Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 8637

Akkor nem is kell előtte beszerelni, csak elég beüzemelni. Értem.

 

Én folyamatosan beszerelésről írtam, aminek csak egy kis része az a beüzemelés amiről te beszélsz. Egyébként ez a rezsióradíjakon nem változtat semmit.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8635)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.22 0 0 8636

nem számoltad el,én is 6-8 órát szoktam mondani és van hogy kell a 8 viszont a rekord 4 volt eddig.az átlag olyan 7 körül van 2 embernek folyamatos melóval.

Előzmény: Törölt nick (8633)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.01.22 0 0 8635

Szerintem  még  mindig  fáziskésésben vagy... beüzemelésről szól a fáma nem beszerelésről...vagy ez nálad secko-jedno?  :-)

Előzmény: Törölt nick (8633)
Dizeles Creative Commons License 2014.01.22 0 0 8634

 

 

  Jóeste Mindenki!

 

 

  Webasto DBW/BBW 46-hoz ventillátor eladó.

 

  Érdeklődni: dizeles@citromail.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 8633

Nyolc óra beüzemelés? Nem túlzol kissé? :-)

 

Hú igazad van, elszámoltam.

 

Reggel nyolckor adtam le az autót (akkor neki is álltak) és ott voltam délután háromkor amikor kész lettek vele. Így csak hét óráról van szó.  Bárhol érdeklődtem Ausztriában és Magyarországon is mindenhol azt mondták egész napos produkció, mert szét kell bontani egy csomó mindent hozzá. Legalábbis az én autómnál.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8632)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.01.22 0 0 8632

Nyolc óra beüzemelés? Nem túlzol kissé? :-)

 

Tipusspecifikusnál például  a speciálisan kiképzett rögzítőfülekre gondoltam. Legalábbis amit a Vitom alatt láttam, nem tűnik univerzálisnak...

Előzmény: Törölt nick (8629)
409 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8631

"Az étterem azért egy kicsit más kategória. Senki sem viszi oda a karajt hogy neki azt süssék meg,"

 

 Háááát, én már vittem, igaz nem karajt, hanem a magam fogta halakat. Megsütötték, és fizetni sem hagytak. :-))

 

 Na jó, ez innen olyan 2000km-re történt és mindössze 1db halat ettem meg, a többit eladták.

 

 "Kérek egy árajánlatot a beszerelésre, és eldöntöm hogy ott szereltetem-e be az alkatrészt vagy nem."

 

 Erről van szó! Ha meg elfogadja valaki, akkor miért az utána való "köpködés".

 

És hozzáteszem, távolról sem vagyok érdekelt az állófűtés beszerelő bizniszben!!

Előzmény: Törölt nick (8630)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8630

Az étterem azért egy kicsit más kategória. Senki sem viszi oda a karajt hogy neki azt süssék meg, de két szelet húson nem is bukhatsz annyit (akár súlyos tízezreket) mint egy szerelő által beszerzett alkatrészen. Még mielőtt a hozott gagyi alkatrészhez eljutnánk, lehet a szerelőtől tanácsot kérni hogy milyen márkájú alkatrészt vegyek.

 

Én megvehetném az első alkatrészt a szerelőtől azon az áron amit mond, mégsem teszem. A kályhát is az ebay-on vettem, mert miért ne vennék meg egy 500 €-ba kerülő kályhát 350 €-ért? (Újonnan bontatlan  csomagolásban).

 

Szerintem semmi baj a hozott alkatrészek beszereltetésével. Kérek egy árajánlatot a beszerelésre, és eldöntöm hogy ott szereltetem-e be az alkatrészt vagy nem. Akkora összegről ad a szerelő ajánlatot amekkoráról csak akar. 

 

A szerelő által biztosított alkatrésszel az a gondom hogy ő egy bizonyos alkatrész kereskedővel áll szerződésben és általában még arra az árra is rátesz. Az internet világában szinte biztos hogy jobb áron meg lehet venni ugyan azt az alkatrészt.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8629

Beépítőszettel és beszereléssel együtt fizettem ÁFÁ-val együt 133000FT-ot.

 

Nem gondolnám hogy ez annyira szívességből lenne.

 

Szerintem ha egy szerelő elkér 25-30 ezrest, ( csak munkadíj címén, az anyagokon felül) mert beüzemel egy állófűtést, az teljesen rendben van.

