Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.01 0 0 8336

Igen, csak mennem kell, de nehezen engedem ki olyankor. Az egyik orvos mondta, hogy engem, akkor kell műteni, ha elakad a vizeletem. Azért azt nem szeretném. 

Előzmény: luci71 (8334)
luci71 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 8335

Szia!

Túl vagy már az infúziós kezelésen?

Az én tapasztalatom az volt ha a csigolyámat helyre tették és utána kaptam a komplett kezelést (fizikó,torna,infuzió,tangentor,masszázs)akkor nagyobb volt a siker bizonyos ideig.Most is igy vagyok,elöbb volt a steroid injekció gerincbe,majd helyretétel és most kapom a komplett kezelést,az infuzió megvolt már 5.A többi folyamatosan van még.

Előzmény: greta-gitta (8275)
luci71 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 8334

Nem, nekem még ilyen érzés nem volt.De még visszatartani tudod,tehát csak menned kell.

Én akkor gyulladásgátlót szedek,és ha nem múlik akkor megyek a dokihoz,ha kell helyre rakja az elcsúszott csigolyámat vagy jön az injekció(steroid).  

Előzmény: Törölt nick (8332)
greta-gitta Creative Commons License 2011.05.01 0 0 8333

Szia Gica! (s a többiek) Azt hiszem sajnos Veled egy cipőben járok, hiába nem volt még műtétem(tavaly már egy valaki nekilátott volna egy sima porckorong műtétnek, de mondta valaki hogy vigyázzak vele, mert lehet, hogy instabil) Szóval az a baj, hogy az alsó szakaszon biztos növekedett az instabilitás-érzem-hülye voltam-egy csomó vad nyújtó,függeszkedő gyakorlatot csináltam, amíg jól voltam-s nem fogtam fel, hogy ezzel tönkreteszem, az amúgyis gyenge szalagokat.S most iszom a levét és nagyon félek, mivel begyulladt -vagy valami nagyon rossztörtént a fenti szakaszon is,ahol eddig nem volt baj.

Szinte állandó izomgörcs, szúró, égő érzés a hátam közepéből-sokszor az egész fejembe, karomba, ha fekszem néha a lábamba is. Jó lenne Gica, ha írnál az email címemre, jó lenne tudni a telefonszámod, vagy skypot)-az adatlapomon ott az email címem. Köszi, ha megteszed.(a szúró-fájó  érzés sajnos fekvéskor is jelentkezik.Volt már Neked ilyen?

Előzmény: Törölt nick (8331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8332

Luci, azt szeretném kérdezni, vagy bármelyikőtöktől, mikor begyulladtok és sugárzik lefelé a fájdalom, hogy szokott folyamatos vizelési ingeretek lenni? Mert, ha én be vagyok gyulladva állandó vizelési ingerem van és folyamatosan tudok pisilni, pedig olyankor inni se nagyon szoktam és mégis 5 percenként pisilek, csak nem tudom, hogy mit. Urológus látott, szerinte a gerincemtől van. De mostmár be is bizonyosodott, mert, ha kicsit jobban vagyok, akkor ez a panasz megszűnik.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8331

Hát igen az a baj, hogyha alul instabil, mivel nem tudsz mozogni előbb vagy utóbb az egész gerinc instabillá válik. Nekem az egész instabil. Hol a nyakam miatt szenvedek, hol a derekam, megőrülök már a fájdalomba. Nagyon félek én is, hogy mi lesz. Ha azt mondanák, hogy holnap operálnak, bele mennék, mert nem látok esélyt, hogy ebből én felállok. 1 hete csinálom megint a tornát és ennyi volt, már be is gyulladtam.

Előzmény: greta-gitta (8329)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8330

Nem vagyok már biztos benne, hogy jó a torna, mindig begyulladok.:-( Most 1 kicsit csillapodott, hogy be vettem az esti gyógyszereket, de a fenekembe úgy ugrál az ideg meg a lábamba. És elkezdte a lapockámnál is szúrkál mint a fene, ahogy írtad sehogy sem jó, ha fekszek is úgy szurkál. 

