Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 -7 0 20044

Köszönöm!Ebből is látszik a vidéki parasztoknak adott szarvélemények nem felelnek meg a törvényi előírásoknak,nincsenek betegségcsoportok szerint,és a táblázatok szerint kiértékelve a betegségek!A vidéki parasztok meg elfogadják az égbekiáltó aljasságot.Nem értem miért!

Előzmény: Törölt nick (20043)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 0 3 20043

http://kuria-birosag.hu/hu/sajto/osszefoglalo-az-mfviii1039920165-szamu-megvaltozott-munkakepessegu-szemelyek-ellatasa

 

Összefoglaló az Mfv.III.10.399/2016/5. számú, megváltozott munkaképességű személyek ellátása tárgyában hozott elvi jelentőségű határozatról

Dátum: 2017. április 21.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 -2 2 20042

A jogszabálysértő határozat semmis,és bűncselekmény is.A részleteket leírtam NEMRÉG.Köszönöm az írásod!

Előzmény: Törölt nick (20041)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 0 3 20041

Kedves Judit59!

 

Nagyon gyorsan változnak a jogszabályok, mostanában különösen. Abban az esetben, amiről szólt a cikk, új eljárásra kötelezés történt. 

 

Az alábbi idézet több mint egy éve került publikálásra, mára már elavult lehet...

 

"A Kúria az Mfv.III.10.358/2014/4.,az Mfv.III.10.584/2012/4. és az Mfv.III.10.116/2013/4. számú határozataiban rögzítette, hogy a bíróság a jogszabálysértő közigazgatási határozat hatályon kívül helyezése mellett a határozatot hozó szervet szükség esetén utasíthatja új eljárásra.

A Kúria a KGD.2006. évi 152. számon közzétett döntésében kimondta: ha a bíróságnak rendelkezésére állnak az ügy eldöntése szempontjából releváns tények, nem lehet az alperes határozatát ez okból hatályon kívül helyezni és az alperest új eljárásra kötelezni. A határozat hatályon kívül helyezése és az alperes új eljárásra kötelezése szükségtelen, ha a tényállásbeli és jogi kérdések a bírósági eljárás során tisztázhatók. A Kúria a BH.2010. évi 74. számon közzétett határozatában is rámutatott, hogy a társadalombiztosítási határozat felülvizsgálata iránti perben a határozat hatályon kívül helyezésének és az első- vagy másodfokú szerv új eljárásra kötelezésének akkor van helye, ha olyan jelentős, a döntés érdemére is kiható eljárási szabálysértés történt, amely a bírósági eljárásban nem pótolható.

A Kúria a Ket. és a Pp. fenti rendelkezéseivel kapcsolatos, a társadalombiztosítási határozatok felülvizsgálata iránti perekben is irányadó - Mfv.III.10.127/2015/9. és az Mfv.III.10.019/2015/7. számú - ítéleteiben is hangsúlyozta, hogy önmagában még a tényállás részleges tisztázatlansága sem vezethet a hatóság határozatának hatályon kívül helyezéséhez, ha a bíróság eljárása során a tényállást kiegészítheti, teljessé teheti. Amennyiben a bíróság a megtérítési felelősségre vonatkozó döntés érdemi felülvizsgálatához szükséges tényállás további kiegészítését szükségesnek tartja, úgy módjában áll arról a perben elrendelt bizonyítás útján rendelkezni (Mfv.III.10.567/2014/4., Mfv.III.10.127/2015/9.)."

 

Nem volt bírósági ügyem, a gyakorlatuk is változhat a jsz-ok változásának függyvényében. 

Előzmény: judit59 (20039)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 0 1 20040

Kedves Hagyma boly!


Ez az idézett történet (ismeretlen Sorstársunk) is  arra szolgál (bár még mindig nincs végleges döntés), hogy mindig van remény!
Jó volna, ha az új eljárásban mindent rendbe tennének (az öt éven belüli különbözet visszafizetésre kerülne a késedelmi pótlékkal együtt)! 

 

Remélem, egészséged - és a Többieké is-   javul, vagy kedvezőbben alakul, ebben a télből  ismét tavasziasra fordult időben...

