Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8326

Folyamatosan szedek gyógyszert napi 2 xilox, myderison, contramal. 

Előzmény: luci71 (8325)
luci71 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8325

Az igen.Nekem is igy szokott lenni.Most szerencsére nyugalomba van.Időjárás változást is érzed gondolom, és begyulladhatott.Gyógyszered van rá?

Előzmény: Törölt nick (8324)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8324

Sziasztok!

 

Végig sugárzik a derekamtól bal lábamba a vádlimig a fájdalom. Felhívtam a tornászt leállított a tornával. Nagyon elgondolkodott, mert az 5 ös becsúszott csigolyámtól jön ki a fájdalom. Hétfőn kell visszahívnom reggel. Szerintem műtét lesz és a beszélgetésből is azt vettem ki. 

Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8323

Begyulladtál! Hívtalak,csak nem hallod....Mi van most?

Előzmény: Törölt nick (8322)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8322

Sziasztok!

 

Bele döglök a fájdalomba. Mit csináljak? Hova menjek? Nem bírom tovább!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8321

Szia Luci!

 

Írtam emailt, ez lemaradt. Jövőhét csütörtökön megyek, de azt mondta bármi probléma van hívjam.

luci71 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8320

Szia!

Nem,jelenleg rokkant nyugdijjas vagyok!Amig dolgoztam a főnököm szerencsére megoldotta.Hétköznap kórház,hétvége munka. 

Előzmény: similis (8274)
Barba81 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8319

Fent vagyok,ha hívsz meghallom,tök jó már tornázol????:-D Béjbike.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8318

Meddig vagy gép elött? Meg kell csinálnom a tornát csak 3 om gyakorlat, utána jó?

 

Előzmény: Barba81 (8316)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8317

Amit leírtál, hogy gerinc övvel 20 percet bírsz fent lenni. Nem bírod terhelni ez általába instabil gerincnél van. Nekem is ez van, az a baj hogyha a derekadnál probláma van egy idő után a nyaki részen is lesz és ez fordítva is igaz. Mondjuk én 2x vagyok operálva. Ahogy olvasom Te nem vagy operálva ugye?

Előzmény: greta-gitta (8312)
Barba81 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8316

Gicus skypolhatunk is,mert kíváncs vagyok mi van veled így gyorsabb lenne.Amúgy persze,hogy fenézek mindig gondolok rátok amúgy mi lehet veletek .Na dumcsi?

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8315

Az ideggyulladást az tulajdonképpen a fájdalom jellemzi, de olyan szinten, hogy az maga a pokol. Én nekem már nagyon sokszor volt, olyankor sokkos állapotba vagyok. Apunak egyszer volt ideggyulladása, 110 kg- os erős férfi sírt az ágyba és nem bírt megmozdulni. 2 hétig nem bírt felkelni, de utána jobb lett neki.

Előzmény: Törölt nick (8314)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8314

Ha begyullad az ideg először fáj egyre erőteljesebben utána szurkál, lesugárzik bizsereg a bőröd vagy zsibbad. Iszonyú erős izom görcsöd lesz ami még erőteljesebben fáj, olyan szintig elmegy a fájdalom, hogy teljesen mozgáskorlátozottá válsz vagy meg sem bírsz mozdulni. Nekem volt olyan, hogy úgy bírtam kimenni Wc-re, hogy tartottam a fejem a kezemmel, mert olyan iszonyatosan fájt a nyakam, hogy nem bírtam a fejem tartani. De a derekamnál is ez van. 

Előzmény: greta-gitta (8312)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8313

Szia kicsi Barba, de örülök, hogy jelentkeztél. Örülök, hogy a derekaddal ilyen jól vagy ez nagyon jó, hogy ennyi mindent meg tudsz csinálni. Hidd el, ha be tartod a diétát, tudom nagyon nehéz, de meg fogsz ebből a hülye candidából is gyógyulni.

 

kitartás! És időnként jelentkezz még, akkor is, ha a derekad jó.

 

Puszi

Előzmény: Barba81 (8310)
greta-gitta Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8312

Gica! Milyen érzés az, hogy begyullad az ideg? Te azon túl, hogy fáj honnan tudod?

Előzmény: Törölt nick (8299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8311

Szia!

 

Nyaki MRI-d készült? Nekem van nyaki sérvem meg szűkület. Szokott szúrkálni a nyakamba lapockámba, tarkomba és olyankor a vállam kő kemény görcsbe van, arcomba szokott zsibbadás lenni meg a karomba, kisujjam gyűrűs ujjam. Szerintem ez nálad valami nyaki probléma.

