Keresés

Részletes keresés

BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22567

Ja és olvasni nem, de meg lehet hallgatni: http://tv2.hu/tenyek/video/nem-szamit-a-birosagi-itelet

Előzmény: nopánick (22565)
BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22566

A bíróság szerint a gyorshajtás ténye nem állt fenn, mert bár a rendőrség a lakott területen belülről mért, a képen az autó lakott területen kívül volt.

Előzmény: nopánick (22565)
nopánick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22565

Mik is a tények, mit nyert meg...?

 

nem mindeyg, hogy a gyorshajtás tényét nem igazolta rend őrség vagy

csak azt az embert nem volt jogszerű büntetni, de a gyorshajtás ténye megáll...

 

...és akinek most kiküldte, azt már jogosan meszeli el érte.

 

Szóval, hol lehet erről olvasni tényeket?

Előzmény: BoGar (22564)
BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22564

Na és a mostani hírhez mit szólsz Macika, amikor a rendőrség a másodfokú bírósági ítélet után, (ami kimondja, hogy jogszerűtlen volt a gyorshajtási bírság,) újra kiküld egy 30e-s csekket, csak most nem az autó üzembentartójának, hanem az autót vezető családtagnak, aki elindított és megnyerte a pert. A rendőrség továbbra is azt mondja, hogy jogszerűen tették. Nagyon szép, ugye?

M.Sanyi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22563

Csúnya, rossz kommentelők !  :)

 

Kissé átgyurmázták a jogszabálygyűjteményt. A minap mérték a gyereket és már elvileg kivehetem alóla az ülésemelőt.

Majd még megnézem, hogy a nyakához hogyan viszonyul az öv. Hátha kell még a feje...  :))

maribor Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22562

Hihetetlenek és fárasztóak vagytok. Tényleg nem megy személyeskedés nélkül, szigorúan csak tényekre és érvekre szorítkozni?

Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22561

Ne maszatolj!!!!

Írd le azt a hsz-számot, ahol azt írtam, amit állítasz. Csak egyet!

 

A tények makacs dolgok ám, itt van minden leírva, amit állítottam, szar dolog úgy állítanod valamit, hogy nem tudod alátámasztani egyetlen bizonyítékkal, tőlem származó idézettel sem.

Előzmény: Törölt nick (22559)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22560

a másik oldal is okoskodhat

 

Na, végre belátod, hogy szimpla okoskodás az egész...

 

Ez jól esett, köszönöm...

Előzmény: Törölt nick (22558)
BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22557
Nem kötekedésből írtam. De akkor jó régen nézhetted, kezdetektől ből már Miskolc is.
Előzmény: Macika (22553)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22556

...főbenjáró bűn, ha valaki nem tartja be a szabályokat...

 

Nagy bajban lennél, ha EGYETLEN ilyen szövegrészletet kellene mutass, ahol ezt leírtam.

Előzmény: Törölt nick (22548)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22555

Tudom, a puhatestűek ki is használják. Épp azok, akik ellen vagyok, akik nem hajlandóak a tetteikért vállalni a felelősséget.

Előzmény: Törölt nick (22549)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22554

Na tehát:

 

"A járda az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló – az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más, látható módon elhatárolt – része..."

 

Jelen esetben nem volt szintkülönbség (jól látszik a képen), nem volt kiemelt szegély (ez is látszik), volt viszont "más, látható módon" (ami lehet felfestés, díszburkolat, stb.) megkülönböztetés.

Előzmény: BoGar (22550)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22553

Valóban, észre sem vettem, hogy bővült a lista, amikor néztem, akkor még csak Bp volt.

 

Szóval az igazság érdekében:

 

BudapestBalatonDebrecenGyőrHajdúszoboszló, MiskolcSzegedSzentendre van körbefotózva.

Előzmény: BoGar (22552)
BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22552
És nem csak Budapestet, több más várost is.
Előzmény: Macika (22538)
BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22551
Na azért van különbség a gyorshajtás és a szabálytalan parkolás között, ezt ugye te is tudod?!
Előzmény: Pitrinkó (22530)
BoGar Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22550
Megint a díszburkolat. Melyik KRESZ szabály tér ki a díszburkolatra?
Előzmény: Macika (22527)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22547

Arrol van szo, hogy ha te szabálytalankodsz, akkor szerinted az rendben van, ha más, akkor nincs.

 

Ne marról van szó.

