Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2010.03.27 0 0 195

Dél-Pest.

Én tavaly ősszel vettem a házat és nem laktam benne télen, tehát nem volt használva ez a kémény. Amúgy a ház 40 éves majdnem. Próbafűtést végeztem a cserépkályhával, minek során a huzattal nem volt gond. Füstvisszaáramlás nem volt, szivárgást sehol sem észleltem. A kéményseprő jött, látott és komplexusa volt. Miután megkértem, hogy kotorja már meg a kéményt, elég rosszkedvű lett. A kémény szerinte állagromlott. A felső perem alatt két sor téglát tényleg újra kell rakni, de ő szerinte a belseje se jó, amit egy kis tükörrel bekukkantva állapított meg. (megjegyzem, korábban egy kamerás felmérés során egy kéményes cég embere normális állapotúnak ítélte és nem is akarta mindenáron bélelni)

 

A lényeg, hogy tényleg rendbe akarom tetetni, hisz az a megnyugtató számomra is, csak az átmérőbővítés kellemetlenül ($) érint. 150ezernél többet nem nagyon szántam volna a kéményre, de a mesterek kb a dupláját kérik a komplett bélelésre erre a 6-7m-re és ettől kicsit hisztis lettem. De majd lehiggadok és megpróbálom eldönteni, hogy megtartom-e a cserépkályhát egyáltalán.

 

Az illetékes építési osztályon egyébként mindenki nagyon készséges, segítőkész. Ott eddig csak pozitív tapasztalataim voltak szerencsére.

Előzmény: kod1111 (193)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 194
40 évig kiment a füst rajta probléma mentesen, most hirtelen meggondolta magát?
kod1111 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 193
Hol van ez hely? Hány éve működik így a rendszered? Még ilyet nem is hallottam.
Előzmény: boxer-gs (192)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.27 0 0 192

Letagadni nem tudom, mert a kéményseprők jelentették a helyileg illetékes építésügyi osztálynak, akik 30 köteleztek a "hibák" 30 napon belüli kijavítására.

(Bementem személyesen és a határidőt sikerült kitolni, de a munkákat el kell végeztetnem.)

Előzmény: KalásziM (190)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.27 0 0 191
  Amúgy a 130 -a cső tényleg a határon lehet.
Előzmény: KalásziM (190)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.27 0 0 190

  Hát téged megszivattak !

 

 Egy jó cserépkályha füstje mindentovábbi nélkül elmegy  a 14 x14 -es téglakéményben.

 Mo.-on még mindig kémények 100 ezre így működnek minden különösebb baj nélkül.

 Jobban jársz  ha letagadod a kályhádat.

 Ez is egy példa a kéményseprők lehúzó viselkedésének ! !

Előzmény: boxer-gs (189)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.26 0 0 189

Földszintes, 40 éves családi ház. Fatüzeléses, 5x7x3-csempeméretű kályha.

 

Ma felhomályosítottak, hogy azért kell a nagyobb átmérőre faragni a likat, mert a jelenlegi 140x140-esbe behúzható 130-as csővel feltehetően (senki nem tudta biztosra mondani) nem lenne elegendő huzat a kéményben a 6 méteres kéményhosszt figyelembe véve, így fennállna az égéstermék visszaáramlásának veszélye pl a kályhaajtó kinyitásakor.

Előzmény: KalásziM (188)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.26 0 0 188

  Viszont nem írtad még mivel fűtes abban a kályhában és milyen házban van.

 

 Szilárd vagy gáz ?

 

Emeletes vagy  földszintes ?

Előzmény: KalásziM (187)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.26 0 0 187

  Hát 14 x14 -esbe nemhogy a korábban felvetett 16-ost, de még  a 14 -es ármérőt se igen lehet. Sőt néha a 13 -as se megy bele.

 A kémények belső felülete nem sima, a minimális  eltérés is problémássá teszi a befűzést.

Előzmény: boxer-gs (186)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.26 0 0 186

Azért béleltetném, mert előírták a kéményseprők, illetve általuk az építési hatóság.

Viszont ezzel a fúrás-faragással, engedéllyel együtt majd 300ezer Ft-ba kerülne egy nyamvadt cső befűzése, ami nekem már sok. Így a cserépkályha megmentése átrakással már fél millióba fájna, amire most nem szánok annyit.

 

Ezért szerettem volna megtudni, hogy csak a drága munkavégzés a vállalkozók célja, vagy tényleg nincs lehetőség egy 14-es lukba 14-es csővet dugni?

Előzmény: KalásziM (185)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.24 0 0 185

  Az az ajánlott fúrás egy komolytalan dolog. Rengeteg roncsolással jár, költséges.

