Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41059
nem biztos hogy ertelek. honnan tudod mekkora a lang? van rajta ablak?

a teljesitmeny csokekkentes es a modulacio az ugyanaz. a kazan gyarilag tud 12-24kW kozott mukodni, ezt a "teljesitmeny csokkentes" kereteben lekorlatozod 12-18kW-ra. annyi tortenik, hogy helybol modulal, es mar kevesebbet tud lefele menni.

ha a lekorlatozas kereteben a levegot is visszavettek, akkor jobb lehet igy a hatasfoka. ha nem, csak a gazmennyiseg a kisebb, akkor igy soha nem fog akkora gazzal menni, amihez optimalis a levego mennyisege, sosem eri el a gyari nevleges hatasfokot, mindig alatta uzemel.

vajk
Előzmény: Szbubu (41058)
Szbubu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41058

Szia!

 

Bocs, de itt egy kicsit elvesztettem a fonalat. Az utolsó mondatban azt írod hogy kisebb lánghoz kevesebb levegő kellene, én meg éppen azt tapasztaltam hogy a teljesítmény csökkentés utáni (kevésbé modulált) üzemmódban ahol szerintem  a láng is nagyobb, ott fogyaszt többet.

Korábban amikor max. teljesítményre volt állítva (és egész kicsi volt a láng meleg rendszernél) azt hiszem kisebb volt a fogyasztás.

Azt hiszem az enyém sem szabályozott ventillátoros. Savio Mini Gaia 624 SR.

 

Üdv.

Előzmény: halaloszto (41047)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41057
Szigorúan logikai úton:
Ha van egy ideális keverék*, ahol legjobb a hatásfok, akkor ha kevesebb a gáz, a levegőből is kevesebb kell.

Úgyhogy szerintem jól. :o)

* Mondjuk a keverék nagyon rossz szó. De már így marad. :o)

Más kérdés, hogy pár %-ról szól az egész.
Előzmény: Jancsii (41056)
Jancsii Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41056

Na itt a másik laikus.:))

"hogy ha kisebb a lang teljesitmenye, akkor nyilvan kevesebb levego is kell az egeshez."
Ezt meg a múltkor írtam. :o) Legalábbis más ötletem nincs az alacsonyabb hatásfokra.
"

Szerintem pont az a lényeg a kisebb láng, kisebb levegőnek, hogy ne csökkenjen a hatásfok. Ha jól gondolom.:)))

Előzmény: MZ/Y (41048)
erh755 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41055
mondtam ezt én is nekik , hogy 28 meg 30 mm-er. holnap akkor vihetem vissza...
Előzmény: nixon70 (41054)
nixon70 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41054
Jól!Az "M"a nagyságát jelöli!
Előzmény: erh755 (41053)
erh755 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41053
még nem , szombaton fogom mert akkor leszek eleget otthon.
jól gondolom, hogy M28X 1.5 -ös termofejet nem tudom rátenni a HERT VUA-50-es szelepre amire a leírás szerint M30x1.5-ös fej kell ? mert ahol vettem a fejet szerintük igen .
Előzmény: nixon70 (41049)
nixon70 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41052
Vedd kilóra!Amelyik nehezebb, az kevésbé zajos,én ezt tapasztaltam.
Előzmény: MZ/Y (41048)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41051
Igazából érthető, mert az olcsó vackok olyan hangosak, hogy aki teheti, nem veszi meg. Aki meg nem teheti, az meg úgyis megveszi, minek hallgatná előre. :o)

Praktiker újságban van 3 csap, nem tudtam eldönteni, az 5 e ft-os is Mofém vagy csak a legalsó, ahol a logójuk van. Megnéztem a Mofém honlapját, okosabb nem lettem, mert ők még a Mofém-nak tituláltról sem tudnak. :o) (Bár lehet, direkt a Praktikernek gyártanak Praktik néven, de akkor meg nem lennék benne biztos, hogy nem-e olyan is...)
Előzmény: halaloszto (41050)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41050
ugyeugye.

nincs olyan bolt, ahol vizzel is ki lehetne probalni.

igeny lenne ra...

vajk
Előzmény: MZ/Y (41048)
nixon70 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41049
Megpróbáltad?
Előzmény: erh755 (41030)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41048
Igen, pontatlan voltam, a nem szabályozott ventis turbósra gondoltam (az van nekem) és szerintem ilyen az "olcsók" többsége. Nálink (Mo-on) meg az "olcsó" a fogyó.

"a modulacio meg a visszavesszuk a teljesitmenyt ebbol a szempontbol szinte ugyanaz. "
Ezt írtam én is, ha leveszem a teljesítményt, állandó modulációs üzembe kerül a kazán.

"a dologban az a logika, hogy ha kisebb a lang teljesitmenye, akkor nyilvan kevesebb levego is kell az egeshez."
Ezt meg a múltkor írtam. :o) Legalábbis más ötletem nincs az alacsonyabb hatásfokra. Persze nem magamtól találtam ki, talán pont' tőled vettem az ötletet még régről.

