Keresés

Részletes keresés

BoGar Creative Commons License 2012.03.07 0 0 22667

Akkor mondom úgy, hogy oda nem szokás, nem kötelező vonalat rakni, tehát amire válaszoltam az nem fedi a valóságot. Talán előzményeket is olvasni kellene, ahogy te ajánlgatod másoknak. ;)

Előzmény: M.Sanyi (22664)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.03.07 0 0 22666

Jaj, olvass előzményt is és akkor nem lesz jaj.  :))

Előzmény: kontaktorszekrény- (22665)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 22665

Jaj! Attól, mert a keresztező úton macisajt van, attól még nem lesz főútvonal a "védett út".

 

Jogszabály szerint:  n) Főútvonal: jelzőtáblával főútvonalként megjelölt út.

Előzmény: M.Sanyi (22663)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.03.07 0 0 22664

Kivéve, ahol mégis. :)

Előzmény: BoGar (22643)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.03.07 0 0 22663

Ha nem főútvonal, akkormitől az ? Az elsőbség táblától a keresztező úton. Ha az nincs, akkor nincs is miről beszélni. :)

szerintem

Előzmény: mlas (22637)
Macika Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22662

Peres ügyben a bíró pedig a jogalkotók szándékát nézi, lévén a törvény többképpen magyarázható.

 

Inkább ne tudd meg, mit kaptam a múltkor, amikor ilyet ki mertem ejteni a számon.

Na persze, tudom, az én vagyok...

Előzmény: mlas (22648)
Macika Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22661

Gyakran járok arra (munka miatt) és nem egyszer láttam az utóbbi hetekben, hónapokban hogy büntetnek.

 

Írtam, hogy "évek óta már", több éve volt a vissza-változás. Amikor átépítették a Nagykörutat (talán a Combinok miatt?), akkor engedték az átépítés idejére a jobbra kanyart. Előtte is és azóta is jobbra kanyarodási tilalom volt/van.

 

 

Ilyet én nem mondtam, én nem is beszéltem az Egér útas esetről. Én egy teljesen más dologról beszéltem.

 

Igen, értem. De amiről beszélsz, az annak apropóján jött fel, amiről én beszéltem.

Előzmény: kontaktorszekrény- (22660)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22660

Pl. így büntettek meg százakat a Nagykörútról jobbra bekanyarodva a Wesselényibe (az amerikai iskolánál állítva meg a klienseket), jó ideig lehetett, aztán meg hirtelen nem (évek óta már).

 

Gyakran járok arra (munka miatt) és nem egyszer láttam az utóbbi hetekben, hónapokban hogy büntetnek.

 

Komolytalan azt hinni, hogy a rendőrök szedték volna ki a táblát, ugyanakkor rengetegszer tapasztalni azt, hogy olyan helyzekre mennek büntetni, ahol a közelmúltban forgalmirend-változás volt.

 

Ilyet én nem mondtam, én nem is beszéltem az Egér útas esetről. Én egy teljesen más dologról beszéltem.

Előzmény: Macika (22659)
Macika Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22659

Rossz a példa.

Egy kereszteződésben az elsőbbséget szabályzó tábla számodra észrevehetetlen, pont a lapjára látsz rá. Tehát nem várható el tőled, aki szabályosan a főútvonalon közlekedik, merőlegesen a becsatlakozó útra, hogy figyeljen erre.

Lakott területen viszont alapból 50-re kell számíts, ahol VAN külön tábla, ott mehetsz többel is. Ha nincs tábla, nem mehetsz többel.

 

Komolytalan azt hinni, hogy a rendőrök szedték volna ki a táblát, ugyanakkor rengetegszer tapasztalni azt, hogy olyan helyzekre mennek büntetni, ahol a közelmúltban forgalmirend-változás volt.