Előzmény: greta-gitta (8309)
Barba81 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8310

Sziasztok!

 

Csak beköszönök,remélem mindenki jól van.Én még mindíg a hólyaghuruttal küzdök,hála a sok szteroidnak meg antibnak köszönhetek,candidás lettem.szóval még ezzel küzdök éppen egy terápiát csinálok,iszonyat sokba van ez is,ne tudjátok meg még mindíg ég és csíp bár már voltak jobb napjaim,és nem tudnak mit csinálni,gyenge a szervezetem,most immunerősítés és természetes szerekkel plusz gyógyszerrel kezelnek,remélem 1 hónap múlva jól leszek,ja meg diétázok,alig ehetek valamit nagyon rossz.A gerincemről,a farokcsontom fájdalma talán javult,bár nem nagyon ülök rá,a járásnál pedig ha már többet megyek érzem a kis szúrkákat a keresztcsontnál,de nem vészes,amúgy meg vagyok csinálok mindent,fűnyírás,kertészkedés,főzés,mosás,vasalás,takarítás,stb,a gerincemmel már elvagyok,és azóta javult,hogy nem tornázok.Most ez a másik betegség kínoz,de ez is felér egy sérvvel...Majd jelentkezem mindenkinek tiszta szívemből javulást kívánok,puszi nektek.Amúgy beléptem az ökonetre ha kell valami onnan szóljatok nagyon sok jó termékük van.Puszika

greta-gitta Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8309

Sziasztok!

Nekem sajna nem válaszoltatok, kicsit leírtam a sztorimat pár lappal előrébb Greta-gitta néven.

Szóval azt szeretném tudni, volt -e valamelyikőtöknek olyan, hogy gerinc miatt, negyedóránkénnt- 20 percenként tűszúrás szerű fájdalom áramlik fel a fejbe, nyakba -hiába az izomlazító! Kérlek segítsetek, ha van ötletetek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8308

Nekem is így szokott lenni. Tegnap mentem manuálra és azt mondta a nő, hogy milyen jól mozgok, pedig rosszabb állapotba mentem oda mint előző héten. Meg is lepődtem, hogy hogy mozgok. Most meg tiszta sz@rul vagyok. Felhívtam folytassam a tornát, csak torna után még rosszabb. Ha nem bírok felkelni be fogok kattanni. Mondjuk mondta a Dr-nő, hogy fogok még sokat sírni, de már nem sírni szeretnék, hanem élni.:-(

Előzmény: similis (8307)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8307

Amúgy teljesen ki vagyok akadva, egyre jobban fáj mostanában a lapockámnál, és sokkal rosszabb mint a derékfájás, mert az fekve általában megszűnt, ez viszont mindenhogy fáj :( A tornától is csak roszabb lett, akkor nem tudom miért mondják hogy csak csináljam.

Pár hónapja még jobb lett utána, de most már nem :( Persze tegnap mikor mentem a doktornőhöz előtte 2 óráal kb. elmúlt a fájdalom, és ma jött elő újra :) Jellemző...

 

 

Előzmény: Törölt nick (8306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8306

Gödöllő

Előzmény: similis (8305)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8305

Hol is laksz Te? Itt semmi ilyesmi nincs egyenlőre.

Előzmény: Törölt nick (8304)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8304

Feltámadt a szél már szakad az eső, zivatar van. Kiváncsi leszek, hogyha abba hagyja csillapodik e a fájdalom.

 

15- kor kell csinálnom a tornát nem tudom, hogy csinálom meg.:-(

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8303

Én kondizni már biztos nem fogok. Azért nagyon vigyázz magadra és csak óvatosan, ahogy írtad.

 

 

Előzmény: Saughassy (8301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8302

A nyakamat olyan jól kilazította a fejemet is tudom forgatni, pedig teljesen be volt állva, dehogy a derekam nem akarja az igazat az már biztos. Fekszek és annyira fáj a bal oldalam, hogy ott tartok, hogy hamarosan elsírom magam.

 

Azt észre vettem, hogy az esőt meg a szelet nagyon megérzem, most úgy tetőzik a fájdalom, de már dörög az ég, remélem ettől van. Mert dél óta egyre erőteljesebben fáj.

