Keresés

Részletes keresés

halley Creative Commons License 2003.04.16 0 0 825
... most jut csak eszembe, mennyi mindenről elfelejtkeztem az előzőekben. Máris kezdenek bevillanni a közös, egyetértésbéli dolgok !

Vidám üdvözlettel :

;-)
Előzmény: bogyó (824)
bogyó Creative Commons License 2003.04.15 0 0 824
Másban is egyetértünk, max. nem tudsz róla :-)
Előzmény: halley (822)
halley Creative Commons License 2003.04.15 0 0 822
Ja - ja !
(Ebben egyetértünk. ;-)
Előzmény: bogyó (821)
bogyó Creative Commons License 2003.04.15 0 0 821
Ne menj Paraliara. Szörnyű.
Előzmény: DJ Schultz (816)
lukrisz Creative Commons License 2003.04.14 0 0 820
Sziasztok!

Csak azt szeretném megtudni, h kb mennyibe kerül egy tengerparti településen a kerékpár-bérlés... Előre is köszi:

K.

Axton Creative Commons License 2003.04.13 0 0 819
Hali Mindenki!

Mit ajánlanátok nekem, ha Tessaloniki és Athens között szeretnék megszallni, apartman, és olyan helyre szeretnek menni ahol közel van pár látnivalo, de kék a tenger, és tiszta:) szal lehessen buvarkodni:)
kocsival mennenk, és amit megneznenk, az Athen, 2nap 1 éj:) és meteorak, athos, esetleg egy sziget:) és ehhez mértan szeretnénk egy csendesebb de nem lakatlan hejet:) esetleg ha valaki tud ijet akkor leirhatna hol tudok meg több infot a helyröl, vagy valami hozza kapcsolod utazasi iroda:)
köszi:)

Axt

Előzmény: balazsh (808)
darius Creative Commons License 2003.04.09 0 0 818
Dj Schultz-nak.
Paraliáról annyit, hogy én tavaly Sartin voltam, de előtte már kétszer Paralián, hát az idén is Sartira megyünk. Paraliáról sokan írtak már, többek közt én is, ha rákeresel különböző fórumokban biztosan sok mindent találsz róla. Paralia vegyes érzelmeket vált ki az emberekből, én még nem láttam ilyen koszos üdülő helyet másikat, de szép emlékem is sok van róla. A szomszédos Olympich Beach nekem jobban tetszett.
sarti2003 Creative Commons License 2003.04.09 0 0 817
Szerb vizum elhalasztva nyár végére,vagy november környékére. Remélhetőleg nem történik valami meglepetés ez ügyben.
Ha már voltál Sartiba, a sok fórumos leirások alapján jobb ha oda mégy vissza, de legalább is ne Paraliára./Bár még nem jártam arra/
Minden esetre én ebben az időpontban tuti hogy Sartiba leszek !!
Üdv
Előzmény: DJ Schultz (816)
DJ Schultz Creative Commons License 2003.04.08 0 0 816
Sziasztok!

Van valakinek infója a Szerb vízummal kapcsolatba?
Július elején újra mennénk!
Tavaly Sartiba voltunk, most megpróbáljuk Paraliát. Ha valakinek van Paraliás élménye szívesen meghallgatnám.

Üdv

Dj Schultz

gluki23 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 815
A görög munkára én is vev? lennék... Nincs ott még egy szabad hely , ahol lehetne dolgozni?
bucci1 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 813
Nyáron szeretnénk Leptokariába menni. Ha volt ott valaki, minden infót szívesen veszek, előre is köszi.
Lokator Creative Commons License 2003.04.03 0 0 812
ugyan nem nyaralás, hanem meló, de úgy néz ki május közepe táján befigyel 1 hét Athén. :-)))))))))))
Ha minden jól megy megyünk az ottani partner nyaralójába is (nem nyaralni, dolgozni :-)) ). Nem tiltakoztam. :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 811
Elég érdekesnek tartom az alábbi légitársaságokat:

