Keresés

Részletes keresés

cseik Creative Commons License 2011.02.17 0 0 8530

nincs erre előírás. ezek a készülékek a helyiség levegőjét használják égési levegőnek.

aszem valahol van egy olyan, hogy a készülék helyiségének légtere (nem légzáró ajtók nem számítanak helyiséghatárnak) legalább 30 m3 legyen, de ezt csak "szájhagyomány" szerint használtuk.

 

persze vannak bevált gyakorlati megoldások, ha erre vagy kiváncsi.

Előzmény: sancibácsi (8528)
PÍT Creative Commons License 2011.02.17 0 0 8529

Sziasztok,

keresnék 100/110 bővítőt aluból. Esetleg van/tudtok valakit aki gyárt/átalakít?

Köszi

sancibácsi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 8528

Elnézést félreérthető volt a viccem, de nem ilyen válaszra gondoltam.

Tehát valami írott, rendeleti, törvényi szabályzást hol lelhetnék, tudom gázra létezik, de szilárd tüzelésre?

Előzmény: joevagyok68 (8517)
bento1 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8527

Szia racsp!

Hallgass az ismerősre!!A leier kéményt nem ajánlom (sajnos nekem is az van és most készülök beperelni a leiert).Ha lehet inkább falazz ! Az én leier kéményem több helyen elrepedt és képzeld lehet hogy le kell bontanom és újat építeni.Ne a saját károdon tanulj!!

Üdv.bento

Előzmény: racsp (8493)
assy24 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8526

köszi

Előzmény: cseik (8525)
cseik Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8525
Előzmény: assy24 (8523)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8524

 Hát ma megnéztem világosban is a kéglit !

 Igaz csak kivülről. Ha kapnák 33 % engedményt talán még érdekene is.

 Ja és a kémények ??

 Eccerű minden.

Minden lakáshoz van 2 db. és mind bélelt.

 Hogy ezen mit kellett titkolódzni ??

 Drága Tündi !!

Előzmény: cszoli (8511)
assy24 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8523

Sziasztok.

Egykérdés:

- a díj amit a kéményseprőnek fizetek mit tartalmaz pontosan? Tud nekem erre valaki válaszolni!

Zöldár Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8522

 Hogy ma mennyire pörög ez a topik !!

moonshadow Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8521

Felénk úgy mentek ezek a dolgok, hogy évente egyszer végigment a kéménysepróruhás emberke, beszedni a díjat. Persze a kémény rohadtul nem érdekelte. 

Végén már csak annyi maradt az egészből, hogy a falu közismert munkanélküli kéményseprője időnként elővette a szebb napokat látott ruháját és becsengetett ide-oda, ahol adtak neki pénzt, ott adott egy elolvashatatlan aláírású nyugtát, majd bevette magát az első kocsmába.

 

cseik Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8520

aki kifizeti a nemlétező kéményre - függetlenül, hogy milyen módon tünt el az - az megérdemli...

 

elhiszem, hogy van olyan szolgáltató, aki próbálkozik, de nem kell hagyni magunkat.

Előzmény: KömKel (8518)
halaloszto Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8519

En probaltam kemeny bontasra engedelyt kerni. Az onkori a keruleti kemenyseprohoz kuldott, a keruleti a rakospatakosokhoz, azok meg az onkorihoz. 

A vege az lett, hogy az epitesz adott egy szakvelemenyt, hogy a kemeny omlas es eletveszelyes, azonnal lebontando. Soha senki nem kerte.

 

vajk

Előzmény: joevagyok68 (8516)
KömKel Creative Commons License 2011.02.16 0 0 8518

Komplett épitési engedély volt, amiben az épület hátsó része elbontódott az ott lévő kéménnyel együtt (-1), valamint az első részen födémig visszabontásra került két másik kémény, azaz 3 db kéménnyel lett kevesebb.

Ha erre nem kértem volna épitési engedélyt, akkor ki kell fizetni rájuk a kéményseprő dijat, hiába nem léteznek már. Neki szerepel a nyilvántartásban, hiába csinálsz bármit...

Előzmény: joevagyok68 (8516)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8517

Most látom....

"Egy nemi kérdésem lenne." 

