Keresés

Részletes keresés

korbela Creative Commons License 2018.09.30 -3 0 67815

Gratulálok! Nekem ez még az OKT jelvénynél is jobban tetszik. Remélem egyszer én is bejárhatom az utat és nekem is lesz egy ilyen szépségem :)

Előzmény: Törölt nick (67814)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.30 -13 1 67814

Így van, nagypapi, Salgótarján aluljárónál kezdődik a Kohászok útja.

 

És így végződik: :-))

 szerintem a legszebb jelvény a kéktúrás mellett. Nem kitűző, nem miniatűr jelvény hanem szép, nagy normális, igényes, mondhatni manapság már retronak is beillő jelvény. 

A harmadik 500-as sorozatból van még Wenzel Péter bácsinál, lehet menni. :-)

Mivel bélyegezni sok helyen nehézkes, ezt ő is tudja, ezért fotókkal kiegészítve, jól dokumentálva ugyanúgy elfogadja a teljesítést.

 

Előzmény: nagypapi (67783)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.30 -13 1 67813

bakker,még jóformán le sem nyomtam az entereket,barátunk már fújta a hideg levegőt! Sztem lesben állt.

 

Máté 5:3-12

Pulmy Creative Commons License 2018.09.30 -13 0 67812

Hörpölin gratulálok a nívós elismerésért,melyet a természetjárásért kifejtett tevékenységedért kaptál! További sok sikert,szép túrákat,jó cangázást!

 

 

Ps: Ha a Balcsihoz érsz,a tekerésben és az időm is engedi ,szívesen beszállok egy-két körre.

Pulmy Creative Commons License 2018.09.30 -13 0 67811

Gratulálok a mozgalom újabb teljesítéséhez. Fotóidtól,cikkeidtől igazán kedvet kaptam,egyszer talán sorra kerül...

Előzmény: Törölt nick (67810)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.29 -13 2 67810

Ma befejeztem a Kohász Kéktúrát harmadszor is, az utolsó menet az Arló-Ózd tizen-pár kilométere volt.

A buszozást is beleszámítva ez valami elképesztő túraszakasz, szociológiai tanulmány fűszerezve az ország egyik  -a maga nemében talán a LEG-  szebb völgyével, a Csahó-völggyel.

Akinek sikerül felkeresnie Wenzel Pétert akkor ehhez még jön egy idős ózdi kohómérnök, aki az ózdi turistaság élő történelme, úgy elrepült vele két óra beszélgetés hogy csak pislogtam mint hal a szatyorban, és még így is bennem maradt egy jó csomó kérdés.

 

 

 

Az internetes Turista Magazin egyik januári hőse, a halál torkából kimentett virgonc kis Néró még mindig elemében van, őt is megnéztem, nagyon örült, két lábbal plusz negyven foggal rabolt rá a farmeromra, alig akart elengedni, pedig csak egy kis maradék szalámit kapott ezúttal...

 A Vajdavár-vidék, ahol felírják a neved, hogy megtaláljanak

 

Pulmy Creative Commons License 2018.09.29 -13 0 67809

Egen,ez nekem is feltűnt.A képről nem itélhető meg,hogy látszik-e kastély.Gyanítom,hogy nem ,de a közeljövőben fogok arra járni,majd megvizuálom.

Előzmény: hörpölin (67808)
hörpölin Creative Commons License 2018.09.29 -13 0 67808

Az egy dolog, hogy ellopták a stemplit, de úgy látom a képről, eltűnt az erdő is, aminek a szélén a buszmegálló kulipintyója álldogált! Akkor most rálátni az útról a Ormándi kastélyra? 

 

Előtte-utána

Előzmény: Pulmy (67800)
annyi baj legyen Creative Commons License 2018.09.29 0 16 67807

A lábjegyzetben lévő megjegyzésben találod a magyarázatát.

Előzmény: wizardry8 (67805)
Bikk Pubi Creative Commons License 2018.09.29 0 15 67806

Felteszem, most rajtam kívül mindenki más őrülten keresi a menetrendet, melynek linkjét sem tetted fel. Mert én nem.

Előzmény: wizardry8 (67805)
wizardry8 Creative Commons License 2018.09.29 -15 0 67805

volán menetrendben egy fekete négyzetben egy kettes szám mit jelent?

jelmagyarázatban nincs benne vagy csak én nem látom

van ilyen hatos számmal is

870 szentendre-pilisszentlászló járat

lehet hogy csak 2 utas szállhat fel, beleértve a buszvezetőt is?

