Keresés

Részletes keresés

szocske_ Creative Commons License 2016.03.30 0 0 812

pontosan, hőszigeteléssel párhuzamosan néhány fűtésre optimális split klíma, H tarifás árammal, lehet egy remek költségtakarékos megoldás.

Akár a meglévő vegyes rendszer megtartásával, akkor a klíma mehetne kiegészítő fűtésként, a vegyes kazánt csak a leghidegebb napokban/hetekben felfűtve.

Előzmény: NAND708 (811)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 811

Nem írtam le olyan hosszan, mint szöcske, de attól még igaza van.

Fűtésre egyelőre felejtsd el a napelemet.

Ha hőszivattyú mellett döntesz, akkor olyat kell telepíteni, ami H-tarifa képes. 

A H-tarifa megléte szintén nem túl megtérülésbaráttá teszi a napelemes fűtést. (15-20 év)

Előzmény: Nagy75 (809)
szocske_ Creative Commons License 2016.03.30 0 0 810

A 350ezres fa/szén költséghez sima villanyfűtéssel minimum 1M, de inkább 1,5M Ft-os villanyszámla társulna (napelem nélkül persze)

 

Ez akár 40ezer kWh áram is lehet, 6 hónapos fűtési szezonra leosztva átlagosan 6000, de a valóságban inkább december-február 10ezer, ősszel és tavasszal kevesebb.

Első kérdés, hogy bírna-e az elektromos hálózatod ennyi fogyasztót?

A második kérdés, hogy van-e ezt a fogyasztást nullázó napelemes rendszerre 15M Ft-od?

Harmadik kérdés, hogy ha - bár ezt utálni szokták, mert vészmadárkodás - esetleg megszűnik a szaldós rendszer, akkor tudod-e fizetni az 1-1,5M Ftos fűtésszámlát télen, igaz cserébe nyáron visszakapsz a túltermelésért 3-500ezer Ftot, szóval csak 700-1,2M Ft lenne az éves fűtési költséged...

Szerintem is először hőszigetelj 1-2-3M Ft-ból, akkor talán elég lesz 3-4M-ért venned napelemes rendszert a fűtés nullázásához, nem kell 15M forintot napelemre költeni.

Előzmény: Nagy75 (806)
Nagy75 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 809

Köszi. Gyors megoldást kell találnom az elektromos fűtésre, mert a napelemek már a nyáron termelni fognak, reményeim szerint. Hasznos 140 m2.

Előzmény: NAND708 (807)
Varek1 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 808

"Melyik érné meg pénzügyileg?"

 

 Semelyik. 

  

 

 

 Meghagyod a mostani fűtést / esetleg a kazánt lecseréled /, majd a szigeteld a házat. A külső falakat és a födémet  15 és 30 cm -es burkolat.

 Villany  ? nagyon drága. Ja és mekkora is az a ház ?

Előzmény: Nagy75 (806)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 807

1. Hőszigetelés, tizenx cm EPS és a többi

2. Hőszivattyú (levegő-levegő, levegő-víz majd eldől)

 

A napelem ráér, forgasd azt pénzt a hőszigetelésbe. 

 

Előzmény: Nagy75 (806)
Nagy75 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 806

Üdvözletem. Segítséget kérnék, véleményeteket várnám a következő esetben. C energetikai kategóriás családi házat vásároltunk, gáz nincs, vezérelt áram nincs, 3 fázis nappali, napelem rendszert szeretnék a tetőre feltetetni, de még előtte állok. Hmv elektromos bojler és az is maradna. A jelenlegi fűtésem vegyes tüzelésű 36 kW régi Totya kazán (fa+szén=350.000,- Ft/tél) vizes lapradiátorokkal, sok porral, füsttel, rossz kéménnyel. A jelenlegi fűtést szeretném lecserélni, de hogyan? Vízteres elektromos kazánnal a központi fűtésre? Fali elektromos radiátor (még egy doboz a szobákba), vagy hőtárolós kályha (nincs vezérelt áram)? Levegő hőszivattyú? Melyik érné meg pénzügyileg?

kjocoka Creative Commons License 2016.03.25 0 0 805

Szia!

Én Stiebel Eltron hőtárolós kályhákat vettem webáruházon keresztül.  Ajánlani nem ajánlok semmit. :)

 

Előzmény: Mr.V. (804)
Mr.V. Creative Commons License 2016.03.25 0 0 804

milyen típusú hőtárolós kályhát vettél, illetve milyet ajánlanál megvenni?