 

 

 Egyébként minek béleleteted azt a kéményt ?

 cserépkályhához felesleges (hacsak nem gázzal fűtöd.)

 

 Olyan tüzelőanyagot kell választani és úgy tüzelni, hogy a kémény hosszú életartalmú legyen. Javítani esetleg a padlástérben szükséges, de az egy- két 10 eft -ból megoldható.

Előzmény: boxer-gs (184)
boxer-gs Creative Commons License 2010.03.23 0 0 184

Szervusztok!

 

Cserépkályhához tartozó kéményt szeretnék béleltetni. 140x140-es a kémény. A gondom, hogy az eddig megkérdezett vállalkozók mind bővíteni akarták az átmérőt, tehát soktízezret kellene fizetnem a fúrásért, tágításért, hogy beleférjen a 160-as csövük. Előírás ez a minimum átmérő, vagy csak nekik nincs 140-es csövük vajon?

fifty561 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 183
ez egy kéménykefe - a bolt szerint: http://arkoz.hu/szerszam/termek/21320-NB_kemenykefe__5fm

ezek a csőtisztítók: http://www.olcso.hu/keres/cs%C5%91tiszt%C3%ADt%C3%B3

és minden ami kémény - meg is kérik az árát: http://www.tetobiztonsag.hu

Előzmény: Törölt nick (182)
fifty561 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 181
lehet egyébként kapni olyan kefét amilyen a kéményseprőknek van? Tegnap kihamuztam, észrevettem, hogy vhol el van dugulva a kémény, és jó lenne olyannal végignyomatni. Vagy tudtok vmi más célszerszámot erre?
Előzmény: Törölt nick (179)
fifty561 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 180
igen, igen tisztítóajtók - nem tudtam a pontos megnevezést (kösz!). Egyenlőre jól zárnak - nem megy a kémény, de érzésre jól szorul, és ki/be lehet őket venni.




Előzmény: Törölt nick (179)
fifty561 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 178
Szoktak este rárakni egy rönk fát, ami reggelre leég - azaz éjszaka megy felügyelet nélkül

a kéményseprő nyílás az emeleten és pincében pedig még a régi beton reteszekkel vannak megcsinálva - ezek nem tudom hogy zárnak.
Előzmény: Törölt nick (177)
fifty561 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 176
eféle hajlok én is, megcsináljuk a cserépkályhát, beröffentjük aztán figyeljük a CO mérőt - csak nem tudom így mennyire fogok nyugodtan aludni. biztos hogy volt használva a kémény, mert tele van korommal/hamuval alul, a fala is tiszta korom.

és ahogy írtad is csak leszűkítené a keresztmetszetét. Ha nagyon gáz lesz újrarakom ...

szomszédokat kérdeztem a kéményseprők felől, nem járnak még akkor sem ha hívják őket.
Előzmény: Törölt nick (173)
felsov Creative Commons License 2010.03.18 0 0 172
Ha bemész a kerületileg /területileg/ illetékes FÜKÉSZ irodába ,ott szép szóért megmondják,ha már tudják,hogy mikor kerül sorra a ti házatok,/utcátok/ Van amikor még nem tudják,mert a SZÁMITÓGÉP irja ki a sormunka programot. Nem tudom milyen software alapján. Az ügyintéző hölgy itt is segithet,megfelelő NOKIA-ért!
A Google-ba beirod a KÉMÉNYBÉLELÉS és hasonló szavakat rengeteg céget találsz akik ezt csinálják,mert jó üzlet. Ingyen kijönnek felmérni, ajánlatot adni.
Müszaki és ár szempontjából sok tájékoztatást kaphatsz ingyen,felkészülve a kéményseprő ajánlatára!
Sok türelmet és kitartást.
Előzmény: fifty561 (171)
fifty561 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 171
bakker, ez kemény. Meg is kérdem a szomszédot mikor járnak felénk
Előzmény: felsov (170)
felsov Creative Commons License 2010.03.17 0 0 170
Én éppen most értem ilyen kálvária körülbelül a közepére/2 hónap/
Itt legjobban a NOKIA doboz müködik!
Legjobban jársz,ha már a kezdeteknél ezt az utat járod. Sajnos csak igy megy és ez a legolcsóbb. Ez a BKV-nál is nagyobb maffia.
Nálam a kéményseprők még az ingatlan/budai családi ház/ vásárlása ,40 év!/ óta nem jártak. Most munkát keresnek és térkép alapján azonositják a telekkönyvet.
Igy horogra akadtam! Nélkülük el ne kezdj semmit, mert olyan ördögien keresztbebiztositott a rendszer,hogy nem tudsz olyat csinálni és csináltatni,amibe bele ne köthessenek,ha nincsenek benne!
Módszer!
8 nappal az adott időpont előtt végigragasztják a "SORMUNKÁT" /ez alapvető szakkifejezésük/ az adott utcákban.
Erre kell vadászni. Persze az otthonodhoz minnél közelebb. 8-12-ig JÖNNEK!!
Odasomfordálni az autóból kiszálló párhoz /mert párosával járnak/ és szépen megkérni a rangidőset,hogy kéménytanácsot szeretnél kérni ,itt valahol a szomszédban,nem tudnának-e Veled jönni 5 percre. Biztos,hogy tudnak.
Beviszed a házadba és elsirod,hogy szeretnél mindenben megfelelő kéményhez jutni,miket kell csinálni,mit ajánlanak? Ki tudná ezt jól megcsinálni???
Ők megcsinálják!!! Mennyiért,mikor,stb,stb.
Amit ajánlanak,az biztos a legolcsóbb és biztos elfogadják,mert ők jönnek majd ellenőrizni!
A rádkerülő SORMUNKÁNÁL biztos megfelelő papirt kapsz.
Minden egyéb megoldásnál sokszorosan elbukhatsz!
Sok sikert és kitartást!
Előzmény: fifty561 (169)
fifty561 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 169
Sziasztok,