http://www.germanwings.com
http://www.ryanair.com
http://www.easyjet.com

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.04.02 0 0 810
A "Görög estekkel" tényleg óvatosan kell bánni, érdemes megpróbálni tájékozódni, hogy mit is takar pontosan. Alapszabály, hogy semmilyen fakultatívot soha sehol nem szabad előre befizetni.
Én voltam olyan görög esten, ahol hajnali négyig táncoltunk az asztalon, meg olyanon is, ahol egy db. 30 perces kazettát fordítottak meg kétszer a magnóban, lenyomták a tzatziki-dolmades-mousaka-souvlaki menüsort, aztán kész.

Görög kaják ügyében ajánlom figyelmetekbe ezt a site-ot: http://www.greece.hu/etlap/

Előzmény: Lokator (809)
Lokator Creative Commons License 2003.04.01 0 0 809
1.Melyik helyet javasoljátok?
Asprovalta jóval nagyobb, bulisabb, több étterem, üzlet, stb. Stavros kisebb, nyugisabb, emiatt talán kicsit görögösebb.
a másik 2 kérdés passz.

A Görög est című fak.prog.-ra kérdezzetek rá. Hallani olyat, hogy egy drága vacsi az egész + egy fószer énekel szintetizátor kísérettel. Nem biztos, hogy ez is ilyen, de kérdezzetek rá.
A többi jól hangzik. Ha van Meteora kirándulás ne hagyjátok ki.

Előzmény: flashof (802)
balazsh Creative Commons License 2003.04.01 0 0 808
greece1k !

Csak nem Vectra A-val mentek? :-)))

Tavaj én Neos Marmarasba voltam vele !

Nekem úgy általába tetszik Görögország. Föleg a sok homok miatt, ami kiváló a gyerekeknek.

Bár Paralia, OlimpicB, Neoi Pori tiszta Balaton2. :-((( Úgyhogy az szerintem is felejtős.
Bár ki tudja, kinek milyenek az igényei. Valaki a nyüzsit és tömeget szereti.

Üdv. balazsh

ui. Az úthoz sokat megtudhatsz a :

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9021260&uq=236

fórumban. Föleg Stewie-re hallgass !

Előzmény: greece1k (805)
sarti2003 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 807
Neoi Pori !

Nem akarlak lebeszélni róla, mert eddig én még soha nem voltam ott, de csak rosszakat hallottam
eddig erről a helyről.
Alaposan nézzél utána !
Üdv: István

Előzmény: greece1k (805)
petrobol Creative Commons License 2003.03.31 0 0 806
Vissza kell olvasni pár oldalt és rengeteg infót kapsz.
p.
Előzmény: greece1k (805)
greece1k Creative Commons License 2003.03.31 0 0 805
Sziasztok

Még nem írtam ide de most lenne egy két kérdésem aki tud kérem segítsen.
Ezen a nyáron megyünk 2 hétre neoi pori-ra autóval akinek van tapasztalata az utazással kapcsoltban kérem hogy irja le ide vagy küldjön mailt a szoszi@menthanet.hu e-mail cimre köszönettel grece1k