 

Előzmény: hagyma boly (20038)
judit59 Creative Commons License 2017.04.21 0 4 20039

Kedves  kollokvium!  Hozászolásod elolvasva   kérlek adj némi útmutatást nekem.. én már az utolsó tárgyalás előtt állok  az ig. orvosszakértő nekem adott igazat .. a tb nem  támadta meg  (úgy tudom/ .......  olvasom ,hogy új eljárásra kötelezték az alperest /a cikkben amit fel tettél)...stb. ez azt jelenti , hogy még egyszer kezdődik minden előröl ..megint vizsgálatra kell mennem? vagy csak kiadnak egy új határozatot, szakvéleményt . az ig. szakértő papírja alapján? Hogy történnek a dolgok  a tárgyalás után ? Üdv Judit

Előzmény: Törölt nick (20037)
hagyma boly Creative Commons License 2017.04.20 0 3 20038

C2 kategória 54 % ez volt és  C2 kategória 51% egészségkárosodása lett ? ------ha ez igy van,akkor az alábbi az igaz.

 

Akkor marad a 79.150 Ft ,mert nem váltott kategóriát, és 79.150 és 42.605 különbözete visszamenőleg jár.

 

 

Előzmény: Törölt nick (20037)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 1 20037

"A számok szerint volt állapotjavulás, a valóságban nem

 

Feleségem 12 éve beteg, legutóbb 2015. 06. 30-ig B2-es rokkant csoportba tartozott. Előzőleg 54% egészségkárosodást állapítottak meg 2010-ben. Ellátást 79150 Ft összegben kapott. Azóta nem volt felülvizsgálat, csak 2015-ben, ahol I. fokon 40% egészségkárosodást állapítottak meg. Ezt kifogásoltuk, megfelelő orvosi leletekkel alátámasztva. A II.fok helybenhagyta a 40%-ot. Munkaügyi bírósághoz fordultunk, ahol másfél év után Igazságügyi orvos szakértő véleménye alapján bizonyítva lett, hogy az egészségkárosodás 51%-os. Hatályon kívül helyezték az I. és a II.fokú határozatot is, és kötelezték az alperest új eljárás lefolytatására. Most ez előtt állunk. Mivel 2015.10.01-től az addigi 79150 Ft-ot levették 42605 Ft-ra, másfél évig jelentős összegtől estünk el. Kérdésem, hogy mivel helytelen minősítést alkalmaztak 2015-ben, visszakaphatjuk-e a jogsértés előtti állapotot, azaz jár-e a továbbiakban a 79150 Ft, illetve visszakapjuk-e a másfél évig jogtalanul elvett különbözetet egy összegben? Az eddigi indoklások szerint a 2010-es 54%-hoz képest a 2016-os 51% állapotjavulást jelent, tehát nem adják vissza a korábbi ellátást. Szerintünk a 2010-es minősítési szempontokhoz a 2016-os pontok nem hasonlíthatók. Az állapotjavulás csak matematikailag igaz, orvosilag nem.

 

A megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelem jogszabálysértő elutasításának vagy alacsonyabb összegű ellátás megállapításának jogkövetkezményeire az Ebtv. 61. § (7) bekezdésében foglaltakat kell alkalmazni. (Vagyis: "ha a kérelem elbírálása után megállapítást nyer, hogy a kérelmet jogszabálysértő módon elutasították, vagy alacsonyabb összegű ellátást állapítottak meg, illetőleg folyósítottak, a jogszabálysértés felfedésétől visszafelé számított öt éven belül járó összeget és az utána járó - az Art.-ban meghatározott - késedelmi pótlékot utólag ki kell fizetni.")"

https://www.hrportal.hu/hr/a-szamok-szerint-volt-allapotjavulas--a-valosagban-nem-20170418.html

Megjelent: 1 napja

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.18 0 1 20036

Köszönöm a választ ! 

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (20035)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.18 -1 3 20035

Másik fórumba is belekukkantva ilyet olvasok

 

"nincs meg a 30 nap biztosítási idő , illetve megvan de szünet van közte""

 

Valószínűleg fiatal az illető, aki ezt írta. A szünet van közte annyit jelent, hogy tanulmányok befejezését követően 30 napon belül folyamatos, legfeljebb 30 nap szünetekkel tarkított biztosítási jogviszonynak kell lennie. Ez a második pont az előző hozzászólásban.

Ha régebben kérvényezte volna az ellátást (suli után 30 napon belül munkába állva), majd max 30 napos szünetekkel végig dolgozott volna, akkor meglehetne a szükséges biztosítási idő ezúton.