Esetleg Lux Elvirának egy levél??? :-))

De amúgy a legfontosabb, hogy legyen lyuk.... főleg egy férfiembernek....

 

 

Előzmény: sancibácsi (8510)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8516

"elkérte az engedélyeket (volt kéménybontás"

Csak nem a bontáshoz is köll engedély?

Mennyibe fáj egy olyan?

És mi van akkor, ha rossz állapotú volt a kémény és "ledöntötte" a vihar és nincs pénzed újat építeni ?? Perszer használaton kívüli kéménynél....amit amúgy sem használnál soha...

 

Előzmény: KömKel (8513)
csiba00 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8515

Á dehogy:) Azóta lényegében semmi gondom nincs a kéményemmel. Megvolt már az éves ellenőrzés, akkor azárt áttolattam a kéményt. Igaz a kazán teljesítményén semmi változást nem vettem észre. Nem is jött ki sok, de az is lényegében korompor volt.

 

De ez rossz hír, hogy nem lehet... Ilyenkor mindig csúnya gondolatok jutnak az eszembe:) Mert ugye egy új kéményt át kell vetetni. Ekkor meg nem lehet rajta, mert akkor nem veszik át - gondolom én. De mi van ha átveszik, és utána csináltatok rá egy tisztítónyílást a tetőtérben?

 

Mindjár a kezemre is csapok, hogy ilyeneket írok :)

Előzmény: kod1111 (8514)
kod1111 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8514

Csak nem, megint azt szeretnéd, hogy fent rohangáljak a tetődön. :)))

Így igaz, az új szabály szerint nincs felső tisztítóajtó, csak a kitorkoláson keresztül  kell majd kotorászni.

Előzmény: csiba00 (8512)
KömKel Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8513

Felénk nyilvántartják, listával jöttek ki az ősszel is. Az mondjuk igaz, hogy nem naprakészek, a friss, náluk is meglévő épitési engedélyből nem vezették át 1 év alatt az újdonságokat...

Viszont itt helyben elkérte az engedélyeket (volt kéménybontás), és az új kéményről is az átvételi papirt. Ezeket beirta a könyvébe, idén már ez alapján fog jönni.

 

Tehát olyan, mint a menetrend. Mindig a tavalyi alapján készül :)

Előzmény: cszoli (8511)
csiba00 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8512

Sziasztok!

 

Az alábbi kérdésem lenne:

 

Terveim között szerepel, hogy építetni fogok egy szerelt kéményt a ház külső falára. Magassága kb 9-10m lenne. Alul nyílván kell rá tisztító ajtó, de lehet-e rá tetetni pl a padlástérben is? A tavaly év végi változások óta él bennem valami olyan emlék, ami ezt megtiltja. Ami végül is kéményseprői szempontból érthető, hiszen nem mindenki mászkál a háza tetején, és sem merek kimenni, és ha tisztítani kéne a kéményt, akkor mindenképp ki kell hívni őket.

 

Én a padlástér falát szeretném ott átütni, ahol a kémény futna. Ez nem lakótér. Lehetséges ezt megcsinálni egy új kéménynél?

cszoli Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8511

A kéményseprő nem tudja, milyen kéményed van és mennyi. ezzel anno én is próbálkoztam.

A papírokat csak gyártják, de nem olvassák.

Ha kéred, kijönnek és pénzért szakvéleményt adnak. De nem tartják nyilván a kéményeket. Pedig lenne értelme...

Előzmény: KalásziM (8508)
sancibácsi Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8510

Egy nemi kérdésem lenne.

Nemi tudja valaki, hogy szilárdtüzelési berendezések (kandalló, kályha,..) telepítésével kapcsolatban égési levegő utánpótlására milyen jogszabály, rendelet vonatkozik, és az hol fellelhető??

Konkrétan cserép, egyéb kályhák, kandallók égéshez szükséges levegőjét hogyan, honnan, mikor.... kell biztosítani (külső levegő bev-e)??

kentaura Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8509

Miért hozod kellemetlen helyzetbe a szolgáltatót? Inkább azt kérdezted volna meg tőlük, hogy jönnek-e újév előtt pénzért, meg goznak-e szép falinaptárat. :D

Esetleg, hogy szabad-e megfogni a kéményseprő gombját?

