Keresés

Részletes keresés

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2826

Nincs ebben némi ellentmondás? Hiányolja a nőket, de megveti a kéjenceket, akik nőket lesegetnek?

Előzmény: Thomas Konroy (2820)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2825

Tetszene ajánlani legalább egy (bocs, kettőt, mert az egy az Bük) jobbat?

Előzmény: Lezlinilzen-terepasztala (2819)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2824

Máshol simán meztelenül vannak? És hol? Tudomásom szerint nem túl sok hely van, ahol így lehet használni a szaunát. De változatlanul nem értem, miért gond a lepedőzés? Mondjuk amikor a mézet arra keni, vagy abban megy a merülőben az tényleg vicces, de egyébként!? 

Előzmény: nllcfmi (2818)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2823

Nem is telefonáltam! :)

 

Feltűnően ügyeltem rá, nehogy valaki véletlenül is belekerüljön a képbe. Illetve, próbáltam akkor megörökíteni a helyet, mikor éppen nem tartózkodott a területen senki. 

Előzmény: ninnyabanda (2817)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2822

Félő, hogy ott arra már nincs jó megoldás. Bár egy jó tervező sok mindenre képes. A legjobb egy új, önálló szauna rész lenne. Büki mintára.

Előzmény: ninnyabanda (2816)
Lezlinilzen-terepasztala Creative Commons License 2015.12.21 0 0 2821
Ennyire nem rossz a helyzet. Ahogyan írtam, valószínűleg a büki szauna felújítása után a vendégkör nagy része elpártolt oda, és Sárvárra már láthatóan kevesebben járnak, mint korábban. Gondolom ezért is, meg mert a büki szauna olcsóbb "szórakozási lehetőség" az effajtának, nosza hát, mentek utánuk. Egy-egy eltévedt figura akad néha, de ha már nagyon bosszant, elmesélem neki, hogy miként kenem széjjel a kéjenc mosolyát az arcán, ha nem fejezi be. Sajnos a szaunamesterek ezek ellen nem tehetnek semmit. Bükön még nem voltunk, de a hallottak alapján Sárvárnak jobb a hangulata. Múlt héten kifejezetten jópofa társaság gyűlt össze, az átlag életkor 30-as lehetett. A felöntéseken nincs semmi " varázslás", csinadratta. Ez nekem szintén tetszik. ( azt is csak hallottam másoktól, hogy néhány helyen túlspilázzák a felöntéseket ) A pihenőtér két szintes, a felső szint hűvösebb egy kicsit, de nagy és hangulatos, kör alakú, közepén kis "zöldövezettel". Két jakuzzi van, egy benti és egy kinti. A szaunabelépőt csak a fürdőbelépővel együtt lehet megvenni, ezért egy kicsit húzós az ár, de érdemes kipróbálni. Tetszeni fog.
Előzmény: Thomas Konroy (2820)
Thomas Konroy Creative Commons License 2015.12.21 0 0 2820

Épp Sárvárt szemeltem ki következő wellness célnak másodmagammal, de most elbizonytalanodtam. Szinte nincsenek nők, és a kéjencek tátott szájjal ülnek az ajtók előtt?

Lezlinilzen-terepasztala Creative Commons License 2015.12.21 0 0 2819

Hogy mennyire feltűnő a lepedőzés Sárváron, azt nem tudom, mert máshova szinte nem is járunk.

De másfél-két éve a kukkolók mennyisége és pofátlansága feltűnő volt. És nem csak a nőket nézték...Aztán - gondolom Bük miatt - a szaunázók száma csökkent, ezzel együtt a kukkolóké is. Viszont a lepedő maradt ugyanúgy. Én is ruha és lepedő nélkül érzem jól magam, de ha azt látom, hogy a pihenőtérben 20 emberből 20 be van csomagolva az izzadt lepedőjébe, akkor én sem mászkálok annyira felszabadultan, mert az engem zavar, ha másokat zavarok a meztelenségemmel.