szkati Creative Commons License 2003.03.31 0 0 804
Általában a Neckermann bérli a legtöbb gépet Görögo. felé. Ő biztos, hogy foglalkozik csak jegyeladással is, persze attól függ, hogy van-e helye, hogy eladta-e az appartmanjait és szállodáit is. Aug. vége még elég szezon. Érdemes időben jegyet foglalni./ akár már most/ Szállással kapcsolatban pedig az a helyzet, hogy kaphatsz helyet, csak nem éppen ott, ahol szeretnél. Santorinin nem lehet mindenhol közvetlenül fürödni a tengerben, csak Kamarinál.Mi szeptember közepén voltunk és nekünk volt szállásunk, viszont a barátainknak- akik last minuteben vették interneten keresztül a repjegyüket- nem. Véletlen volt, hogy ott ahol mi laktunk még volt egy üres appartman.
Egyébként a csak repjegy dolgot mi Rodoszon csináltuk és nekünk nagyon jól sikerült, mert lényegesen olcsóbb szállást találtunk, mint amilyeneket a magyar utazási irodák kínálnak. Ezen felül pedig ott, ahová magyar utazási iroda el se jutott.
Ha nem vagytok gyakorlott görög utazók, akkor csak azt tanácsolom, hogy reptéren ne béreljetek autót, mert lényegesen drágáb, mint bárhol másutt.
Én nagyon elfogult vagyok a görög szigetekkel kapcsolatban, mert minden évben ott tudnék nyaralni és a nagyobbakat mid láttam, de Santorini tényleg a legszebb és legérdekesebb mindegyik közül. Át lehet menni Iosra hajóval, az meg egy nagy bulizós sziget csupa fiatallal és lehet még rengeteg szép kirándulást tenni mindenfele. Jó nyaralást!
Előzmény: Calliope (782)
szlapocskin Creative Commons License 2003.03.31 0 0 803
Kedves Pávek Úr!
2001 augusztusában jártam feleségemmel Polichrono-ban.
Gyönyörű, kiépített halászfalu, mozgalmas éjszakai élettel, tavernákkal szupermarketekkel.
A tengerparti sétánya húsz méterre van a víztől. A díszburkolattal kirakott sétányra merőlegesen csatlakoznak az utcák. Nagyon szép főtere van, tömve üzletekkel, szórakozási lehetőségekkel.
Vize, vízpartja tiszta, rendezett. A part homokos-apró kavicsos.
A sétányon lenyűgöző éjszakai tumultus van. Lépten-nyomon belebotlik az ember valami látványosságba.
Ha valaki emlékként festményt szeretne hazavinni, ki ne hagyja a lehetőséget! Minden este a sétányra kipakol egy árus, döbbenetes választékkal. A képek olcsóak és nagyon szépek. Alkudni lehet.
Motor és autókölcsönzés több helyen is lehetséges.
Engem a hely megragadott kedvességével, forgatagával, tisztaságával.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
flashof Creative Commons License 2003.03.30 0 0 802
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem azokhoz akik már jártak Asprovaltán vagy Stavroson.
A nyáron szeretnénk barátnömmel elutazni busszal Asprovaltára vagy Stavrosra.Az Euroturs-nál néztünk szállásokat eddig.Elsősorban pihenni mennénk,de szeretnénk néha esténként bulizni is.

1.Melyik helyet javasoljátok?

2. Mely apartmanokat ajálnátok?

3. Érdemes a reggelit illetve a félpanziót igénybe venni?

Kinéztünk pár fakultatív programot is:

Athéni út
Waterland
Athos kolostor köztársaság
Görög est

Ezekről mi a véleményetek?

Előre is köszi!

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2003.03.28 0 0 801
Nagyobb motor, robogo berles iszonyat draga, ahhoz kepest, hogy kb. ket-haromszorannyiert mar kocsit (pl. Hyundai Atost is berelhetsz) Nem emlekszem pontosan az arakra, Kretan 125ccm-es Piaggo harom napra huszonakarhanyezer drachma (ha jol emlekszem), Cipruson 250-es Burgman talan negyvenot font lett volna ket napra (amibol sikerult alkudni, miutan felig kiesett a hatso kerek:)
Persze a hangulat osszehasonlithatatlan, eddig nem tudtam magam a kocsiberles elonyeirol meggyozni :)

Jogsik sajnos szabvanyosak, igy nem lehet magyar B-t motorjogsikent elsutni, tudjak, hogy az csak 50ccm-ig jo, ami ket szemelyhez csak sik terepen eleg, marpedig motorral a foleg helyiek altal hasznalt hegyi utakon jo bemenni a sziget belsejebe... (az jo volt pl., amikor Kretan jottek szembe a csak gorogul beszelo csaladok (apuka, anyuka, 1 v. 2 gyerek) egyetlen robogon:)