Előzmény: similis (8328)
greta-gitta Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8329

Igen, még nem voltam operálva, de most én is úgy érzem , hogy beledöglök a fájdalomba! S én tettem rá egy jó nagy lapáttal.

Igen,azt eddig is tudtam, hogy alul instabil, de lehet, hogy most felül is az lett. Nagyonb félek!

 

Előzmény: Törölt nick (8317)
similis Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8328

Basszus :( Tényleg jó ez a torna... Nem tudom miért csináltatják ennyire felelőtlenül.

 

Jobban vagy legalább kicsit?

Előzmény: Törölt nick (8324)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8327

Brummadra, írd meg légyszíves privibe, hogy ki operálta a párodat.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8326

Folyamatosan szedek gyógyszert napi 2 xilox, myderison, contramal. 

Előzmény: luci71 (8325)
luci71 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8325

Az igen.Nekem is igy szokott lenni.Most szerencsére nyugalomba van.Időjárás változást is érzed gondolom, és begyulladhatott.Gyógyszered van rá?

Előzmény: Törölt nick (8324)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8324

Sziasztok!

 

Végig sugárzik a derekamtól bal lábamba a vádlimig a fájdalom. Felhívtam a tornászt leállított a tornával. Nagyon elgondolkodott, mert az 5 ös becsúszott csigolyámtól jön ki a fájdalom. Hétfőn kell visszahívnom reggel. Szerintem műtét lesz és a beszélgetésből is azt vettem ki. 

Malagurski75 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 8323

Begyulladtál! Hívtalak,csak nem hallod....Mi van most?

Előzmény: Törölt nick (8322)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8322

Sziasztok!

 

Bele döglök a fájdalomba. Mit csináljak? Hova menjek? Nem bírom tovább!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8321

Szia Luci!

 

Írtam emailt, ez lemaradt. Jövőhét csütörtökön megyek, de azt mondta bármi probléma van hívjam.

luci71 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8320

Szia!

Nem,jelenleg rokkant nyugdijjas vagyok!Amig dolgoztam a főnököm szerencsére megoldotta.Hétköznap kórház,hétvége munka. 

Előzmény: similis (8274)
Barba81 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8319

Fent vagyok,ha hívsz meghallom,tök jó már tornázol????:-D Béjbike.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8318

Meddig vagy gép elött? Meg kell csinálnom a tornát csak 3 om gyakorlat, utána jó?

 

Előzmény: Barba81 (8316)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8317

Amit leírtál, hogy gerinc övvel 20 percet bírsz fent lenni. Nem bírod terhelni ez általába instabil gerincnél van. Nekem is ez van, az a baj hogyha a derekadnál probláma van egy idő után a nyaki részen is lesz és ez fordítva is igaz. Mondjuk én 2x vagyok operálva. Ahogy olvasom Te nem vagy operálva ugye?

Előzmény: greta-gitta (8312)
Barba81 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8316

Gicus skypolhatunk is,mert kíváncs vagyok mi van veled így gyorsabb lenne.Amúgy persze,hogy fenézek mindig gondolok rátok amúgy mi lehet veletek .Na dumcsi?

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8315

Az ideggyulladást az tulajdonképpen a fájdalom jellemzi, de olyan szinten, hogy az maga a pokol. Én nekem már nagyon sokszor volt, olyankor sokkos állapotba vagyok. Apunak egyszer volt ideggyulladása, 110 kg- os erős férfi sírt az ágyba és nem bírt megmozdulni. 2 hétig nem bírt felkelni, de utána jobb lett neki.

Előzmény: Törölt nick (8314)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8314

Ha begyullad az ideg először fáj egyre erőteljesebben utána szurkál, lesugárzik bizsereg a bőröd vagy zsibbad. Iszonyú erős izom görcsöd lesz ami még erőteljesebben fáj, olyan szintig elmegy a fájdalom, hogy teljesen mozgáskorlátozottá válsz vagy meg sem bírsz mozdulni. Nekem volt olyan, hogy úgy bírtam kimenni Wc-re, hogy tartottam a fejem a kezemmel, mert olyan iszonyatosan fájt a nyakam, hogy nem bírtam a fejem tartani. De a derekamnál is ez van. 

