Keresés

Részletes keresés

Theorista Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1000

http://en.wikipedia.org/wiki/Isabel_%28TV_series%29

 

Most ért véget decemberben. 13 rész!

Előzmény: Theorista (999)
Theorista Creative Commons License 2013.01.23 0 0 999

Sajnos nem tudom megfejteni ezt a rejtnyelvet, így nem tudom, hogy ez már megy, vagy csak készülget. :-(

 

 

Theorista Creative Commons License 2013.01.22 0 0 998

Angol van. Magyarról nem tudok. Azt le lehetne esetleg fordítani, ha valakinek van rá ideje meg kedve.

Előzmény: Törölt nick (997)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 997

...és az Asparuh-hoz esetleg.Kiváncsiságból leszedtem a trilógiát,persze csak eredeti nyelven.Egyszer végignézném,de csak úgy ha vmit értek is belőle :)

Előzmény: Theorista (996)
Theorista Creative Commons License 2013.01.22 0 0 996

Sajnos nem.

Előzmény: Törölt nick (993)
Theorista Creative Commons License 2013.01.22 0 0 995

Szerintem csak akkor készítenek majd hozzá szinkront, ha valamelyik honi televízió bemutatja. Tekintve, hogy tavaly februárban mutatták be, és dvd/blueray változatban is kijött már, így talán nem kell erre túl sokat várni.

 

Egyébként, mint film nem annyira jó. A cselekményvezetés, forgatókönyv meg a hasonlók miatt. A nagyszabású, látványos csatajelenetekre és kiterjedt (bár értelemszerűen a hollywoodi szuperprodukciók szintjét el nem érő) CGI effektekre célozva jegyeztem meg, hogy nem rossz. Bár nem kell túl élesszeműnek lenni, hogy ott is számos pontatlanságot, hiteltelenséget figyeljünk meg, de mindezzel együtt szerintem jó, hogy "nemzeti" szempontú mítoszgyártásnak is tanúi lehetünk. :-)

Előzmény: Törölt nick (994)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 994

Magyar szinkronja van már?

Hol lehet megnézni a filmet?

 

Amióta 12 éves koromban elolvastam Jókaitól a Janicsárok végnapjait, érdekelnek az oszmán-török témájú regények és filmek.

 

Általában különben annak örülök, ha minél nagyobb zakókat szenvednek el, főleg, ha keresztény hatalmakkal háborúznak, de néha azért együtt is tudok velül érezni.

 

Pl. amikor a 19. században a haladó szellemiségű szultánok (II. Mahmud, Abdul Medzsid stb.) próbálják megreformálni a roskatag birodalmat, de eközben szembekerülnek a vérig konzervatív muszlim egyházi és világi vezetőkkel.

 

Vagy pl. amikor a török hadsereg az Arab-félszigetet dúló, pusztító fanatikus vahabita söpredék ellen harcol.

 

Én már úgy vagyok vele, hogyha törökök meg arabok gyilkolják egymást, akkor már inkább a törököknek szurkolok:-)

 

 

Előzmény: Theorista (988)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 993

Magyar feliratot nem tudsz véletlenül vhol a filmhez.

Előzmény: Theorista (988)
Theorista Creative Commons License 2013.01.19 0 0 990

Nem óhajtok (sokat) szpojlerezni, így csak annyit, hogy a görögök számos alkalommal véreskező/szájú törökgyűlölőként vannak bemutatva. A film végén a Hagia Sophiába menekült nők, gyerekek, és aggok félelemmel várják a győzteseket, akiknek szultánja nagyon kegyesen, már-már atyai szeretettel öleli magához új alattvalóit. :-)

Előzmény: Törölt nick (989)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.19 0 0 989

Na most nem azért, de 1453-ban nem az oszmánok voltak a gonosz agresszorok???...:-)

Meg még utána egy csomó alkalommal vagy 230 éven keresztül…

 

Különben mi volt a film vége, hogy szegény görögök majdnem a falnak mentek tőle?

Előzmény: Theorista (988)
Theorista Creative Commons License 2013.01.18 0 0 988

Nemrég néztem meg a Fetih 1453 c. török blockbustert. :-)

 

Egyáltalán nem rossz a maga nemében, bár néha kicsit túlzó már a szegény oszmánli Dávid harca a gonosz bizánci-keresztény Góliáttal. :-)

 

A záró jelenet pedig nagyon kemény. :D Nem csoda, hogy szegény hellének idegrángást kaptak a filmbemutatót követően azonnal.

Előzmény: Törölt nick (981)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.17 0 0 987

Kíváncsi leszek,hogy Ken Follet : Évszázad -trilógiájából csinálnak -e filmet.Sztem elég jól bemutatja a 20.századot...mondjuk sorozatnak lenne talán értelme.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.17 0 0 986

Igen, Karczag György : Zúgó nyilak c. könyve jó alap lenne hozzá /mármint a tatárjáráshoz/

Előzmény: showtimes (948)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.17 0 0 985

...vagy akár Fehér Tibor könyveiből.Igaz ezek ifjúsági könyvek,de nagyon jól megírtak ...

Előzmény: vörösvári (946)
borsalino Creative Commons License 2013.01.15 0 0 984

"Ha jol sejtem nincs benne semmi csatajelenet,"  :(:(:(.......:)

Előzmény: M.Zoli (983)
M.Zoli Creative Commons License 2013.01.14 0 0 983

Ha jol sejtem nincs benne semmi csatajelenet, Mohacs szerepel benne, valszeg Szigetvar is, Becs is, de koszeg asszem nem. A szlovakok mar vetitettek, es a noverem itt - ott bele is nezett. En magam is lattam belole legalabb 3percet.