Calliope Creative Commons License 2003.03.25 0 0 800
Dombornyomású kártyánk nincs. Akkor ez jó eséllyel kilőve. (Azért majd utánanézek még máshol is...)
Viszont még mindig nem dőlt el, hogy hová megyünk... :))) Ráadásul azóta Törökország felé is elkezdtünk kacsintgatni... :)
Előzmény: capo (799)
capo Creative Commons License 2003.03.25 0 0 799
Szia

Probaltam e-amilt kuldeni de nem sikerult. Hivd fel az osszes nagy trasasgot es kerl el a feleteteleket. Kaucio szerintem nem mindenhol kell, dombornyomasu kartya sajnos szerintem igen. A motor megy B kat. jogsival.

UDv

Capone

UI: Eldolt hova mentek?

Előzmény: Calliope (798)
Calliope Creative Commons License 2003.03.25 0 0 798
Az utazáskiállításon megkérdeztük a Sixt-es pasit, hogy milyen lehetőségek lenne. Az egy dolog, hogy nem épp olcsó, és 300 euro kauciót ott kell hagyni, hanem hogy mindezt csak dombornyomásos bankkártyáról fogadják el, és pont... :-\
A motorhoz jó a sima B-s jogsi?
Előzmény: capo (795)
petrobol Creative Commons License 2003.03.24 0 0 797
Hello!

Ha az ismerősöd a nyüzsgő üdülőtelepeket kedveli, akkor jó választás lehet. De ha egy nyugodtabb helyen szeretne pihenni, akkor a szomszéd falu (kb 5km) jobb választás lehet. A neve Platamon. Az Anett Tours honlapján találsz részleteket.
www.anetttours.hu

Előzmény: MissK (796)
MissK Creative Commons License 2003.03.24 0 0 796
Szisztok,
egyik ismerősöm Nei Pori-t szúrta ki a katalógusokból, én még nem voltam ott, nem tudok neki segíteni. Aki már volt ott, mesélne egy kicsit róla? Bármit...mekkora hely, milyen a városka, vannak e szórakozási lehetőségek, mi van közel, ha esetleg valami nagyobb városba szeretnének átruccanni..ilyesmik. Köszi
capo Creative Commons License 2003.03.21 0 0 795
Szia,

Autokolcsonzest a nagy tarasagoknal ne a neten nezd hanem hivd fel a magyar irodat es kerj toluk ajanlatot(Hertz, Europcar, Sixt, Avis , stb..). En ha jol emlekszem 2000-ben kb. 100e ft volt 2 hetre egy Toyota Yaris, minden biztositassal, ugy hog Szalonikiben vettem fel es Athenba adtam le. (nem volt a repteren Yaris igy Corola lett belole). A megbizhatosagrol nem tudok nyilatkozni nekunk jo volt de nincs tapasztalatom egy kis helyi tarsasagnal. A motor van ketszemelyes. Ott ugy tudtok sprolni nagyon sokat, ha nagyon pici szigetre mentek akkor nem a legjobb legujabb modellt berlitek hanem valami oreg csotroganyt. Nem megy tobbel mint 30-40km es labbal kell berugni meg valtani de kb. felannyiba kerul mint a komolyak ami automata es 90et megy 2 személlyel. Filingesebb is egy oreg motor legalabbis nekem. En meg nem tudom hova megyunk valoszinu egy het, ha minden klapol akkor menetrendszerinti jarat és hajoval valami kis szigetre ahol csak motort kell berelni. Folegrandros tetszik meg a szallas is csak most ennyi penzt nem szannek ra. (majd a naszutamon :-)))

Udv

Capone

Előzmény: Calliope (794)
Calliope Creative Commons License 2003.03.20 0 0 794
megnéztem Pávek Úr-féle gyűjteményben Folegrandost. Hát az pár kép az gyönyörű!!! Ti végül odamentek?
Előzmény: capo (789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!