Keresés

Részletes keresés

dukai0001 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 6864

Ez nagyon jó! Nem kellene az önkormányzati honlapon is megszellőztetni?

Ma nagyon szép idő volt a fél falu kirajzott a nagy hóban sétáltak, kirándultak, szánkóztak az emberek. Találkoztam olyanokkal is akik köszöntek.

Előzmény: erdődomb (6863)
erdődomb Creative Commons License 2012.02.05 0 0 6863
Előzmény: erdődomb (6862)
erdődomb Creative Commons License 2012.02.05 0 0 6862

 

Németh György és István Vácdukáról.

Megosztom ezt a képet:   Fotó: Ránki Dániel / Index

jakabbarna Creative Commons License 2012.02.03 0 0 6861

Az önkormányzatnak kell a rendeletet módosítani!

Addig amig ez nem történik meg a régi összeggel fizetnek az érintettek.

 

Előzmény: makkoslaszlo (6858)
princ123 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6860

A fizetés adó szerint kötelező évi kétszeri lebontásban az eddigi rendelet szerint.

Előzmény: Muity Mijo (6859)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.01.31 0 0 6859

Bizony-bizony.

 

"Amúgy meg most majd kiderül, hogy mennyire bírja a csatornarendszer a teljes terhelést."

 

Erről meg nem is szólva, Baja esetében úszik a szennyvíztől a város egy-egy esőzés alkalmával.

 

Egy apróság: aki nincs csatornára kötve, az sem úszta meg eddig olcsóbban. Hiszen a víz árán felül fizetett köbméterenként plusz 180 Ft-ot (120 Ft 1,5 %-kal növelve), és havonta a szippantásat, aminek a díja alkalmanként 6000 Ft! :(

 

Előzmény: trambulin. (6857)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6858

Valóban, az a nagy kérdés, hogy a február 1-t hogyan kell értelmezni, mire vonatkozik.

Várjuk az állásfoglalásokat és a törvénnyel kapcsolatos végrehajtási rendeletet a részletekkel.  Amint a pontos információkat megkapjuk, minden érintettet tájékoztatunk.

Előzmény: trambulin. (6857)
trambulin. Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6857

A talajterhelési díj növelésével teljesen egyetértek, a határidővel viszont egyáltalán nem. A lakosságot ösztözni kell, nem kizsigerelni, ezzel a határidővel meg csak ezt érik el. Időt kellene adni a lakosságnak, illetve tájékoztatni időben a változásról. Az nonszen hogy 5 nappal a brutális áremelés előtt lehet egyáltalán hallani bármit is a díj módosulásáról. Fagyott talajban meg különösen könnyű rákötni a csatornára, jobb időpontban nem is hozhatták volna.
Én fél éves türelmi időt adnék, addig a régi díj fizetését írnám elő, hogy időt adjak a tájékoztatásra és a felkészülésre (rákötés megtervezése, pénz összeszedése, DMRV szakemberek túlterheltségének elkerülése). Ez a módosítás nem csak Vácdukát érinti.

 

Tételezzünk föl egy átlagembert, aki nem bújja a magyar közlönyt, havi 10m3-es vízfogyasztással. Ez most neki kb 3000 Ft. Kéthavi számlázást figyelembevéve, 6000 Ft helyett 42000 Ft-os számlát kap majd a kezébe, ami természetesen váratlanul fogja érni. Ezzel a plusz kötelezettséggel sikerül elérniük, hogy ha valaki amúgyis szorult helyzetben van, az még lejjebb csúszhat, (újabb) tartozást halmozhat fel és ráadásul esélye se lesz rákötnie, mert nem tudja kigazdálkodni a pénzt rá, esetleg még a 150e Ft-tal is adós, a tartozás meg csak gyűlni és gyűlni fog...

Ez megint ékes példája az átgondolatlan törvénymódosításnak.

 

Amúgy meg most majd kiderül, hogy mennyire bírja a csatornarendszer a teljes terhelést. (Szerintem semennyire, eddig is sok probléma volt a csatornával.)

