Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8297

Hát mondjuk én is simán megcsinálom - nyújtott térdekkel (tehát nem hajlítva) leteszem a tenyerem a talajra, bármikor - pedig 59 éves vagyok. Persze ez nem volt így 7-8 éve. Simán nyújtott lábbal a homlokommal megérinthetem a térdem. De ekkor nem ferdül ki semmi. A csigolyák kemények az izmok erősek és rugalmasak, akkor megy. Pedig semmit nem csinálok, hogy ez menjen, megy magától. Viszont az ujjakkal nem megy. Ott az az érzésem, hogy valamit szét kellene szakítani, vagy eltörni, hogy rá tudjam tenni a kezemre kifeszítve hátra.

Előzmény: brummadra (8290)
ghepard Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8296

Hát mit mondjak, valóban kész horror lehet, ha úgy hátra tudod feszíteni az ujjaidat, hogy majd  érintik a kezet (lehet írtad is, hogy érintik). Megpróbáltam az előbb és csak úgy 92-95 fokig ment. Ha a kézhez ér az 180 fok ugyebár. Na ez egész elképesztő. Hát valóban úgy néz ki, hogy ez nem nagyon jó. A csontoknak (izületeknek) nagyon keményeknek kell lenniük, az izmoknak erőseknek, rugalmasnak, az inaknak szintén. Legalábbis ezt gondolom én.  Na most a jó kérdés, mitől keményednek(hetnek) a csontok? Nekem is egész drasztikus problémáim voltak a derekammal (is). Én nagyon nem kedvelem az orvosokat (elismerem tudásukat, de valami igencsak hiányzik a modern orvoslásból és az orvosok hozzáállásából), még jobban nem kedvelem a gyógyszereket (az valami katatsztrófa) és bevallom a gyógytorna sincs nagyon az ínyemre - mégis kimásztam a derékproblémáimból is már jó pár éve. Viszont tök véletlenül megkedveltem (2003 eleje óta) a rezgéseket a saját rezgéseimet -hangok, ütések, kopogtatások, vibrálások stb. Nagyon nagyon feldobott, mikor rájöttem, hogy tényleg hatásos a dolog - ez kb 2 évig tartott - addig nem tudtam megemészteni, hogy az tényleg hat. Azóta sok sok dolgot észrevettem és kitapasztaltam. Egy másik topikban megkértek, hogy ezekről a módszerekről írjak egy kis összefoglalót. Ha érdekelne, belinkelhetem a saját címemen lévőt, de fent van már a facebookon is és scribd-den is (nem én tettem oda, de megengedtem). 35 oldalasra sikerült, pedig igyekeztem rövidre fogni a szót....

Előzmény: Törölt nick (8292)
similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8295

Mondjuk én meg pont hogy tök merev vagyok/voltam mindig is, és én is így jártam :( És nekem is gyengék a szalagjaim meg mindenem.

De lehet hogy a normális emberek átlagának is ilyen, csak ha nem kell, nem nézik meg nekik.

Előzmény: Törölt nick (8293)
_mirelitkacsa_ Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8294

Kedves fórumozók!

SOS segítség kellene, marketingre a csontkovács szolgáltatásról kell írnom. Ha a péntek estig valaki olvassa, kérem segítsen az alábbi linken elérhető kérdőív kitöltésével!

Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8293

1 időbe szórakoztam mindig a férjemmel, hogy kifordítottam a lábfejem és rá álltam. Tiszta rosszul volt a látványtól, mindig morgott, hogy fejezzem be, mert kitörik a bokám.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8292

Kész horror ahogy hátra hajtom az ujjaimat. A könyökömet is ki tudom előre fordítani meg a könyök hajlatot hátra. És 35 évesen tudom meg, hogy ez nem normális dolog. A másik horror úgy le bírom feszíteni a lábfejem, hogy rá bírok állni, úgy  hátra megy.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8291