Pl. így büntettek meg százakat a Nagykörútról jobbra bekanyarodva a Wesselényibe (az amerikai iskolánál állítva meg a klienseket), jó ideig lehetett, aztán meg hirtelen nem (évek óta már). Aki hónapokig arra járt, az nem nézte meg minden nap, nem lett-e megtiltva a jobbra kanyar, megváltozott-e a köthalír tábla. Ilyenkor egyértelműen az autós a hibás, sajnos. Nem kizárható, hogy én is benéztem volna. Ha így lett volna, jogalapom akkor sem lett volna felháborodni a büntetésen.

 

Szóval az, hogy olyan helyre mennek mérni (pl. mondjuk a parancsnok arra jár az Egér úton naponta és látta, hogy hiányzik a tábla), ahol változás volt, az valós és nem nagyon kifogásolható szerintem.

Egy gyalogos sem nyújtja be 3 héttel előre írásban, 5 példányban, hogy át akar szaladni az úttesten teljesen szabálytalan helyen, körültekintés nélkül.

 

Figyelni kell, mert életek múlnak a figyelmen. Ennyi az egész.

 

Saját vélemény, hogy ott, az Egér úton épp hótt semmi értelme nincs az 50-nek, mert nem nagyon vannak lakóházak arra (vagy ahol vannak, ott zajvédő fal van, ami nem átjárható), tehát az, ami az 50-et indokolttá teszi, nevezetesen a gyalogosok feltűnésének lehetősége, annak esélye igen kicsi.

Ettől függetlenül ha nincs 50-nél nagyobb tábla, akkor ott 50 van érvényben.

 

Előzmény: kontaktorszekrény- (22642)
nopánick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22658

 

... és a körforgalom is ellenkezőleg forg, tehát az is kényelmesebb balosként.

 

Az oldal változott, a kormány helye változott...  a jobbkéz meg (sajnos) maradt.

 

Balosban meg balra kisívben jó fordulni :-)

Előzmény: kontaktorszekrény- (22654)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22657

Hát igen.. Más meg szarik / nem figyel az ilyen dolgokra. Kb. havonta-kéthavonta van is baleset a Nagymező vagy Kálmán Imre utcában, mert a kedves autósok az elsőbbségadás kötelező tábla ellenére kihajtanak a troli elé.

Előzmény: Törölt nick (22656)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22654

Csakhát amikor kezdtek egyes helyeken a jobb oldali közlekedésre

átállni, akkor a már akkor is hülye törvényhozó nem írta át a szabályt.

 

Ez biztos így van? Mert jobboldali közlekedésnél a jobbkézszabálynál pont hogy lehetőség nyílik, hogy jobbra kisívben elsőbbségadás nélkül lehessen haladni, ami a közlekedést gyorsítja.

Előzmény: nopánick (22653)
nopánick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22653

Azért az ameriaki idiótább...

 

Náluk kÖTELZŐ megállni minden ilyen sarkon!!!

Majd várni 3 másdpercet!

 

Akkor is, ha senki nem jön a többi ágon.

 

Ha, éppen jön akkor pedig érkezési sorrendben lehet áthaladni.

 

Ez jobb... a jobbkéznél?

 

-------

 

A jobbkéz baja, hogy jobboldali közlekedésnél BALKÉZ szabálynak kéne lennie.

Hisz, a vezető BALRA lát ki könnyedén és a veszély is onnan éri Őt!

 

A baloldali közékedésben, tehát a jobbkéz szabály maga a tökéletesség...

 

Csakhát amikor kezdtek egyes helyeken a jobb oldali közlekedésre

átállni, akkor a már akkor is hülye törvényhozó nem írta át a szabályt.

Előzmény: Törölt nick (22651)
nopánick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22652

Gondoljuk végig az eseteket, védettként autózva...

 

1. Főútvonalon haladok

Volt főútvonal táblám és mivel ezt a kereszteződés nem szűnteti meg, így, ha

láttam, akkor TUDOM, hogy főúton haladok és nyilván nem fogok jobbra tekintgetni.