Eddig benned tényleg bíztam, hogy te érted a leírt szöveget. Ezek szerint mégis adódnak kihívások...


Nekem az a meggyőződésem és ezt hangoztatom időtlen idők óta, hogy ha valaki szabálytalankodik (tök mindegy, hogy szándékosan, figyelmetlenségből vagy tudatlanságból), annak viselje a következményeit!

Ezt szajkózom évtizednyi idő óta a fórumon!

 

Nem azt, hogy puhatestű módon blokkoló mögé bújjon, nem azt, hogy jogszabály-okoskodás, 57-es utas meg hasonlókat kihasználva csaljon.

Szabálytalankodott? Igen? Vigye a balhét egyenes gerinccel! És ennyi!

 

És most jön az, amit félreértettél (tudom, biztosan véletlen volt)...

Azt írtam, hogy ha valaki nem akar fizetni a szabálysértésért, ha valakit károsan érintene, hogy szigorítottak, hogy emeltek, hogy eltöröltek kiskaput, hasonlók, az ne szabálytalankodjon!

 

Szó nincs arról, hogy újabb 'adót' vetettek volna ki minden autósokra! Csak azokra, akik akarnak adót fizetni!

Előzmény: Pitrinkó (22543)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22546

Talán elkerülte a figyelmedet, amit említettem, hogy 4 éve nem volt ott semmilyen tábla (ez a kép szerintem tavaly nyáron készülhetett). Ha lett volna ott megállni tilos tábla, akkor szerinted felmerülhetett volna bennem, hogy nem volt egyértelmű bármi is???

Előzmény: Pitrinkó (22544)
Macika Creative Commons License 2012.02.24 0 0 22545

De igen.

Nem tartottam be, kifizettem a jogos büntit szó nélkül.

 

Láttál már itt olyat, aki tudatosan szegett szabályt, esetleg veszélyeztetett is másokat egy kcisit, utána meg járt a nagy arca?

Na, legalább egyet??? Léccíííí!

Előzmény: Pitrinkó (22543)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22544

Amugy nopánick jól látta - a tábla nem az uttesten van, tehát az járda, akinek van szeme, látta. Azaz járdán álltál meg, egyértelmű.

Előzmény: Macika (22542)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22543

Arrol van szo, hogy ha te szabálytalankodsz, akkor szerinted az rendben van, ha más, akkor nincs.

Hidd el, ha kintfelejtett tablanal ahol az utat megcsinálták és belátható és 10 km-re van település (sokáig ilyen volt a 81-es) a 40 helyett akár 200-zal megyek, nem veszélyes az senkire. Persze tilos, nem kérdés.

 

Amugy a szabályokat nem kell mérlegelni, hogy be nem tartásuk okoz-e veszélyt vagy nem, hanem be kell őket tartani, nem szoktál ilyeneket mondogatni?

Előzmény: Macika (22542)
Macika Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22542

Ne kezdjük újra szerintem. :)

 

Ez a szabály nem értelmetlen, csak nem egyértelmű. Nem okoztam veszélyt a cselekedetemmel senki számára (egy közel 2,5x-es sebességgel haladás pedig hordozhat veszélyt másoknak, akkor is, ha történetesen tényleg kintfelejtett a tábla).

Ha teljesen egyértelmű lett volna (pl. kint lett volna már akkor is az 50 m hosszon megállni tilos tábla vagy lett volna valami, amivel elkülönült volna JOBBAN a járda széle az úttesttől, akkor biztosan nem álltam volna meg ott.

 

Tehát nem volt egyértelmű, ellentétben a 40-es táblával.

 

Na de szóval arról volt szó, onnan indultunk, hogy ezen a hosszon (50 méteren) álltunk hatan. Hárman bilinccsel, hárman bilincs nélkül.

Szóvá teheti-e bármelyikünk a 3 bilincset kapott autó vezetője közül, hogy a többi miért nem kapott ugyanazért 14e Ft-os elvonást?

 

Előzmény: Pitrinkó (22540)
Macika Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22541

Esetleg egy konkrét helyszínt tudnál mondani, melyik szállodára gondolsz?

Mert számomra eléggé hihetetlen, hogy egyetlen utcán sincsen kint a Zóna tábla, míg oda jut.

Szeretném magam is megtapasztalni a rácsodálkozást... :)

Előzmény: nopánick (22535)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22540

Azaz pont ugy tudatosan sértettél értelmetlen szabályt, mint amikor a kintfelejtett 40-es tábla mellett, mérlegelve a helyzetet, elmegyek 90-nel.

