Keresés

Részletes keresés

baby-lon Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24097

Szia!

 

A mutatott bankjegyterv a (véleményem szerint valaha volt legszebb) Jaschik Álmos tervező 1928-30-as pegősorsor első tagjának, az ötpengősnek a második fokozatú terve. Szerintem tisztán látszik a hasonlóság:

 

 

Üdv: baby-lon

Előzmény: Zsetongaleria (24094)
hidnumiz Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24096

Sziasztok!

 

Nem vicc, miért lenne az?

Az MNB gyűjteményében van, egyébként az állandó kiállításon megtekinthető.

Előzmény: Zsetongaleria (24094)
Morne Basse Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24095

Eladó a lengyel garas?

Előzmény: csalez1975 (22468)
Zsetongaleria Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24094

Helló Mindenki!

 

Ez vmi "vicc", vagy tényleg volt ilyen terv?

 

A fotót innen ollóztam:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=487064574649267&set=a.479411845414540.106772.205022442853483&type=1&theater

monetanova Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24092

Üdv!

 

Lehet tudni, hogy mikor lesz megint online a keresőszavas verzió? Részemről igen praktikus megoldásnak gondolom.

Előzmény: Törölt nick (24091)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24091

Elnézést már megint előbb szövegeltem, mint kellett volna remélem nincs harag én még ott tartottam, hogy csak maga a másolás az egyedüli probléma!

 

Tudom nem először fordult ez elő velem ezért mindenkitől elnézést kérek senkit nem szerettem volna megbántani! Én is van hogy hibázok de ezt nem szégyenlem bevallani és mentségemre legyen igyekszem ilyenkor a bakit mielőbb korrigálni!

:)

Előzmény: Törölt nick (24075)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24083

No, ilyen se volt még az eBay-en! Jotapianus antó! Brutálisan ritka, eddig csak 18 példány ismert belőle!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/300817222160

 

Akár többezer euro is lehet a végén...

 

Dinnyeboy Creative Commons License 2012.11.16 0 0 24080
Rasputin Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24079

Nyomatékosan kérem a t. topiktagásgot, hogy a továbbiakban egymás piszkálgatása helyett a topik témájában legyenek szívesek megnyilvánulni.

 

Köszönettel:

 

Moderátor

 

 

baby-lon Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24078
Benne vagyok! :-)
Előzmény: Törölt nick (24077)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24077

Majd szavadon foglak, de ha lesz sofőröm rosszabbul jársz, nem úszod meg egy ücsivel....:)

Előzmény: baby-lon (24060)
tamas1000 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24076

Hali!

 

Nah srácok ezeket nézzétek meg nekem a veszekedés helyett, mit ír a Katalógus:

 

Mexico:

4 Reales 1862 GO YE,  VF

2 Reales 1843 Z OM,  gVF

 

Vatikán:

 

20 Baiocchi 1864 R ,  EF

 

Holland:

 

10 Cents 1863, VF

10 Cent 1823 (nem B-s verdejegy), gEF

1/2 Cent 1850, EF

 

Az anyaguk is érdekes lenne!!!

 

 

köszi

t

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24075

Fain, ezek szerint a te felfogásodban ha az arcodba hazudnak, az rendben van!

És színtén a te felfogásod szerint nem védhetem meg magam?

Ülönm kellett volna és gondolkoznom a következő tartalmon amit 1-2 hónap kemény munkájával felvihetnék a portálra, hogy aztán 

jöjjön valaki és lemásolva azt sajátjaként tálalja, hirdesse itt a fórumon???

 

Ez így rendben van?

 

Sajnálom hogy megromlott a bizalmad a portálban, én semmi rosszat nem tettem és még én jövök ki rosszul az egészből...

Nem én hazudtam, és mégis én vagyok az áldozat.

 

És igen van némi önzőség az egészben, szeretem hogy van élet a lapon, szeretem hogy kérdezgetnek, és a magam módján tudok is segíteni sokmindenkinek

azt nem is látjátok hány e-mailt kapok, mennyit ér ez mennyit ér az, és hidd el pártatlanul őszíntén szoktam válaszolni mindenféle üzleti befolyás nélkül.

 

Ez talán önzőségnek megengedhető hogy védem azt amit megalkodtam, ötleteket amiket kitaláltam vagy szerinted ez sok?

 

Komolyan elszomorodtam, mikor elolvastam amit írtál...

Előzmény: Törölt nick (24072)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24074

Henrik!