Hisz, expressis verbis védve vagyok, amíg nem látok szemből....

- egy főútvonal vége táblát vagy

- hoppá! egy macisajtot/STOP-ot vagy

- egy kereszteződés alárendelt úttal táblát, ami szerint hopp! az alárendelten  haladok

 

2. Kereszteződés alárendelt úttal, vastag útján haladok ÉPPEN az adott helyen.

   Itt sem nézegetek jobbra...

 

3. Az előző kereszteződésnél védett voltam.

   Nos, ilyen úton haladva viszont, már nézegetni szoktam jobbra egy picit

   Bár elvben ez sem válhatna a következő sarkon jobbkezessé, hipp-hopp módra

   De, a gyakorlatban sűrűn előfordul, hogy mégis....

 

Előzmény: kontaktorszekrény- (22650)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22650

És mi van abban az esetben, ha az úton amin haladok egy Főútvonal kezdete jelzőtábla lesz, majd 5 méter múlva jön egy útkereszteződés, ahonnét jobbról belémcsattan egy autó. Az ő elsőbbségadás kötelező tábláját ellopták, elfújta a szél, kámforrá vált. Ilyenkor ki a hibás? És miért? Vagy folyamatos főútvonalon haladva is állandóan meg kell győzödnőm, hogy a keresztező utcák táblával védenek? Tovább mi van abban az esetben, ha az ütközés pillanatában az alárendelt útról érkező gépjármű nem észlelte az elsőbbadás kötelező táblát, mert egy rakodóhelyet nem találó teherautós a tábla elé parkolt? És mi van abban az esetben, ha a baleset után angolosan távozik és bizonyíték nem maradt erről a tényről?

Előzmény: BoGar (22649)
BoGar Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22649

Hiányzó elsőbbségadás átlba esetén jobbkéz van. Akárki, akármit mond. Első viszgámon pont ezen buktam el. Amikor arra jártunk nem egyszer, volt tábla. A vizsgán pont nem volt. Én meg átmentem, mint ha lett volna. Már akkor ott volt a megszokás. Mai napig van ott tábla, csak akkor nem volt. Ez van. Kit érdekel a jogalkotó szándéka, ha ott és akkor nincs jelezve az akarata?

Előzmény: mlas (22648)
mlas Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22648

Szóval akkor a saját példádnál maradva te simán behajtasz egy hiányzó elsőbbség tábla esetén... mert ugye minek a megszokás, minek a rutin, tábla nincs, jobbról tiszta, akkor mehecc...

 

Gratulálok!!!!

 

Szóval: első a helyismeret, és csak második a tábla !!!!!! és aki ismeretlenül jár arra, az megxopja, ez van.

A helyismeret biztos, a táblát meg ellophatják a színesfém gyűjtők (vagy színes fémgyűjtők?)

 

És visszatérve az alap problémára, a lelopott 70-es táblánál 70-el menők sztem nem szabálytalanok, mert ott VAN tábla, csak épp nincs, de az útkezelő SZÁNDÉKA szerint az 70-es rész. Peres ügyben a bíró pedig a jogalkotók szándékát nézi, lévén a törvény többképpen magyarázható.

Előzmény: nopánick (22639)
mlas Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22647

Az én városkámban sincs vonal. Sőt, eleve nincs, most nem idesorolva azokat, amik csak lekoptak a "gondos" fenntartás miatt.

Nem is tudom, kötelező lenne-e a vonal, most lusti vagyok rákeresni a törvényekben, de sztem nem.

Előzmény: Törölt nick (22641)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22646

Nagymező utcán és a Baross utca nagy részén sincs vonal. Meg itt a környékünkön végig. Szerintem pont az a jellemzőbb, hogy nincs vonal elsőbbségadás kötelezőnél.

Előzmény: Törölt nick (22645)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22644

Ezt rosszul tudod. Stop táblánal sem mindig van vonal, sőt ott befolyásolja a vonal a kereszteződés előtt a megállást. A sima macisajtnál pedig ugyanúgy lehet vonal, bár ott sem kötelező.

