Keresés

Részletes keresés

Sandor Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14340
ha valakinek kell mérsékelt áron lenne egy huzatszabályzóm, a maximus kazáné. nekem nem nagyon tetszett, volt egy honeywell a "pócon" és nem küzdöttem vele (állítólag egy kis WD elég lett volna a sikerhez...). árérzékeny vevők keressenek :-)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14339

Okok:

Túl nagy teljesítményű a kazán.

Nagyon vissza van fojtva.

Vizes a fa.

Harmatponti hőfok alatt van ezért kicsapódik a pára.

 

Megoldás:

Puffer tartály

ESBE szelep

Kisebb kazán

Nagyobb ház.

Száraz tüzelő.

Előzmény: waw007 (14334)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14338

Ezzel a lambda szondával kapcsolatban kétségeim vannak a vegyes esetében.

 

Itt nem olyan tökéletes az égés, mint a faelgáznál, hol van mire szabályozni.

 

Ilyen mélyen nem mentem bele, de szerintem ha kivitelezhető is, akkor sem lesz tökéletes és a belefeccölt eszköz és energia helyett egy atmost vennék.

Előzmény: t.zsolti (14335)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14337
Előzmény: waw007 (14334)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14336

a töltőajtón van e levegőnyílás??

ott próbáld meg ellátni levegővel ha már felment a hőfok,alul is adj neki minimálisat ( de ki kell tapasztalni

Előzmény: waw007 (14334)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14335

eggyetértek a tábortűzzel,

ugye itt mindenki arra törekszik,hohy minnél kevesebbel fűtsön  ,az alacsony füstgázhőfok is ezek közé tartozik,de az égés rovására ne menjen

tehét ugye 200 fok körül kellene tartani a füstgázhöfokot ,jó égés mellett  ( de azt hogy tudnánk ellenőrizni ????)

valamelyik topicban felmerült a lambda szonda jelllel való szabályozása a levegőne mennyiségének de vegyes kazánnál két helyen is lehet levegőt hozzáadni ,így nem megoldható,de ha ventillátorral adnánk a levegőt akkor esetleg lehetne a mennyiségével variálni

ötletek????

Előzmény: Blue_Sky_007 (14333)
waw007 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14334
üdv

egy kérdésem lenne de az bonyolult szerintem!
Van egy új 30 kW-os kazánunk!
http://www.kazangyartas.hu/kazanok.php
http://www.kazangyartas.hu/graf/kazanok/kazanok2010.pdf (innen a 3 as!!!)

az a gondom hogy nagyon kátrányos vagy fényes korom van rajta mintha lefestetem volna úgy néz ki belül nagyjából! a másik gond hogy a füst cső mellett szó szerint folyik ki a kátrány mikor felolvad!

Fával tüzelünk benne vegyesen de fő az akác!

húzat szabályzó nincs rajta de már gondolkodok hogy veszek rá hogy a húzatót adagolja rendesen hátha az segítene!
most az van begyújtok gyorsan fel melegíti a vizet azt az alsó rést lecsökkentem hogy ne lobogjon mint a hülye a berakó ajtón lévőt is zárom de azért kap levegőt!
de ha nagy marad a rés fel tolja magát akár 80 C ig is és az bent már elviselhetetlen meleget eredményez a kellemes számunkra ha a kazán 60 C ot mutat akkor bent is normál a hőmérséklet! de ez a gondunk ha kinyitjuk nem kátrányosodik elvileg de muszáj zárni mert képes felrobbantani is magát szerintem!
valami tanács kéne mi lehet a megoldás a dologra mert a ez előtti kazán szó nélkül működöt és még szinte nem is kormosodott ez meg egy merő gedva
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14333

Ha felülről gyújtom be,akkor biztos lassabb lesz,de akkor nem csak a víztér felső részét fogom melegíteni??

 

Azért illene tudni, hogy a kazán hőátadő felülete nem a rostély alapvetően, hanem a tüztér felső része és a füstcsatornákban lévő nyúlványok (lásd a fényképen).

 

Attól mert fellül gyújtassz be nem fog kevesebb meleget termelni, de ha jó a huzatod, akkor szépen tartod a füstgázhőfokot, nem egyszerre "ellobanva" hanem szabályozotabban tudsz égetni.