De ha már itt vagyok és vizes topik is:
Nem vett mostanában valaki olcsón (5 e ft körül) csaptelepet, ami csendes? Még mindig nincs lecserélve a kínai sz.r, de 15 e ft-om még mindig nincs csaptelepenként a cserére. 5 e-ért már lecserélnék 2-t, de zsákbamacskát nem akarok venni.
Előzmény: halaloszto (41047)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41047
az a baj, hogy tobbfele kazan van, mint amit itt felsoroltok.

a turboson belul meg lehet szabalyozott ventillatoros meg nem szabalyozott ventillatoros.

a szabalyozottak hatasfoka javul reszteljesitmenyen jaratva, a nem szabalyozottake romlik.

a kondenzaciosok altalaban mind szabalyozott ventillatorosak.


a modulacio meg a visszavesszuk a teljesitmenyt ebbol a szempontbol szinte ugyanaz.





a dologban az a logika, hogy ha kisebb a lang teljesitmenye, akkor nyilvan kevesebb levego is kell az egeshez. ha kislanghoz is annyi levegot tolunk mint a nagyhoz, akkor csak meleglevegot gyartunk pluszban feleslegesen, es toljuk ki a kemenyen.

vajk
Előzmény: MZ/Y (41044)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41046

Így van.

Előzmény: MZ/Y (41044)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41045

"Mit szóltok?"

 

Azt, hogy ha kellően túlméretezett a radiátor, akkor gyakorlatilag felületfűtésként viselkedik előremenő szempontjából, tehát a logikus lépés az, hogy alkalmazod rá azt a jelleggörbét, ha a házad egyéb paraméterei megengedik.

Előzmény: topik (41042)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41044
Igen. Itt jön a vita, amibe nem szivesen mennék bele (illetve nem is fogok), a turbós kazánnál azt írják a gyárak, azt tapasztaltam, hogy modulált üzemmódban gazdaságtalanabb a fűtés (kisebb a hatásfok). Ha leveszem e teljesítményt, akkor rögtön modulálva indul a kazán, az egész fűtési ciklus alatt ilyen módban van. Ezért nem csinálom az én kazánomnál.

A Tiéd viszont kondenzációs, nálad kár engedni teljes gázzal az elején, mert akkor magas az előremenő, az nálad meg éppen nem jó.
Előzmény: HegyenVolgyon (41040)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41043

"Azt is észrevettem hogy amióta vissza van véve a teljesítmény, mintha kevésbé modulálna."

 

Szerintem ha kicsire van véve a teljesítmény, de még épp elég ahhoz, hogy szép fokozatosan ellen tudjon dolgozni a ház hőveszteségének, akkor nem baj, hogy nincs többletteljesítmény, amiről modulálni lehetne.

 

Persze ez rendszerenként eltérő lehet, nagyban függ szigeteltségtől, fűtésmódtól, kazántechnológiától.

Ez nálam működik, de léehet, hgogy egy nem kondenzációs kazánnal, radiátoros fűtésnél nem lenne jó.

 

Nekem azért is ez vált be, mert külön körökön van a padló illetev a falak, sőt még a türcsiszárítók is, és mikor pl. csak az egyik szoba falfűtése kér fűtést akkor túl hamar felmelegedne nagyobb teljesítményen, nagyon sokat kapcsolgatna a kazán. Így is, ha csak egy, de ha több helyről jön egyszerre fűtéskérés, mondjuk a padlótól is, akkor szépen elindul 30 fokról az előremenő, lassan melegszik és max. 40 ig ér el, mire a padló bemelegszik annyira, hogy a termosztát lekapcsolja. A kazán külső tekerője 2-es fokozatra van állítva, ez kb 42 foknak felel meg, ha ezt elérte, akkor kikapcsolja a lángot. Na ez nem következik be, ha több kör megy egyszerre, azért választottam ezt a teljesítményt. Azt a keveset, amikor meg egy-egy szoba, vagy esetleg a fürdő külön kér fűtést kibírja a kazán, hogy kapcsolgasson, de ilyenkor sem percek alatt éri el a limitet, hanem csak az utolsó kb. negyed óra. Egy kisebb körnek hamarabb melegszik fel a visszatérője, mint egy nagyobbnak.

Előzmény: Szbubu (41034)
topik Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41042
Beszéltem a Vaillant-os tanácsadóval. Azt mondja:

1. Radiátoros fűtésnél nem szabad 1.2 alá vinni a jelleggörbét. Kérdem akkor sem ha jó a hőszigetelés és nekem elég 40 fokos előremenő 0 fok külsőnél a hőtechnikai számítás szerint?. Nem, akkor sem. Ez számomra nem túl logikus. Miért ne menne 40 fokos előremenővel a radiátor, ha elég nagy a felület és ez elég a felfűtéshez és szintentartáshoz. Szóval emiatt akármit is állítok be az egyik zónára (pl. 0.8), a másik zóna max 1.2 -es görbéig megy le.

