Keresés

Részletes keresés

Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.05 0 0 20122

Nagyon sokat romlott az egészségi állapotom 2014 ben 56% egészségkárosodást állapítottak meg jelenleg ezek a diagnózisok vannak nem dofferenciálható szkizofrénia kevert szorongásos és depressziós zavar egyéb gyógyszer indukálta parkinzonizmus rehabilitáció és gondozás k.m.n mennyi lehet most a öekem vsgyis szerintetek mennyi lessz ?

mrduckhead Creative Commons License 2017.05.05 0 0 20121

Tegnapi és a mai hírekben elég megdöbbentő esetről írnak egy otthonról,ahol fogyatékos gyerekeket-betegeket "ápolnak-gondoskodnak"

Sajnos a Gödön üzemeltető speciális otthonban elég rettenetes körülmények uralkodtak-uralkodnak már több éve.

Ugye nem kell ecsetelni,hogy az állam hozzáállása ilyen téren nem változott pozitiv irányba,sőt,mutatja,hogy még inkább a fogyatékos embereket akarja a földbe döngölni.

Ha az eltüntetett milliárdokból csak pár %-ot juttatnának ilyen és ehhez hasonló helyeknek-embereknek-betegeknek,már jelentősen javulna mindenki életkörülménye és emberséghez való joga.

Én semmi jót nem várok el,és nem hiszem el,hogy a beteg-leszázalékol emberek sorsa jobb lesz.

Még a beharangzot május 3-i hír is inkább egy reklám propaganda,ami csak ámitás olyan téren,hogy azok a rokkant emberek,akik le vannak százalékolva,de biztositás idő hiánya miatt nem jogosultak ellátásra,és ezen akarnak segíteni,egy nagy kamu.

 

 

 

mrduckhead Creative Commons License 2017.05.04 0 0 20120

Hát...hogy ez jó hír,majd meglátjuk.

Én arra tippelek,hogy a választások miatt most meglépnek ilyen-olyan dolgokat,amivel komunikálják,hogy ők mennyire jók is és igazságosak.

Mellesleg valszeg ha életbe is lép,az csak 2018-tól lesz.Épp a választás előtt.

Ugye nem kell ecsetelni,hogy ha a nagy átalakitáskor (2010-ben)egy normális-abb törvényt vezettek volna be,akkor erre nem lenne szükség.Márpedig a cél az volt,hogy minnél kevesebb szociális támogatást adjanak.

 

Előzmény: marijancsi (20114)
bandolesa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 20119

Sehonnan nem veszem, csak kérdezem mennyi lehet pl: én EGYT-kapok ez 26200-forint egyedül élőnek.

Remélem ez az ellátás több lesz ennél, jó lenne minimum 50-ezer ft...

Előzmény: ibi43 (20118)
ibi43 Creative Commons License 2017.05.04 0 1 20118

Szia bandelosa!

Én úgy értelmezem, hogy a rokkantsági besoroláshoz tartozó minimális juttatásnak a 65%-a.

Neked honnan jött ez a legalább min. 50 ezer ft? Vagy én néztem el valamit?

Előzmény: bandolesa (20116)
Dániel Kiss Creative Commons License 2017.05.04 0 0 20117

Üdv az lenne a kérdésem hogy mivel aktív korúak ellátását kapom igy igényelhetem a közgyógyot de nemtudom hogy a nem közgyógyos gyógyszerek azokat is figyelembe veszik hogx meglegyen az a keret ami kell ?(17000ft a gyogyszerem 1 hónapba )

bandolesa Creative Commons License 2017.05.03 -1 0 20116

Ez jó lesz,de kiváncsi vagyok mennyi lesz forintosítva a havi ellátásuk? Rá irányadó minősítési kategória 65%-a,de ez legalább 50-ezer ft lesz minimum?

 

Utazási kedvezmények is változnak jövőre.

 

http://mfor.hu/cikkek/makro/Megvagjak_Orbanek_az_utazasi_kedvezmenyeket.html

Előzmény: Tibcsesz (20115)
Tibcsesz Creative Commons License 2017.05.03 0 0 20115

Kivételes rokkantsági ellátás jön azoknak, akiknek nincs elég biztosítási idejük

  • adozona.hu

2017.05.03., 04:18 Frissítve: 2017.05.02., 22:28

Kivételes rokkantsági ellátásban részesülhetnének a jövőben azok a súlyosan egészségkárosodott személyek, akik hosszú ideje tartó betegségük miatt, vagy más méltányolható okból nem tudták megszerezni az ellátáshoz szükséges előzetes biztosítási időt, de rendelkeznek az előírt biztosítási idő legalább felével – derül ki a Magyarország 2018. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló törvénymódosítási javaslatcsomagból, amelyet tegnap este terjesztett a parlament elé Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.

