Keresés

Részletes keresés

perrier jouet Creative Commons License 2017.11.06 0 0 24044

Na az egy jó hely, de este sincs általában tele. kb a legjobb steak ott van Budapesten, nekem a 2 személyes tomahawk a kedvencem, viszont chateubriandot még sosem ettem ott, én a zsírosabb, szaftosabb részeket szeretem. Azt nagyon sajnálom, hogy a momban bezárt a húsboltjuk, törzsvásárló voltam és ott laktam anno a szomszédban.

Előzmény: Boszorka (24043)
Boszorka Creative Commons License 2017.11.06 0 0 24043

Tegnap megint elmentünk a kimondhatatlan nevü KNRDY étterembe. Valami egészen álom minőségű chatobrinadot ettünk. Sajnos délben totál üres volt a hely, de remélem este azért bejön nekik. Nagy bánat lenne ha becsuknának.

perrier jouet Creative Commons License 2017.11.06 0 0 24042

Nekem pont a pizza az az étel, amit szinte soha nem eszek étteremben, rendelni viszont rendszeresen szoktam, ez számomra nem a gasztronómiai élményről szól:) Imádom az olasz konyhát, de annyi sokkal jobb dolog van a pizzánál, még Olaszországban is jellemzően pizzaszeletként gyorsan bedobva, utcai elvivős helyen eszek.

 

Olaszból Budapesten nekem a Trattoria Toscana a kedvencem, meg még a Fausto's, annak is az Osteria része. A feleségem mindig az előbbire szavaz:)

Előzmény: Boszorka (24041)
Boszorka Creative Commons License 2017.10.26 0 0 24041

Nekem még soha nem jutott eszembe pizzát rendelni, de valahogy engem nem vonz a Dohány utca sem. Azért lehet, hogy egyszer ráveszem magam.

Előzmény: Hepci (24040)
Hepci Creative Commons License 2017.10.26 0 0 24040

Nem tudom, én ehhez túl sznob vagyok. :)

Olaszhonban egyébként a komolyan vehető pizzériák nem szállítanak ki sehová, a polgárok szállíthatják el saját kedvükre, ha olyan vágyuk támad.

Előzmény: Boszorka (24038)
kifli Creative Commons License 2017.10.25 0 0 24039

a kiszállított pizza az olyan, mint a kiszállított lángos

 

 

szahar

Előzmény: Boszorka (24038)
Boszorka Creative Commons License 2017.10.25 0 0 24038

Látom ezek csak Pestre szállítanak ki.:-(

Előzmény: Hepci (24035)
Hepci Creative Commons License 2017.10.24 0 0 24037

A Kemencésben nem voltam, messze van innen - fotók alapján szimpatikusak a pizzák.

Az Igent kipróbáltam, a cucc rendben volt, de további látogatás nem lesz - ez a street food-style nem a világom, mérhetetlenül idegesít, amikor ott zabálják a pizzaszeletet a könyökömet böködve, kézzel-lábbal.

A hype-olásuk meg szerintem marhaság (illetve egy belvárosi szubkultúra műve), ezek nem jobb/autentikusabb pizzák, mint amit az Il Terzóban, a Toscanában, a Pomo D'Oróban vagy a Da Marióban ehetünk, teljesen kulturált körülmények között, nem is feltétlenül drágábban.

Előzmény: Caipi (24036)
Caipi Creative Commons License 2017.10.24 0 0 24036

Nem voltam még náluk. Tényleg, a Kemencésnél jártál, amiről írtak többször is, meg hogy a belvárosban is nyit? Kíváncsi lennék, milyen. Az Igenben utoljára csalódtam, pedig előtte nagyon bejött. 

Előzmény: Hepci (24035)
Hepci Creative Commons License 2017.10.24 0 0 24035

Azért annál olaszabb pizza nem nagyon van Budapesten... bár lehet, hogy a kiszállításra rendelő kedves vendégeket kissé mással tisztelik meg...

Maga a hely viszont akkor volt a legjobb, amikor még lent volt egy pincében a Nagydiófa utcában. A jelenlegi helyen minden értelemben nagyüzem lett, és ez pl. engem zavar.

Előzmény: Caipi (24031)
Caipi Creative Commons License 2017.10.24 0 0 24034

:D

Előzmény: Macroglossa (24032)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2017.10.24 0 0 24033

Röviden és velősen összefoglaltad, de csak majdnem :)

 

De borravalót nem azért nem adtam, mert nem én fizettem, nem is azért, mert vélhetően a külsőnk alapján ítéltek meg, hanem ahogy velünk bántak (mindig más pincér jött, akit úgy kellett levadászni, hosszú ideig várakoztunk, kelletlenek voltak, éreztették velünk, hogy a hátuk közepére kívánnak).

Tömören: a kiszolgálás kritikán aluli volt, ezért nem kaptak borravalót.

 

Egyébként általában vissza tudok emlékezni, mit és hol eszek, de hogy itt mit ettem, ha agyonütnek sem mondom meg.

