jobbnak, "megbízhatóbbnak" tűnik, mint az ING érdemes-e átlépnem illetve melyik portfólió választását ajánlanátok?

Bőven több, mint 15 évem van még nyugdíjig, ezért a növekedésit javasolják, de én inkább a biztonságosabb megoldást választanám, ha egyáltalán van ilyen.

 

Minden választ előre is köszönök! 

 

 

Bob2 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 104
Üdv!
Tudom hogy a téma kicsit off de abban szeretnék segítséget kérni hogy hol találok érhetően a befektetés alapjairól, tőzsdéről valamilyen információt.
20 éves fősulis vagyok van egy kevés befektetnivaló pénzem de nekem kínai ez az egész.
Szóval kellene valami alapkönyv vagy netcím
Előre is kössz
Miki_ Creative Commons License 2008.08.18 0 0 103

"a kérdés csak, hogy pld az otp mnyp-a milyen alapokba, részvényekbe teszi a pénzed"

 

Jó kérdés. Azon van a hasznuk, hogy nem tudod.

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 102
Azt gyanítom, hogy az OTP Alapkezelő diszponál a befektetések fölött, így a portfólió összetétele folyamatosan változik.
Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 101

igen ebben igazad van

a kérdés csak, hogy pld az otp mnyp-a milyen alapokba, részvényekbe teszi a pénzed, mert ugye részvény és részvény közt is van különbség

erről persze semmi info nincs

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 100
A tőzsde historikusan a lenagyobb hozamú hosszútávú befektetés, azzal együtt, hogy vannak évek, amelyek nem sikerülnek túl jól. (Leszámítva persze a nagyobb kataklizmákat, de olyankor a kp, a bankbetét, az ingatlan és a nemesfém sincs biztonságban...:))
Most sem a globális sem a hazai viszonyok nem alakulnak épp fényesen a pénzpiacokon, így ha valaki 1,5 éve vásárolt be részvényből, gyaníthatóan nem járt jól. Viszont aki most vásárol be, 1-2 év múlva várhatóan igen nagy nyereségre tesz szert. Összességében ha valaki 10 éve viszi a tőzsdére a megtakarításait, a mostani állapotok mellett is jobban áll, mint aki bankbetétbe tette, és valószínűleg 10 év múlva is sokkal jobban fog állni. Szóval, fel a fejjel, nem 1 év hozamát kell nézni.
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 99

én a cafeteriám egy részét munkáltató által fizetem bele

nem sokat, havi 5-6 ezer Ft-ot

eddig 106002 Ft-ot utaltak át, ebből a számlámon jelenleg 97042 Ft tőke és -9551 Ft "hozam" gyűlt össze

igen nagy biznissz ez az önkéntes nyp... :(((

 

kérdés hogy kinek... pláne hogy amikor megkötöttem még szó sem volt arról, hogy 10 év után nem lehet kivenni a teljes összeget

 

de azért gondoskodjanak az emberek magukról... :(((

Előzmény: Traubi (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!