 

Ennek semmi köze az egésznek hozzá.

A szerzői jogi kérdések ettől tök messze állnak.

 

Kár belekeverni!

 

Te sem érted a lényegét!

 

Pusztán rákérdeztem Tivi2-nél, hogy az én szövegemet vette-e át vagy begépelte ő is?!

 

Erre a válasz az volt, hogy ő a saját példányait digitalizálta be!

 

Érted?

 

Erkölcsi kérdés, mit válaszolsz.

 

Mondhatta volna azt is, hogy ajaj, rosszat tettem, beismerem átmásoltam a Forint Portál bevitt szövegét, sajnálom...

Előzmény: Mancsíni Henrik (24069)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24073

Bocsi a helyesírási hibákért ez az ügy nagyon felzaklatott.

:D

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24072

Ez nagyon frappáns volt, de ha valaki olvassa a fórumot elég nehéz szűrni mit olvasson az ember és mit nem. Meg hát egy kicsit leomlott bennem a portál önzetlenségének illuziója is de sebaj.

Előzmény: baby-lon (24071)
baby-lon Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24071

Nagyon egyszerű, ha untat, ne olvasd.

Előzmény: Törölt nick (24070)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24070

Ez a másolósdi téma kezd már egy kicsit untatni. Az első felháborodás jogos volt, de ennyi. Ez a túlragozás most már kezd a visszájára elsülni. Kezdem sajnálni a vétkest mert a sértett már túlzásokba esik. Mégis mit csináljon így utólag szerencsétlen lője főbe magát?

Mancsíni Henrik Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24069

A „lopás, másolás, másolás másolása” témájában nekem is hozzászólhatnékom támadt.

 

 

 

Veszprémi barátunk másolt. De mit is? Jogvédett anyagot? Szellemi tulajdont? Bármilyen erkölcsi megfontolásból védendő egyéb tevékenység eredményét?

 

Nos. Ahogy az országos heti vásárok listája, a mozik, színházak operaházak jelen és egykori jelen évadjainak felsorolása, a filmek/színdarabok/színpadi művek szerepeinek és konkrét előadások szereplőinek felsorolása, koncertek műsorának részletes ismertetése (beleértve a kottából megszerzett tételcímeket) nem esik semmilyen jogvédelem alá, úgy újság, folyóirat, szakfolyóirat, szakkönyv, tankönyv tartalomjegyzékének – magyarán: a szerzők és műveok ill. a fejezetcímek felsorolása – sem esik semmilyen jogvédelem alá. Úgy általában.

De a kivételek sem érintik veszprémi barátunkat: ő nem másolt dizájnt, nem közölte a folyóirat oldalának fotóit, nem másolta XY honlapjának megjelenését, nem közölt semmi, a szellemi/alkotói/feltalálói stb védelem alá eső pluszt. Márpedig a billentyűk puszta nyomogatásának eredménye, a begépelés, bármily időigényes is, önmagában nem esik jogvédelem alá. Megismétlem: a begépelés nem szerzői jogvédelem alá eső tevékenység. Tartalomjegyzék vagy színlap tartalma hasonlóan nem esik szerzői jogvédelem alá. (Tartalom = az információ maga. Aristid Bruant fellépésének plakátjáról például a helyszín, idő, jegyár, műsor, közreműködők sora szabadon másolható, de, DE!, a plakát maga, pl. ha egy bizonyos Toulouse-Lautrec alkotói pluszával tuningolt munka, alapból védett (volt), 70 évig.)

Szerzői jogvédelem alá NEM eső munka begépelése értelemszerűen szabadon sokszorosítható, papír-, elektronikus és bármilyen úton egyaránt. Begépelni, önzetlennek tűnő módon internetre (vagyis közkinccsé tenni) valami nem jogvédelem alá esőt, utána pedig önös érdekből nyavalyogni, mennyi munkája volt vele, mennyi időt igényelt…… hát, ezt ítélje meg mindenki maga.

Közfelhasználásra közreadott anyag felhasználása miatt siránkozni számomra nevetséges, megbélyegezni a jóhiszemű újrahasznosítót elképesztő.

 

Még valami.

Én úgy tartom, egy jogvédelem alá nem eső, internetre gépelt szöveg kopizásáért és továbbközlésért bárkit macerálni butaság. Veszprémi barátunkat pedig hadjárat-szerű kampánnyal (hú mit tettél, hú milyen ciki vagy) ijesztgetni is csak pusztán erő- (pardon) tekintély-fitogtatás.