Előzmény: Macroglossa (24032)
Macroglossa Creative Commons License 2017.10.24 -1 3 24032

Szóval elmondásod alapján megítéltek a külsőd, meg a kóla-sör-kakaó rendelés miatt, ezután ettetek valami egészen elképesztően finomat, aztán jól nem adtál borravalót, mert téged megítéltek a külsőd miatt, aztán fogtad magad, és megítélted a többi vendéget a külsejük miatt.

 

Előzmény: ...FGHKLÉJ (24030)
Caipi Creative Commons License 2017.10.24 0 0 24031

Mi csak rendelni szoktunk tőle (anyámhoz, hozzánk nem szállítanak), rendelős pizzából biztos, hogy a legautentikusabb, de még mindig nem az a kifejezett olasz, és nem is tud igazán lenyűgözni.

Előzmény: ...FGHKLÉJ (24030)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2017.10.24 -3 0 24030

Ha már olasz, nemrég voltunk az itt olvasott Il Terzo Cerchio-ban. Én nem vittem túlzásba, Margherita pizzát ettem, és egy tiramisut.

A kiszolgálás rendben volt, a hely hangulata is ok, a pizza is jó volt, de ettől azért többet vártam. A mozzarella kiemelkedően finom volt rajta, de azon kívül semmi extra. A tiramisu is elég jó volt. Amin meglepődtem, hogy DAB sört csapoltak, nem mintha egetverően jó lenne, de ritka.  Visszajáró vendég azért nem leszek, de még mindig klasszisokkal jobban éretük magunkat, mint az agyonreklámozott Fricska gasztropub-ban, ahol 1-2 hónapja voltunk talán. Akkor munkatársaimmal voltunk. Egyikünk sem az az igazi divatcézár, talán ennek köszönhetően is hűvösebb volt a fogadtatás. Akkor még hűvösebb lett, mikor kólát, sört és kakaót rendeltünk, a borra és pálinkára rá sem bagóztunk. Arra nem emlékszem mit ettünk, csak arra, hogy egészen elképesztően finom volt, de a hely és a kiszolgálás hangulata miatt nem tudtuk élvezni. Borravalót nem is adtunk, cserébe nekünk sem köszönt senki, mikor mentünk el.

Azoknak ajánlom, akik szeretnek többet mutatni mint akik, elsősorban anyagiakban, mert a többi vendég rajtunk kívül a szó rossz értelmében vett felkapaszkodott újgazdag, vagy gazdagnak látszani akaró buta ember volt.

Előzmény: Hepci (24023)
Boszorka Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24029

Nem menüben ettem, azt rendszerint kerülöm, kivéve a Gundelt nyáron.

Előzmény: Hepci (24028)
Hepci Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24028

A Park nem csúcsétterem... és ennek megfelelő a húsok kezelése és a minőségük...

Ha meg netán ebédmenüben ettél bécsit, délben talán én is lesütném előre azt a 30-40 adagot...

Előzmény: Boszorka (24022)
szkati Creative Commons License 2017.10.21 0 0 24027

Mi most elég visszafogottan adtuk elő magunkat ahhoz képest, ahogy szoktuk különben, de tényleg nagyon finom volt minden. Az előételek különösen jók, de a főételek ellen sem lehet senkinek se kifogása.

Előzmény: Caipi (24024)
Caipi Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24026

Igen, szerintem is. :) 

Előzmény: nagypapi51 (24025)
nagypapi51 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24025

A 40% már vonzó ajánlat.

 

Előzmény: Caipi (24024)
Caipi Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24024

El kellene már egyszer mennünk oda, még csak a Gourmet-n próbáltunk tőlök két tételt, egyik se volt meggyőző. (Sólet ls valami cake pop, ha jól emlékszem.)

 

Mi most hétvégén elmegyünk a Só utcai thai-ba, aztán majd nemsokára megint a NOBU-ba. Küldtek egy 40%-os engedményről szóló SMS-t, és ennek nem tudok ellenállni, mert így lehet á la carte enni. Ahhoz még csak egyszer volt szerencsénk, régesrég egy Torkos Csütörtökön. Nem mintha nem lett volna szuper minden fix menüjük is.

Előzmény: szkati (24019)
Hepci Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24023

Nem. A bejárathoz közelebbi (a Szamos mellett) a Budai Milieu, ez fine dining felé mutató ambíciókkal és konyhával rendelkező új bisztró. Nem áll túl távol (ételek, árak, adagok) a jelenlegi Tantitól, tehát nem látom, miben reménykednek.