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.29 0 0 67804

Lehet, hogy aki ezt teszi, félreértette a kéktúra kiírását, miszerint be kell gyűjteni minden útvonalon található pecsétet....

Előzmény: V43 1279 (67802)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.29 0 0 67803

Sajnos igaz.

 

A mű, amit belinkeltél, nagyon hasznos! Jövő héttől minden órámba bele fogom szőni, legyenek tudatában az emberek.

 

A másik eredmény - megjelentek nálunk is azok a szúnyogok, amelyek trópusi vírusokat terjesztenek. Ma már nálunk is van malária, Dengou láz, nyugat-nílusi láz. Ezt az ÁNTSZ vonatkozó osztályán dolgozó tanítványom is megerősítette.

 

Úgyhogy lassan el kell gondolkozni azon, hogy a Lyme-kór mellé egy túrázó ne kérjen-e a háziorvostól egy trópusi utazásra ajánlott mixet is oltásban.

 

A bükkösöket nagyon fájlalnám - kedvenc erdő fajtám.

 

 

Más - Bezárt az Adyligeten levő ikonikus lovarda, helyét felváltotta a pénz és a rongyrázás. Következésképpen a pilisi piros ezen részén többet nem lesz gyalogos-lovas találkozó.

 

Ugyanakkor a Petneházy Lovarda nevű intézmény kiköltözött Solymárra a Szarkavár alá, úgyhogy ezen a környéken - zöld jelzés, Alsójegenye-völgy, kéktúra Rozáliához közel eső részei számíthatnak lovasok megjelenésére. 

 

Előzmény: jzp2107 (67799)
V43 1279 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 67802

Sosem tudtam felfogni mire jó ellopni egy pecsétet...semmi haszna nincs az eredeti rendeltetésén túl.

Előzmény: Pulmy (67800)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.29 -13 0 67801
Előzmény: Pulmy (67800)
Pulmy Creative Commons License 2018.09.29 -13 0 67800

Valami vandál megint elvitte a stemplit Ormándpusztáról! Így marad az ig.fotó vagy Zalakomárban kell céges pecsétet szerezni.Pár hónap alatt ez már a második eset.

 

 

jzp2107 Creative Commons License 2018.09.28 -14 0 67799

ha ez igaz (és miért is ne lenne):

 

30 év alatt eltűnnek a bükkösök

link

Mr Long Creative Commons License 2018.09.28 -13 0 67798

Köszönöm.

Várok hétfőig, aztán adok egy esélyt. Egy ismerősömnek lesz a szülinapja hamarosan és nagy igazolófüzet gyűjtő, sajnos túrázni kevésbé tud, de térképen szeret utazni. Beszereztem párat neki ajándékba és ezt is szívesen hozzácsapnám.

Előzmény: hörpölin (67796)
csg65 Creative Commons License 2018.09.28 -13 0 67797

Na, ilyen sem volt még. Történt ugyanis, hogy a tegnapi kvízjátékot elfelejtettem meghirdetni, így a versengő tömegek elmaradtak. Méghozzá annyira, hogy a harmadik helyet sem tudjuk kiadni. Így aztán az a két versenyző osztozott a dobogó első két fokán, aki rendszeres játékosként rá van cuppanva a hónap utolsó csütörtökén zajló játékra. Tehát az eredmények:

1. andrew85  4318 pont,

2. Pulmy         4046 pont.

Mindkét eredmény figyelemreméltó, mert Csuhás válogatásai sosem tartoztak a könnyűek közé. Gratulálok a szép pontszámokhoz!

És immár tét nélkül is játszható a játék: //heyjoe.hu/okt/oldal/nemverseny.php

hörpölin Creative Commons License 2018.09.28 -12 0 67796

Egy telefonszámmal esetleg tudok még szolgálni: harminc háromszáznyolcvanöt-nulla-nulla-nulla-három. Ezt még a túramozgalom kiírója adta meg nekem.

Előzmény: Mr Long (67795)
Mr Long Creative Commons License 2018.09.27 -13 0 67795

Na egy het utan sem jott semmi reakcio...

A turabazis-on a gruppetto egyesulethez tartozonak irja az adatbazis, az egyesulet adatlapjan megadott email cimre is irtam ma, hatha celbaerek. ha nem, akkor meg elengedem es letekerem maszekban.

Előzmény: hörpölin (67776)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.26 0 0 67794

Köszi szépen a részletes infót!

