Keresés

Részletes keresés

mzsf Creative Commons License 2012.01.27 0 0 862
Nem, a másik, metélgetős oldalon állok.
Előzmény: Jóvágásúfiú (860)
Jóvágásúfiú Creative Commons License 2012.01.27 -1 0 861

Újra működik a www.korulmeteles.hu honlap!

Jóvágásúfiú Creative Commons License 2012.01.27 -1 0 860

Neked is megvolt a körülmetélés?

Előzmény: mzsf (851)
mzsf Creative Commons License 2012.01.27 0 0 859
Nem felszívódását varróanyag hasüregen belül több év alatt elvándorolhat, de 3 hét alatt soha.
Előzmény: Törölt nick (858)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 858

Köszi szépen, ez elég meggyőző :-) Annak mennyi a valószínűsége, hogy egy kipottyant varrat a nadrágban odakerült? Homályosak a részletek, mert tízéves a delikvens. Ő szólt fürdésnél, hogy van ott valami és jobban megnézve egy kék varrat vége kandikált ki. Hétfőn lest 3 hete, hogy műtötték.

Előzmény: mzsf (857)
mzsf Creative Commons License 2012.01.26 0 0 857

Röviden nem.

Hosszabban pedig az ok anatómiai. A fütyi hossszában 3 testből áll, a két merevedő rész, a harmadik szivacsos rész. Ez utóbbiban van a húgycső. Minden rész erős kötőszövetes burokkal van körülvéve, majd az egész egy véknyabb, többrétegű kötőszövetes burokban van. A bőr ezeken kívül helyezkedik el, így az átvándorlás lehetelen. Az erős burok teszi lehetővé a merevedést csont nélkül :), a külső rétegek pedig a bőr szabad mozgását a fütyin pl. szex közben. 

Előzmény: Törölt nick (856)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.26 0 0 856

Sziasztok!

 

Egy nagyon hülye kérdés: metélés után jöhet varrat a húgycső felől? Elképzelhető, hogy egy felszívódó befelé vándoroll és pisiléskor jön ki?

 

Nagyon köszi!

Ana

Sawary Creative Commons License 2012.01.24 0 0 855

És kb mikorra tünnek el a varrat hegek? Meddig kell kenni?

Kicsit zavaró, és a gumi is nehezebben megy fel  :P

És van 1-2 vérhólyag szerűség is. Az is elmúlik, vagy csinálni kell vele valamit?

 

Sawary Creative Commons License 2012.01.23 0 0 853

Én túl vagyok a műtéten, és 1 hónap telt el. Kéthelyen felszakadtak a varratok és most meglátszódik.

A kérdésem annyi lenne, h mikor tűnnek el a varrat hegek, ezek a keményebb részek?

Kenegetem Neogranormonnal, de még semmi.

Választ előre is köszi!

WT 23 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 852

Köszi srácok a sok infót hasznos tanácsokat adtatok főleg a műtét utáni ápolgatásban. Muszáj megcsináltatnom mert már hosszú ideje szenvedek vele. Hol elmúlik hol vissza jön kenegettem már annyit hogy hihetetlen és dokitól dokiig jártam. Most már rávettem magam a dologra. Ha minden jól megy akkor Szerdán átesek rajta és 30000-ből megúszom. Remélem azért szövődmények nem lesznek vagy valamilyen komplikáció a gyógyuló időszaban.

mzsf Creative Commons License 2012.01.23 0 0 851

Akkor Te a szerencsés kb. 0,5%-ba vagy, aki az igényei mögé pénzt is tud tenni. Ettől függetlenül van egy jó adag parasztvakítás a lézer technológiában, elismerve persze előnyeit. Az egész magánklinikás dologban nekem az nem tetszik, hogy a szövődmények, a műténél is költségesebb ellátását megússzák. Pl. nyíregyházi beteg, körülmetélés után kocsi, irány haza, majd éjjeli merevedésekor elkezd vérezni. Hova megy? Természetesen a nyíregyi urológiára. Egyébként a TB kb. 26000 Ft-t ad egy ilyen műtétért. Te 112-t fizettél. Nyilván az árkülönbözetből a hasznon túl a kényelmi részre többet tud fordítani. (És ebből a 26-ból kell kigazdálkodni a szövődményes esetek kapcsán felmerülő plussz pénzt.)

 

Lápiember: Ha szűk akkor vágni kell. Szerencsére a többségnek semmi baja sincs belőle.

Előzmény: Törölt nick (849)
lápiember Creative Commons License 2012.01.23 0 0 850

WT23: ha nem életbe vágó, ne műtesd meg! Én visszanöveszteném, ha lehetne.