 

Azt elhiszem hogy szerinted rendben van. De ha a 30000Ft-ból leveszed az ÁFA-t és elosztod 8 órával akkor óránként 2737 Ft rezsióradíjat kapsz. Ha ebből kifizeti a költségeit akkor ő fizetett neked azért hogy beszerelhette a fűtésedet. Tényleg elhiszem hogy ez így neked rendben lenne... :-)

 

Előzmény: M.Sanyi (8605)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8628

Például az én autómhoz nem lehet típus specifikus beépítőszettet kapni.

 

Hiányzó vacak??? Mi hiányozhat az univerzális beépítő készletből?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (8604)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8627
eddig sem voltam hajthatatlan. Megítélni egy összeg nagyságát elég szubjektív. Többször írtam, hogy azt is értem, ha "csak" annyi az ára. Ha van szerelék, meg egy csomó szar, amit akkor is meg kell venni, ha otthon Józsi bácsi teszi be, akkor mindjárt nem olyan eszeveszett az összeg. Igaz ezt is leírtam, de emellett nagyvonalúan elsiklottak. :)
Viszont azt, hogy helyettem mondja meg valaki, hogy mire gondolok, azt talán mellőzzük ! :)

a többieknek világbéke, meg minden ami kell. :)
Előzmény: norbi0325 (8626)
norbi0325 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8626

Uraim :))

 

Elég érdekes olvasni a pro -és kontrákat :))

Azt látom ,hogy van az egyik oldal meg van a másik ..Namost ha mindenki aki az egyik oldalon áll ,és belebújna másik oldalba és laikusként szemlélné a dolgokat ,.mindenkinek igaza lenne ,és senkinek sem :))

 

Mostanra belátod M.Sanyi hogy az 50ropi -nem kevés ,de nem is túl sok :)) és így elég pártalan lett a dolog.:D

 

 

dhzsigmond Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8625

Tisztelt Uram!

 

Csömörön találkoztunk a múlthéten, egy W220-as Mercedessel voltam és megbeszéltük, hogy hívom állófűtés ügyben. Sajnos lehetséges, hogy elírtam a telefonszámot, ezért nem tudom Önt elérni.

Kérem legyen szíves felhívni.

 

Köszönöm

Előzmény: gibbonpitti (8624)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8624

te csak az 50et tudod hangoztatni.....tanulj, rakj bele esetenkén takár több millio ft-ot a tanulásba és ezután dolgozz mondjuk napi 5 pénzért ahogy szted kellene.

 

ez egy szakmunka amit meg kell fizetni.ha ennyi az ára akkor ennyi...aki meg bevart zsebű az ne akarjon fejleszteni hanem csak álmodozzon.

 

biztos a te szakmádban is van amire azt tudná itt bárki mondani,hogy irreális az ára....nézőpont kérdése.

 

 

sztem hanyagoljuk a témát,mert elég partalan lett a dolog.

Előzmény: M.Sanyi (8622)
balu.maci104 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8623

Szia!

De nem is túl sok.....:-)!

Annak tudnak túrkálni a zsebében,aki hagyja....

Senki nem fogott itt össze szerintem,ha mi 3-4-en netán öten írtunk valamit ami esetleg még össze is cseng,akkor nem a mi készülékünkben lesz a hiba érzésem szerint!?

Nem ismerjük egymást,és nem is szeretnélek megbántani sem!

balu

Előzmény: M.Sanyi (8622)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8622
szerintem ha valaki arrogánsan reagált, akkor az pont a felháborodott szerelők, akik szelektíven olvasnak. Vagy nem vagyok tisztában a szó jelentésével. Majd utána nézek, csak hogy tanuljak is valamit.
A vaktában puffogtatásról csak annyit, hogy nem én magyarázok bele dolgokat a ti írásaitokba. Valamiért olyan védekezésbe kezdtetek, mintha mozgalom indult volna a beszerelési díjak csökkentéséért.
Még mindig ott tartok, hogy azt mertem mondani ötven ropira, hogy az nem kevés. Ha nektek ez nem pénz, akkor talán nem nekem kéne magamba szállni..

El sem tudod képzelni, hogy az én zsebemben mennyit túrkálnak.
Előzmény: gibbonpitti (8621)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8621

szerintem mit képviselsz?

 

idejössz és kérdezel,aztán ha nem azt kapod akkor arrogánsan elkezdesz irogatni....