Előzmény: Törölt nick (981)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 981

A Szulejmán török sorozat, ami azért is érdekes, mert a török filmművészetről eddig olyan túl sokat nem lehetett tudni.

 

Azért kíváncsi vagyok, hogy a török forgatókönyvírók hogyan fogják továbbvinni a sztori fonalát és hogy a szultán életének magyar vonatkozású eseményei (Mohács, Bécs első ostroma, Kőszeg ostroma, Buda bevétele, Szigetvár ostroma) hogyan fognak megjelenni a filmben.

Előzmény: Törölt nick (976)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 980

No igen. Továbbá szegény Musztafa trónörökös, szegény Kara Ahmed pasa (Eger 1552 évi ostrománál másodvezír, utána 1553-tól nagyvezír, 1555-ben Szulejmán kivégeztette), meg még sok szegény mindenki, akik ennek az ördögi nőszemély intrikáinak estek áldozatul...

Előzmény: Törölt nick (979)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 978

Épp ez lett volna a következő hsz-em:-)))

 

Szerintem gyönge közepes, de azért nézhető.

 

Sorozat különben, minden szerdán a Barátok közt után lesz az RTL klubon:-)))

 

Az a büdös keleti szláv liba hogy elcsábította a szultán fejét, mi?

Előzmény: Törölt nick (976)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 977

1917-ben az izraeli Beér-Sebánál az ANZAC (ausztrál és új-zélandi) könnyűlovasság szintén végrehajtott egy elsöprő erejű, sikeres lovasrohamot az oszmán-török gyalogsági állások ellen.

 

Erről is készült egy nagyon jó film, részleteket láttam belőle, de az egészet nem láttam és sajnos a címére sem emlékszem...

Előzmény: Törölt nick (975)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 975

Az I. vh. és az orosz polgárháború időszakára a lovassági támadás a géppuskák, golyószórók és vontcsövű gyalogsági fegyverek széleskörű elterjedése miatt borzasztó kockázatos vállalkozás lett.

Túlnyomó részben kudarcba is fulladtak ezek a próbálkozások.

 

Ez többnyire jól le is jön a Csendes Donban is, bár igaz, hogy 1915. májusában Galíciában a kozák lovasság hajtott végre sikeres lovasrohamot az osztrák gyalogság ellen.

Ez is benne volt a filmben pl. 

Előzmény: Törölt nick (974)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 974

Jogos, de terror mindkét oldalon volt.

 

Ha már orosz polgárháború:

 

Gyenyikin volt az a fehér tábornok, aki olyan lendületes, elsöprő erejű lovasrohamokra küldte a fehér kozákokat a vörös ördögök ellen?

 

Erről az időszakról is készült egy nagyon jó szovjet történelmi filmsorozat, igaz inkább komcsi szemszögből, a Csendes Don (Tyihij Don).

 

Láttátok?

Előzmény: M.Zoli (973)
M.Zoli Creative Commons License 2013.01.08 0 0 973

Egy kicsit atestek a lo masik oldalara. Kolcsak a 20. sz. egyik legnagyobb orosz meszarosa volt, szoval a filmbeli alakja nem valos. Viszont Kappel tenyleg egy csillag volt.

Előzmény: Törölt nick (970)
showtimes Creative Commons License 2013.01.08 0 0 972

Az egész Honvédség harcos létszáma kevés lenne egy középkori csatajelenethez...

Előzmény: vörösvári (971)
vörösvári Creative Commons License 2013.01.07 0 0 971

Egész jó film lehet, az ajánlóban az írták ez a legdrágább orosz film, tele látványos tömegjelenetekkel. Egy történelmi filmben én az ilyen tömeges csatajeleneteket szeretem a legjobban.

Előzmény: Törölt nick (970)
vörösvári Creative Commons License 2013.01.07 0 0 969

Szerintem se ártana egy ilyen film. Mondjuk a krími történet, amikor a vörösök elől hajón menekülnek Kolcsak irányításával. Zárójelenetként a vörösök kivégzik a kihajózásban résztvevő kikötői munkásokat.

Előzmény: Törölt nick (966)
vörösvári Creative Commons License 2013.01.07 0 0 968

Egyetértek nekem elég a székesegyház. Én is hasonlóra gondoltam a jó győzelme a gonosz ellen, egy pozítiv erkölcsi lezárás.

Előzmény: Törölt nick (965)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 967

A honfoglalást is újra meg lehetne/kellene csinálni.

Bele kéne tenni az alpári csatát, amiről a történészek azt sem tudják, hogy megtörtént-e valójában vagy sem.

 

Mondjuk abból mekkora jelenet lehetne, hogy Árpád vezér kézjelére  "Olpár homokján" kivont szablyákkal támadásba lendül a teljes magyar könnyűlovasság:-)

Igaz, hogy jó sok lovas statiszta kéne hozzá...

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 966

Kéne már végre az orosz polgárháborúról is egy olyan filmet csinálni, amelyben a fehérek a jók, legalábbis relatíve, a vörösök meg szemét, gonosz, kegyetlen, sátáni alakok...

 

Lehet, hogy közelebb állna a valósághoz, mint a szoci időszak szovjet propagandafilmjei.

 

Azt sem ártana megfimesíteni, hogy a nagy hősies Sztalin hány millió ukrán parasztot küldött az éhhalálba, s köztük mennyi volt a gyermek...

Előzmény: showtimes (948)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 965

"Mondjuk egy vár és székesegyház építésével lehetne zárni a filmet."

 

Inkább egy székesegyházéval.

 

A nyugati keresztény civilizáció győzelme az ázsiai típusú barbárság és despotizmus fölött:-))))

Előzmény: vörösvári (950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!