Keresés

Részletes keresés

bobka2006 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 17453
Kedves Gábor,
kérlek ne haragudj, természetesen ez a tesztoszteron érték elírás !!!   4,2 a mért érték!!!  Elnézést az elírásért !!!  Ebben az esetben mi a véleményed?  Köszönöm: bobka
 
33 éves vagyok, 1 terhesség (ab. 7 éve ) 0 gyerek, semmi különösebb panaszom nincs, babát szeretnénk)

Ma megkaptam a hormoneredményeimet, melyet a ciklus 17. napján vettek le. Tudom, hogy laboreredményeket nem analizálsz, és amennyire tudtam, utána is néztem annak, hogy mi-mit jelent benne, mégis a kérdésem ezzel kapcsolatos.
TSH 0,230 mIU/L ( normál érték: 0,35 – 4,94 ) T4 és T3 normál értéken belül vannak!!!
Total tesztoszteron 4,2nmil/L ( normál érték: 0,5 – 3,7 )
A nőgyógyászom endokrinológushoz küldött kivizsgálásra, ( amilyen infókat találtam, ezek az eredmények pajzsmirígy túlműködésre utalnak?? ) de elég sokára kaptam időpontot...
Tehát: mivel a labor többi eredménye ( FSH, LH, PRL, E2, PGN ) mind normál értéken belül van, a fenti két eltérés dacára lehet-e sikeres próbálkozásunk a tehesség létrejötte érdekében, vagy ezekel az eltérő eredményekkel lehetetlen?

Tobb mint tizszeres tesztoszteron szint valamilyen jelentos problemat takar. Ki kell vizsgalni hogy mitol van es minden attol fugg, de mindenesetre a terhesseg valoszinusege jelentosen
csokkent, akarmitol is van.

Gabor
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17452)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.23 0 0 17452
Kedves Krisztys,

Egy átvirrasztott éjszaka után, a csészármetszés melett döntöttünk Férjemmel.
Szeretnék minél előbb túlesni rajta.


Hogy micsoda? MOST? Ezt abszolut nem ertem. Miert ne lehetne megvarni amig mindez biztos?

Gabor
----------------------------
bobka2006,

(33 éves vagyok, 1 terhesség (ab. 7 éve ) 0 gyerek, semmi különösebb panaszom nincs, babát szeretnénk)

Ma megkaptam a hormoneredményeimet, melyet a ciklus 17. napján vettek le. Tudom, hogy laboreredményeket nem analizálsz, és amennyire tudtam, utána is néztem annak, hogy mi-mit jelent benne, mégis a kérdésem ezzel kapcsolatos.
TSH 0,230 mIU/L ( normál érték: 0,35 – 4,94 ) T4 és T3 normál értéken belül vannak!!!
Total tesztoszteron 42,2nmil/L ( normál érték: 0,5 – 3,7 )
A nőgyógyászom endokrinológushoz küldött kivizsgálásra, ( amilyen infókat találtam, ezek az eredmények pajzsmirígy túlműködésre utalnak?? ) de elég sokára kaptam időpontot...
Tehát: mivel a labor többi eredménye ( FSH, LH, PRL, E2, PGN ) mind normál értéken belül van, a fenti két eltérés dacára lehet-e sikeres próbálkozásunk a tehesség létrejötte érdekében, vagy ezekel az eltérő eredményekkel lehetetlen?


Tobb mint tizszeres tesztoszteron szint valamilyen jelentos problemat takar. Ki kell vizsgalni hogy mitol van es minden attol fugg, de mindenesetre a terhesseg valoszinusege jelentosen
csokkent, akarmitol is van.

Gabor
---------------------------
Kedves aggódom,

Köszönöm szépen a választ. Sajnos úgy néz ki, megindult a vetélés. Hétfőn lesz a biopszia, előtte elmegyek ultrahangra és ha az biztosan igazolja a vetélést, akkor vállalom a CT-vel vezérelt biopsziát.

Az elozo leveledben szo sem volt vetelesrol. Nehany csepp ver (ha az van) nem szuksegszeruen jelent vetelest. Ha meg korai a terhesseg, azt lehet hogy nem latjak ultrahangon. Nem sietos a biopszia. Miert nem varsz nehany hetet amig kiderul terhesseged sorsa?