 

Ha alul van a begyújtás, hirtelen nagy hő szabadul fel, ami ugyan kárt nem csinál, de értelmetlen (szerintem), hiszen a kazán nem tudja felvenni és távozik a kéményen, és több a karosanyag kibocsátás is (szeintem).

 

Szerintem a kazán nem tábortűz.

Előzmény: dokiki (14328)
kaszabadrian Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14332

Köszönöm a gyors válaszod, várom még a további hozzászólásokat, sürgőss lenne, mert, a régi kazán tegnap beadta a derekát!!!!!

 

 

Üdv Mindenkinek! Tudna valaki Nekem segítséged adni abban, hogy 200 ezer Ft környékén milyen tipusú vegyes tüzelésű kazánt érdemes vásárolni? A rendszerről annyit, hogy a 80-as évek beli vastagcsöves, Radar aluminium radiátor található rajta. Lemezkazánt illetve öntöttvas kazánt javasolnátok? Várom mielőbbi válaszotokat, segítséget előre is köszönöm!

Előzmény: t.zsolti (14330)
dokiki Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14331

Na megmértem.A gyújtóst nem számolom.Első megrakásra kb 14 kilót tettem bele (tölgy,alma),én össze-vissza szoktam rakni,hogy minden oldala égjen.Ez volt 10.30.-kor.

11.20-kor már csak 3-4 db csuklónyi méretű égő félig elégett fa volt benne,akkor raktam rá megint tölgyet,arra almafát,kb 7-8 kilót.A begyújtás óta olyan 2-3 fokkal lett melegebb a házba,de még így sem értel el azt,hogy folyamatosan legalább 60 fokos víz keringjen a rendszerbe.Sajnos az almafa egy kicsit még nedves,de az öregem ragaszkodik hozzá,nem tudok vele mit tenni.

A huzatszabályzó olyan 80 foknál zár le,a szivattyú 75-nél kapcsol be.Minimális füstje van a kéménynek,fehéres,szerintem az alma miatt,a tölggyel szinte semmi.

Pillangószelep:nekem valami sajátos szelep lehet benne,mert nem teljesen kör,mint ahogy régebben írtam.Ha el van zárva,akkor is csak a nyílás kb 3/5 részét zárja le,most így van.Az ajtón lévő kukucskáló ki van nyitva,szép kékes láng van odabent.

 

Blue Sky,itt a kép a pillangóról.A bal oldal teljes félkör,a jobb oldalon meg csak annyi van amit a nyíl mutat.

 

Valamint találtam még ilyet:

http://www.youtube.com/watch?v=Hutg2Qrpgg0

http://www.youtube.com/watch?v=J6XTyN65oqY

 

Gondolom nem sokat segít,de ha elől ég a tűz,az legalább nem egyből kimegy a kéménybe.A gondom csak az ezzel,hohy ha berakom a lemezt,akkor elég szűk lesz a nyílás,amin keresztül adagolom a fát.Ha jól látom,a lemez csak simán be van tolva a tagon lévű kiálló kis bordára,persze nem ütközésig,hogy legyen hely megfordulni a lángnak.

Előzmény: t.zsolti (14329)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14330

nézd meg a lignoterm kazánt,a mai eszemmel azt vennék,igaz pufferre fűtők,de szerintem pufi nélkül is jó lehet.

hívd fel a gyártót (Kiss Tamás ) hirdet az expresszen is

nagy tüzterű fér bele ,felső begyujtással sokáig üzemel egy töltettel ( nekem nem ilyen van de ezt a felső begyujtást az én kazánomon is kipróbáltam  kevesebb a macera 3 órán át ki sem kell nyitni a kazánt.

Előzmény: kaszabadrian (14324)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14329
azoknak sekélyebb a tűztere ,és méretre is kisebbek,kevesebb fér bele
Előzmény: dokiki (14328)
dokiki Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14328

Majd ma megmérem,mennyit szoktam rárakni begyújtáskor.Ha felülről gyújtom be,akkor biztos lassabb lesz,de akkor nem csak a víztér felső részét fogom melegíteni??

Mert akkor marha lassan fog felmelegedni a rendszer.

 

Demrad Solid-S,akkor ez van nekem is,nem solid+.

Előzmény: t.zsolti (14320)
ja nyugi Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14327
Kedves Mumaly!