van egy ház, amely pince, fsz (52 nm), emelet (38 nm) -ből áll, van egy kémény kb a ház közepén (kémény keresztmetszet: 12 X 24) pincétől a tetőn kirakott végéig kb 9 méter magas. Fa tüzelésű cserépkályhát szeretnék a fsz-re építeni, a probléma hogy a kémény lyukacsos téglából épült, nincs kibélelve semmivel. Ráadásul van egy elhúzás benne (kb 40 cm kb 45 fokban) az emeleten. a tégla miatt ki kellene bélelni vagy újrarakni

1) kőműves adott árajánlatot saválló acéllal kibélelni, munkadíjjal 220/250e ft (220e: 13-as cső, 250e: 15-ös cső) - kicsit drágállom, de ahogy hirtelen körülnéztem reális ár, ha csináltatod. - vélemény?

2) a szerencsétlen keresztetszet miatt sztem 15-ös cső nem fog belemenni csak 13-as. Úgy gondolom egy 8 kw-os tűztér elég egy ekkora ház kifűtéséhez, ahhoz elég a 13-as cső?

3) valamint arra gondoltam, hogy meg tudom-e én ezt csinálni. Megveszem a csöveket, meg mindenféle járulékos cuccot, de hogy illesztem ezeket egymásba? - egymásba csúsznak simán, csak méretre kell vágni, ...?

4) ja és még1 kérdés, kéményseprő nem járt arra vagy 10 éve, ha én most megcsináltatom a kémény, használni fogom ... aztán egyszercsak arra jön beleköthet? - vagy jobban járok ha szólok, kijön, megnézi ha kész, ... - ehhez kell vmi hivatalos papír a kőművestől, mi egyáltalán a menete/formája?

előre is köszi!
felsov Creative Commons License 2010.03.16 0 0 168
Kémény jogismerőktől szeretnék segitséget kérni!
Van -e olyan érvényes törvény,vagy rendelet amely előirja,hogy egy régebb óta kifogástalanul, jelenleg is üzemelő gázkészülék/cserépkályha HÉRA égővel/,egyéni épitésü kéményét,mely minden előirásnak megfelel ,bélelni kell!!! Vagy???? ez csak a FŐKÉTÜSZ üzlete? Esetleg csak ajánlott és nem kötelezhető egy kisnyugdijas,hogy 150 000 forintért épitkezzen!
A konyhában lévő 4 rózsájú és sütőjü gáztüzhely sokkal több égésterméket "termel" mint egy HÉRA és semmilyen kéménye sincs!!!
Mindkét gázkészülék rendelkezik őrlánggal és gázömlés védelemmel!
Ha megtudhatnám a rendelet számát is!!
A véleményeket előre is köszönöm.
Émile Creative Commons License 2010.03.15 0 0 167

  Naná hogy lehetséges a szigetelés.

 És egyszerű is.

 Veszel valamilyen szálas szigetelő anyagot ( üveg, vagy ásvány gyapot, lehetőleg táblás kivitelben kb. 5 cm vastag megteszi ).

 Ezt az anyagot szépen a kémény köré simítod és valami lágyfém huzallal - magyarul dróttal oda kötöződ. Majd az egészet beburkolod alu fóliával. Igaz a háztartási erre nagyon vékony, de van ipari kivitel.