Gabor
-----------------------------
Kedves Luisette,

30 éves vagyok, 2-szer szültem, másodjára 9 hónapja. Szoptatás alatt minipillt szedtem, utána kértem 2 hormonos tablettát, Loestrin24-et kaptam. Most a második doboznál tartok, és összevissza vérzés miatt kérem a tanácsodat. Az első hónapban a 19-20. napon kerdtem vérezni, és 10 napig tartott, elég erős vérzéssel. Most a 2. hónapban még csak a 12. szemet szedtem be, de már 4 napja vérzek megint, mentruáció erosségű, és egyáltalán nem úgy néz ki, hogy el akarna múlni, sőt. Elvileg 3 hónap után kéne visszamennem az orvoshoz, várjak addig, vagy menjek most? Van reális esélye, hogy rendeződik a ciklusom, vagy másik tablettát kéne kapnom? Régen, a terhességeim előtt olyant szedtem, amiben hétről-hétre változó mennyiségű hormon volt, lehet, hogy az lenne jó? (Ha van még ilyen egyáltalán, nem vagyok képben.) Azzal nem volt gondom soha.

Ha ez a masodik csomag amin rendetlenkedik a verzes, at kell terni egy masik fajtara, ami standard 21+7 napos, valamennyivel magasabb esztrogen tartalommal.
Feltetelezem hogy egy tablettat sem felejtettel idoben beszedni, ami akarmilyen fogamzasgatloval okozhat ilyesmit.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17451
ezt az aprosagot elfelejtetted emliteni:) akkor en kiszallok:)
Előzmény: Luisette (17450)
Luisette Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17450
Ja, az összetevőket azért nem írtam, mert gondoltam, hogy mivel az USÁ-ban használatos, Gábor ismeri.
De hátha mégse: "norethindrone acetate and ethinyl estradiol 1 mg/20 mcg"
Előzmény: Mikolt (17449)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17449

en meg soha nem hallottam errol a gyogyszerrol. mik az osszetevoi?

 

ha gondjaid vannak vele, menj vissza es kerj egy masikat. azert ez nem attoreses verzes. probald ki a NuvaRing huvelygyurut. kenyelmesebb is, mint a tabletta.

Előzmény: Luisette (17448)
Luisette Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17448
Kedves Gábor!

30 éves vagyok, 2-szer szültem, másodjára 9 hónapja. Szoptatás alatt minipillt szedtem, utána kértem 2 hormonos tablettát, Loestrin24-et kaptam. Most a második doboznál tartok, és összevissza vérzés miatt kérem a tanácsodat. Az első hónapban a 19-20. napon kerdtem vérezni, és 10 napig tartott, elég erős vérzéssel. Most a 2. hónapban még csak a 12. szemet szedtem be, de már 4 napja vérzek megint, mentruáció erosségű, és egyáltalán nem úgy néz ki, hogy el akarna múlni, sőt. Elvileg 3 hónap után kéne visszamennem az orvoshoz, várjak addig, vagy menjek most? Van reális esélye, hogy rendeződik a ciklusom, vagy másik tablettát kéne kapnom? Régen, a terhességeim előtt olyant szedtem, amiben hétről-hétre változó mennyiségű hormon volt, lehet, hogy az lenne jó? (Ha van még ilyen egyáltalán, nem vagyok képben.) Azzal nem volt gondom soha. Köszönöm.
aggódom Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17447
Köszönöm szépen a választ. Sajnos úgy néz ki, megindult a vetélés. Hétfőn lesz a biopszia, előtte elmegyek ultrahangra és ha az biztosan igazolja a vetélést, akkor vállalom a CT-vel vezérelt biopsziát.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17430)
bobka2006 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17446

Természetesen megértelek, és még egyszer köszönöm. Mivel RO jelen vagyok a fórumon, látom, hogy segítesz ahogyan tudsz. Azért remélem Gábor tud majd néhány szót mondani. 

bobka

Előzmény: Mikolt (17445)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17445
sokmindentol fugg a valasz, ezert nem lehet ra valaszolni, nem azert mert nincs kedvem. hidd el, segitenek, de ez nem olyan szimpla, hogy pajzsmirigy vagy nem.
Előzmény: bobka2006 (17444)
bobka2006 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17444
Köszi Mikolt. Mivel több hét amíg oda eljutok, csak némi előzetes infóra lett volna szükségem.  bobka
Előzmény: Mikolt (17443)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17443

sikeres probalkozas mindig lehet, amig van mehed, petefeszked es nemi eletet elsz.