 

Azt nem hallottam, hogy terveznének átalakítást, és szerintem nem is kell. Ezt kellene inkább karbantartani ami van, vendégeket csalogatni programokkal, hétköznapokon is felöntéseket tartani, stb. Sok esetben nem működik ez-az, volt a zuhanyzóban trópusi zuhany, egy éve már biztosan nem működik. Múlt héten nem volt jég, mert a gép több napja elromlott...

Ahogyan meg már sokszor szóba került: a legnagyobb baj a "kedves vendégek" viselkedésével van. Könyvet lehetne írni róla...Négy nyelven van kiírva minden, szó szerint minden, még az is, hogy használat után a tusolócsapokat szíveskedjenek elzárni. Mert ma már ez sem magától értetődő. 10 percenként kell elzárni valaki(k) után a csapokat, rászólni az alfa hímekkel érkezett csordára, hogy ne sikoltozzanak a zuhany alatt, rászólni a mangalicákra, hogy terítsék maguk alá a lepedőt a szaunában, ha már fürödni nem szeretnek...

 

Nekem így tetszik a sárvári szaunavilág, és szerintem inkább az említett dolgokon kellene változtatni.

nllcfmi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 2818

Sárváron feltűnően nagy a lepedőzés.

Beszélgettünk erről csajokkal és mondták hogy máshol simán meztelenül vannak de ott akkora sassolás  megy (főleg a szaunák bejáratánál ücsörgők részéről), hogy nem akarják levenni a lepedőt

Előzmény: akkornemcsakúgy (2811)
ninnyabanda Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2817

Ilyen tábla nem volt kint?:-)

Előzmény: akkornemcsakúgy (2812)
ninnyabanda Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2816

Hát valóban eléggé be van szorítva. Nem tudom, merre tudnák értelmesen bővíteni.

Előzmény: akkornemcsakúgy (2815)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2815

Az a hír járja, hogy átalakítják. Ami azért félő, mert az előző átalakítás is a hátrányára vált.

Előzmény: Törölt nick (2814)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2814

Hát igen A sárvári szaunavilág kissé szűkös de kulturált! A szaunázás normális formáját közelíti!

Előzmény: akkornemcsakúgy (2811)
slakkia Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2813
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 2812

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 2811

A sárvári fürdő szaunavilága. Egy pénteki nap, 6 óra után.

Infraszauna

A fürdőruhák a helyükön. A fogason.

Johny55 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 2810

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Valóban nagyszerű, ennél csak a Therme Erding jobb valamivel, kb 30 km Münchentől.

Érdemes egy kis kitérőt tenni, ha valaki átutazóban van.

Thomas Konroy Creative Commons License 2015.12.04 0 0 2809

Újabb élménybeszámoló: aki Berlinben jár, a Vabali spaba látogasson el. Csodálatos komplexum, kedves emberek, lenyűgöző felöntések. Ilyen jó helyen talán még sose voltam.

beeex Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2808

Sziasztok, próbálta már valaki ezeket a carbon lapos infraszaunákat?

Szeretnék itthonra venni infraszunát, a forgalmazók agyon dicsérik, de a valóságban is olyan jók?

radweg Creative Commons License 2015.11.04 0 0 2807

A BAMBARA Hotel wellness részlegéről van valakinek friss infója?

radweg Creative Commons License 2015.11.04 0 0 2806

A 2637-es beszámoló egy tavalyi élmény.

Előzmény: Törölt nick (2805)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.04 0 0 2805

Sziasztok!

 

Loipersdorfi fürdőben járt valaki?

Főleg a Schaffelbad része érdekelne.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 0 2804

Előzmény: Törölt nick (2803)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 0 2803

A fotó lemaradt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 0 2802

Sziasztok K1-3 kombi szaunavezérlőt használ valaki ? Az infrát, hogy lehet beindítani, illetve az időzítést.  Kellene a leírása.

Köszi.

ninnyabanda Creative Commons License 2015.10.30 0 0 2801

Ha kizárólag csak a szauna részt nézzük, szerintem most Bükfürdő ráver Locsmándra. A mérete, a dizájn, az ott dolgozó fiatal csapat, a szeánszok .... mindez nagyon rendben van. A Sonnentherme szauna része az átalakítás után számomra egy kicsit McDonalds-os kinézetű lett.