Előzmény: greta-gitta (8312)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8313

Szia kicsi Barba, de örülök, hogy jelentkeztél. Örülök, hogy a derekaddal ilyen jól vagy ez nagyon jó, hogy ennyi mindent meg tudsz csinálni. Hidd el, ha be tartod a diétát, tudom nagyon nehéz, de meg fogsz ebből a hülye candidából is gyógyulni.

 

kitartás! És időnként jelentkezz még, akkor is, ha a derekad jó.

 

Puszi

Előzmény: Barba81 (8310)
greta-gitta Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8312

Gica! Milyen érzés az, hogy begyullad az ideg? Te azon túl, hogy fáj honnan tudod?

Előzmény: Törölt nick (8299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8311

Szia!

 

Nyaki MRI-d készült? Nekem van nyaki sérvem meg szűkület. Szokott szúrkálni a nyakamba lapockámba, tarkomba és olyankor a vállam kő kemény görcsbe van, arcomba szokott zsibbadás lenni meg a karomba, kisujjam gyűrűs ujjam. Szerintem ez nálad valami nyaki probléma.

Előzmény: greta-gitta (8309)
Barba81 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8310

Sziasztok!

 

Csak beköszönök,remélem mindenki jól van.Én még mindíg a hólyaghuruttal küzdök,hála a sok szteroidnak meg antibnak köszönhetek,candidás lettem.szóval még ezzel küzdök éppen egy terápiát csinálok,iszonyat sokba van ez is,ne tudjátok meg még mindíg ég és csíp bár már voltak jobb napjaim,és nem tudnak mit csinálni,gyenge a szervezetem,most immunerősítés és természetes szerekkel plusz gyógyszerrel kezelnek,remélem 1 hónap múlva jól leszek,ja meg diétázok,alig ehetek valamit nagyon rossz.A gerincemről,a farokcsontom fájdalma talán javult,bár nem nagyon ülök rá,a járásnál pedig ha már többet megyek érzem a kis szúrkákat a keresztcsontnál,de nem vészes,amúgy meg vagyok csinálok mindent,fűnyírás,kertészkedés,főzés,mosás,vasalás,takarítás,stb,a gerincemmel már elvagyok,és azóta javult,hogy nem tornázok.Most ez a másik betegség kínoz,de ez is felér egy sérvvel...Majd jelentkezem mindenkinek tiszta szívemből javulást kívánok,puszi nektek.Amúgy beléptem az ökonetre ha kell valami onnan szóljatok nagyon sok jó termékük van.Puszika

greta-gitta Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8309

Sziasztok!

Nekem sajna nem válaszoltatok, kicsit leírtam a sztorimat pár lappal előrébb Greta-gitta néven.

Szóval azt szeretném tudni, volt -e valamelyikőtöknek olyan, hogy gerinc miatt, negyedóránkénnt- 20 percenként tűszúrás szerű fájdalom áramlik fel a fejbe, nyakba -hiába az izomlazító! Kérlek segítsetek, ha van ötletetek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8308

Nekem is így szokott lenni. Tegnap mentem manuálra és azt mondta a nő, hogy milyen jól mozgok, pedig rosszabb állapotba mentem oda mint előző héten. Meg is lepődtem, hogy hogy mozgok. Most meg tiszta sz@rul vagyok. Felhívtam folytassam a tornát, csak torna után még rosszabb. Ha nem bírok felkelni be fogok kattanni. Mondjuk mondta a Dr-nő, hogy fogok még sokat sírni, de már nem sírni szeretnék, hanem élni.:-(

Előzmény: similis (8307)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 8307

Amúgy teljesen ki vagyok akadva, egyre jobban fáj mostanában a lapockámnál, és sokkal rosszabb mint a derékfájás, mert az fekve általában megszűnt, ez viszont mindenhogy fáj :( A tornától is csak roszabb lett, akkor nem tudom miért mondják hogy csak csináljam.

Pár hónapja még jobb lett utána, de most már nem :( Persze tegnap mikor mentem a doktornőhöz előtte 2 óráal kb. elmúlt a fájdalom, és ma jött elő újra :) Jellemző...

 

 

Előzmény: Törölt nick (8306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!