 A legjobb  az un. golyó nyomott alu fólia. Az iparban egyszerűbb  légtechnikai csöveket ezzel burkolják.

 Neked is jó.

 Viszont amennyiben a 'kicsapódás' már elérte a födémedet csak a bontás jöhet számításba.

 

 

 Ezekből :

 

 

 

  • "vizes fával tüzeltünk
  • nincs bélelve
  • kis kazánhoz relatíve nagy kürtő átmérő párosul azaz lassan halad benne a füst
  • a padlás nincs beépítve, nincs szigetelve ergo hideg van"
  •  
  •  fűts ezután száraz fával, a kürtő átmérőn változtatni nem tudsz, a bélelést ami akár több százezer is lehet, megúszod min 10 - 15 eft -ból, ha sk. csinálod.
  •  Rá megy vásárlással egy nap. !!!
Előzmény: exkimo (166)
exkimo Creative Commons License 2010.03.13 0 0 166

Sziasztok,

Remélem nem offolok nagyon akkor, ha nem a kémény belső, hanem a külső szigeteléséről kérdezek?!

Van egy km téglából falazott béleletlen kéményem szilárd tüzelésű kazánhoz, amelynek a padláson át haladó részé kivirágzott ami mind amelett, hogy nem túl szép ráadásul ibolyán túli illatú is ...

Ennek szvsz több oka is lehet:

  • vizes fával tüzeltünk
  • nincs bélelve
  • kis kazánhoz relatíve nagy kürtő átmérő párosul azaz lassan halad benne a füst
  • a padlás nincs beépítve, nincs szigetelve ergo hideg van

Tudom, hogy az elsődleges megoldás ilyen esetben elsősorban a belső bélelés és a száraz tüzifa!

Mégis a kérdésem az lenne, hogy szoktak-e ilyen kéményeket kívülről hőszigeteléssel ellátni (pl azért, hogy a fűtetlen padláson még ne kezdődjön meg a kicsapódás)?

köszi,

exkimo

felsov Creative Commons License 2010.03.02 0 0 164
Volna még egy keresztkérdésem!
Nem biztos,hogy van rá válasz.
Megegyeztem a főkétüszösökkel, igy aluminiummal /0,8 mm vastag!/ béleljük a kéményt. DE....... Ha kiveszem a termokoksz cserépkályhából /4 csavar!/ a HÉRA-t ,
használhatom-e a cserépkályhát a bélelt kéménnyel ujra mint termokoksz cserépkályhát koksztüzeléssel????
Sokan tiltakoznak a különböző fórumokon,hogy tönkremegy az aluminium bélés a hőtől!
Az aluminium ötvözet 900 fokon olvad,ilyen hőmérséklet pedig a kéményben nem lesz koksztüzelés esetén sem!
Van-e valakinek gyakorlati tapasztalata,vagy meggyőző érve???
Köszönöm a válaszokat előre is!
FELSOV
Előzmény: cides (161)
kardhal01 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 163
A béléscsöveket csak a kezelhetőség miatt kell ugye szegecselni? Amennyiben nem utólag építik be, hanem úgy falazzák körbe, akkor csak elég összedugni igaz?
Dunit Creative Commons License 2010.02.19 0 0 162
Amúgy igazad van, ezek a csövek viszonylag könnyűek, végül egy erős ember a közepén megfogja és ledugja.
Előzmény: cides (161)
cides Creative Commons License 2010.02.19 0 0 161
de ha ügyes vagy és erős mint Toldi Miki akkor egyben is megy (persze szélcsendben)
Előzmény: Dunit (160)
Dunit Creative Commons License 2010.02.19 0 0 160
" Hogy lehet 5 méter csövet a nyeregtetőn állva a kéménylyukba bedugni?"


csak darabonként !
Előzmény: felsov (154)
Dunit Creative Commons License 2010.02.19 0 0 159
Igen vannak a kéményekre előírások.
Pl. a becsatlakozás magassága, de inkább a mennyezettől és két becsatlakozásnál az egymástól való táv. Magyarul szembe nem lehet egymással két becsatlakozás.
AZ ALSÓ KOROMZSÁK SZINT IS INKÁBB CSAK AJÁNLÁSNAK FOGHATÓ FEL.

Kell valami támpont a szakinak mikor csinálja. A kéményesek ezeket nagyon mereven értelmezik, mindig a maguk javára döntenek. klasszikus példa erre a tisztító ajtó magassága , az az ominózus 40 cm.
Előzmény: cides (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!