Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

RM 66 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12238

Szia. Mindenkinek az van mint neked is.Keményebbet eggyelőre nem találtam.Telefonálni a héten nem tudtam,mert egyedül vagyok a boltban...

Előzmény: Mafia05 (12233)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12237

Közben úgy tűnik megoldódott, van a Szív utcában egy cég, aki napi 3900 forintét kiadja. Elektróda Kft, ha esetleg valakinek szüksége lenne később gépre.

 

Mindenváró Ádám: Amúgy ha le tudtad venni viszonylag mérethelyesen a mintát, akkor lehet, hogy érdemes lenne lemezt venni és a sablon alapján megmunkáltatni, akár valami régi szakival a lemezt amivel utána már tudsz dolgozni. Szerintem ez árban sem lesz olyan eget rengető különbség és így talán kevesebb szívás van vele...

Előzmény: Steven 68 (12235)
Steven 68 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12236

Elnézést rossz helyre írtam a választ,villámregény-nek akartam!

Előzmény: Mindenváró Ádám (12234)
Steven 68 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 12235

Üdv!  Miért nem veszel egy Co hegesztőgépet ? Kölcsön nem szívesen adják oda még pénzért sem!

Előzmény: Mindenváró Ádám (12234)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12234

Gratulálok, hogy sikerült megcsinálni! És kösz a biztatást.

Én magam autószerelő volnék eredetileg, az autó műszakilag vállalható állapotban van ma is, azzal nem igazán lesz sok dolgom. Csak a kasztnival, az nekem teljesen új, de igyekszem....

 

 

Előzmény: kunságfi (12232)
Mafia05 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12233

Szeva! Sikerült találni csiszolótalpat?

Előzmény: RM 66 (12214)
kunságfi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12232

Tisztelt Mindenváró Ádám!Most lettem kész egy 30 éves Honda Civic felújításával.Lakatolás ,fényezés,futómű,komplett fék stb.A fényezésen kívül mindent én csináltam,szétszedés-összerakás,meg ami vele jár.Nem vagyok autószerelő,csak autó szeretö,több mint fél évembe került de,megérte.Persze nem anyagilag,inkább csak úgy magamnak...Nagyon örülök hogy rajtam kívül is vannak még "őrültek",akik ilyesmire adják a fejüket.Kitartás,a végeredmény kárpótolhat a sok szívásért amivel sajnos jár egy felújítás.

Előzmény: Mindenváró Ádám (12225)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12231

Köszi, a Google-ra nem is gondoltam... mi az ?

 

Három céget találtam akinél van CO, az egyik több száz km távolságban a másik kettő nem elérhető, nem véletlenül tettem fel ott a kérdést, ahol az emberek leginkább ezzel dolgoznak.

Előzmény: *Steve (12230)
*Steve Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12230

Google a barátod

Előzmény: Villámregény (12229)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12229

Nem tud valaki BP-n vagy vonzáskörzetében olyan céget vagy magánszemélyt, akitől lehet CO gépet bérelni? Elektródát természetesen a bérleti díjon felül kifizetem, vagy megveszem...

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.20 0 0 12228

Igen, ez jó ötlet. Sajna már eléggé hiányos a doblemez, jó lenne rögzíteni az elvárt formát amíg a maradék még a helyén van... Azt hiszem veszek ilyen vastagabb keményebb alufóliát, sztem azzal fogom levenni a mintát és az alapján próbálok keresni valamit bontóban amiből könnyebben lehet kialakítani..

 

Előzmény: Liviati (12227)
Liviati Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12227

Esetleg próbálj meg egy hasonló ívet szerezni amit hozzáalakítasz a tiedhez  sok időt megspórolva vagy tényleg marad a lemezből kalapálás.

Előzmény: Mindenváró Ádám (12221)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12226

Nagyon becsüllek azért, hogy rászántad magad, ha ezt tényleg végigcsinálod látatlanban jó vagy nálam egy tálca sörre, esküszöm :D

 

Én most vettem az enyémet, rászánva némi időt és pénzt, hogy helyrehozzam, de a tökéletességre nem számítok. Most nekiesek a motornak, lecserélem a szíjakat, olajat, tömítéseket, utána a futómű öntvényeit megtisztítom és kibelezem az autót. Felmérem én is mi a pontos diagnózis, de két hátsó sárvédőív, külső-belső küszöbök és két ajtó csere szinte egészen biztos. Az ajtókat is lehetne lakatolni, de inkább két jó állapotút fényezek át. Ismerős lakatost is találtam aki megcsinálná, most már csak CO gépet kéne szereznem valahonnan :)

 

(Ha nem sikerül akkor marad a barter házalás, de nem bánnám, ha a mi műhelyünkben készülne és pontosan látnám mi történik közben).