 

majd ha tized annyit tanulsz az adott dologgal kapcsolatban mint mondjuk balu,én meg pár hozzáértő(bár én még az utam elején járok)akkor lehet szó érdemi párbeszédről,de jelenleg csak lövöldözől a levegőbe vaktában.

 

vegyél szerszámokat,tarts fenn egy műhelyt(fűtsed,világíts,,stb....ennek nem annyi a vonzata mint a lakásodnak)és rájössz mennyi a havi nettó kiadásod.vagy te örülnél eszerint ha rohadt olcsó lennék viszont a lakótelep parkolójába hekkelném az autódat?gondolom nem...

 

ha szakmai segítség kell akkor érdeklődj és vagy segít valaki vagy sem,de nem illik mások zsebében turkálni,mert előbb-utóbb a tiédben is fognak és nem fog jól esni,hogy meg kell magyaráznod mi miért annyi amennyi.

Előzmény: M.Sanyi (8614)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8620

Ha szerelő lennék, én is ezt gondolnám.  :))

Előzmény: mica-r (8618)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 8619

Viszonylag ritkán járok szerelőhöz. Általában mondják a tól-ig összeget a munkadíjra, plusz az alkatrész árát. Ha ő szerzi be, akkor nyilván valamivel drágább, mivel benne van, hogy elmegy érte/megrendeli, ha rossz, akkor kicseréli/teti és persze nyakába veszi azt is, ha gond van vele, akkor hozzá fogok menni, hiába nem ő gyártott szar alkatrészt. Ne is csinálja ezt ingyen, mert butaság !

Ha én viszem az alkatrészt, ezt a részét egy széttárt karral megoldja. Mindegy neki, mert a munkadíj meg van.

A silány alkatrészeket teljesen átérzem. Fél év alatt esnek szét dolgok, amiknek akár százezret kéne futniuk. Nem szarrágóságból lett az véve, hanem, mert kellett és nem nagyon volt más.

Ezt a "harcot" kicsit fel kell vállalnia a szerelőknek, hogy lehetőleg minőségi alkatrész kerüljön beszerelésre. Ahogy mondtad, a sóher tutira a legolcsóbbat fogja berakatni, ha valaki rendes alkatrészre ad ajánlatot, azt meg lehúzósnak tartja. Ezt jó kommunikációval azért lehet alakítani.

 

Amúgy azon nem csodálkozom, hogy mindenki keresi a "kedvességet" Olyan hihetetlen szórás van az alkatrészárakban ugyanazon gyártó ugyanazon termékénél is, hogy néha csak kamillázok.

 

 

Nem alkudozni jöttem ide, hiszen még az sem biztos, hogy a kályha egyáltalán jó. Az is lehet, hogy a kukában landol. :)

Ha nem lesz pénzem beszereltetni most, akkor majd be lesz egy, vagy két hónap múlva, vagy akkor ha nagyon fázik a seggem és hirtelen úgy döntök, hogy ez tarthatatlan. :)

Előzmény: Vojnó (8617)
mica-r Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8618

Ott alul, amiket egybeírtál! Az általában érvényes...

Előzmény: M.Sanyi (8615)
Vojnó Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8617

" A szerelő megveszi kedvezménnyel és teli áron felszámolja. Már aki. Ha a vevő hozza az alkatrészt, akkor egy ruppótlan köcsög. Ha ő, akkor élelmes, mert a szerelésen felül az alkatrész árának a felét is zsebre tudja tenni.

Érdekes, akik nem a teli áron adják az alkatrészt, rendesen elkérik a munkadíjat, azok pont leszarják, hogy ki veszi az alkatrészt. "

 

Manapság valóban mindenki kedvességel akar venni minden, csoda hogy az ABC-be nem divat az alkudozás...

 

De az idézethez jóformán mindenki elfelejti, hogy ez eredetileg azért volt úgy, hogy a szerelőnek az alkatrézen van még árrése, mivel a munkadíjat nem "szeretnék" kifizetni, ha az árrés oda tartozna. Fájna!  :)

Mondjuk ha például többe kerülne a munka mint az alkatrész.

De amikor a fizetőképtelen kereslet mindenhol alkudozik, akkor már nem lehet csodálkozni semmin.

Ezzel szét is cseszték az alkatrész kereskedelmet, rányomva bélyegét a munka minőségére is és persze a silány alkatrészminőség is teret nyert...