 

így keresni kell egy "fal"-munkahelyet, ahova bejelentetten felvesznek akár minimális jövedelemért is és a hiányzó napokat összeszeded.

3 évből 5 év, 10 évből 7 év vagy 15 évből 10 év biztosítási jogviszony kell, hogy meglegyen. A szünet nem gond, csak a napok száma a jelentkezés beadásának pillanatától visszamenőleg meglegyen.

Előzmény: Dániel Kiss (20034)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.18 0 2 20034

Köszönöm a választ! 

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.04.17 0 2 20033

"Az 1051 napnak szünetmentesen megkell lennie ?"

 

Nem. Havonta 3 hetenkéntből is összejöhet. Nincs szükség folyamatos biztosítási jogviszonyra, csak 5 évből legalább 3 év biztosítási viszony.

 

Vagy pedig tanulmányok befejezésétől kezdve folyamatos 30 napnál nem hosszabb megszakításokkal járó folyamatos jogviszony fiataloknak.

 

Előzmény: Dániel Kiss (20025)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.16 0 3 20032

" Tardív disztóniát, diszkinéziát vagy másodlagos Parkinsonismut kiváltó főbb gyógyszer típusok

  • Antipszichotikumok: Főleg a régebbi típusú (pl. haloperidol, tiapridum), de néhány újabb típusú (pl. risperidon, olanzapine) szichózis (zavart tudatállapot) kezelésére alkalmazott gyógyszerek
  • Egyes migrén elleni gyógyszerek (pl. flunarizin)
  • Egyes hányinger elleni gyógyszerek (pl. metoclopramid, thiethylperazinum)
  • Egyes, főleg régebbi típusú hangulatjavító gyógyszerek (pl. paroxetin)

A tardív mozgászavarok megjelenése nem törvényszerű. A betegek egy részénél akár több évtizedes gyógyszerszedés mellett sem jelentkeznek mellékhatások, míg -feltehetően öröklött hajlammal rendelkező – betegeknél akár pár hetes vagy hónapos használat során is kialakulhatnak ezen mellékhatások."

 

https://neurology.hu/wp31/betegeknek/mozgaszavarok/parkinson-korhoz-hasonlo-megbetegedesek/tardiv-diszkinezia/

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.16 0 3 20031

Nekem is van gyógyszer indulálta parkinzonizmusom 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.16 0 3 20030

Akkor váltsál orvost,vagy gyógyszerváltást is megbeszélhetsz.

Van tapasztalatom,a tesóm szintén sch-val kezelik, párszor

olyan injekciót meg gyógyszert kapott,hogy 3-éve teljesen járás képtelen lett,pelenkázni kell,mert súlyos inkontinenciája van,

gyógyszer indukálta másodlagos Parkinson kór,epilepszia.

Ezért írtam.

Előzmény: Dániel Kiss (20029)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 3 20029

A tardív diszkinézia ellen elvileg akinetont kaptam a tremorra vagy mire.

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 3 20028

Sajnos nem én döntök a gyógyszerezésemről! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.15 0 3 20027

Sokkal korszerűbb gyógyszerek vannak már,

attól amivel jelenleg kezelnek,sch.miatt.

Ne csodálkozz a leírt mellékhatáson.

Tardív diszkinéziát is kaphatsz.

Előzmény: Dániel Kiss (20026)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 1 20026

De ez még otthon történt ez a szem bénulás emiattmeg egyéb miatt is bent kellett maradnom komtrolkor ekkor még ezeket a gyógyszereket szedtem : rivotril 1 mg , abilify maintena 400 mg injekció formájába , sertralin perdox 3 mg és akineton 2 mg 

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.15 0 0 20025

Üdv ! Az 1051 napnak szünetmentesen megkell lennie ? Egyébként jelenleg korházba vagyok és olyan aranyosak a dokik hogy nem tájékoztatnak hogy mit adnak de ahogy láttam seduxen 5 mg meg haloperidol amit eddig láttam a bogyóim közül ja és képzelje az eggyik drágalátos esti gyogyszeremtől 10 percig lebénult a szemem.....

bandolesa Creative Commons License 2017.04.15 0 1 20024

Ezt véletlen én is tudom,mivel ezt az 1051-napot kell megszereznem nekem is.

Ennek az 1051-napnak 5-év alatt kell összejönni legkésőbb.

Tehát 5-éven belül. Milyen gyógyszert szedsz? Én rexetint és este Xanaxot.