Előzmény: KalásziM (8508)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8508

 Én már nem építek kéményeket, így csak elméleti sikon lököm a szöveget.

 vagy megérti valaki vagy nem !!

 

 Más : lakás vásárlás előtt állunk. A sok kinézett lakás közül egynél, gondoltam megkérdezem az illetékes (területileg ) kémény szolgáltatót néhány közérdekü kérdéssel.

 Annak rendje módja szerint elküldtem a szolgáltatóhoz a pár ( 3  )szerény kérdésem ) Gondoltam válaszolnak. Hát válaszoltak, csak nem arra amit kérdezetem. És ráadásul ketten alá is írták a levelet. Magyarul , tököltek 3 hétig, hogy mit válaszoljanak, majd elkenték mint a szart.

 A kérdések : a jól körülhatárolt helyen (utca házszám stb. ) 

1.béleltek e a kémények ?

 2. Ha nem, elrendelik é vagy sem,

 3. a tartalék kémény üzemképes é vagy sem.

 

 Lehetséges válaszok

 1. nem tudjuk,

2. tudjuk, de nem mondjuk meg,

 3. lófasz az érdeklődő seggébe, hogy minket ilyennel zargat.

 és hogy én miért nem néztem meg akkor amikor ott volltam ?

 Hát akkor a mustrán pont ez nem jutott eszembe (volt vagy 27 egyéb kérdés is ).

 Ja és meghivtak a kirendeltségre !!

 

 Ugyhogy addig zárolva a téma többi része !!

Előzmény: KömKel (8503)
kentaura Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8507
Előzmény: kentaura (8506)
kentaura Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8506

Esetleg lehet szerelt szigetelt acélcső is.

Előzmény: racsp (8505)
racsp Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8505

Látom akkor sok választásom nincs, vagy schiedel vagy schiedel :)

Lentebb olvasva sok leier samottcső probléma van.

Kistéglából nem épithetek új építésű háznál új kéményt még akkor sem ha kibéleltetem.

 

Igy csupán az a kérdésem hogy kandallónak mely csoda schiedel kémény lenne jó, az olcsóbb SR 190ezer vagy a drágább uniplus 230ezerért.

KalásziM Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8504

  közben megnéztem a google térképen a nevezett helységet.

 

7345 Alsómocsolád, Alsómocsoládi u. 1.

 

itt van a téglagyár

 Na majd egyszer amikor arra járok, megnézem .  A falút is és a gyárat is !!

Barátságos kis település lehet !!

KömKel Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8503

Nade a tégla minősitésénél (ahogy te is irtad), azt irják, hogy bélelni kell a kéményt. Az új kéményszabványok szerint meg nem lehet különböző gyártmányokat összeilleszteni, azaz nem béléscsövezheted, hiába van mondjuk a béléscsőnek is minősitése...

 

Kicsit róka fogta csuka a dolog,

Előzmény: KalásziM (8502)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8502

 olvasom itt az építész topiktárs által betett cáfolatot mely szerint azért csak van tégla a kémény építéshez  ez a baranyai alsó/felsőmocsoládi. ( Milyen szépnevű helyekre telepítenek téglagyárakat )

 

 Tehát írják :

 

 

 

"......az égéstermékkel közvetlenül nem érintkező téglából

falazott kémény

megnevezésű építési termék az MSZ...."

 

 Hát ha nem érintkezik égéstermékkel (mivel aluminium, vagy saválló acélcsőbe áramlik a füst (gáz) ), akkor oda bármilyen tégla jó.

 Ami amúgy a szabadba jó , nem fagy szét,  stb.

 Mondom én.

 

 Ja én anno beledi téglából falaztam akéményemet  - építész kollága javasolta  - mégis szétfagyott 2 x is. Aztán kibéleltettem akéményt - azóta jólvan köszöni !!

 

 Beled ? kis helység a Dunántúlon. Ez is micsoda szép név  !!

 Vajon téglát gyártanak é még ??

kentaura Creative Commons License 2011.02.15 0 0 8501

Egyébként van minősített tégla, csak az új szabvánnyal elintézték a Baranya tégla minősítését.....

http://www.baranyategla.hu/userfiles/File/atb_35_2007.pdf

Előzmény: kentaura (8499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!