Előzmény: M.Sanyi (8614)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8616

Ebben sajnos igazad van.

 

Kérdés, hogy számla, garancia és az egyéb rezsivel járó dolgot kapja a kuncsaft, vagy pedig a lejjebb szereplő példa szerint se pénz, se bicikli, de még csak működő fűtés se.

Előzmény: 409 (8613)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8615

" Igen ezt gondolom, mert ezt írtad le."

 

Igaz, csak előtte, utána volt egy csomó betű, szavak, mondatok.  :)

 

Például rögtön a kiragadott mondat után : (mindez persze csak akkor igaz, ha a számok nagyjából stimmelnek)

 

Volt más mondanivaló is, de úgy látom csak azt a részt olvassátok, amit vörös posztóként tudtok értelmezni. :(  Így persze, hogy nem érted, mit ír a másik.

 

 

 

"Valójában most te is azt várod el, hogy valaki azért, hogy neked jó legyen fizessen rá."

 

Érdekes, hogy egyszer nem tudod, hogy mit gondolok, utána megfejtesz olyan dolgokat, amiket én sem tudok.  :)

 

Én még mindig ott tartok, hogy érdeklődtem egy beszerelés áráról. Kaptam választ, amire megjegyeztem, hogy nem kevés. ( ha valakinek kevés ötven ropi, attól bármilyen mennyiségben szívesen átveszem, bármely törvényes fizetőeszközben :)  )

 

Veled kapcsolatban is azt érzem, hogy túlreagálod a semmit.

Most, hogy olvasunk egymás gondolataiba én azt látom , hogy hanincspénzedköcsög,akkornemelegedjélaszaroskocsidban,nemgondolod,hogybagóértszerelemaretkeskocsidat.

 

Pedig nyilván te sem így gondoltad. Vagy mégis ?  :)

Előzmény: 409 (8611)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8614

mivel nekem válaszoltál, nyilván fel kell öltözködnöm...  :))

 

én mit képviselek ? Csak hogy tudjam. :)

 

Az egész ebből indult ki. :

 

M.Sanyi 2014.01.19 08:55:56 ©
8576

Ez nem kevés.

Köszönöm.

wakker 2014.01.19 07:18:49 ©
8575

Antartktisz klímánál múlt héten szereltettem be egy fűtést 55+Áfa volt. (Persze ez számlásan, garanciásan).

Előzmény: M.Sanyi (8570)

 

Elmagyaráztad utána, hogy nem csupán a munkadíj, hanem szerelék, stb. Oké. Ha olvasod amit írok, akkor talán észrevetted, hogy az általad sejtetett költségeket rendben valónak találtam.

Mi a baj ? Hogy érdeklődik az ember ? Hogy véleménye van ? Hogy nincs rá annyni pénze ? Mit nevezel trollkodásnak ?

Úgy születtél, hogy tudtál mindent arról, amit csinálsz ?   Hol volt itt kritika ?

Ha már kritika, akkor azt éppen tőled származott, miszerint egy kókler ugyanazt a pénzt kéri el a semmire, mint amit egy jól dolgozó szaki, a hibátlan munkáért. Igaz azt nem tudtuk meg kit kell kerülni, így valakinek pénzbe fog kerülni ez a felismerés.

 

Az alkatrészek vásárlásánál természetesen ugyanarról az alkatrészről beszélünk. A szerelő megveszi kedvezménnyel és teli áron felszámolja. Már aki. Ha a vevő hozza az alkatrészt, akkor egy ruppótlan köcsög. Ha ő, akkor élelmes, mert a szerelésen felül az alkatrész árának a felét is zsebre tudja tenni.

Érdekes, akik nem a teli áron adják az alkatrészt, rendesen elkérik a munkadíjat, azok pont leszarják, hogy ki veszi az alkatrészt. Egyrészt, mert a legtöbb helyen kiszállítják, másrészt legalább nem neki kell szarakodni vele, csak megmondja, hogy mire van szükség.

 

Úgy érzem ezt az anyagi kérdést ti reagáltátok túl. A magas lóról való leszólásnál, leugatásnál sokkal egyszerűbb lett volna annyiban maradni, mint amit elmondtál a költségek alakulásáról, legfeljebb fricskaként beszúrhattad volna, hogy ennyibe kerül és kész. Aki nem tudja beszerelni, az úgyis kénytelen szakemberhez vinni, aki be tudja, az beszereli magának.