Pont ezt mondta a Dr-nő, hogy az a jó, ha rugalmatlan vagy, mert ez, hogy ilyen hajlékonyak vagyunk, ahogy idősödik az ember mindenféle reumatikus fájdalmakat fog okozni. Én meg még büszke is voltam, hogy milyen hajlékony vagyok a fene se gondolta, hogy ez nem jó.:-(

Előzmény: brummadra (8290)
brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8290

A párom is rendkívül rugalmas volt! 40 éves pasi létére lazán letette a tenyerét a földre és nyújtott térddel kulcsolta a lábfejét. Erre is gondoltam! Én pl.rugalmatlan vagyok és ez talán véd. Ilyen megfigyelést sem láttam még.

Előzmény: Törölt nick (8288)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8289

Gyerek korom óta gerincferdülésem van és soha nem mondták, hogy a szalaggyengeség miatt. Nem kezeltek vele csak elküldtek úszni, pedig már gyerek korba kellett volna a gyógytorna.

Előzmény: Törölt nick (8288)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8288

Ezt arra írtam, hogy már több orvosnál voltam.:-) Járom az orvosokat most a Rácz Dr-nő fog manuál után szalagerősítést csinálni, mert veleszületett kötöszöveti szalaggyengeségem van. Nem is szabadott volna operálni, mert állítólag műtét elött is ez okozta a nagyobb panaszom és nem a sérv. Azt hittem, hogy nagyon hajlékony vagyok és közbe az a szalaggyengeség a térdemet teljesen hátra bírom nyomni meg az újjaimat is hátra bírom a kézfejemre fordítani. A térdemnél is meg van nyúlva a szalag az is szokott fájni. Meg a könyököm.

Előzmény: brummadra (8285)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8287

Elég sok műhiba van neki. Annyira ellene van a csavarozásnak. Pedig nagyon sok ember van akit Ő műtött utána máshol felcsavarozták és jobb lett nekik.

 

Rafinált egy orvos azt meg kell hagyni, mikor írtam a Telki kórháznak már másnap telefonált meg volt ijedve, aztán gondolom beszélt az ügyvédjével, mert utána olyan ellenséges lett. Azt mondta csináljak azt amit jónak látok még be is perelhetem. Tudja, hogy elveszíteném.

Előzmény: brummadra (8285)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8286

Meg volt a mai manuálom, jól megdolgozott azt hittem nem bírok felkelni. Jól mondtam visszaállt a medencém a rossz pozícióba és azért kezdett nagyon fájni. Mondta hogy ez jó, hogy 1 hétig kibírta, mert valakinek 2 nap múlva vissza áll. Még gyenge az izom mindig vissza fog állni a medencém Ő mindig vissza rakja és ha megerősödik az izom, akkor  az izom meg fogja tartani és már nem tud vissza állni a rossz pozícióba.  Azt mondta, hogy szépen izmosodott a hátam. A nyakam nagyon jól reagál olyan jól kiszedte azt a merevséget.

brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8285

ezt a műhibákra értem, nem a tornádra :)

Előzmény: brummadra (8284)
brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8284

Hol fejsze jár, röpül a forgács is...

Előzmény: Törölt nick (8283)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8283

Ez nem semmi elolvastam a drága Dr-úrat. Nekem is azt mondta, hogy nem tudja mi bajom. Jó fej.

 

Voltam több orvosnál instabil a gerincem, de mindegyik azt mondja gyógytornával helyre hozható. Volt aki kimondta csavarozni kell, de nem akarja elvállalni, mert veszélyes műtét. Inkább lebeszélnek. Eddig nem vált be egyik gyógytorna sem, mert nem veszik figyelembe, hogy fekvő beteg vagyok és túlhajtanak. Most ahova járok manuálra teljesen más tornát csináltatnak velem mint eddig.

