Keresés

Részletes keresés

Labasmaz Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3153
Iratkozz fel ide, mostanaban tobben is hirdettek ingyen/olcson elviheto butort Becsszerte.

wu-ungarn@wu-wien.ac.at

LM
Előzmény: lada85 (3146)
Labasmaz Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3152
Azt hittem, ertem, de nem egeszen ugy, ahogyan Te.

Az biztos, hogy nemetul jobban tudsz nalam, de osztrak kollega szerint az a mondat azt jelenti, hogy 19 eves korig ervenyes azoknak az iskolaknak, akiknek van olyan papirjuk - de 15 eves korig vasarnap es unnepnap minden gyereknek ingyenes. Igaz, neki meg gyereke nincs, igy kevesbe tajekozott az ilyen dolgokban. :-)

LM
Előzmény: nettomazsola (3147)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3151
facebookrol;

Chili Paprika
Mivel a Partyk jól sikerülltek ezért rendezzük a következöt is ami mégjobb lesz!
ismét PARTY!!!!!!!
12.06.2010 21:00-tól

21:00-23:00 Belépés ingyenes
23:00-tól 5.-

Megszületett végre egy Multi-Kulti party!
Fergeteges Latin-Amerikai hangulattal és persze modern Cigányzenével kombinálva és tetözve egy kis Disco zenével.
MENÜ:

Chili Con Carne (erös)
Marhapörkölt

Mind a 2 nemzet italait és cocktailokat is nálunk megtaláljátok.
Szeretettel várunk benneteket 21:00-tól
Ricsi,Gabi és Rodrigo

Cím:
http://www.centro-once.org/plan.html
CENTRO ONCE
1110 Bécs
Schneidergasse 15a

Belépö 23:00-tól 5.- üdvözlöitallal
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3150
magániskolásokra is vonatkozik, ha ez meg van az iskolának:
http://de.wikipedia.org/wiki/%C3%96ffentlichkeitsrecht
Előzmény: nettomazsola (3147)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3149
szinte (!!) soha sehol ellenör, csak a metron. ott viszont egyszerre jo sokan. olyan "magyaroschan".
hetvegen meg ennel is sokkal kevesebben vannak.
Előzmény: utaska (3145)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3148
" egy itteni iskolas is lehet ausländer. " ezert nem igazolas az utlevel, hanem a " Schülerausweis "
Előzmény: nettomazsola (3147)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3147
forditsam? nem erted?

" Schüler, die eine österreichische Schule mit Öffentlichkeitsrecht besuchen,"

azt mondjuk en sem tudtam, h meg a becsi maganiskolasokra sem vonatkozik.
a "freifahrt" az egy becsi varosi kedvezmeny az itteni iskolasoknak es nem a turistaknak. egy itteni iskolas is lehet ausländer.
Előzmény: Lábasmáz (3143)
lada85 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3146

Sziasztok!

 

Sajnos az ebayen nem ikerült még mindig regisztrálnom ha nem a mobil szám rosz akkor a vezetékes ha ezekse akkor a számlaszámon én nem értem miért nem akarja hogy tag legyek a kérdésem ebből adódóan lenne mint irtam azért akarok regelni az ebayen mert be kéne rendezni a lakást egy két bútorral ha valaki esetleg tudna segiteni azt megköszönném vagy esetleh tudja valaki hogy mikor van lomtalaniás vagy valami ilyen használt bútor lerakó hely!?Előre is köszi

utaska Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3145

Köszönet mindenkinek, aki megpróbálta :)

 

Látom nektek sem egyértelmű. Megkérdezem talán majd egy jegypénztárban.

Vagy marad  a 2XBécs kártya, ott nincs vita. Azzal  72 óra  egy gyerek + egy felnőtt

együtt utazásnál 18.5 euró. És máshol is tudom használni.