 

Előzmény: gibbonpitti (8610)
409 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8613

"Nem lenne semmi probléma, ha a halandó ki tudna fizetni egy ekkora összeget,"

 

Igen ez így van, de érdekes, senki sem a politikai rendszereink korruptságát és az adórendszer illrealitását emlegeti. Ez ugye magas, egyszerűbb azt szapulni akivel közvetlenül kapcsolatba kerül a delikvens. Számold össze, abból az 50eft-ból mennyit kell kifizetni a költségvetésnek és egyéb szolgáltatóknak, és a végén mennyi is marad "zsebben". Annyinak kell maradnia, hogy fenn tudja tartani magát, az üzletét, és fejlesztésekre is jusson. Ha nem keres ennyit, akkor tönkre megy és akkor nem hogy 50-ért, de semennyiért sem fognak állófűtést beszerelni.

 Az 5eft-os óradíj, manapság egyáltalán nem kirívó. Csak ahogy mondod, a jövedelmek maradtak a békasegge alatt.

Előzmény: kicsizs (8602)
VW Geza Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8612

Szia

 

Köszönöm szépen, de időközben találtam a neten, már el is hozta a gyorsposta, rádugtam és tökéletesen működik újra az állofűtés.

 

üdv

Előzmény: balu.maci104 (8595)
409 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8611

"te tényleg azt hiszed, ha egy hozzászólás egy mondatán kiakadsz, azt kiragadod, akkor a lényeget fogtad meg ?"

 

 Igen ezt gondolom, mert ezt írtad le. Gyakorlatilag ez a mondanivalód lényege. Hogy közben mire gondoltál, az meghaladja a képességeimet....

Általános trend a neten, hogy az emberek rablóznak/lehúzóznak, ha valami többe kerül ,mint amit kitudnak/ki akarnak fizetni. Valójában most te is azt várod el, hogy valaki azért, hogy neked jó legyen fizessen rá.

Előzmény: M.Sanyi (8601)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8610

nem vagyunk egyformák,mi baluval meg pár másik emberrel mást képviselünk mint te.és nem a pénzkeresetre gondolok elsősorban,mert én is segítek sokaknak önzetlenül.

 

ha spórolni akarsz akkor tanulj  meg mindent azzal kapcsolatban amit csinálni szeretnél,vagy fizess sok-sok tanulópénzt.a tanulás sok idővel és pénzzel jár éppúgy mint a tanulópénz csak az elsőnél nem leszel a világ ökre.

 

az olyanok akik hozzák az alkatrészeket a szerelőhöz,akinek nem inge....,azok szoktak utána anyázni h szar az alkatrész.ugye megveszi az olcsó szart a szerelő berakja a gagyi utángyártott cucc meg hamar megadja magát,de ki is a hibás?hát a szerelő,mert ő szerelte be és ha mondta volna h gyenge a minősége akkor ugye nem rakatja be a kuncsaft.utólag mindenki nagy király tud lenni.

 

ha van tudásod/időd összeszedni az alkaktrészt akkor tudd megcsinálni is,mert feltételez szakmai hozzáértést a megfelelő(minőségű)alkatrész kiválasztása is.

 

senkinek nem kötelező mondjuk 40-50-60ért berakatni a fűtést,senki nem szegez pisztolyt a tarkójának.csinálhatod otthon magad is,aztán meglátjuk az eredményét....egy bus-os autóban ha elkötsz egy kanócot akkor lehet hogy több éves fizud ugrik.....érted a felelősség kérdését?

 

mondjuk egy 15 milkás bmw-nél????

 

és nem kezdje senki h miért nincs fűtés az adott autóban gyárilag.....

 

kérdezhetném miért olyan rohadt drága egy jakuzzi pl?

 

mert csak!!!!!!!

 

 

luxus!!!!!

 

 

ezt kell megfizetni,és azt is hogy kevesek privilégiuma.

 

egy jakuzzi(tudom ,mert dolgozom velük)effektív filléres dolgokból áll.még egyben sem nagy érték.mégis egy szaros kerámia szűrő 40 pénz,és bír max 1 évet.ja 2 db kell belőle....

 

 

szóval ha savanyú a szőllő valakinek az ne trollkodjon hanem szálljon magába mielőtt úgy kritizál,hogy fingja sincs a sztoriról.majd ha releváns információk birtokában feszeget ezt-azt akkor érdemes lesz bármibe is belekezdeni.....addig tanulj tinó...