Köszi az aggodalmadat, de rengeteg szabályzási lehetőség áll rendelkezésre az égés lassítására. A vegyes tüzelésű kazán, ideális esetben gyorsan melegíti fel a vizet.
Optimális fogyasztása, nagy légfelesleg esetén elérhető. Nekem mindegy, hogy milyen hosszú ideig tart, míg a kívánatos nyolcvan fokot elérem, célom, hogy a kazán ne kormozódjon, ne kátrányosodjon, mert az sem a kazán élettartamának, sem a fajlagos tüzelő anyag felhasználásnak nem tesz jót. Hidegebb időben, természetesen a primer, és szekunder levegő arány optimális beállításával lehetséges, és szükséges az égés szabályozása. Az én esetemben a hátsó pillangó szelep alkalmazása felesleges, mivel a kazánban a tisztítónyílás rés rugalmasan szabályozható, ez elegendő fojtást jelent a rendszernek.

Üdv:
Józsi
Előzmény: Mumaly (14313)
mf2005 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14326
Köszönöm a kimerítő, hozzáértő válaszodat. most már értem, és nem vagyok frászban minden begyújtásnál.
Előzmény: Blue_Sky_007 (14253)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14325
Ez oké én megértem csak egyszerre én 50 vagy 100mázsát veszek azt utánfutóval nehéz elhozni:
Amúgy én is juliban vagy augusztusban szoktam venni:)
Előzmény: Blue_Sky_007 (14306)
kaszabadrian Creative Commons License 2010.10.30 0 0 14324
Üdv Mindenkinek! Tudna valaki Nekem segítséged adni abban, hogy 200 ezer Ft környékén milyen tipusú vegyes tüzelésű kazánt érdemes vásárolni? A rendszerről annyit, hogy a 80-as évek beli vastagcsöves, Radar aluminium radiátor található rajta. Lemezkazánt illetve öntöttvas kazánt javasolnátok? Várom mielőbbi válaszotokat, segítséget előre is köszönöm!
kormi07 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14323

A helyi fűtésboltban tuti nem maradt horganyzott/réz idom, golyóscsap meg nyomásmérő:-)))))))), király a muzsika:-D

 

Nyitott villanydobozra nem akarsz fedőt tenni...?

Előzmény: Les Grossman (14298)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14322
6-tagos 18-20kg fér bele ,ha leégett nagyobbat lökök rá mivel bő az ajtó a tüztér 55cm de pufira dolgozik 2köbm-re ,legalább 2-3szor kellene megrakni hogy a pufi alja is min 60 fokos legyen
Előzmény: t.zsolti (14320)
Mumaly Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14321
Én még most is használom azt a lemezt, csak vágtam el belőle.
Egyébként teljesen igazad van, hogy fontos a precíz beállítás ennél a tipusnál, mert én is ezt tapasztaltam.
Viszont nagyon jó a hatásfoka ebben az esetben.

Szerintem!