Előzmény: BoGar (22643)
BoGar Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22643

Az Állj! Elsőbbségadás kötelezőnél van. Sima macisajtos Elsőbbségadás kötelezőnél nincs vonal!

Előzmény: Törölt nick (22641)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22642

És az életszerű, hogy haladok a Hungária körúton a külső sávban 70-nel (szabályosan) és minden egyes sarkon lassítok és ellenőrzöm megvan-e még az alárendelt út elsőbbadás kötelező táblája??? Mert mi van ha nincs, és jobbról valaki belém jön.

Előzmény: nopánick (22639)
nopánick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22639

Nem ez a fontos kéréds... hanem hogy:

 

 

Mit tesz az, aki eddig a védetten haladt?!!!!

 

Vakmajom módjára megszokásból átszáll észer sem véve, hogy

MOST ÉPPEN JOBBKEZES lett a hely és bárki jöhet jobbról, lazán

ÉLVE az elsőbbségével..... !!!! hisz nem ismeri mindenki a helyet

aki épp arra jár...

 

Szóval ?

 

Szóval a rutinból autózó vakmajmoknak, bizony a jó anyját, szerintem.

Előzmény: mlas (22633)
BoGar Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22638

És mint olyan, védett út nincs is.

Előzmény: mlas (22637)
mlas Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22637

A védett út nem feltétlen "főútvonal".

Előzmény: M.Sanyi (22636)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22636

Aki főútvonal táblával jelzett úton halad, annak nem igazán kell minden sarkon fékeznie, hogy van-e védelem.

Én úgy tudtam legalábbis, hogy a főútvonal, az eleje és vége tábla között van. Addig abban a hiszemben közlekedhetsz, hogy védett úton vagy.

Szerintem.

Előzmény: mlas (22635)
mlas Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22635

A választ elsősorban nopá-nicknek szántam, érzékeltetve, hogy nem feltétlen hülye vakmajom, aki megszokásból vezet :))

 

A te felvetésed is 1értelmű sztem, ha eltűn a csúcsos 3szög, akkor jobbos lesz az utca, és a védett útvonalon jövő lesz a hibás (mivel ő sem láthatja hátulról a táblát, és nem tudhatja, hogy ő a védett)

Előzmény: BoGar (22634)
BoGar Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22634

Ha korábban már járt arra, ismeri a környéket, akkor körbenéz. Na de mit tegyen az, aki nem ment arra? Persze, hogy jobb kezesnek véli a kereszteződést. Ha pedig a másik balról nekimegy, és kimegy a rendőrség, lehet, nem a főúton haladónak fog igazat adni. Ő majd pereskedhet az út üzemeltetőjével, karbantartójával.

Előzmény: mlas (22633)
mlas Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22633

És ha egy "elsőbbségadás köt" táblát lopnának el? Akkor mit tennél?

1) megállnál "megszokásból"?

2) berongyolnál ezerrel a védett útra?

 

Szóval csak ezt azért, hogy minden éremnek 2 oldala van, és tudnék még pár hasonló népi bölcsességet :DDD

Előzmény: nopánick (22626)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.03.06 0 0 22632

Félre értettél.

Beírt ide valaki, hogy megbüntették, mert ott ahol minden nap jár, nem volt kint aznap a tábla és a jelek szerint nem vette észre.

 

Erre itt egy agysebész levakmajmozza és leanyázza.

 

Benézte, nem volt tábla, valószinüleg fizetni fog. Én sem örülnék, de nem nagyon volna miért hisztizni. (oké, a módszer is megér egy misét... )

Talán nem egy kategória az autópályán szándékosan forgalommal szemben kétszázzal haladóval,  akinek tényleg az anyja picsáját. Holott az is szabálytalan, ez is.

Ezért vettettem fel, hogy pacekba ez nem így nézne ki.

Előzmény: BringasLevy (22631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!