Ha valaki lemásolja XY internetre tett begépelést és megköszöni, az az ismételt közreadó dolga. Ha nem köszöni meg, az is az ő ügye. Meg lehet jegyezni, „jé haver, ezt tőlem, másoltad”, de ennyi. A köszönő sorok, tiszteletkörök nélküli másolásért nem lehet – és szerintem nem is szabad – pellengérre állítani bárkit úgy, ahogy ez itt veszprémi barátunkkal történt. Akit védelem illetne, az éppen a méltatlan szemrehányásokkal illetett személy maga.

 

******

 

Ami viszont a másolás esetleges célját - a cikkek esetleges közlését ill. linkről való elérhetésének biztosítását (??) - illeti, ettől óva kell inteni mindenkit. Ne tegyétek! A kiadó ill. a szerzők engedélye nélkül jogvédelem alá eső anyag közlése bűncselekmény.

(Lásd Money Trend számai, ha az utánközlés engedélyhez kötött.) Akármilyen jóságos célból történik is a másolás.

baby-lon Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24068

Szia!

 

Én meg ott lakom... Mindig vannak bronzkri leletek, de olyan nagy leletegyüttesről én nem tudok...

 

baby-lon

Előzmény: Törölt nick (24061)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24066

Köszi, így van ahogy mondod!

Előzmény: baby-lon (24060)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24065

Figyelj! Hogyne bántana!

Az én lépéseim a következők voltak, felhivtam a szerkesztőséget engedélyért, megkaptam, elkezdtem dolgozni kb 1 hónap volt bevinni a szöveget, megvágni az összes borítóképet, kialakítani (család rovására, mert a család szabadidejéből ment el)

 

Tivi2 mit csinált?

 

Meglátta nálam milyen jópofa dolog! Mivel én bedigitalizáltam már ő ezt lemásolta a rendszerébe és kijött hogy mekkora jó mert kereshető az érem. UGYAN MÁÁÁR!

Neki is sok munkája volt vele tudom, mert ő adatbázisba tette, de basszus az én digitalizlásomat ne használja már saját magának!!!

Küldhetett volna e-mailt hogy használhatom-e?!

Küldhetett volna e-mailt, Az Érem szerkesztőségbe, hogy szeretné felvinni, és nekiáll saját kezével begépelni.

Ha nekiállt volna, brutál idő alatt kész is lenne, és egy szavam nem volna, hiszen nem az enyém az újság!

 

Miért kell azt hazudni, hogy nem tőlem vette át a szöveget, pontosan tudja hogy igen?!?!

 

Ezzel van a bajom!

 

Ezt már visszacsinálni nem lehet.

 

És azt nem tudom elfogadni a mai világban, hogy jóhiszemű vagyok kis naív, hogy ezzel nem csinálok bajt stb...

 

Milyen már utólag engedélyt kérni, mikor kirobbant a botrány?

Főszerk. úr is biztosan örül majd neki.

 

 

 

 

 

Előzmény: furcsagomba (24058)
tamas1000 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24064

Sziasztok!

 

akinek van esetleg FRISS Világ katalógusa, 19. és 20. század, az ha van kedve segíteni írhatna nekem E-mailt, lenne kb 20 db pénzecske, amire kiváncsi lennék mennyire hozza a katalógus.

 

köszi ekőre is

üdv

t

 

 

furcsagomba Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24063

Kedvelem a Forint Portált. A hazugságot én sem kedvelem. Mindent mérlegre téve, szerintem annyi történt, hogy felhasználtak egy olyan tartalomjegyzéket, ami egyébként sem volt az övé, azt továbbfejlesztették (kereshetővé tették) - ami szerintem hozzáadott érték -, majd elérhetővé tették egy másik oldalon. A Forint Portálnak semmilyen szerzői joga nem volt (egy statikus másolást csinált ő is). Az Érem újság jogtulajdonosai esetleg szólhattak volna, de egy ingyenreklámért inkább köszönet jár, a cikkek tartalma pedig nem került fel.  Hogy etikus volt-e "sajátjaként" feltüntetni? A tartalomjegyzékről mindannyian tudjuk, hogy nem az övé, de nem is a Forint Portálé. A kereshetővé tétel viszont az övé, az ő munkája. Ezzel viszont szegényebbek lettünk, mert nem kért engedélyt egy másolás másolására. Részemről téma lezárva.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24062

Valóban nem százas az előlap 'T' betűje, de nem erre gondoltam. A mellképe elölről ábrázolt, ami Gordinál nagyon ritka.