A vendéglátás színvonala viszont egyértelműen sokkal jobb az osztrákoknál. Bükön a szauna részleg melletti étteremben 6 után nem lehet kajálni. Múltkor fél 7 körül, a szeánszot követően szerettem volna a folyadékot sör formájában pótolni, de olyan unott és kelletlen pofával szolgáltak ki, hogy majdnem el is ment a kedvem az egésztől. Ezzel szemben Locsmándon van szaunabár, valamint az étteremben 10 percel zárás előtt is frissen kisütik a rántotthúst.

Előzmény: Thomas Konroy (2794)
ninnyabanda Creative Commons License 2015.10.30 0 0 2800

Én is Locsmándon voltam először "rendes" szaunában úgy 10 évvel ezelőtt. Mikor először beléptem eléggé elcsodálkoztam, majd gondoltam, hogy na én aztán nem.......végül csak az első 10 perc volt a nehéz. Azt kell csinálni, mint a többiek, abból gond nem lesz. Én azóta is rendszeres látogatója vagyok a környékbeli helyeknek. Tudom még ajánlani a magyar oldalon Bükfürdőt, Sárvárt, Celldömölköt, az osztrák oldalon Tarcsafürdőt (Bad Tatzmansdorf), Szenteleket (Stegersbach), Bad Waltersdorfot (itt két fürdő is van).

Előzmény: bence tamás (2787)
csirihau Creative Commons License 2015.10.29 0 0 2799

Sárvár Danubius Hotel

 

Meglepetés volt, hogy  szálloda vezetősége  döntése: a szaunaland textilmentes terület. Rendesen kipiktogrammozva  one papucs , one fürdőruha. Bejáratnál is  és a szauna ajtón is. Több nyelvű felirat a  helyes  használati  útmutatókkal  (zuhany, lepedő használat stb.)

 A szállodai logisztika mondjuk innentől rendben van.  Gyógyszálló is, wellness is   jelleg miatt  előfordul egy-két alzheimer kóros, aki nem veszi észre, hogy hol van vagy hová ült be, de ezt még a személyzet is hajlandó kezelni.  Viszont a  funkcionális  és/vagy szándékos analfabétákkal  nehéz mit kezdeni.   Van aki nem akarja felismerni az áthúzott papucs  és fürdőruha jelet ( bár ezek kevesen  voltak  és elég hamar és  "szerényen" megértették a felvetett problémát) , de sokan   nem ismerik a szauna törülközőjük  funkcióját és  hosszát. Jó párszor érzékeltük  feleségemmel az elkerekült értetlenséget szaunán kívül a két  törülközőn, s bent,   a  melyik a színe- visszája leteregetésén.  

Furcsa volt az az apuka is, aki a tizenéves kislányát behozta a textilmentes  övezetbe és felháborodva reklamált, hogy "...ő ilyet még nem látott, s micsoda dolog ez!".  

A lényeg az, hogy jól lehetett szaunázni csak el kell kerülni a délutáni internacionális wellness csúcsot.  Minden nap voltak klassz időszakok, amikor egyedül vagy  rutinos szaunázókkal voltunk bent a kabinban.

Thomas Konroy Creative Commons License 2015.10.27 0 0 2798

Köszi, megjegyzem.

 

Alapvetően Lutzmannsburg is tetszett, szeretek csúszdázni, élménymedencézni. Volt szabadtéri fűtött úszómedence is, az is csodás.

Előzmény: aoluak (2797)
aoluak Creative Commons License 2015.10.27 0 0 2797

Lutzmannsburg is nagyon jó, de ha csak a szaunázás miatt mentek, akkor szerintem érdemesebb kicsit továbbautózni Bad Tatzannsdorfba. Szaunákat tekintve egyértelműen jobb mint Lutzmannsburg, de más (gyerekvilág, csúszdák) nincs ott.

Itt írtam róla pár éve:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=89842944&t=9020776

 

Ez meg a weboldaluk: http://www.avita.at/avita-therme/sauna-garten-eden-ladys-spa.html

 

Előzmény: bence tamás (2787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!