2. Ha mégis alacsonyabb előremenőt szereetnék akkor a termosztát opciót álítsam át visszacsatolásosra. Ekkor folyamatosan megy a fűtés vagy a keringetés és az előremenőt szabályozza a szobahőmérséklet és külső hőmérséklet függvényében. Ezt véletlenül kipróbáltam egyik éjszaka (állítgattam és úgy maradt), reggel 25 fok volt a felső szint, a termosztát 21-re állítva. Azt mondta vegyem lennebb a termosztát beállítást mondjuk 18-ra, így az eredő közelít a kívánt értékhez.
Ez elég drasztikus megoldásnak tűnik, tekintettel hogy ilyenkor napi 1-2 óránál nem megy többet a kazán termosztát beállítással.

Mit szóltok?
Előzmény: topik (40884)
szirt Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41041

Na mi a helyzet?

Uncsi már, hogy csak az autók esetében vannak csoda kütyük? :)

 

Ez valamilyen idegen bolygóról való technológia?

 

"Az elmúlt 4 év során a lakossági megelégedés 99,8% volt!"

Az biztos, hogy ez az általános nagy elégedettség az elmúlt időszakra vonatkozóan nem ebben az országban volt... :)

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41040

Valóban, csakhogy a teljesítményállító potival nem közvetlenül az előremenő hőmérsékletét állítjuk be, hanem gyakorlatilag azt, hogy milyen gyorsan érje el azt a hőmérsékletet, ahol leszabályoz. Úgyhogy ebből a szempontból nincs jelentősége a kondenzációnak szerintem.

Úgy értem, ha feltekerem a teljesítményállítót 25 kW-ra a mostani kb. 6 helyett, akkor is 50 fok lesz a maximum vízhőmérséklet, csak sokkal hamarabb eléri azt.

Előzmény: MZ/Y (41036)
Szbubu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41039
Én is állandóan "leskelődöm", konkrétan megvan az elmúlt három év minden havi gázfogyasztása, csak azt nem tudom hogy mondjuk tavaly novemberben milyen volt a napi átlaghőmérséklet. Mindenesetre a most novemberi nekem soknak tűnt. 
Előzmény: MZ/Y (41037)
Szbubu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41038

Köszi, természetesen így lesz, ha más is reagál szívesen veszem a véleményeket, tapasztalatokat.

 

Üdv. 

Előzmény: MZ/Y (41035)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41037
Mondjuk én nem hagyatkoztam érzésre, meglestem a gázórát. :o)
Előzmény: Szbubu (41032)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41036
Tényleg nem értek hozzá, de úgy rémlik, a kondenzációst minél alacsonyabb előremenővel érdemes üzemeltetni és visszavett teljesítménynél erre több az esély.

De a tévedés jogát továbbra is fenntartom! :o)
Előzmény: HegyenVolgyon (41031)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41035
Hallgass meg mást is azért, de én ezt tapasztaltam.
Előzmény: Szbubu (41032)
Szbubu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41034

Szia!

 

Az enyém "sima" turbós, a rendszer pedig csak radiátorok. Azt is észrevettem hogy amióta vissza van véve a teljesítmény, mintha kevésbé modulálna. 60 fokos víz környékén még egész nagy a láng, holott korábban sokkal kisebb volt. Nem tudom, megpróbálom megtalálni a "tutit". :-)

 

Köszi.

Előzmény: HegyenVolgyon (41031)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41033

Ha ilyen módon van lerakva a cső (nem pont' így, a rajz sem az erősségem, de látszik a módszer), akkor nem biztos, hogy észreveszed, hogy lehűlt a víz már a konyhában.
Előzmény: erh755 (41030)
Szbubu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41032

Szia MZ/Y!

 

Éppen azért kérdeztem mert nem jók a tapasztalatok! Turbós kazánról van szó és én is úgy érzem hogy többet fogyaszt most mint a teljesítmény csökkentés előtt. A kapcsolgatást én sem viselem, éppen ezért próbáltam ezzel operálni. Akkor megpróbálom beállítani az optimumot.

 

Köszi.

Előzmény: MZ/Y (41029)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41031

Szia.

 

Nem vagyok szakértő.

Nekem a turbós kondenzációs kazánommal (S.D. Ecosy) a visszavett teljesítmény hozta meg a jó fogyasztást. Próbáltam amúgy is, de így sikerült beállítanom a rendszert a (jelenlegi enyhe időjárásban mérve) 2-3 m3/24 óra értékre. A rendszer: csak felületfűtés, padló ás fal, kivéve 2 db törölközőszárító.

 

Előzmény: Szbubu (41028)
erh755 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 41030
Én is reménykedek hogy nem a csővel lesz a gond. Így néz ki a helységek elosztása:
Előzmény: MZ/Y (41029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!