Az időjárási frontváltozások nagyon álmosítanak napközben is.

Előzmény: Dániel Kiss (20023)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.14 0 2 20023

Közben eldöntöttem akár milyen kötél szakad dolgozni fogok és jelentkeztem ma egy rehab céghez sajnos én már akkor rosszul vagyok ha az útcára ki kell mennem mert nem érzem magam biztonságban és nemcsaakhogy gyomoridegem van hanem hányok is.

A kérdésem az lenne hogy hány évet kell ledolgoznom hogy meglegyen az a1051 nap ami kell hogy megállapítság az ellátásomat? 4 órába dolgoznék.

Válaszukat várom ! 

Szivélyes üdvözlettel : K.Dániel

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.14 0 1 20022

Én is vidéki vagyok itt a városunkba 2 rehab cég van P.ladány

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.14 0 1 20021

PParanoid skizofréia és szorongás meg köszvény meg magasvérnyomás jelenleg is koeházba vagyok a hanghallások miatt meg nem tudom mi miatt doktor úr szerint nem beszélek úgy mint egy egészséges ember így nem engedhet haza nem tudok dolgozni pedig szeretnék de nem megy állandóan aztérzem hogy figyelnek 

Ha azt mondanák adják a ellátást ha kifizetem azt a 30 napban keletkezett szünetet benne lennék.

bandolesa Creative Commons License 2017.04.14 0 3 20020

Ez milyen betegség volt,mert én is voltam így?

mert nem birtam elviselni a környezetet ha nevettek azt hittem rajtam meg hogy rólam beszélnek.-

 

Nálam szorongás és pánikbetegség-pánikzavar volt megállapítva,és 50%-os össz egészségkárosodást állapítottak meg. Rehab kártyám van,dolgoznék 4-órában,ha lehetne valahol. Vidéken nehezebb ezt megoldani.

Előzmény: Dániel Kiss (20016)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 2 20019

Intézd,minél hamarabb,mert még elbírálják,

és az igazolványt legyártják,kipostázzák ,

nem kevés idő.

Előzmény: mrduckhead (20018)
mrduckhead Creative Commons License 2017.04.14 0 2 20018

Nagyon szépen köszönöm a segitséget.

Igen,az internetem megvannak a szükséges információk a dolgok menetéről,de nekem nagyon "bonyolultnak" tűnt-tűnik az értelmezése.Valszeg az agyi kapacitásom miatt.

 

Szóval ez egy jo kis menet lesz a szakorvosal. :)

Valamiért nem hajlandó igazolni a gyógyszeremet,hogy mit szedek.(gyógyszertárban ránéztek,és jelezték,hogy ki tudom írni közgyógyra)

Jöhet a betegjogi képviselő. :)

Előzmény: Törölt nick (20015)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.13 0 1 20017

Majd anyukám sürgette hogy mennyek dolgozni de ott olyan rosszul voltam hogy nem teljesítettem a követelményt egy rehab cégnél voltam jelenleg semmien munkát nem tudok elvégezni úgy érzem de én lennék a legboldogabb ha dolgozhatnék

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.04.13 0 0 20016

Tisztelt forumozók 2015 ben csökkent munkaképességűnek nyilvánítottak a betegségemből kifolyólag az iskola befejezése ugy történt hogy otthagytam mert nem birtam elviselni a környezetet ha nevettek azt hittem rajtam meg hogy rólam beszélnek meh a szemem sarkából láttam hogy figyelnek így tehát jelentkeztem a munkaügyi központba munkanélkülinek ez idő tájt 2 szer elszalajsztottam a pecsételést.

Azért nem tudtam elmenni mert még az útcára se tudtam kimenni nemhogy egy hivatalba ahol tömeg van.

A kérdésem hogy valahogy el lehet e érni hogy a régi határozatra valamilyen jogi lépést tennék az ugyben hogy kapjam az ellátást 56% öek van jelenleg de megint sulyosbodott a betegséhem jelenleg korházba vagyok ( 30 nap megvan csak szünet van közte de ezt a szünetet igazolni tudom )

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 4 20015

Ha a szakorvos,a szakorvosi igazoláson közgyógy rublikát jelöli be,

és írható az adott gyógyszer közgyógyra,a háziorvos felírja neked.

Lényeges,mert a gyógyszerkeretet így állapítják meg.

Előzmény: mrduckhead (20013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!