 

Ezt is javította már valaki de ahogy nézem többet ártott vele mint használt. A taposólemezt úgy pontozta össze, hogy azt még talán én is megcsinálom, a küszöböt meg szintén a nálad említettekhez hasonlóan üregvédelem nélkül rakták fel így belülről rohad.

 

Az a baj, hogy régóta 323F-et akarok, most szántam rá magam, meglátjuk mi lesz belőle. Sajnos ehhez hasonló autókat ma már nem gyártanak :(

Előzmény: Mindenváró Ádám (12225)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12225

Hát, én sem irigylem magam, szívesebben vennék egy 6-7 éves másik hasonlót másfél misiért, mint hogy nyeljem a rozsdaport hónapokig... :-).
Ez amúgy egy kitűnő autó, sok extrával, ha sikerül megcsinálnom sk., akkor megáll 100-120 ezerből cakli pakli. És akkor lesz egy szép és jó autóm még jó pár évig.

Ha nem sikerül, akkor bebukom a ráfordított pénzt és munkát, megy a bontóba, aztán veszek valami igazán filléres autót ez helyett. (második autónak, pl. Marutit vagy más igénytelen olcsó kecskét max. 150-ért... akkor be kell látnom, hogy két normális kocsit már nem bírok fenntartani :-( ... )
   
Amúgy most, hogy csinálom a bontását még pontosabban látom miért nem érdemes ezeket már lakatoshoz vinni.  Csak óvatosan becsülni tudom, hogy ha (ha egyáltalán) 300 óra alatt elkészülök a javítással, az már jó lesz. (nem restaurálással, csak javítással a szükséges csiszolgatással, kenegetéssel, alapozással...) 
Ha valaki ezt rendesen megcsinálja neked nem tudod megfizetni, amúgy meg szart sem ér.

Én sajna az elmúlt hat év alatt 240 ezret költöttem a kasztnira, szakemberekre, de pont kidobott pénz volt az egész. Most szembesülök vele, hogy mi és hogyan valósult meg anno azokból a munkákból, amiket elvileg kifizettem. Legalábbis azt hittem akkor, hogy elég lesz rá pénzem és hogy annyiért majd rendesen meg lesz csinálva.

Az egyik inkább kitt szobrászművész volt, mint lakatos, a másiknál abból állt az alváz és üregvédelem, hogy a koszra, felvált régi darabokra ráfújt két három flakon alvázvédőt. Alatta így még jobban rohadt.. az üregeket meg se nyitotta, ezek a gyártás óta nem láttak semmilyen permetet, az tuti...

Szóval az egyik próbált szemre megfelelőt alkotni és közben profitot csinálni, a másik meg szimplán csak átQrt.

Amúgy a szélvédő alatti üreget ellenőrizd, az enyém valszeg onnan kapta a nedvességet folyamatosan, azért ilyen ronda.

Előzmény: Villámregény (12224)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12224

Pont ugyanilyen színű az enyém is, csak annyival jobb a helyzetem, hogy a taposóm nincs ennyire elrohadva, cserébe az ajtók igen :(

 

Amíg ezt otthon home made összekalapálod...nem irigyellek megmondom őszintén...

Előzmény: Mindenváró Ádám (12223)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12223

Sajna nem találtam. A többiből újat vettem elfekvőből, már gyűjtöm őket vagy egy éve.
A küszöbökért ma megyek.

Voltam ma egy bontóban, levélben rákérdeztem van-e nekik, írták hogy van. Örültem , kiautóztam oda vagy 20 kilométert, aztán kiderült hogy ugyanolyan szita bontott szar mint az enyém... :-(

Előzmény: Mafia05 (12222)
Mafia05 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12222

Nincs hozzá új doblemezjavító? A többi javítóelemből nem újat vettél?

Előzmény: Mindenváró Ádám (12221)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.19 0 0 12221

Üdv,

 

Eléggé csendes a fórum, de azért én írkálok, hátha valaki egyszer csak elolvassa :-)


Eddig 25 óra alatt az autó jobb oldalát lebontottam, nagyrészt a tisztítás és rozsdamarózás is elkészült a maradó részeken.

A neheze most következne. Sárvédőívet és küszöböt sikerült szerezni elég olcsón.

Sajnos a hátsó külső doblemez is teljesen rossz és hiányos. Nem is sikerült használhatót találni, szóval csinálni kellene egyet.  Na, ez a művészet, aki ilyet tud, az egy igazi mester.

Kézi idomjaim és kasztnis kalapácsaim vannak, de hengerítő, domborítógép meg ilyesmi nincs.
Egyelőre próbáltam a youtubon lesni , pl.  Ron Covellnek vannak ilyen videói.  Egyelőre puha aluból csináltam egy darabot kísérletképpen. Valamilyen lett, de nem az igazi. Íves is, domború is, pereme is van... huhh.