Ha azt veszem a síma 72 órás jegy 13 ba kerül, akkor +10 euróért

nyugi van :))

 

Bár úgy hallom ott nem kekeckednek az ellenőrök, főleg nem gyerekekkel.

 

Üdv. Tasziló

kinga67 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3144
Bérelni szeretnék egy garzont!Junius közepétől,egy évre minimum! Köszi a válszt és ha tudsz segíteni azt is megköszönöm!U4 vonalán lenne jó!
Előzmény: russell.sqr (3136)
Lábasmáz Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3143
No, akkor ebbol mi igaz egy Becsbe csak latogatoba jovo gyerekre?

"Für alle in- und ausländischen Kinder unter 15 Jahren gibt es in Wien Freifahrt an Sonn- und Feiertagen und in den Ferien (lt. Schulzeitgesetz). Schüler, die eine österreichische Schule mit Öffentlichkeitsrecht besuchen, werden an Sonn- und Feiertagen sowie in den laut Schulzeitgesetz für die Wiener Allgemeinbildenden Pflichtschulen festgelegten Ferien bis Ende des Schuljahres, in dem sie das 19. Lebensjahr vollenden, unentgeltlich befördert."

LM
Előzmény: nettomazsola (3142)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3142
az csak a 6 eves igazolasra vonatkozik es a 6 - 15 felarra.
a szünetekbeli ingyen utazas az csak a Becsben tanulo gyerekeknek "jar".
volt itt 3 iskolas gyerekem ... de egyebkent meg nekem tenyleg mindegy. ennyi infot tudok, aztan ezzel mindenki azt csinal amit akar.
Előzmény: Labasmaz (3141)
Labasmaz Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3141
"Ein Ausweis zum Altersnachweis..." - azaz ha tudom a korat igazolni, akkor nyertem. Utlevele van mind a kettonek.

LM
Előzmény: nettomazsola (3139)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3140
www.stadtfest-wien.at/



Radio Wien Bühne am Hof | Samstag, 29. Mai

20:30 Uhr | Bauchklang !!!!!!
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3139
ingyen utazashoz kell iskolai igazolvany ( igazolni, h a gyerek Becsben tanul). az egy dolog, h ezt szinte sosem kerik.

Kinder- und Schülerfreifahrt

Kinder unter 6 Jahren benötigen keinen Fahrschein. Kinder bis 15 Jahre können an Sonntagen und während der Wiener Schulferien gratis fahren. Ein Ausweis zum Altersnachweis bzw. ein Schülerausweis sind gegebenenfalls vorzuweisen.
Előzmény: Labasmaz (3138)
Labasmaz Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3138
Vasarnap is mintha ingyen lenne a gyerekeknek.

LM
Mailsail Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3137
Sziasztok! Osztrák magánvállalkozáshoz szükségem lenne egy ausztriai ideiglenes lakcímre. Nem akarok ott lakni, csak bejelentkezni, amíg megkapom az engedélyt. Ha valaki tud segíteni, írjon.

russell.sqr Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3136
pontosan miért van szükséged ingatlanosra? ami létezik eladó lakás az fent van a neten

úgy egyébként aki nem ragaszkodik Bécshez, az a környező településeken is nézelődjön, nagyon jó árak vannak
Előzmény: kinga67 (3132)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3135
ja es itt iranyonkent 1 jegy kell. nem kell atszallasnal ujat ervenyesiteni. azt hiszem 2 oraig ervenyes 1 jegy visszafordulas nelkül.

http://www.wienerlinien.at/
Előzmény: tasziló (3133)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3134
6 evig ingyen.

6 - 15-ig felar

6 - 15-ig szünetben ingyen. ez csak a Becsben tanulo gyerekekre vonatkozik!!
Előzmény: tasziló (3133)
tasziló Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3133
Jó estét!