Előzmény: kjocoka (803)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.23 0 0 803

Szia!

Írtad, hogy feléből is fel újíthattam volna  a kályhákat. Mint írtam a belső szigetelések teljesen ronggyá mentek. A szigetelés cserére tudsz valami jó megoldást ami nem hullajtja az üvegszálat, meg nem mérgező?

Szívesen várnám az ötleteket, mert még jól jöhet.

 

Előzmény: Zöldár (788)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 802

Direkt kérdeztem rá:) Olyan jó tájjelege volt. De  a klíma azért nagyrészt leolvaszt viszonnylag ritkán jegesedik a mi éghajlatunkon. Ifgaz előfordul de amelyik gépben van tálcafűtés és  ilyenkor be is kapcsol(hőfokra vagy olvasztáskor vagy jégérzékelővel) annak ez sem probléma, Igaz a csurgalékelvezetést is fűteni kell. Jellemzően 30-40W/m önszabályozó fűtőszála ami bevált(vagy gyárilag is van ilyen ezek a Nordic modellek)

Előzmény: kjocoka (798)
Zöldár Creative Commons License 2016.03.21 0 0 801

Speciel nálam is mindenféle ki lett próbálva. De azért a gáz a nyerő. 20 kW vezérelt áramom van.

Előzmény: kjocoka (797)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 800

Ingyen?

Termeli a pénzt! :-)

 

 

Hőszigetelés előtt el kellett dönteni, hogy mi legyen a meglévő konvektorokkal/fűtéssel. Mivel kiépíteni és üzemeltetni is kedvezőbbnek tűnt, mint a radiátoros/gázos fűtés, ez lett. A kályhával meg úgy vagyok, mint te a kályhára való ráüléssel. Ki nem hagynám. 100nm-t könnyedén kifűti.

Valamint nagyobb hidegben klímákat "jobban meg kell hajtani" a megfelelő meleghez, akkor inkább a kályha.

Előzmény: kjocoka (797)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 799

Ezért szeretném én is szigetelni teljesen a kis házikót, mert akkor több napig sem kell fűtenem, a  hőtárolós kályháim kitartanak :) Olyan jó álmodozni.

Előzmény: dejódió (794)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 798

jegelni = olvasztani 

Ezt elírtam! De semmi gond mert aki tudja miről van szó az így is megérti. :)

 

Előzmény: dejódió (796)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 797

Értem! 

Akkor nálad már minden fűtés fajta ki van próbálva.

Amúgy miért kellett ennyi féle fűtés a házadba? A gáz rajongok azt írják az a legolcsóbb, a fatüzelésesek azt hogy a fa legolcsóbb, a klímások, meg azt hogy a klíma a legolcsóbb.:)

Akkor valami nem stimmel, mert minek mind a három fűtési mód egy házba.  Annyit talán értek, hogy van egy gáz rendszered melynél olcsóbb a klíma és van a fatüzelés mely a klímánál is olcsóbb. tehát így neked szinte ingyen van a fűtésed? 

Előzmény: NAND708 (792)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 796

Télen lefagy jegelni kell:) Ez tetszik. Mit jelent ez pontosabban?

Előzmény: kjocoka (786)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 795

Villanymentes napokra a hőszigetelés jó ellenszer, nem veszíti az épület....

Előzmény: kjocoka (791)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 794

Villanymentes napokra a hőszigetelés jó ellenszer, nem veszíti az épület....

Előzmény: kjocoka (791)
dejódió Creative Commons License 2016.03.21 0 0 793

1 db EC motoros segéd keringtető szivattyú kb 35000 FT  Elektrotermikus radiátorfeejeek rádiófrekvenciás szabályzással kb 25000 FT/ radiátor Osztó-gyűjtő pár ezer FT Radiátorok nagyon sokféle de megfizethető(inkább nagyobb legyen  a fűtési igénynél e méretezése és 70/50C fokra.  Mindezeket összeépíteni.

A maradék pénzből amit az energián megtakarítasz vegyél egy klímát a hálóba ami minőséági, hogy a hőséget is kibírják a szüleid, vagy 2 db-ot is a nappaliba is és azzal is fűthetsz. A tiszta villanyfűtésnél a gáz és a klíma is sokkal olcsóbb kb 1/3 energiaköltség. Így megmarad a radiátoros komfort. És nyáron van hűtés is.  Költségosztót i8s lehet aalkalmazni ha a számlákatt osztjátok.