 

a laboreredmenyeidet meg majd az endokrinologus fogja elemezni az egesz anamnezised megismerese es a megvizsgalasod utan.

Előzmény: bobka2006 (17442)
bobka2006 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17442
Kedves Gábor és kedves Segítők,

 

(33 éves vagyok, 1 terhesség (ab. 7 éve ) 0 gyerek, semmi különösebb panaszom nincs, babát szeretnénk)

Ma megkaptam a hormoneredményeimet, melyet a ciklus 17. napján vettek le. Tudom, hogy laboreredményeket nem analizálsz, és amennyire tudtam, utána is néztem annak, hogy mi-mit jelent benne, mégis a kérdésem ezzel kapcsolatos.

TSH   0,230 mIU/L  ( normál  érték:   0,35 – 4,94 ) T4 és T3 normál értéken belül vannak!!!

Total tesztoszteron  42,2nmil/L ( normál érték: 0,5 – 3,7 )

A nőgyógyászom endokrinológushoz küldött kivizsgálásra, ( amilyen infókat találtam, ezek az eredmények pajzsmirígy túlműködésre utalnak?? ) de elég sokára kaptam időpontot...

Tehát: mivel a labor többi eredménye ( FSH, LH, PRL, E2, PGN ) mind normál értéken belül van, a fenti két eltérés dacára lehet-e sikeres próbálkozásunk a tehesség létrejötte érdekében, vagy ezekel az eltérő eredményekkel lehetetlen?

 

Válaszodat (válaszotokat ) előre is köszönöm: bobka

Mikolt Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17441
irok neked egy levelet.
Előzmény: Krisztys (17440)
Krisztys Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17440
Hümmm... Én kis naiv.... Hiába az Én pocakom, az én lassan 1 élő, és 1 halott babám....

NEM DÖNTHETEK!!!

Folytanom kell. Itt állok ORVOS nélkül, egy ilyen bonyolult terhességgel...

Azt javasolta a Schöpf-Mereis Doki, hogy heti orvosi ellenőrzés, akár kórházi ápolásra van szükségem. Deee, könyörgöm!!! Nincs orvosom!!! A saját Nőgyógyászom 10. 04.-éig szabadságon van!!!

Most mit tegyek?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17439

Részvétem :-(

Előzmény: Krisztys (17436)
cunka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17438
Beszélgetősbe irtam neked!!!
Előzmény: Krisztys (17436)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17437
sajnalom:(
Előzmény: Krisztys (17436)
Krisztys Creative Commons License 2006.09.22 0 0 17436
T. Mr Spock!

Sajnos semi jótl nem tudok írni.

A Söfiben nagyon embersgesek, segitőkészek voltak... DE!!!!

Délután 4-körülre volt Uh-időpontom. A genetikus tnácsára adig hazajöttünk 1 egyéjszakás kórházban töltött időhöz alkalmas csomagért. Úgy volt ma 10 óra körül Amiocentézist vizsgálatunk lesz.

A végeredmény:

- Nincs amiocentézis.... Nincsfendég éjszaka a Söfiben....

'B'-nél már annyi magzatvíz sincs , hogy a vizsgálat elvégezhető legyen...

'A'-nak meg nullával egyenlőek az életenmaradási esélyei, tekintve,
hogy még csak a 20. hétben járunk....

Pedig mindkét kisfiam makk egészséges!!!!

Én magam 1 lábon járó időzitett bomba volnék....

Aki bármelyik pillanatban robbanhat!!!

Azaz... VETÉLHET.... Ami Rám nézve isélettbevágó történés lehetne...

Mert ember nincs aki 1 ideje korán bekövetkezett placentaleválás utáni
vérzést biztonságosan kezelni bír!