 

 

és megint csa:akinek nem inge nem veszi magára!

Előzmény: M.Sanyi (8609)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8609

"Az automata váltó szerelőkhőz,vagy egy futóműveshez is oda lehet úgy menni,hogy mondja meg milyen csapágy ill. gömbcsukló kell az autóba,és majd otthon megoldom én a problémát!?"

 

Miért ne lehetne ? Kifizeted az átvizsgálás díját és otthon megcsinálod. Ha tudod. Itt ugyanaz a lehetőség fennáll, mintha tőled kérdezik elméletben a beszerelést, hogy adódik más is és akkor bizony nem működik, pedig te azért az árért esetleg pár perc ráfordításával megoldottad volna. Ez a tipikus esete, mikor drágább a leves, mint a hús.

A lengőkart felújítás után pl simán beszereltem, mert ötezerért szívesen dolgozom én is fél órát, de a váltót is kicseréltem, mert csak egy napom ment rá és én két napig melóztam volna  a szerelés áráért.

 

"De a legjobb az amikor mondja a tulaj,hogy majd Ő hozza az alkatrészt mert ilyen-olyan kedvezményei vannak a faternak/havernak/szomszédnak/rokonak..."

 

Nem olyan nagy bűn az, ha mondjuk mondasz egy árat alkatrészre és az ember tud feléért vásárolni, akkor azt választja.  Ilyenkor van az, hogy az alkatrésszel kapcsolatos garanciális meghibásodásokra nem vállal sem ügyintézést, sem garanciát a szerelő.

Nemrég vezérléscserére vittem a kocsit. A munkadíj volt 16 ropi. Nem sírtam a két órás melóért ennyit kiadni, mert nem tudtam/akartam volna megcsinálni, ráadásul máshol sem mondtak sokkal kevesebbet rá. Ezen felül a készlet lett volna 30.  Persze ugyanaz a bárdinál kedvezménnyel 16. Tényleg a durva anyámat, hogy én mentem el érte. :)

 

Az étterem talán kicsit más tészta, ott elég komoly szabályok kötik a tulajdonost. Teljesen mellesleg oda is bealkudják a hozott italt, tortát egy rendezvényre. :)

Cserébe oda nem biztos hogy bemész, ahol kétezer egy szelet rántott csirke körettel, inkább veszel egy kilót ezerkettőért és pepecselsz vele egy órát otthon. Az gondolom azért nem pofátlanság.  :)

 

Nem igazán azt nézik az emberek ( én legalábbis), hogy mennyit keresel, hanem azt, hogy ők mennyit és abból szeretnének itt éppenséggel állófűtést, amit ők megkeresnek.

 

"Nos,szerintem azért az emberek elgondolkodhatnának egy kicsit,hogy hol a jó ízlés határa..,és honnan kezdődik a szemtelenség,pofátlanság!"

 

Gondolom ez nekem is szól. Lehet, hogy a te szempontodból tökéletesen igazad van és neked ez bántó. De voltaképp mi is bánt ?

 

balu.maci104 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8608

Sziasztok!

Olvasom itt a pro és a kontrát..:-)

Az automata váltó szerelőkhőz,vagy egy futóműveshez is oda lehet úgy menni,hogy mondja meg milyen csapágy ill. gömbcsukló kell az autóba,és majd otthon megoldom én a problémát!?

De a legjobb az amikor mondja a tulaj,hogy majd Ő hozza az alkatrészt mert ilyen-olyan kedvezményei vannak a faternak/havernak/szomszédnak/rokonak...

Mit szólna egy éttermes ha vinném a húst az étterembe,és kérném,hogy ezt süssék ki nekem?? Elhajtana sovány malac f@szára...:-)

Mért nézi egyáltalán valaki,hogy én mennyit keresek egy nap alatt,min mennyi hasznom van?? Egy Német ügyfélnek 70öjroooért mondták csak azt meg,hogy a Webasto kályhályában az izzítógyertya van tönkre menve...

Azért nem morog senki,hogy a politikusaink nem napi ötven,hanem esetleg többszörösét keresik,befektetés,és ne adj'isten munka nélkül??

Nos,szerintem azért az emberek elgondolkodhatnának egy kicsit,hogy hol a jó ízlés határa..,és honnan kezdődik a szemtelenség,pofátlanság!

 

Előzmény: gibbonpitti (8606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!