Előzmény: WT 23 (845)
mzsf Creative Commons License 2012.01.22 0 0 848

Azért tegyük rendbe a dolgokat. A fityma egy darab bőr. Az emberiség kb harmadának egyszerűen lecsípik és pont. Egy ilyen lézeres, magánrendelős, parasztvakításos dolog van akinek megér 112000-t, de valójában egy csomag 1000 forintos fonallal is ugyanolyan jól meggyógyul. Kíváncs lennék mennyit szánna egy igazán komoly műtétre, pl. egy vesedagant kimetszésre.  A fityma hálás dolog egy magánrendelésen. Nem kell speciális képesítés, elég pár hónap bármelyik urológia osztályon (vágóhídon). Szinte alig van szövődmény. Ha baj van, a magánorvost úgyis békén hagyod, és rohansz a legközelebbi urológiára. (Láttam már ilyet) Tényleg kellemesebb így dolgozni. Elmész Debrecenben valamelyik urológushoz (bármelyik jó lesz), megműti, esetleg megbeszélitek előtte az egészet egy magánrendelésen, majd ha elégedett vagy adsz valamennyi hálapénzt, és az egész megvan max. 30-ból. A maradékból meg a gyógyulás után egy kellemes holtelben tartasz egy "új" fütykös avató bulit. Hidd el jobban jársz. Mégegyszer mondom, csak egy darab, immáron felesleges bőr. Kezeld helyén a dolgokat. Ha elmész egy urol TB szakrendelésre, a váróban lévő betegek 95%-nak komolyabb, jó részüknek halálos baja van. Nyílván ez most neked fontos (és ez így természetes), de nem kell túlaggódni. 

Előzmény: WT 23 (847)
WT 23 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 847

Köszi az infót! Azt meg tudod mondani hogy a magán rendelésen a kozúltáció mellett el kell még végezni valamilyen vizsgálatot? Gondolok itt pl: vérvétel stb. Egy ilyen műtét után mennyi ideig nem lehet fizikai mukát végezni ha nem lézeres műtét lesz? Mert én Debrecen mellett lakok és szerintem itt nincs ilyenre lehetőség legalább is én így vagyok informálva.

WT 23 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 845

Sziasztok!

 

A véleményeteket szeretném kérni hogy aki már túlesett ezen az egész körülmetélésen hogy magán orvosnál csináltátok vagy sima TB-s rendelésen? Én még most fogok belevágni a dologba csak nem tudok dönteni hogy melyik legyen ugyan is magán orvosnál voltam most szombaton aki nemigyógyász de TB-s rendelésre kaptam beutalót az urológushoz.  Megmondom őszintén tartok ettől a TB-s fajtától mert sok rosszat olvastam róla és gondolom itt a lézeres műtét sem biztosított. De ti ezt jobban tudjátok akik átestek ezen a beavatkozáson. Segítségeteket kérem!

mzsf Creative Commons License 2012.01.21 0 0 843

Mindkét félnek igaza van.

A krém lehet por alapú. Valóban hámosít, de nyílt sebbe nem ajánlatos kenni, hiszen valóban fokozhatja a hegesedést. A neogranormont csak a 3-4. postop naptól javasolt használni. Akkorra a sebszélek összetapadnak, és a mélybe, a bőr rétegei közzé nem jut be az anyag. Ekkor már csak az előnyös tulajdonságai dominálnak. Szépen hámosít, nem nő nagy pörk, puha marad a sebszél, és van egy kis gyulladáscsökkentő hatása is.  

Előzmény: jaki24 (842)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 842

Neogranormon kenőcs, nem pedig por, és hámosít. De a te farkad, te tudod. Nekem lényegesen lerövídítette a gyógyulást. Neoangrát-ról még nem hallottam...

Előzmény: Törölt nick (841)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 840

A neogranormon kenőcs hámosít. Nyugodtan lehet vele kenni napi 2x, 3x, a bethadinos fertőtlenítés után. Én pl. egyáltalán nem is kamiláztam. A hámosító kenőcs még össze is húzza a sebet, és gyorsítja a gyógyulást.

Előzmény: Törölt nick (839)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.20 -1 0 837

Le tudod írni, hogy mit és hol érzel pontosan? A húr fáj, illetve kellemetlen, ami megmaradt? Menjél vissza, abból nem lehet baj. Lehet, hogy tud valami okosat mondani az orvos. Én egy hét után varrattal kivertem, ki is szakadt az egyik varrat, csak nem teljesen, mert mint utólag mikor kezdtek szétjönni a varratok, és nekiálltam kiszedni az összest, akkor láttam, hogy jó hosszű sebészfonál volt benne., és erősen tartotta.