Előzmény: mutantattila (6854)
mutantattila Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6856

Nagyjából nekem is ezek voltak az érveim, amikor rákötöttem. Még a harmadik, hogy nem akartam tovább fizetni a szippantósnak, miután egy gyenge pillanatában elárulta, hogy ő is csak az erdőszélre viszi és ott kiereszti.

Előzmény: FKU-919 (6855)
FKU-919 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6855

Nekünk is nagy érvágás volt, de rákötöttünk a csatornára! Két okból hoztuk e döntést: 1: környezetvédelem, 2: hosszabb távú költség megtakarítás!! És lám..... mindkettő bejött!! Nem vitatkoztunk, csak gondolkoztunk...

Előzmény: mutantattila (6854)
mutantattila Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6854

Itt a környékünkön csak hozzám meg még egy szomszédhoz járt a szippantós, amikor még ezzel szenvedtem. Mindenki másnak vagy eleve "elszivárgós" rendszerű vagy kinyomatják egy szivattyúval a többiek meg szagolják. Gondolom ez az arány nagyjából stimmel az egész falura. Tudom, hogy nehéz idők járják, de nem emlékszem, hogy bárki nyilvánosan felemelte volna a hangját a csatorna ellen. Főleg nem azok közül, akkik nem kötöttek rá azóta sem.

Előzmény: Rzola (6852)
tölgyfakéreg Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6853

Először is volt 150000 forintja a hozzájárulás megfizetésére. Most sincs neki ennyi pénze és a bekötésre is kell lové.

Az önkormányzat most meditálhat azon mi lesz azokkal akik nem kötnek rá és nem is tudják kifizetni a köbméternkénti 1800 forintot.

Mire elég a 150 rugó? 83 köbméter környezetterhelési díjra. Igaz ez a pénz az önkormányzatot illetné, de ha nem fizeti meg Marinéni, Józsibácsi? Lesz adó módjára behajtás?

 

Előzmény: mutantattila (6851)
Rzola Creative Commons License 2012.01.28 0 0 6852

Aki eddig nem kötött rá az lehet azért tette mert nincs rá pénze (Svájci Frank alapú hitel) mostanság  igen felment az ára!
És még sorolhatnám a munkahely problémát és az egészségügyi okokat is ide.

Persze aki már használja az dupla díjat fizet aki meg nem az elviteti a szippantóssal a szennyvizet az sem két forint már.

Előzmény: mutantattila (6851)
mutantattila Creative Commons License 2012.01.28 0 0 6851

A talajterhelési díj arra van kitalálva, hogy a rákötésre kényszerítse azokat, akik eddig ezt nem tették meg. Csak akkor éri el a célját, ha nagyobb költség, mint a megemelkedett vízdíj. Ne felejtsük el, hogy aki jó állampolgárként rákötött az elején az már egy éve dupla vízdíjat fizet.

Előzmény: Rzola (6850)
Rzola Creative Commons License 2012.01.27 0 0 6850

Akinek eddig sem volt pénze rákötni most még annyira sem lesz!

Előzmény: makkoslaszlo (6849)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.01.27 0 0 6849

A jogszabályok alapján valóban 10 x magasabb díjat határoztak meg. Úgy gondolom mindenkit megdöbbentett ez a változás , hiszen nagyon rövid határidőt adtak (február 1., a tövényt december 30-án módosították).

Tudomásom szerint a DMRV Zrt még nem küldött senkinek sem tájékoztatás a díj módosulásáról. Ha mégis, kérem jelezze.

Teljesen nyilvánvaló, hogy ezek után aki még nem kötött rá a csatornára, az gyorsan megteszi. Remélem a DMRV Zrt. szakemberei felkészülnek és nem lesz hosszú várakozási idő az átvételeknél.

Amint hivatalos, megbízható információk lesznek a részletekkel kapcsolatban, azt megosztom mindenkivel.