 

 

Előzmény: brummadra (8278)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8282

Ez amit leírsz idegi érintetség és az fáj és ez miatt alakul ki izomgörcs vagyis izomspazmus ami álltal még erőssebb a fájdalmad. Ne hagyd, hogy bebeszéljék neked, hogy ez pszihés. A fájdalom miatt érzed, hogy depressziós vagy. Mindenkit megvisel a fájdalom lelkileg. Szerintem a reumatológus helyett próbálj meg felkeresni egy idegsebészt, hogy Ő mit mond.  

Előzmény: greta-gitta (8275)
similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8281

Nem árulod el az orvos nevét akihez a Királyhágóba jártatok? Priviben is jó.

 

Jó lenne tudni kihez fordulhat az ember aki jó is, mert itt leginkább csak a rosszakról van kritika. (Részemről is.)

Előzmény: brummadra (8280)
brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8280

Látod, pont ez fordult meg az én fejemben is!!! Sehol nem láttam leírva, orvos sem mondta. Szerintem a műtétet általában húzni kell, amíg lehet, de ha bénulásos ügy miatt javasolják, belevágni kénytelen az ember. Te is "frissnek" számítasz, ha jól látom? vagy már 2009 előtt sokáig voltak panaszaid? L.L. után mertél másik orvoshoz menni bvagy "csak" manuálterápia, torna. Menj orvoshoz, ne add fel ! :)

Előzmény: Törölt nick (8271)
brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8279

És persze, nem netes okoskodás, nem vagyok orvos, minden eset más, sokminden történhet, de időnként egy helyen túl sok emberrel történik ugyanaz...

brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8278

Ulsó előtti fejezet : Hogyan kell orvost választani?

 

Itt Dr. L.L. egy másik kórházban dolgozó kollegát operált...

Per is volt... Az orvos "nem értette" , miért történt minden. 

Az egészhez NO Comment, csak mérhetetlen bánat, hogy ilyen kiszolgáltatottak vagyunk.

 

http://www.kende.hu/books/kp_orvosi_muhibak2.pdf

Előzmény: Törölt nick (8180)
similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8277

Te kihez mentél a geringyógyászatiba és mit csináltak?

 

 

Ez a bebeszélés dolog baromság, még jó hogy depressziós lesz az ember ha viszonylag fiatalon olyan kórság kapja el, amibe nem hal bele de vele élni meg ha lehet is, de minek?

 

 

Előzmény: brummadra (8276)
brummadra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8276

menj a budai gerincgyógyászatiba. Dr. L.L-ig azonos a történet :(( Utána kiragyogott  a nap.

Dr. L.L. még "praktizál"?

Ezt a fórumot a gerinccel szenvedők megtalálják. Talán ezt is olvassák.

Előzmény: Törölt nick (8217)
greta-gitta Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8275

Szia !