Hétvégén Bécsbe mennénk két gyerekkel.
Autó itthon marad, a tömegközlekedést használnánk a városban.
Piilanatnyilag ellentmondó infóim vannak, hogy gyerekeknek 6 vagy 7 éves kortól
kell- e jegyet venni( a kettő közt van a kisebb). Illetve, hogy bizonyos oldalak szerint 15 éves kor alatt vasárnap és ünnepnap egyáltalán nem kell jegy a gyerekeknek.
Tudna valaki konkrétan segíteni? Nem szeretnék sem pótdíjat fizetni, sem
feleslegesen jegyekre költeni.

Köszönettel: tasziló
kinga67 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3132
Bocsi,csak most néztem meg,köszi a választ. Irok neki vagy felhivom. Igen, lakásközvetitöt keresek, magyart ha lehet. Remélem amit ajánlottatok sikerül.Mégegyszer köszönöm!!!
Előzmény: lada85 (3131)
lada85 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3131

Pontosan vezetm a napjaimat már 3éve minden munka helyemen és ezen a helyen sincs másképp a mai nappal bezárólag összesen van 1397 órám ami annyit jelent hogy november 21-en kezdtem és ma irunk május 16-ot szóval nem egész fél év az E-Cardom az megvan elvileg a bejelentésem az március elsejétől szól ami igen nagy huza vona után let meg csak igéreteket kaptam tőlük mindig de elvileg most már minden rendbe az az igazság hogy 1000eu keresek ami napi 8 órába nekem nem is lenne probléma főleg ugy hogy a lakásomat is állják de hozzá teszem hogy ebbe a szakmába ez 90%igy működik de ami sok az már sok mondjuk az már biztos mint ahogy irtam is a lakáshitel érkezéig nem lépek de utánna minden féleképpen utáána járok és meglátjuk hogy mi lesz!Azt még azért megkérdem hogy amit én vezetek a füztbe munkaórákat az elfogadják hozzá teszem semmi humbuk nincs benne meg sok ember tudja bizonyitani az állitásomat csak egy kérdés mivel ez nem egy hivatalos dokomentum!Ja még annyi hogy elvileg csak heti 1.5nap szabadnapom van és sokszor ugy mint pl most is hogy egy honapot kell meloznom mnden áldott nap és majd utánna vehetem ki de általába 15-20 naponta adják ki!Tudom hogy ez se törvényes gondolom majd ezt is lehet érvényesiteni ha nem jövök velük zöldágra!

Na de elég legyen a panaszáradatból jó hely ez a Bécs nagyon tetszik és remélem sokáig itt leszek még ha nem is mostani helyemen sok mindent még nem tudok de ha tudok segiteni irjatok:)

 Üdv mindenkinek és köszönöm az infókat:)

Előzmény: Törölt nick (3130)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3130
1. Kollektív szerződések rögzitik a 13. & 14. havi pénzeket. Ha nincs kollektív szerződés vagy ha nem tartalmaz ilyen kitételt, akkor nem kap a dolgozó extrapénzt, hasonló a premium is. Adható, de nem követelhető.
Ezeket belépéskor kell tisztázni.

http://www.arbeiterkammer.at/online/urlaubs-weihnachtsgeld-43676.html

2. Munkaszerződésnek muszáj lennie, ha nincs, akkor valahol szvsz sumákol a munkaadó. Mondd, E-Card-od van?
3. Én a helyedben nagyon pontos kimutatást vezetnék arról, hogy mettől-meddig dolgoztam naponta
4. Mielőtt bármit csinálnál, én elmennék a helyedben az Arbeiterkammerhez és érdeklődnék, hogy milyen esélyeid vannak. Ha felvállalják, akkor jó esélyeid vannak.
Jogcím nem kell, mert minden munkavállaló automatikusan tagja az Arbeiterkammer-nak, vonják automatikusan a fizetésedből a tagsági díjat.
5. Most ez az 1400 óra nagyon sok félév alatt, mert saccolom az éves munkaidő olyan 1750 óra és akkor itt az Arbeitsinspektorat is (Munkavédelmi Felügyelőség) megkefélheti a munkadódat.
6. Ezeket ne vedd készpénznek, ez csak az én véleményem, győződj meg személyesen róla
Előzmény: lada85 (3125)
gsrric Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3129
pontosabban? bérlakás-közvetítőt keresel?
Előzmény: kinga67 (3126)
gsrric Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3128
igen, kösz, ezt már próbáltam. írtam neki a héten, de még nem válaszolt, holnap megyek ki és majd megpróbálom telefonon.
Előzmény: lada85 (3127)
lada85 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3127