Előzmény: khszilvia (780)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 792

Mert az gázzal megy.

Előzmény: kjocoka (791)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 791

Szia!

HMW nincs benne, és fa is kell? Nekem a teljes villany fogyasztásom benne van a havi számlában és csak a ház hátulja van szigetelve. Mivel én itthon vagyok évek óta de nem kellett fáznom mert mindig 20 fok van a nagyszobában, és mivel minden egybe van nyitva ezért akárhova megyek a komfort érzetem nem nagyon változik a házban. Állíthatnám éjjel 18 fokra, nappal meg 22 fokra de mi értelme. Nem spórolok vele sokat, meg éjjel is jó az a 20 fok nekem. Hiába a légcsatornás fűtés ha arra sem tudsz ráülni :) Az ugyanúgy nem tárol energiát a villany mentes napokra, és az is fújja a levegőt ami keveri a port hiába van mindenféle por, pollen stb szűrő. Persze akinek jó a tüdeje még azoknak jó lehet. A klímához van külön mérő órád, és külön van a bojlerhez is egy óra, mert nem értem, hogy nincs benne a HMW. 

Előzmény: NAND708 (790)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 790

Nem akarlak rábeszélni a klímás fűtésre.

Cekaszos villanyfűtés mellett az szokott szólni, hogy olcsó a kiépítés. Na, ez nálad nem mondható el, egy kisebb vagyont költöttél rá.

Igen, lefagy a kültéri, aggódnék is ha nem történne meg..  De szerencsére szintén olcsó villannyal, és szintén hőszivattyús elvvel, min. 2-es COP-vel leolvasztja magát. +5 és 0 között óránként kb 5 perc alatt, nem egy nagy dolog, pénzben sem.

Szerintem ne beszéljünk 10éves távlatokban, mert te nagyságrendileg 2-3X annyiért veszed/állítod elő az energiát.

Leírtam mennyit fogyasztanak.

4év alatt 14ekWh ebben a hűtés is benne van és évente kb 15q fát még hozzá kel számolni. HMV nincs benne. Ház nettó 100nm kádárkocka, 8cm grafitos EPS.

Annyiban igazad, ma már nem ilyenre csinálnám, hanem légcsatornás klímát szereltetnék, az megoldás lenne az általad felhozott aggályokra.

Előzmény: kjocoka (786)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 789

Szia!

A kályhák amik voltak azok 30 évesek voltak! A festés már eléggé meg volt kopva mindegyiken, és mikor ki kellett vinni a helyiségekből, akkor látszott, hogy az összes szigetelés rongyá volt esve, Pár fórumon, és kereskedőkkel is beszéltem, de nem adtak a szigetelés cserére semmilyen ötletet, mely nem mérgező és pótolhatná a régi szigetelést.

A tél meg közeledett, megoldás a régi kályhákra nem volt, így az új lett megvéve, mely nem is baj, mert szépek :) Tettem bele  ledeket, így már látható, hogy mikor kapcsol be a szolgáltató és mikor kapcsol be a kályha, és még hangulatosabb is lett. Ha a tüdőm bírná a port, akkor azt  a 200000ft vésést is megúszhattam volna, de valamit valamiért. 

Előzmény: Zöldár (788)
Zöldár Creative Commons License 2016.03.21 0 0 788

Mivel volt vezérelt áramod talán indokolható a döntésed.

  De a kályhákra és a vezetékelésre elég sokat költöttél, így nagyon határeset.

 Azok a leronygyolódott kályhák egyébként a feléből harmadából elújthatók lettek volna.

 

 Mert mi romolhat el bennük ?

 A hőfok/tőltsszabályozó... ár 4200 ft

 a ventillátor ?  10 eft, de anélkül is megy, a fűtelem  sok van bennül, 1 b cserje kb 2000 et, de csak akkor kell ha már a harmada kiég.

 E helyett vettél 560 eft ért kályhákat. Sőt talán össze kéne adni a villanyos tételeket és súrolja a gázberuházást.

 Tehát kályhák : 560 eft, vezetékelés egyrésze 200 eft, anyag 100 eft  ez már 860 eft, de hát ha nincs gáz akkor nincs.

Előzmény: kjocoka (782)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 787

Hát nem tudom de én nem csúfítanák el egy belülről teljesen felújított házat kinti szereléssel.