A zene+tökjó!! ;)
Előzmény: Les Grossman (14316)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14320
mérted már mennyi fa fér bele egy rakásra,milyen mélly a tűztere a kazánnak,
próbáld meg felülről begyújtani ,lassabban ég le ( de alapfeltétel hogy felülről is tudjál levegőt adni neki ,és beleférjen vagy 20kg fa )
amíg lánggal ég addig felűlről kell több levegő,ha már nincs lángja ( akkor már szinte csak faszén van benne ) alulról adj levegőt. ez a verzió kb2,5-3-órán át ég/izzik , de még így is femegy a füstgázhőfok 300 fölé ( demrad solitech + )
Előzmény: dokiki (14311)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14319
Tehát pontosan: Demrad Solitech-S
Előzmény: t.zsolti (14317)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14318
Igazad van, már a saját kazánomat is félrenézem. :-)
Előzmény: t.zsolti (14317)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14317
a solitech +nem ez a kazán,mivel azon nem egy huzamos a füstjárat,a töltő ajtón van egy füstterelő ami benyúlik a kazánba és bezárt ajtónál elzárja a füst útját és muszáj hátul felmennie a füstjáratba , ha kinyitod a töltőajtót szembeötlik rajta a terelő ami kilóg az ajtó síkjából kb 15-20cm-re.
a másodlagos levegő nem körcikkes hanem vagy 8 darab fél kisujjnyi rés ,ezek középen egy gombbal elhúzva elzárhatóak.
Előzmény: Blue_Sky_007 (14304)
Les Grossman Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14316
Nálam a füstnyom annak volt az eredménye, hogy gyárilag volt a füstjáraton egy takarólemez, aminek a tetje volt kb. 10 mm-re nyitva, és egy csavarral tudtad állítani. Ha eltömődött vagy rosszul lett beállítva (egyszer jól meghúztam a rögzítő csavart) akkor okádta kifelé a füstöt, meg termelte a kátrányt. Úgyhogy nyugdíjaztam a takarólemezt, és azt hiszem Blue olvtárs nyomán került bele egy lángterelő lemez is. Így egész jól szuperál. Mondjuk én puffert fűtök, tehát nekem nem kell elnyújtanom az égést. Én úgy tapasztaltam, hogy ez a típus különösen "érzékeny" a levegő beállításokra.
Előzmény: Mumaly (14313)
dokiki Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14315
Köszi.Akkor majd próbálkozok a beállításokkal.Holnap dobok fel egy képet a pillangóról érdekesség képen.
Előzmény: Blue_Sky_007 (14312)
Les Grossman Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14314
Hang nélkül olyan egyhangú volt :)
Előzmény: nixon70 (14300)
Mumaly Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14313
Hi!
Nekem Solid+ SF05 -öm van, mint az előbbi tanksapkás videón látható volt.
Kívülről egyáltalán nem kormos, nincsenek füstkicsapódási nyomok.
A belseje viszont Totál korom, mostanság néha kátrányos is!
Nem tudok vele mit kezdeni, mert teljesen el kell zárnom a füstszelepet, és a huzatszabályzó is majdnem lezárja az ajtót, így 2 órán keresztül 80°, kb még 1 óra és 60° és meg kell pakolni mert kialszik!
A 'kukucskálót' még soha nem használtam, nem is nagyon érdekel.

A kormosodásra visszatérve, akinek mostanság tutira kiég a kazán, 2 órát nem megy el 1 töltéssel az gondolkozzon el hogyan fűt ha tartósan -10C° alatt lesz a hőmérséklet.

Szerintem!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14312

Mint írtam, én szenet tettem rá.

Az, hogy mit mennyire kell becsukni, vagy kinyitni, a kazánod (és a hozzá kapcsolódó cuccok, pl. kémény) sajátosságai döntik el.

 

A hagyományos vegyes kazánokban faelgázosításról ne is álmodjunk, mert nem képesek rá. Vagyis nem olyan hatásfokkal, mint szeretnénk.

 

Azt jól látod, hogy akkor a legjobb talán az égés, ha a kémény nem okádja a füstöt.

 

A másik ami miatt eltérések vannak, hogy nekem puffer van benn, és ez azt jelenti, hogy mikor leégett a kazán (vagyis a puffer a tele állapot közelében van) akkor nekem a primer levegő ajtól szinte teljesen lezár.

A sima puffer nélküli kazánoknál (főleg ahol nincs ESBE) ott meg ahogy hül ki a kazán, úgy enged egyre több levegőt a kazánba, vagyis a tüzelési folyamat végén nyitni kezd a levegő (főleg ha a víz a rendszerben - radiátorokban hül ki).

 

Vagyis ahány ház annyi szokás.

Előzmény: dokiki (14311)
dokiki Creative Commons License 2010.10.29 0 0 14311

Nem úgy van,hogy ha kap rendesen huzatot,akkor kimegy a füstcsövön a meleg?

Sokan azt írják,hogy le kell folytani,és akkor bent maradnak a fagázok,nem illannak ki a kéményen.Most nekem a füstcső 200 fok alatt van.

Eddig amikor begyújtottunk,olyan 3/4-ig raktuk meg fával.Olyan 45 perc múlva már tenni kellet rá megint,mert csak így tudtam elérni,hogy olyan 60 fokos vizet keverjen huzamosabb ideig.

 

Visszaolvastam,és sok ember 2-3 órát ír egy rakat fára.Mondjuk nagy a ház,160 nm,tetőteres.Bár nem tudom,kinek mit jelent a leégett fa.Nekem amikor már úgymond leég,akkor még ég a tűz,fekete izzó fa mellett,de ez már nem olyan erős,hogy huzamosabb ideig tudjon menni a szivattyú.Ilyenkor megint megrakom,utána már azért marad benne parász rendesen.

 

Mi nyissak-zárjak akkor,hogy jó legyen,de ne lobbanjon el hamar a fa?

Gondolom,ha a kémény nem füstöl nagyon,az jót jelent.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!