Egy átvirrasztott éjszaka után, a csészármetszés melett döntöttünk Férjemmel.
Szeretnék minél előbb túlesni rajta.

Köszönöm az érdeklődést.... Kristys.
Előzmény: Mikolt (17433)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17435

ize, ha 3 mondatban osszefoglaltad volna, akkor ertenem mit kerdezel:) jol sejtem, hogy arra vagy kivancsi, hogy mitol kaphattal el valamit, amit nem is biztos, hogy elkaptal? ha en a helyedben lennek, megvarnam, amig igazoljak a betegseget.

 

tudomasom szerint (de tevedhetek is) mindket condyloma nemi uton terjed, esetleg ugy, hogy csak az aktus vegen, ejakulalasra keszulve huzza fel a ferfi az ovszert. a masok fajta c. amugy lapos, nedvedzo elvaltozasokat okoz.

 

gyogyszer es tampon nem okoz nemi betegseget, csak a szexualis kapcsolat. (amugy azert nem vegzetes bun 5 oran at bent tartani a tampont, massal is elofordult mar.)

Előzmény: Eleison (17434)
Eleison Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17434

Sziasztok!

Egy kérdéssel szeretnék fordulni mindanyjiótokhoz. A témában némileg jártas vagyok, tehát nem kioktatásra van szükségem. A méhnyak pirtio uterinájánál februárban észlelt jószemű orvosom egy hámelváltozást (méhnyakrákszűrésen), akkor hüvelytablettát írt fel, ami a hüvely saját homeosztáziását hívatott rendbeállítani. Panaszaim nem voltak, 20 éves vagyok, nem szültem, elég sokszor fel tudok fázni - akaratlanul is. És nagyon könnyen, akármilyen melegben is.

 

Júliusban kontrollszerű vizsgálaton voltam, akkor megállapította, hogy nőtt a dolog, condylomát említett, ez egy szemölcsszerű sok kicsi kiemelkedés, láttam a kamerán át, sárgás-fehéres tetővel. Igazán szemölcskinézetű.

Úgy tudom, (de ha nem, nálamnál okosabb javítson ki), hogy van olyan, hogy condyloma acuminatum (ami szexuális úton terjed a papillomavírussal) és külön olyan, hogy condyloma. Namármost, leletemre ez utóbbi volt írva (kérdőjellel, tehát az sem biztos), és csak így említette. Nem is hinném, hogy condyloma acuminatum éldegélne bennem, mivel életemben egyszer létesítettem szexuális kapcsolatot, az is óvszerrel történt. Jó, tudom, az óvszer is csak 96-98%-os biztonságot nyújt. Lehet, hogy beleestem a hiányzó 1-2%-ba???

Aciklovír-kezelésem volt, a gyógyszer neve nem jut eszembe, de nem is lényeg, de naponta 4 óránként kellett 4-et bevennem, 15 napig tartott a dolog. Előtte 1-2 éve nagyon fájdalmas menstruációim voltak, tényleg szörnyűek, volt, hogy alig tudtam kimozdulni a megjövetele napján, de csak akkor. A gyógyszerelés után a fájdalom annyira a minimálisra csökkent, hogy abba belegondolva is borzongás fog el. A fájdalom elmúlása persze nem zavar.

Még egy dolog vana ami még közrejátszhatott. Ez pedig a helyes egészségügyi magatartás. Illetve pont hogy nem. Két-három évig tampont használtam, és sokszor (önhíbámon kívül is) előfordult, hogy 5-6 vagy több órát volt vaginámban a tampon. Amit ugyebár nem szabad. Tavasz végén tértem át a betétre, a valami nagyobbodását pedig júliusban jelentette a nőgyógyász. A kenetem minden vizsgálatkor tökéletes volt.

Szerintetek összevág-e bármelyik kép azzal, ami bennem lehet, vagy egyáltalán mire gondoljak? Elfogult vagyok, mert egészségügyis vagyok, ezért gondolok mindenre, lehet hogy túlzottan aprólékos vagyok.

Szeretném, ha valaki segítene, hogy minek lehetett szerepe a kialakulásában, vagy egyáltalán mi jöhet szóba még. Semmi fájdalmam, kórosnak nevezendő büdös vagy túl híg - túl nemhíg folyásom nincs, nem viszketek. Aciklovír-gyógyszerelés óta pedig a menstruációm tizedannyira sem fájdalmas.