 

Előzmény: Törölt nick (24059)
baby-lon Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24060

Nos, ehhez már nekem is "hozzászólhatnékom" támadt. Én is azt gondolom, hogy naivitás azt gondolni, hogy amit a netre felpakolsz, az megvédhető, sőt szerintem jogilag sem nagyon. Olyan, mintha beleeresztenéd a szélbe, és nem is nagyon kell védeni, hiszen azért készült.

 

De azért engedtessék meg annak, aki dolgozott egy adott anyaggal, hogy kikérje magának, azt, ha valaki a saját munkáját lenyúlja úgy, hogy azt nem magának hasznosítja, hanem ezzel akar népszerűséget szerezni a saját oldalának, méghozzá olyan módon, hogy nyugodtan el is kérhetné, vagy odaírhatná, hogy honnan van, ehelyett pofátlanul (már elnézést...) azt hazudja, hogy ez a saját szellemi terméke, és nekiáll itt népszerűsíteni.

 

Szóval a legnagyobb gond nem a mivel, hanem a hogyan, és az sem érdekel, hogy máshol ezt lehet, legalább itt numizmatikai körökben jó lenne tisztelni egymás munkáját, eredményeit. Ha nem ezt tesszük, nem lesznek önkéntes ismeretterjesztő oldalak, jószándékú, segítő hozzászólások, csak mocskolódás, mint az élet oly sok területén.

 

Bocs, ha hosszúra nyúlt...

 

Egyébként szívesen meghívok bárkit a topicból egy üdítőre a hétvégén Debrecenben, ha már az én városomban lesz a börze :-)

Előzmény: furcsagomba (24058)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24059

Én csak a köriratban látok eltérést egyébként akárhogy erőltetem a szemem nem tudok rájönni mitől különleges. Kíváncsian várom mi lesz a megoldás!

:)

Előzmény: Törölt nick (24050)
furcsagomba Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24058

Lehet, hogy Téged bánt ez a dolog, de szerintem azért a "tollvonással legyaláz" kifejezés erős túlzás, azt sem hiszem, hogy 7 év munkáját "vette át" a gyűjtőtárs, egy újság tartalomjegyzékének közzétételével. Ezt az "általánosítást" meg végképp nem értem, mivel elég konkrét esetről van szó. Mióta valaki a vaterán árulta az ellopott katalógust (ami szerintem is bűn), itt mindenki ugrik a másikra mindenféle szerzői jognak vélt piszlicsáré képzelt sérelem miatt.  

 

Csak hogy próbáljam levezetni a gőzt (rendőrségen dolgoztam), néhány példa, mire költöttük az adófizetők pénzét:

Két nagy csokigyártással foglalkozó cég rendszeresen feljelentették egymást. Pl. az egyik cég egy kis kártyán leírt egy receptet, melyen az egyik mondatban ez szerepelt: "úgy kell törni a csokoládét, hogy roppanjon" A cég nem sokkal később feljelentette a másikat, hogy az egy előadáson ugyan ezt a kifejezést használta, amelyet ők találtak ki.

Másik: az egyik ingatlanközvetítő feljelentette a másikat, hogy a tőlük kilépő és a konkurens céghez átpártoló munkatársuk magával vitte az adatbázisukat, melyen internetes lakáshirdetők hirdetéseit mentették le abból a célból, hogy majd azokat ráveszik, hogy őket bízzák meg az értékesítéssel. Rögtön ki is számolták, hogy a több ezer ingatlan jutalékának elmaradása nekik hány száz millió forint kárt okozott. Ez ügyben a pláne az volt, hogy a szerzői jog sértés (még ha a kár nem is) meg is állt, mivel az így összeállított "adatbázis" már saját szellemi terméküknek minősült.

 

Szóval, mindenki ügyeljen milyen kifejezéseket használ, hátha előtte valaki már használta. :)   

 

hgabor77 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 24057

Nem szivatni akarlak. De ha tudod, hogy hiba van az oldaladon, miért nem javítod ki?

Előzmény: Törölt nick (24055)
alicoins Creative Commons License 2012.11.14 0 0 24056

a forint korszakra gondoltam. elnézést h nem pontosítottam :) közben kaptam rá infót hogy mi a különbság ezeken. 

Előzmény: Törölt nick (24026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!