Csak én nem magyarázom meg ilyen hosszan:)

Előzmény: Macika (22536)
Macika Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22538

Bizony és eléggé frissek is képek.

 

Ameddig a Google-vel vitatkozott a magyar a streetview jogairól, addig ez a román cég szépen csendben megcsinálta teljes Budapestet szépen, precízen...

Előzmény: Pitrinkó (22533)
Macika Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22536

Nézd, a kerékbilincs furcsa dolog. :)

Oda vagy bilincselve, el nem tudod mozdítani az autót, a le-flexelés nem az én műfajom, tudtam, hogy le lehetett azoknál a bilincseknél még ügyesen szedni úgy a kereket, hogy nem sérült a bilincs, és akkor még úgy volt a jogszabály megfogalmazva, hogy csak a bilincs sérülése miatt lehetett extra pénzre büntetni a delikvenst. Ma persze már máshogyan van...

 

Szóval bennem is felvetett kérdéseket a dolog. Ott ez a járda(?) legalább 4 méter széles.

Mivel a képen is jól látható (és akkor úgy tudtam, ott este (ja, mondtam, hogy egy péntek este fél 9 körül történt?) nem is tudtam meggyőződni az ellenkezőjéről) nincs szintbeli eltérés, sem SEMMILYEN felfestés és hát a burkolat "díszsége" is eléggé vitatható, lévén azonos színű betonkockákból áll, mellette pedig nagy betonlapokból áll(!) az úttest is. Emiatt mertem megállni ott.

 

Végiggondoltam magamban a szabályt ugye (de tényleg azért, mert itt volt üres hely és gyanús volt!):

 

- a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi  - itt rögtön az elején rezgett a léc, mert nem volt tiltó tábla, igaz megengedő sem, de a szükség nagy úr volt, meg KELLETT állnom és fogyott az időm
- a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el - ez megvolt
- a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad - több is maradt, kb. 2 méter
- a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg - közelében sem voltam

 

Így bevállaltam.

Ma már nem biztos, hogy megtenném...

Előzmény: nopánick (22531)
nopánick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22535

Jut eszembe a parkolásról, amit már párhete is akartam feldobni, hogy ...

 

Nagy nekibuzdulással

kedvenc bogármesteri hivatalunk, úgy döntött:

ez év elejétől a belváros egésze parkolási övezet.

 

Ki is táblázták az összes az övezetbe bevezető utat, ahogy illik.

 

Csakhogy, van egy szálloda aminek az udvarából KÉT utcára is nyílik kapu.

Az egyik még az övezeten kívül van, de a másik oldali az biza az övezeten belülre nyílik...

 

Azaz a vendég tudtán kívűl bejuthat az övezetbe!

A szállod tulaj kérte is, hogy tegyen a város

parkoló övezet kezdete táblát a kapu mellé.

 

Mégpedig mindkét írányba, mert lehet menni jobbra is balra is...

 

A hatóság elhajtotta, hogy CSAK a bevezető utak mellé tehet táblát.

 

Így, bárki aki a szálló udvarán át jut be az övezetbe, elvben nem büntethető.

Akár vendég volt ott, akár csak ott kajált, vagy csak mert direkt él a lehetőséggel.

 

Nos... ilyenkor ki bizonyít?!

Egy fizetés nélküli parkolás esetén...

Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22534

Amugy magával a megállással semmi gond nincs, ha nekem lett volna ott dolgom, valszleg én is megálltam volna, de aztán ha ide beleirtam volna, hogy le lettem volna brummogva hogy hogy jövök én a tudatos szabálytalansághoz, meg milyen társadalomellenes elem vagyok.

Előzmény: Törölt nick (22532)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22533

off

Milyen király mán ez a fotos panoramacucc, nem is ismertem.

Előzmény: Macika (22520)
nopánick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 22531

Az azért tuti biztos, hogy a sarki jelzőtáblák oszlopa NEM az úttesten van :-)

Ergo a faltól a táblák bal széléig járdának tűnik...

 

...meg az is biztos, hogy mivel a fal mellett járda van, így 1,5 méternél közelebb állni biztosan tilos.

Még akkor is, ha a táblák között netán volna járdán parkolást engedő is.

A járdán a parkolás határát jelző csík a képen nem látszik.

(ettől még akár lehet is)

Előzmény: Macika (22520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!