Akinek van ötlete, kérem írjon nekem!!!

Pusszanat!!!

Mikolt Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17433
szamolj be kerlek.
Előzmény: Krisztys (17431)
Kíváncsi2 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17432
Köszönöm a választ!
Krisztys Creative Commons License 2006.09.21 0 0 17431
T. Mr Spock

Köszönöm a gyors választ!
Valahogy önmagamtól is itt tartok már, hogy bizakodnom kell, és elfelejteni ezt az embernek nem nevezhető egyedet a véleményével, stilusával együtt.

Remélem ma, pozitivabb hozzáállást, emberibb bánásmódot kapok,egy másik intézményben, másik orvostól. ( Aki talán méltó is erre a kifejezésre, hogy -orvos- )

Még1x köszönöm.

Üdv, Krisztys.



Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17430)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17430
Kedves rkitti,

Második babámmal a 33. hétben járok. Tegnap voltunk 4D-s ultrahangon, igazából csak kíváncsiságból, nincs semmi gond. Ezért is ért egy kicsit váratlanul, hogy az ottani orvos aki csinálta az UH-t, a combcsontot rövdnek találta. Háromszor is lemérte és átlagban 5,73 cm jött ki, ami szerinte kb. 30 hetes babának felel meg. A többi adatot rendben találta, de azért ráírta a leletre, hogy "A femur biometriai adata miatt kontroll vizsgálat javasolt."

Kérdésem az lenne, hogy van-e okunk aggódni, mi állhat ennek a hátterében?


Leginkabb az, hogy a baba nem volt jo szogben amikor mertek a combcsontot.
3 hetes kulonbseg ebben a stadiumban nagyjabol elhanyagolhato.
Ez persze nem garancia, csak valoszinuseg.

Gabor
--------------------------------
Kedves Kivancsi2,

(mi is a kulcsszó, amire a doki keres? Spock? MrSpock?)

spock, gabor, doktor

A terhesség utolsó harmadában mit lehet tenni egy durva aranyérrel?

Nem sokat azon kivul hogy megakadalyozd a begyulladasat, pangasat.
Tisztan kell tartani, valamilyen recept nelkuli kenocsot lehet hasznalni ha van nalatok (ami hatekonyabb ha belekeversz egy kis hydrocortison kenocsot, amit szinten recept nelkul lehet kapni. A ketto kombinacioja receptre van [legalabbis USA-ban], de nem kell.)
Aludj a baloldaladon (mert ez is venas pangastol van terhesseg eseten, NEM szekrekedestol).

Gabor
------------------
Kedves ipmics,

Második terhességem 17. hetében járok (26 év, az első terhesség a 10. terhességi hétben elhalt). Az elmúlt pár hétben először kisebb pihék jelentek meg a hasamon, mostanra ez kezd határozottan szőrré alakulni, ami elég zavaró. Az volna a kérdésem, hogy mitől lehet ez és mit lehet ellene tenni (a hagyományos szőrtelenítési megoldásokon kívül természetesen), valamint számíthatok-e rá, hogy ez csak valami átmeneti jelenség?

Ez a terhesseg alatti hormonvaltozasoktol van.
Semmit nem tudsz csinalni ezellen (a hagyomanyoson kivul, ami nem ajanlatos terhesseg alatt).
Neha elmegy, neha nem.

Gabor
---------------------
Kedves Krysztis,

T. Mr Spock!

Szeretném véleményét kérni.