 

 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.26 -16 3 67793

Azért, mert elég szűklátókörrel kell rendelkezni ahhoz, hogy pusztán csak egy FB, egy link hossz és pár sor alapján ítéljük, szemben azzal, hogy megnyitom és konstatálom, hogy húbakker, kb az egész AK érintett. Kösz, hogy szóltál!

 

A 13-asról tudom, hogy egy ember. A kisebb számnál már reálisabb az egyéni olvasó.

 

Én nem veszem sose pórázra, mert nem kell. Kijárta a középiskolát és össze vagyunk hártyásodva. Csak tömegközlekedési eszköznél és forgalmas utaknál mások megnyugtatása végett kap pórázt és szájkosarat. Ám ez az én kutyám, más is visz túrázni kutyát, kapásból három fórumtársunkról tudom, hogy kutyával járja az erdőt, te is tudod. 

 

Most én nem  kéktúrázom. Majd ha alkalom adódik, lemegy még a Romhány - Becske és az OKT részemről le lesz zárva.

 

Ja, ha már itt vagyunk  most hétvégén nem vittem magammal pecsételőfüzetet, úgyhogy már most szólok, hogy lesz olyan, hogy direkt tűsarkúban, miniruhában és fejbúbtól sarokig kisminkelve kocsival fogom pótolni az elmaradást.  :) 

 

Képek a hétvégéről:

 

 

Előzmény: olahtamas (67791)
HEV Creative Commons License 2018.09.26 -2 14 67792

https://kutyabarathelyek.hu/hu/hirek/reszletek/ebzarlat-2018-oszen/

 

Ez egy kicsit rövidebb és talán részletesebb, az időpontok és helyek is fel vannak sorolva.

Én nem vagyok kutyás és valójában nem is szeretem ha túra közben szabadon szaladgálnak de ez az információ nyilván fontos a kutyásoknak ezért máshol is terjesztem.

Az ebzárlat előírásai elég szigorúak azt a pár hetet igazán ki lehet bírni. - Gondolom.  

Előzmény: Gizi aljas Feri (67789)
olahtamas Creative Commons License 2018.09.26 0 16 67791

-2 ?, lesz az még több is :)

Honnan gondolod, hogy gyengeelméjű?

Lehet csak az zavarta, hogy a link túl hosszú, ráadásul bele van kavarva a face és még meg sem magyarázzák, hogy mi a baj a kutyákkal!

Ha pórázon vezeted a kutyát, akkor sem mehetsz kéktúrázni kutyával?

Előzmény: Gizi aljas Feri (67790)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.26 -20 3 67790

Kiegészítés - RÓKÁK oltási időszaka lesz több megyében, tehát a kutyás túrázók számítsanak arra, hogy kitett kajában nem a kutyának szánt cucc van. Ezt a két mínuszoló gyengeelméjünek küldöm, akik szerintem azt hitték, hogy kutyaoltást rakok be ide. 

Előzmény: Gizi aljas Feri (67789)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.09.26 -18 5 67789
Smith W. Creative Commons License 2018.09.25 0 0 67788

Köszönöm a választ. A füzetet már pár hete leadtam, mondták, hogy 2-4 hét átfutási ideje van. Ha szólnak, hogy lehet menni érte, akkor majd írok ide.

Előzmény: hörpölin (67786)
hörpölin Creative Commons License 2018.09.25 -13 1 67787

Az itt és a honlapon megadott e-mail címem még mindig él, de írhatsz a vendégkönyvbe is. Mindkettőt naponta szoktam olvasni.

Előzmény: VéPetya (67782)
hörpölin Creative Commons License 2018.09.25 -13 0 67786

Ma vitted be a füzetet? Tegnap benn voltunk csg65-tel mindketten, és minden addig leadott füzet ki lett értékelve, bár én csak két protekciós füzetét néztem át, aztán elmentem velük sörzeni. :-) 

 

Persze az, hogy egy füzet átment a kezeink között, még nem jelenti azt, hogy a jelvényért is lehet jönni, mert az irodában dolgozók még nyilvántartásba kell, hogy vegyék a teljesítést, aztán megírják az oklevelet, iktatnak és számítógépre visznek mindent. Csak ezután kap értesítést a delikvens, hogy jöhet a füzetért és a jelvényért. 

 

Tehát elég akkor felvenni velünk a kapcsolatot (akár itt, a fórumon), ha megkaptad az MTSZ értesítését.

Előzmény: Smith W. (67785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!