hali

Ha felmész a www.becsimagyarok.hu oldalra ott lesz jobb oldalt a lap alján egy ilyen hirdetés hogy ingatlantanácsadás meg stbérdemes megnézni szerintem pont ezt keresed és mindez persze magyarul próba cseresznye!

Előzmény: gsrric (3123)
kinga67 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3126

Sziasztok!

 

Juniusban megyek ki Bécse dolgozni, hol érdemes lakást bérelni? Köszi a segítséget!

Előzmény: lada85 (3125)
lada85 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3125

Először is köszönöm hogy válaszoltatok hát az hogy milyen lesz a reakciójuk azt nem tudom de sejtésem van:)amig én meg nem meloztam itt addig 2009ben volt összesen 18lovászuk nem egész egy év alatt  gondolhatjátok pár hónapot még minden féleképpen ki kell birnom mert a lakásvásárlás miatt kell a bejelentett munka és hogy ez még pont Bécsbe van az plusz jó pont a banknál meg a bruttó bér se az ami otthon szokás csak ha  már megkaptam a hitelt utánna szeretném ezeket a dolgokat velük tisztázni vagyis pontot rakni az ügy végére!Az se bánom ha majd akkor kirugnak mert teljesen más irányba szeretnék itt Bécsbe elhelyezkedni amire ugy látom hogy van is kereslet rakodógépkezelő vagy kamionsofőr szeretem ezt is de elegem van hogy mindenhol kihasználnak ha hiszitek ha nem fél év alatt 1400órát nyomtam le nekik és persze se tulóra pénz se prémium se küldetési pénz semmi az hogy 2.5hónapra elmentünk spanyolba versenyre azt meg ne is mondjam h nem fizettek rá semmit ami ebbbe a szakmába jár nah ez is midegy ami igazan kiverte a biztositékot hogy nem akarnak adni szerződést és nincs kedvem hogy ezen bukjon el a lakásvásárlásom(asszony megölne):) munkát meg én találnék szerintem attól nem igazán félek hogy nem ha nem Bécsbe akkor németeknél vagy franciáknál de hát azt meg nem akarja az ember mivel azért jön Bécsbe mert közel van az otthon ez nálam sincs másképp!és mondjuk ha de csak tételezzük fel hogy ad szerződést én rákérdezek a 13 14 havi illetményre és nem ad vagy kirugg akkor milyen jogcimen fordulhatok az arbeiterkammer-hoz ha el is kezdem a procedurát az gondolom hosszadalmas és nem biztos hogy megkapom a pénzem vagy igen?

Egyenlőre más nem jut eszembe de szerintem ez is elég sok hirtelenjibe:)

Jó ez a fórum örülök h rátaláltam üdv lada85

Előzmény: gsrric (3124)
gsrric Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3124
ha be vagy jelentve, akkor jár a szerződés, ami tartalmazza a heti munkaidőd. az azon felüli órákat általában feketén fizetik a "kétkezi melósnál".
de jogosan kérheted a 13. és 14. havi fizetésed is.
elmehetsz az arbeiterkammer-be is, ha úgy érzed teljesen elnyomnak a főnökeid.
persze érdemes átgondolni az előttem szóló írását, hogy mennyire van jelentkező helyetted, vagy mennyire találsz magadnak másik állást.
Előzmény: lada85 (3121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!