Előzmény: jakabbarna (6848)
jakabbarna Creative Commons License 2012.01.27 0 0 6848

"12. § (1) A talajterhelési díj mértékét a talajterhelési díj (2) bekezdésben meghatározott alapja, a (3) bekezdésben meghatározott egységdíj, valamint a település közigazgatási területére vonatkozó területérzékenységi szorzó határozza meg.
(2) A talajterhelési díj alapja a szolgáltatott, vagy egyedi vízbeszerzés esetében a méréssel igazolt felhasznált, illetve mérési lehetőség hiányában az átalány alapján meghatározott víz mennyisége, csökkentve a külön jogszabály szerinti locsolási célú felhasználásra figyelembe vett víz mennyiségével.
(3) A talajterhelési díj egységdíjának mértéke: 1 200 Ft/m3."

 

Nem sokat változott csak 10 x magasabb!

zui5 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 6847

Spórolás biztos nincs. Minden pénteken festi belülről a Vágó a hivatalt.

Csak felkapcsolja olyankor a fűtést!

Erre megy el a kommunális adó megemelt összege. Ez a fejlesztés.

Előzmény: tölgyfakéreg (6835)
gszilvis Creative Commons License 2012.01.24 0 0 6846

És lám, tényleg NINCS igazad. Egyszerűen nem fogtad fel amit írtam. Maga az ÚT SEM FELEL MEG a pályázat kiírásának.  Nem ilyen típusú utak felújítására szól a pályázat! Szerintem ez nem túl bonyolult...

És nem azzal van  a baj, hogy "erdőjárókkal" találkozom. De miért én, saját zsebből fedezzem az út folyamatos karbantartását? De ezek szerint, Te, a saját utcátokba biztos beleöltél már sok pénzt és energiát, és így tudod miről beszélsz.

 

De azt hiszem, én itt befejeztem. Utálom a parttalan vitákat. És azt is, ha valaki okoskodik minden tudás nélkül.

Talán ezért is ilyen kihalt ez a topik... Kinek van kedve szélmalomharcot vívni kötözködő emberekkel? Itt nem eszmecsere zajlik, vagy információ áramlás.

Persze gondolom, majd a következő választások előtt megint felélénkül a topik, hirtelen mindenki cselekedni akar majd a falu érdekében...

Előzmény: dukai0001 (6845)
dukai0001 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6845

Azért mert én meg azt gondoltam, hogy Ti is éppen úgy nem akartok pályázni, mint a polgármester. És lám tényleg igazam van. Ha képben vagy a kiírt pályázatokkal akkor korábban el lehetet volna kezdeni a felkészülést rá és lett volna idő, meg olyan földtulajdonos esetleg az önkormányzat amelyik megfelelet a pályázati feltételeknek.

Aki erdő közelében lakik, erdőjárókkal találkozik (gyalogossal, lovassal, motorossal, traktorossal, teherautóssal). Ezen nem tudom miért lepődtél meg?

Előzmény: gszilvis (6844)
gszilvis Creative Commons License 2012.01.18 0 0 6844

Hogy minek kell olyanra válaszolni, amiről fogalma sincs az embernek...?!

Már az ülésen is jeleztem, hogy erre mi nem pályázhatunk, de Barna, csak erősködött, hogy ugyan miért nem, magánszemélyek is részt vehetnek rajta... (Amúgy nagyjából képben vagyok az aktuálisan futó pályázatokkal kapcsolatban, nem túl bonyolult utánuk nézni...)A testület meg kapva-kapott a témán, hogy akkor nézzünk utána, és kész. Erre írtam.

 

Az, hogy a Hársfa sor ma úgy  néz ki, ahogy, és az, hogy egyáltalán járható, CSAK és KIZÁRÓLAG az ott lakóknak köszönhető. Eddig csak mi tettünk bele pénzt és energiát, senki más!!!!  És pont ezért olyan bosszantó, hogy az erdőbe járkáló teherautók, a földeken dolgozó kombájnok meg folyamatosan amortizálják.