Szóval küzdök vele, több kisebb darabból tervezem összerakni. Bármilyen tanácsot szívesen látok ezzel kapcsolatban.


Akit érdekel, csináltam a fotókból egy galériát, itt megtekinthető:http://www.habfarago.hu/galleries/index.php?folder=/mazda/

Villámregény Creative Commons License 2014.03.18 0 0 12220

Csak azért írtam le még egyszer, mert ott rossz volt az e-mail cím. Nem szeretném ha valaki véletlenül is spamnek fogná fel, egyrészt mert részben témához kapcsolódik, másrészt pedig mert csak helyesbítés miatt került ki másfélszer :)

Előzmény: keyol (12219)
keyol Creative Commons License 2014.03.17 0 0 12219

szia.

 

Szerintem nem feltétlenül kell többször leírni a tevékenységedet...(pláne ez konkrétan nem is ide tartozik)...akinek szüksége van rá az az  előző hozászolásodból is megkeres....

Előzmény: Villámregény (12218)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.17 0 0 12218

robert.jarosi [kukac] gmail. com a jó e-mail cím, ha valaki igényes webes megjelenést szeretne :)

Előzmény: Villámregény (12215)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 12217

Sziasztok!

 

Van az autómon néhány kisebb sérülés, amit minél egyszerűbben, és gyorsabban, lehetőleg egy műhelyben javíttatni szeretnék. A motorháztető kapott 2-3 kisebb követ, amitől a fémig lepattant a festék. Csomagtérajtón egy ujjnyi benyomódás található, ami vákuummal kihúzható, de itt is lepattant a festék. Az egyik hátsó lámpán van egy horzsolás, ezt polírozni kellene és ez nem ártana az elsőkön is, hogy egy kicsit jobban lássak.

Ilyen jellegű sérülésekkel hova mehetek egyáltalán? Tudtok ajánlani műhelyt ahol ilyenekkel foglalkoznak, lehetőleg mindegyikkel egy helyen?

Köszönöm!

Mafia05 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12216

Ami nekem van az már túl puha az a baj kb olyan mint  az abralon szivacs csak kétszer olyan vastag legalább de puhaságra olyasmi lehet a kettő.

Előzmény: RM 66 (12214)
Villámregény Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12215

Sziasztok!

 

Ha valakinek esetleg szüksége lenne egy professzionális honlapra, akkor keressen meg és a cserekereskedelem jegyében beszélgessünk :)

 

Egy 1993-as Mazda 323F BG felújításáért cserébe egy körülbelül 150 ezer forint értékű weblapot ajánlok örök garanciás webmesteri szolgáltatással. Az autó nincs tökig rohadva, de van mit rajta dolgozni sajnos :)

 

Üdv,

R

 

robert.jaros [kukac] gmail.com címen vagyok elérhető

RM 66 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12214

Van ilyen fehér illetve a piros,de mindegyik puha.Rá kérdezek van e valakinek keményebb közbetétje,ha lessz szólok.

Előzmény: Mafia05 (12213)
Mafia05 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12213

Ilyenre gondolok.

Előzmény: RM 66 (12210)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.16 0 0 12212

Üdv Mesterek,

 

Köszörültem HSS fúróból ponthegesztés lefúrót, de nem valami fényes, szóval vennem kéne valamilyet.

Gyakorlatban melyik típus tartósabb, illetve használhatóbb?


Az ilyen:

http://www.fetis.hu/format_ponthegesztes_lefuro_hss_e_6mm_format_47433

 

vagy az ilyen:

http://www.ecostore.hu/egyeb-szerszam-es-kiegeszito/ruko-ponthegesztes-maro-c2328-p601672#!prettyPhoto

Mafia05 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 12211

Nem a gép talpára gondolok hanem még arra lehet rakni egy puhábbat és tépőzáras mind két fele ilyen tépőzár alátét.

Előzmény: RM 66 (12210)
RM 66 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 12210

Szia.

Vannak,tőbb féle,Festool,Bosh,Rupes..stb,illetve rendelni szoktunk.Az elöbbiek 7000-12000ft körül vannak.A többi-Bady 5000ft,Extol 1800ft.Salynos a Mipás talpat nem ismerem és nem tudom milyen a felfogatása.

Előzmény: Mafia05 (12209)
Mafia05 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 12209

Heló bocsi hogy nem küldtem még az e-mailt de nem volt nagyon rá időm meg el is felejtettem ,majd jövő héten. Azt akartam még hogy csiszológéphez árultok szivacsos talpat ami tépőzáras? Van nekem is csak az nagyon puha egy kicsit keményebb kellene azt hiszem mipa gyártmány az enyém, 150-es átmérő.

Előzmény: RM 66 (12207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!