Lehet van akinek az tetszik, de nekem nem. :) A ház teljes villany szerelését én terveztem , és elmondom, hogy 3 fázis szétosztva nappali átlag felhasználásra, 3 fázis a konyhába a sütőnek, meg az indukciós lapnak, aztán a 4 villanykályhának a három fázis elvitele, minden helyiségben külön cső a kamera rendszernek és a riasztónak, a kábeltévének egy cső, a kábeles internetnek is van minden szobában csatlakozó. A fűrdőszobában is 2kW-os rásegító fűtés külön automatával, a wc és a fürdőben elszívó ventilátoroknak villany. Tehát ennyi kábelt kb 600fm-t kint szerelgetni, hát nem tudom. Itt most minden szépen elrejtve a falban, rengeteg dugalj minden sarokban, mert már untan a régi kis házunkban a sok elosztót meg a földön kerülgetni a sok vezetéket. Most minden kulturált és szép :)

 

Előzmény: Alapi42 (785)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.21 0 0 786

Szia!

Azért nem bántam meg, mert a klímához ugyebár kell kültéri egység mely elég ronda egy ház falán, és mely ha halk is de engem idegesítene.  Aztán télen le tud fagyni, jegelni kell,( ha veszel kültéri automata leolvasztót, akkor az is eszi az áramot) bár hála nem volt annyira hideg az idén. Az inverter panel javítása nem olcsó dolog (szervizesként javítottam jó pár darabot régebben). A beltéri egysége ventilátorral nyomja a meleget, tehát keveri a port a szobában nem beszélve a halk ventilátor zaj is zavarna. Én ha feltöltöm a kályhákat akkor még egy két napig melegen tartja a lakást, véletlen nagyobb áram szünet esetén is. A klíma nem tud ilyet. Az igaz , hogy a klíma jó meg szép, meg olcsóbb az üzemeltetése, de majd tíz év múlva is beszéljük ezt meg (jó lenne ), hogy ki mennyit költött a javításra , karbantartásra. Aztán adjuk össze a 10 év fogyasztását, meg a szerviz költségeket, és akkor jobban el tudjuk dönteni, melyik beruházás a jobb. Szerintem nem sok lenne a különbség.. Én nem szólom le egyik fűtési módot sem mert kinek mi az ideális, melyiket tudja megvenni és melyik a komfortosabb neki.

Nekem tetszik a hőtárolós mert baromi kényelmes, csendes, nem keveri a port, rá lehet ülni ami nagyon jó érzés ám mikor kint jól átfázunk :) Nem a legolcsóbb az üzemeltetése az biztos de nem is írtam ilyet. De nekem az az évi 30-50000ft különbözet megér ennyit. Persze ha valaki 20 fok fölött érzi jól magát annak ez már sokkal többe kerülne éves szinten, de szerintem más fűtési módoknál is zsebbe kell nyúlni akkor. Gázzal fűtöttem 10 évig az sem volt annyira olcsó. 5 év után szervizköltség 50000ft, 7 év után új gázkazán 160000ft.  Klímás fűtésem nem volt , így nem tudok viszonyítani komfort érzet miatt, meg a fogyasztás miatt sem. Szeretném ha te is tennél fel egy olyan havi villanyszámla másolatot amit én is tettem fel. Kellene a nm, a ház tulajdonsága, szigetelés, nyílás zárók stb. Mennyi idős a klíma, milyen tipus .stb. Így is segítsük azokat akik döntés előtt állnak, hogy mivel fűtsenek.

Sajnos nem sokan adják meg az adatokat a fogyasztásról, készülékekről, stb. Rengeteg adat szükséges a jó fűtés kiválasztásához, na meg szerencse is! PL: készülék ára, élettartalma, szerviz költségek, mennyit kell magunknak a készülékkel foglalatoskodni (szűrők tisztítása), mennyire ártalmas a ventilátor által keringtetett por. 

 

Előzmény: NAND708 (784)
Alapi42 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 785

" így az a sok vésésért el is szipkázott 200000ft-ot."

Van falon kívüli vezetés is és akkor 200 eft spóróltál volna.

Előzmény: kjocoka (782)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 784

Bocs, de csak azt nem értem miért nem bántad meg?

Én kétszer ekkora házat fűtök villannyal (klímával) a telepítés kb. annyiba volt, mint neked és kb 2/3-át fizetem, mint te (kb. 3000 kWh egy szezon a 23 forintos villanyból).

Előzmény: kjocoka (782)
kjocoka Creative Commons License 2016.03.20 0 0 783

Mielőtt megszólnának a KW nagy betű miatt azoknak itt a kW.

Előzmény: kjocoka (782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!