A következő az olasz (Na' Pasta), ez a Trattoria Toscana tulajdonosáé, pontosabban a fia üzemelteti egy havarjával, azt hiszem. Ott ettem jó párszor, de nem lett kedvencem: levesből és tésztából is igen keveset adnak, a pizzakemencét pedig a nyitás óta se sikerült rendesen belőni, rendszeresen kátrányosra ég a pizzák talpa. Legutóbb a tésztája (pontosabban a kelesztése) se volt rendben. Ehhez képest nem olcsó. Valami olyan jelszóval nyitották a heyet, hogy T. Toscana minőség fele áron, Budán - hát én inkább átautózom a Toscanába, ha olyan kedvem támad.

Előzmény: Boszorka (24022)
Boszorka Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24022

Azt hiszem mind a kettő olasz, vagy nem? Az egyiknél ma valami szarvas étel volt a táblán, de akkor már elhatároztuk, hogy a Tantiba megyünk. Próbáltuk mostanában a Parkot is, ami rendszeresen tömve van. Engem nem győzött meg a minőség ott. Valami iszonyat száraz bécsi szeletet kaptam disznó szűzből. Már ránézésre is gyanus volt.

Előzmény: Hepci (24021)
Hepci Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24021

Az olaszban pillanatnyilag ne reménykedj.

2 napja kb. olyan volt a pizza, mint amit a Pizza King szállít ki (a mozzarella az egyebek felett, egyenletesen szétszórva, a tészta nem rugalmas, hanem szakad).

Sebestyén kadarkát kértem hozzá, erre kihozott a testépítő kinézetű pincér srác egy deci fehérbort. Nem szóltam semmit. :D

Az egészben az a legérdekesebb, hogy a szomszéd asztalnál ott ült a tulaj, aki a Trattoria Toscana tulajdonosa is egyben. Vajon nem látja azt, amit én látok?

Előzmény: Boszorka (24018)
Boszorka Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24020

Ezt ugye tudjuk, de mi annyira szeretnénk itt a közelben találni valami jó helyet. Ma is mire haza értünk a kálváriánkból, rájöttünk, hogy enni kellene valahol. Ez máskor is előfordúl nálunk, nem is ritkán. Rosensteint meg ugye tervezni kell, mert csak úgy hirtelen felindulásból oda nem lehet elmenni mert könnyen előfordúl, hogy nincs hely.

Előzmény: szkati (24019)
szkati Creative Commons License 2017.10.19 0 1 24019

Nem csináltál kedvet hozzá:))

A múlt heti Rosenstein a maga báránycsülkével, kacsájával, maceszgombócos levesével überelte az elmúlt időszak félreevéseit:))

Előzmény: Boszorka (24018)
Boszorka Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24018

Adtunk ma egy esélyt a Tantinak. Déli választékból Lényem beválllata a borju onglet c. kaját, azzal együtt, hogy a pincér csak anyit tudott, hogy a borju egy részét hívják ongletnek. Nem volt rossz. A köret paszternák krém volt és lencse ragu. Az utóbbiba bele kóstóltam és igen rossznak tartottam. Lényem se lelkesedett. Leginkább szegfüszeg íze volt a lencsének. Én óvatos duhaj, marhabélszint kéretem. Nos ehhez volt valami krémszerü köret, amiről nem tudom mi,de a lényeg, hogy kifejezetten édes volt. Volt még hozzá némi gomba is. Nagyon mutatósan volt tálalva mindkét étel és mindkét esetben, kiváló volt a hús. A köretek viszont sokat rontottak az élvezeten.

Nagyétküeknek nem ajánlom a helyet. Én mindent megettem ami a tányéron volt és éppen elég volt, de tudtam  volna még enni. Ezért és egy félliter ásványvizért fizettünk netto 12600 forintot, szóval az ár elmegy. Kiszolgálás rendes volt.

Rajtunk kívűl még 2 asztalnál ültek. A szomszédos olaszoknál elég sokan voltak. Legközelebb azt fogjuk kipróbálni.

Caipi Creative Commons License 2017.10.16 0 0 24017

Mindannyian pestiek vagyunk, úgyhogy azért csak a Pest a logikus választás. De az általad linkeltek tényleg más kategória, ezektől az étlapoktól az embernek kedve támad odamenni. A Csalánosi viszont időutazás olyan helyre, ahova nagyon nem szeretnék visszamenni. :) 

Előzmény: Hepci (24016)
Hepci Creative Commons License 2017.10.15 0 0 24016

:D

Peches választás volt - az 52-es út mentén nyugatra kb. 10 kilométerre a Kígyósi Csárda kifejezetten jó, Kecskemét felé kb. 2 kilométerre pedig a Sasfészek szintén nagyságrenddel jobb, mint a Csalánosi.

Az éhenhalástól ezekben se kell tartani...

http://www.kigyosicsarda.hu/index.php?lang=hu&pgid=23

http://sasfeszek.hu/

Előzmény: Caipi (24013)
Caipi Creative Commons License 2017.10.15 0 0 24015

Oké, köszi, bár mostanság nem tervezünk arrafele járni. Megyünk ugyan majd az adventi vásárba a Johannesbachklamm-nál, de szerintem nem arról közelítünk. 

Előzmény: nagypapi51 (24014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!