Próbálom összefoglalni: alapból 1,5-2 éve vannak csak gerinc próblémáim egyre súlyosabb. Le is estem egy közép magas létráról akkoriban , kb 1m-ről rosszul, de csak fokozatosan jöttek ki a problémák.Isiász szinte folyamatosan ,az MRI szerint kb 1 éve még 4 mm proturzió az S1- nél, meg fölötte is valami-manuálterapeuta szerint az alsó rész instabil(érzem is). Azót alehet, hogy rosszabbodott.Hát ez se jó, de amilyen zseni vagyok olyan kíméletlenül, vagy rosszul csináltam gerinc csavarós gyakorlatot kb egy hónapja, hogy fent a lapocka-nyak tájékán is nagyon megfájdult a hátam- (s mindezt aközben, hogy én is elkezdtem járni a Rácz Dr-nőhöz szalagerősítésre, vagy három hónapja-kétszer voltam nála-állítólag Ő mondta, hogy ilyenkor nem szabad erős húzásokat csinálni, de én nem emlékeztem rá.) Már fájt kéthete a hátam egyre jobban csesztettem,nyújtásokkal amitől csak még jobban megfájdult vagy begyulladt-aztán már nem bírtam,s elmentem dokihoz Rheosolont írt(szteroid napi -2),meg izom lazítót. De még mindig nem fogtam föl, hogy nem szabad mozgatni, s függeszkedtem egy bordácsfal szerűn itthon kb egy hete s ez betett nekem. Aznap éjszaka óta folytonosan égő csipkedő érzés megy föl a fejembe , karjaimba hátamba is érzem -néha lezsibbad a karom. Az isiász is erősebben kijött-gyakran zsibbad a talpam. Ha vízszintesen fekszem,háton vagy hason akkor is jön ez az égő érzés-de akkor nem csak a felső testembe, de a bal combomba is(ezért sokszor altatót vettem be, hogy egyáltalán tudjak aludni)- Gerincövvel tudok csak fönnt lenni, meg a nyakam is körbetekertem egy sálgallér szerűvel, hogy így kevésbé görcsöljenek az izmok, de így is alig bírok sokszor 20 percetsem állni, vagy ülni egy helyben-állandóan váltogatni kell a testtartást.A ortopéd-reumatológus szerint ez az égő csipkedő nagyon kellemetlen fájdalom izom eredetű-(mármint izomgörcs??)-ami újra és újra jelentkezik.Nem tudom, hogy a fájdalmam mennyire súlyosbítja a szorongás és a depresszióra való hajlam- mennyi az amit hozzá képzelek.(Mármint Úristen lerokkantam-meg hogy ez már egész életemben így lesz??-meg, hogy nem elég nagy a hitem a gyógyulásba-pedig az nagyon fontos !!! Szóval ilyesmik. Most fofol kapni 5 isiász infúziót-nagyon jó lenne ha segítene-csak úgy érzem, hogy nagyon kellene egy lelki bíztatás, hogy eltudjam, hinni, hogy jobb lesz. Hogy ezt már más is megélte és , legalább részlegesen meg tudott gyógyulni belőle- s együtt tud élni vele....s ez még nem a vég.):

Kösz, ha segítetek!

Ja egy csomó ismerősöm szerint persze pszichés az egész......-hát nem tagadom, hogy ilyen alapja is jócskán lehet, de attól még nem fáj kevésbé!!!

Előzmény: Malagurski75 (8241)
similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 8274

Luci Te dolgozol vmit?

 

Mert én azon vagyok kiakadva, h. lehet hogy jók ezek a kezelések, és lehet velük időt nyerni, de melyik munkahely tolerálja ezt?

Előzmény: luci71 (8270)
luci71 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8273

Köszi,és neked is!

Előzmény: Törölt nick (8272)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8272

Jó éjszakát luci és nagyon vigyázz magadra.

 

puszi

Előzmény: luci71 (8270)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8271

Hát ez nagyon nehéz döntés, de előbb vagy utóbb úgy is meg kell műteni. Nagyon vigyázz magadra és ne várd meg még leépülsz, mert abból iszonyú nehéz felépülni. Azt vettem észre, akiket egyből megműtöttek azok felépültek, viszont aki ágynak esett és várt a műtétre azok nem lettek tünet mentesek.

Előzmény: luci71 (8270)
luci71 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8270

De a tanár úr akihez te is jársz,2009.ben ajánlotta fel a műtétet még az amerikai utón.Nekem kéne dönteni mikor vállalom.Csak telefonálni kéne.De azota a rehab kezelésekkel húzom.Sajnos tudom már mindegyik orvos mondta akihez járok.

Előzmény: Törölt nick (8269)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8269

13 mm és talpon vagy? Nem gondolkoztál műtéten, mert amit leírsz ezt már műteni szokták. És a sok szteroid tönkre tesz.

Előzmény: luci71 (8266)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 8268

Múlthéten a manuálterapeuta vissza tette a medencém, mert nem jól állt, de most ismét nem jó áll, holnap megyek hozzá. Én úgy tudom, hogy csontkovács műtött gerinchez nem nyúl hozzá. Masszásom az volt, jó volt, de a derekamat csak simogatta, mert, ha erősebben hozzányúlt, akkor begyulladt. Viszont a nyakamnak nagyon jó volt.

Előzmény: luci71 (8266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!