Előzmény: similis (8300)
Saughassy Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8301

 Az a vicc, hogy en is probalkoztam eveken at masszazzsal, gyogytornaval, uszassal, meg a jo isten tudja meg mivel, csak eggyel nem: konditeremmel. Leginkabb, mert mindenki ova intett tole. Aztan minden mindegy alapon, csak kiprobaltam (persze szigoruan csak olyan gyakorlatokkal es gepekkel, amik nem nyomjak ossze a gerincet), es az evek ota zsibbado labam 2-3 honap alatt szinte teljesen megjavult. Ha esszel es finoman probal az ember uj gyogymodokat, lehet hogy sikeresen ki tudja magat billenteni a melypontrol. Ezzel egyutt nyilvan nem merek erre biztatni senkit, hiszen nekem messze nem voltak ilyen durva tuneteim, mint amiket itt olvasok, csak jelezni akartam, hogy talan akkor is lehet kiut, amikor az ember mar ugy erzi, elfogytak a lehetosegei.

 En iszonyu vekony voltam es gyakorlatilag az izmok hianya miatt esett ossze a gerincem, agyeki servet (serveket) okozva. Meg a gyogytorna es az uszas sem tudott olyan gyorsan es annyi celiranyos izmot felpakolni, mint a kondi. Raadasul iszonyu jo nyujtogyakorlatok/gepek is vannak, amik szinten elonyosek. Csak az atlagember (es orvos) fejeben a konditeremrol az a kep el, hogy nehany szteroidozott barom 100 kilokat emelget izzadva es kifulladva.

 Persze arra tovabbra is vigyazok, hogy 15 kilonal tobbet meg veletlenul se emeljek meg, vagy ha nagyon muszaj, akkor szigoruan egyenes derekkal, rakeszulve, nem bohockodva. Minden mas viszont mehet. :)

Előzmény: Törölt nick (8299)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8300

Nekem legutoljára annyira bekattant valami a csípőmben, h. 3 napig menni se tudtam, alig tudtam mozdítani a lábam. Pedig előtte az a lábam nem is fájt soha.

 

Azóta nem is merek manuálra menni.

 

Háát ez a torna... Rohadt unalmas, és én nem veszem észre hogy bármim is jobb lenne tőle. Sőt a lapockám ami sajnos szintén fájogat már egy ideje, torna közben romlott totál le hétfőn :(

Előzmény: Törölt nick (8298)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8299

Az a baj, hogy szalag gyengeségem, izom sorvadásom és csigolya elcsúszásom van, nem tartja semmi a gerincem. Nekem ami nagyon fontos a gyógytorna hátizom erősítés, csak az a baj, hogy mindig begyullad az ideg. Tőlem nem áll távol a torna, mert betegségem előtt mindig tornáztam, meg súlyzóztam.

Előzmény: ghepard (8296)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8298

Ezekszerint, akkor mereveknél is előfordul a szalaggyengeség. Mikor megvizsgálta a Rácz Dr-nő a gerincem utána mondta, hogy húzzam vissza az ujjaimat és mikor meglátta, hogy mennyire hátra bírom húzni, akkor mondta, hogy erről beszél, ez ilyen veleszületett nyavalya.

 

Tegnap voltam manuálon úgy megdolgozott a gyógytornász, hogy alig bírok mozogni annyira fáj a bal farizmom, most beszéltem vele telefonon, folytatni kell a tornát a farizom erősítést elvette így már csak 3 om torna gyakorlatom maradt, de azt is olyan nehezen bírom megcsinálni. Neked similis manuál után volt ilyen, hogy még rosszabb lett? Ha esetleg volt és csináltad utána a tornát elmúlt? Nem hiszem el, hogy napról napra rosszabb megint. Félek az ideggyulladástól. Ráadásul időpontom van holnapra fogászatra és nem tudom, hogy lemondjam? Nem tudom mit hoz a holnap.:-(

Előzmény: similis (8295)
ghepard Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8297

Hát mondjuk én is simán megcsinálom - nyújtott térdekkel (tehát nem hajlítva) leteszem a tenyerem a talajra, bármikor - pedig 59 éves vagyok. Persze ez nem volt így 7-8 éve. Simán nyújtott lábbal a homlokommal megérinthetem a térdem. De ekkor nem ferdül ki semmi. A csigolyák kemények az izmok erősek és rugalmasak, akkor megy. Pedig semmit nem csinálok, hogy ez menjen, megy magától. Viszont az ujjakkal nem megy. Ott az az érzésem, hogy valamit szét kellene szakítani, vagy eltörni, hogy rá tudjam tenni a kezemre kifeszítve hátra.

Előzmény: brummadra (8290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!