Spontán iker terhes 35 éves ( aug 18.-án töltöttem) kismama vagyok. 3. terhességem, 20 hétben járunk.
A genetikai Uh-n azt mondták nagyon sok a magzatvizünk, és Iker-iker transzfuzióra tippelnek a leleteim alapján. ( 2006. 09. 15. ) Mindenféle vizsgálatot végeztek, Magzati szív uh-t, Genetikai tanácsadás. A babók egészségesek. Genetikai rendellenességre utaló jel sincsen.
Két burok, 1 placenta, melső falon megtapadva.
'A' magzat:
Bpd: 47 mm, OFD: 62 mm, HC: 172 mm, AD1: 48 mm, AD2: 51 mm, AC: 156 mm, FL: 27 mm.
300 gr (+/- 10%)
'B' magzat:
BPD: 42 mm, OFD: 54 mm, HC: 152 mm, AD1:39 mm, AD2: 40 mm, AC: 124 mm, FL: 27 mm.
230 gr (+/- 10%)
Kérem irjon véleményt, mit javasol mit tegyek? Mennyire valószínű ez a terhességi rendellenesség?
Rettenetesen elvagyok keseredve mivel ez az orvos efféle módon lezártnak tekintette a problémánkat:
- "Nincs mit tenni. Az idő old meg mindent! Kivárjuk szépen amig 'B' elhal magában, majd lesz 1 császár metszés. Azután kiderül 'A' hogyan vészeli ezt át. Saját véleményem szerint kizárt ugyan, hogy életképes legyen, de talán életben marad és megússza azzal, hogy pl. vak marad vagy hasonlók."
Gondolom egyértelmű, hogy én már napok óta csak sírok. Ezek után nem tudom mit és hogyan tegyek. Hogyan legyek nyugodt kismama??? Akiben jól érzik magukat a fejlődő magzatok??? Mert ez az idegeskedés biztos, hogy csak még árt!!!


Annak ellenere hogy a ket baba kozott van jelentos kulonbseg, annyira nem jelentos hogy egy ennyire megrazo leirast adjon az orvos. Rosszabbat mondott mint az valoszinu, hogy aztan oruljel ha megsem annyira rossz. Viszont az igaz, hogy a ket baba kozotti kulonbseg feltetelezi
azt a problemat amit az orvos mondott. Annak a sulyossagat viszont ilyen biztosan nem lehet lemerni ezen a ponton. De az alapallas viszont tenyleg az, hogy nem lehet mast csinalni mint várni. Ezalatt jobb ha optimista vagy mint pesszimista. Az idegeskedes biztosan nem egy elony.

Gabor
----------------------------
Kedves aggódom,

31 éves vagyok, 3 terhesség, 1 szülés. Emlőbiopsziára várok, amit első körben CT-vel vezérelt aspirációs citológiával próbálnak elvégezni.

Ma derült ki, hogy babát várok. Ilyen esetben nem veszélyes a CT?


CT nagyon nem ajanlatos egy olyan terhesseg eseteben ami most derult ki.
Kesobb sem, de korai terhessegben plane nem. Mindenkeppen ertesitsd az orvosodat
aki elrendelte.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17428
hat hivd fel a kezeloorvosodat, hogy most mi a következo lepes.
Előzmény: aggódom (17427)
aggódom Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17427

Kedves Mr Spock,

 

31 éves vagyok, 3 terhesség, 1 szülés. Emlőbiopsziára várok, amit első körben CT-vel vezérelt aspirációs citológiával próbálnak elvégezni.

Ma derült ki, hogy babát várok. Ilyen esetben nem veszélyes a CT?

 

Köszönöm előre is a választ!

Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17426

miert, hany nogyogyaszod van?

 

nem tudom megmondani, hogy a veseddel van-e baj. ha ez a fajdalom nem ismetlodik, akkor eleg a kovetkezo viziten megemliteni. ha ismetlodik, akkor hivjad fel az orvosodat.

Előzmény: bgdetti (17425)
bgdetti Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17425

Hát a vesémmel még sosem volt baj. De ha a vesém lenne, akkor merre tovább?

Ja még annyi, hogy nagyon rossz a gyomrom a terhesség miatt és ezért diétázom. Kerülöm a fűszeres, savat csináló és túlzottan zsíros ételeket.

Egyik orvosom sem rendelte még el a folasavat, de önszorgalomból szedek Béres vasat, meg magnéziumot.

Előzmény: Mikolt (17424)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17424
vesed hogy van? az is okozhat ilyet.
Előzmény: bgdetti (17422)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.20 0 0 17423

ez nem beszelgetos topic. menjetek at az erre valo helyre ezzel a kerdessel es a ra adott valaszokkal.

 

(amugy penzkidobas)

Előzmény: Elvira70 (17420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!