 

Ja, és ezek a pályázatok azért trükkösek ám. Nem olyan egyszerűek, mint aminek látszanak...

 

Előzmény: dukai0001 (6842)
jakabbarna Creative Commons License 2012.01.17 0 0 6843

Mi történt a képviselő testületi ülésen Hársfa sori  levél kapcsán?

 

  1. Hársfa sor közvilágítását a tulajdonosoknak kell megoldani, mert „megtekintett állapotban vették meg a házaikat”, az út külterület, a fejlesztőnek kellett volna eredetileg biztosítani a közvilágítást, de ő már nem érhető el (mondta a polgármester). Szerencse az ott élőknek, hogy a faüzem mögötti terület építési területi átsorolása megtörtént és a tulajdonosnak előírták, a telke határvonaláig a közvilágítás kiépítését, ezért a lakóknak csak a saját házaik előtti oszlopokat és lámpatestet kell megcsináltatni.

 

  1. Hársfa sor útburkolattal kapcsolatban semmi biztató nem hangzott el. Oldja meg mindenki maga, egyébként más utcákban is hasonlóan rosszak az utak és különben sincs pénz e az önkormányzatnak.
  2. Hársfa sor vízelvezetés megoldatlansága abból ered, hogy a víz lefelé folyik! A Bacsahegyi  út végére javasolják a lakók, egy áteresszel vezessék túl a faluból lefolyó áradatot a Hársfa sor másik oldalára, hogy nem az úttesten menjen le a patakig előttük. (Meg fogják vizsgálni a javaslatot a képviselő testület tagjai)

A pénztelenségről cseréltek eszmét a képviselők a jelenlévőkkel és szorgalmazták, hogy bátran jöjjenek máskor is a lakók a testületi ülésekre.

Előzmény: makkoslaszlo (6836)
dukai0001 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 6842

Teljesen hibás az okfejtésed. Mit tettek azért, hogy legyen út Nálatok?

Saját erőből és az önkormányzat noszogatásán túl semmit. Erre ő írt egy ötletet, Te meg jól leszúrtad, hogy nem olvasta el a pályazatot. Ti miért nem vettétek észre, de ez hatványozottan igaz az önkormányzatra is!

Ők semmit nem vesznek észre. Most az ovoda pályázat lóg a semmiben. Nem igazából a reális igény mentén lavirozanak.

Egyébként nem tudom miért nem pályázik a falu semmire?

Előzmény: gszilvis (6839)
málnaszeder Creative Commons License 2012.01.15 0 0 6841

Van a faluban görög katolikus egyházközség? A római katolikus egyházközség helyett az önkormányzat gondoskodik az elesettekről.

Előzmény: kedvesanna (6837)
jakabbarna Creative Commons License 2012.01.13 0 0 6840

Tényleg nem olvastam bele a pályázati kiírásba, csak mint lehetőséget észeltem. Mások nem is észlelnek még lehetőséget sem.

Előzmény: gszilvis (6839)
gszilvis Creative Commons License 2012.01.13 0 0 6839

Kedves Barna!

 

Köszönjük a segítő szándékát, de ha kicsit is beleolvasott volna a pályázatba, akkor látta volna, hogy ez abszolút nem alkalmas a problémáink kezelésére.

1: pályázni a helyi önkormányzat, vagy  4 EUME méretet meghaladó mezőgazdasági üzem tud

2: olyan mezőgazdasági út támogatható, amelynek vízelvezetése megoldott

a- bogárhátas, burkolat nélküli út, min egyoldalon vízelvezető árokkal

vagy

b- stabilizált földút kétoldali útárokkal

(És még egyéb kitételeket is tartalmaz a pályázati anyag...)

3: beadési határidő jan. 31. (értelemszerűen a szükséges kiviteli tervekkel, engedélyekkel, térképmásolatokkal stb)

 

Összegezve: nem tudunk megfelelni sem a pályázók körének, sem a pályázat tárgyának, sem a beadási határidőnek!