Előzmény: lápiember (836)
lápiember Creative Commons License 2012.01.19 0 0 836

Kijött a varrat, nem is látszik semmi feltűnő dolog, mégis nagyon kellemetlen. A sebészhez-gondolom-nincs értelme visszamenni, mert visszavarrni már nem lehet a dolgokat, meg úgy is azt mondaná, hogy ez így tökéletes. Visszaolvastam a topicban, irigylem azokat akiknek 3-4 hét alatt elmúltak a fájdalmak, tökéletesen osszeforrt stb

jaki24 Creative Commons License 2012.01.18 -1 0 835

szegény. Nekem szerencsére nem volt ilyen, pedig a fékben is volt öltés hosszában a makkig. Kijött az összes öltés önnan? Mintha onnan lett volna a legkellemetlenebb kiszedni, illetve mikor még friss volt a varrat, akkor nekem is érzékeny volt az a rész.

Előzmény: lápiember (833)
mzsf Creative Commons License 2012.01.18 0 0 834

receptkötelesek a steroidok

Előzmény: lápiember (833)
lápiember Creative Commons License 2012.01.18 0 0 833

Köszönöm a segítséget. A fék megmaradt, pont ott fáj a leginkább.Megyek a gyógyszertárba kenőcsért, majd beszámolok az eredményről.

mzsf Creative Commons License 2012.01.17 0 0 832

Üdv!

Sajnos a metszések az adott egyén egyén hegesedési hajlama szerint hegesednek. A körkörös gyűrű biztos marad. A féknél is ez lehet a baj. A műtét közben itt gyakran vérzéscsillapító öltést kell betenni, ez befoghat az ereken kívül idegvégződét is, melyet a képződő heg tovább szoríthat. Várhatóan múlni fog, de meg lehet próbálni localisan steroid kenőccsel csökkenteni a hegesedést. (Szigorúan csak a fékre pl. Elocom)

Előzmény: lápiember (830)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.17 -1 0 831

megmaradt a fék, vagy nem?

Előzmény: lápiember (830)
lápiember Creative Commons License 2012.01.16 0 0 830

Tiszteletem sorstársak!

Én kb 7 hete estem át az akción-bár ne hallgattam volna az urulógusra!Most úgy néz ki a dolog, hogy a makk körül körben van egy gyűrűszerű forradás, ami még nem is olyan gáz, de alul a féknél nagyon érzékeny.Állandóan feszítő érzést érzek, azt sem tudom, hogyan helyezzem a szerszámot, hogy ne zavarjon. Elmúlik ez szerintetek?

mzsf Creative Commons License 2012.01.06 0 0 829

Szia!

I. Keress jobb orvost, bár jó eséllyel csak 2032-ben kell megint urológus.

II. Kötés levehető. Seb kamillás lemosása naponta többször, ha antibiotikumos kenőcsöt kaptál azzal kend, ha nem , az sem katasztrófa, ekkor Betadine jön szóba.  Később Neogranormonnal kenegethető. Mull lapot kell csak ráborítani, körkörös kötés nem kell.

III. Színe ilyen, majd elmúlik. (lila, majd zöldes, végül sárga, aztán normális)

IV. A duzzanat is megszűnik idővel, a varrat kb 3 hét alatt pereg. Az alsógatya teljesen új élmény lesz.

VI. ha tovább duzzad (növekvő vérömleny), esetleg kipirosodik (gyulladás), akkor vissza kell menni.

 

Előzmény: csabesz1982 (828)
csabesz1982 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 828

sziasztok szobeli segitségat kérek!!!nekem most volt mütétem 2 napja,és a makk alatt nagy kékes lilás duzanat van ez meddig tart mikor lapad le?mikor vehetem le a kötést?az orvosom semmit se mondot.mondjatok valami biztatot.

peter2341 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 827

Kiszedtek a varratokat midnen rendbe van,nem lett teljesen eltavolitva,kenocsot vagy valamit nem mondott,de azert ha valaki ajanla akkor azt hasznalnam.

Elvileg meg egy het a teljes gyogyulas.

 

peter2341 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 826

Szerintem igen,csak meg a varrat a teljes lehuzastol...,holnap megyek varratszedesre,utanna akkor neogranormon-t hasznaljak a mielobbi gyogyulasra?Vagy barmi egyeb jo tanacsot elore is koszonok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!