 

Más megoldást kell keresnünk.

Előzmény: jakabbarna (6838)
jakabbarna Creative Commons License 2012.01.12 0 0 6838
kedvesanna Creative Commons License 2012.01.12 0 0 6837

 

Tisztelt Vácdukai Lakosok!

 

A Görög Katolikus Egyházközség karitatív (ingyenes) házi segítségnyújtás szolgálatot nyújt a településünkön az önmaguk ellátására képtelen vagy róluk nem gondoskodó idősek, betegek részére a saját lakókörnyezetében, mellyel elősegíti az önálló életvitel fenntartását.

A szolgálat az alábbi segítséget nyújtja:

-          segítő kapcsolat kialakítása, fenntartása

-          orvos előírása szerint az alapvető gondozási, ápolási feladatok ellátása

-          segítség a higiénia megtartásában

-          bevásárlás, takarítás, mosás, vasalás, meleg étel biztosítás, öltöztetés

-          segítség nyújtás a gondozottnak a környezetével való kapcsolattartásban

-          segítséget ad a hivatalos ügyek intézésében, segélykérelmek beadásában

-          veszélyhelyzet kialakulásának megelőzése

-          a gondozott kórházba kerülése eseté- lehetőség szerint- meglátogatása

-          az igénybe vevő hozzátartozójának tájékoztatás és információ nyújtása

 

Amennyiben Önnek, vagy családtagjának, ismerősének szüksége van fenti szolgálatra, úgy a faluban élő gondozónőink rendelkezésükre állnak. Hívjon bizalommal, vagy küldjön e-mailt!

 

 

Csonka Anna

06/70 313-1360

e-mail: annacsonka@freemail.hu

 

Both Ágnes

tel: 06/70 564-3342

e-mail: bothagnes70@freemail.hu

 

 

 

 

 

 

 

makkoslaszlo Creative Commons License 2012.01.08 0 0 6836

Képviselő-testületi ülés lesz 2012. január 12-én 18:00 órakor.

Napirendi pontok:

1.Civil szervezetek beszámolója az átadott pénzeszközök felhasználásáról 

2.A Hársfa sor lakóinak problémái           

3.Dunakanyar Többcélú Önkormányzati Kistérségi Társulás Társulási Megállapodásának módosításának elfogadása    

4.Egyebek

5.Segélyek (zárt ülés)

Minden érdeklődőt szívesen várunk!

 

tölgyfakéreg Creative Commons License 2012.01.03 0 0 6835

Ti tényleg ügyesek vagytok. Ezt nálunk nem lehet megcsinálni. Már tavaly is csodáltuk a szokás kialakítását, meg a részvevők nagy számát.

 

 

"I. A Hivatal ügyrendjének módosítása során előtérbe került az ügyfélfogadás és a nyitva tartás kérdése. Több képviselő a spórolás és hatékonyabb ügyintézés miatt azt javasolta, hogy 2012 január 1-től pénteken egyáltalán ne legyen hivatali munka. Hétfőn este 6-ig, Kedden 4-ig, Szerdán 5-ig és Csütörtökön 4-ig folyna a hivatali munka, ebből a hétfő és a szerda egész napos ügyfélfogadási idő. Természetesen nem kaptunk adatot, hogy pénteken mennyi ügyfél szokott lenni és milyen típusú feladatokat kell elvégezni és mennyi lenne a spórolás a rezsiköltségen. A testület elfogadta a módosítást és a december 23-tól január2-ig tartó hivatalos közigazgatási szünetet"

 

Ez nem semmi. A törvényes munkarend szerinti munkaórák száma mennyivel lesz kevesebb? Vagy reggel korábban kezdenek a dolgozók? A posta is zárva lesz ilyenkor? Aztán már az iskola és óvoda is?

 

Előzmény: jakabbarna (6834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!