Lehetővé tenné a kormány, hogy a rehabilitációs ellátás ismételten is megállapítható legyen – a megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-piaci integrációjának elősegítése érdekében –, ha a komplex minősítés keretében a rehabilitálhatóság foglalkozási és szociális szempontú vizsgálata során a szakértő bizottság azt állapítja meg, hogy a rehabilitációs szolgáltatások további nyújtása szükséges az érintett személy tartós munkaerő-piaci integrációjához.

A törvénycsomag 75-79. paragrafusaiban szereplő módosítás ezen túlmenően egységes alapokon nyugvó kivételes rokkantságiellátás-megállapítási rendszert teremt meg, amely olyan súlyosan egészségkárosodott emberek részére biztosít ellátást hosszú ideje tartó betegségük miatt, vagy más méltányolható okból nem tudták megszerezni az ellátáshoz szükséges előzetes biztosítási időt, de rendelkeznek az előírt biztosítási idő legalább felével.  

Kivételes rokkantsági ellátásra jogosult lehet az, aki a legfeljebb 50 százalékos egészségi állapota mellett rendelkezik a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló törvény 2. paragrafusának (1) bekezdése szerinti biztosítási idő legalább felével, keresőtevékenységet nem folytat, rendszeres pénzellátásban nem részesül, akinek a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján a rehabilitációja nem javasolt, vagy rehabilitálható, de a kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg,

Az ellátás havi összege a jogosultra irányadó minősítési kategória minimumösszegének 65 százaléka.

A kivételes rokkantsági ellátás bevezetésével kapcsolatos átmeneti szabály a kérelem benyújtására biztosít lehetőséget azok számára is, akiknek 2018. január 1-jét megelőzően utasították el a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelmét.

A kivételes rokkantsági ellátás megállapítása során előnyben kell részesíteni azt a megváltozott munkaképességű személyt, aki a meghatározott biztosítási idő legalább 90 százalékával rendelkezik.

A kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelem a (1) bekezdés c) pontja szerinti döntés véglegessé válásától számított 6 hónapon belül nyújtható be. Ha a kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelmet kizárólag arra tekintettel utasították el, hogy a keretösszeg kimerült, a kérelem az elutasító döntés véglegessé válását követő naptári évben ismételten benyújtható.

A kivételes rokkantsági ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napjától állapítható meg.

Kivételes rokkantsági ellátás esetén a felülvizsgálat során megállapított ellátási összeg állapotjavulást követően sem lehet kevesebb a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegénél. Állapotrosszabbodás esetén a kivételes rokkantsági ellátás összegét a 13/A paragrafus (5) bekezdése alapján, az új minősítési kategóriának megfelelő összegben kell megállapítani.

marijancsi Creative Commons License 2017.05.03 0 3 20114
560707 Creative Commons License 2017.05.02 0 1 20113

Nem kötelező, kérheted a jelenlegi ellátásod öregségi nyugdíjként való folyósítását.

Előzmény: Katax (20110)
Katax Creative Commons License 2017.05.01 0 1 20112

Köszönöm a válaszod. Pontosan ezért járok majd rosszul az újraszámítással, mert sokkal kevesebb lenne úgy a nyugdíjam, mint a mostani ellátásom. Sajnos már régen le vagy százalékolva.

Előzmény: mester76 (20111)
mester76 Creative Commons License 2017.05.01 0 1 20111

Igaz nem tőlem kérdezted, de ha megengeded válaszolok.

A nyugdíj korhatár betöltése után lehet kérni a rokkantsági ellátás öregségi nyugdíjjá történő változtatását. Ekkor újra számítják a nyugdíj összegét.

Előzmény: Katax (20110)
Katax Creative Commons License 2017.05.01 0 1 20110

Kedves 560707!

 

Elnézést, hogy félreérthetően fogalmaztam. Azt tudom, hogy az öregségi nyugdíj eléréséig még a mostani ellátásomat kapom, 3 és fél évig. Arra gondoltam, ha elérem a rám vonatkozó nyugdíjkorhatárt, mivel 1956-ban születtem, nem választhatom a nekem kedvezőbb ellátást. 1988 utáni járulékfizetés utáni számítás szerint sokkal kevesebbet kapnék, mint a jelenlegi ellátásom.

Előzmény: 560707 (20109)
560707 Creative Commons License 2017.05.01 0 1 20109

Szerintem még nem kell kérned az öregségi nyugdíj megállapítását, hisz majd csak 64 éves korod után leszel öregségi nyugdíjas.

Előzmény: Katax (20082)
donpepe9 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20108

A tisztánlátás kedvéért,az első daganatom után visszamentem dolgozni leszartam amugy sem adnak daganatra általában csak c2-t,de mivel rá majdnem 1 évre lett egy hasüregi nyirokáttétem amire majdnem 3 hónap kemoterápia volt a kezelés ami után már jelentősen megromlott az állapotom és ez az állapot mai napig tart.Szóval az elsőnél megállt volna a dolog soha nem százalékoltattam volna le magam.

Előzmény: ibi43 (20102)
macus55 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20107

Köszönöm a segitséget.

Előzmény: ibi43 (20106)
ibi43 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20106

Macus!

Elolvastam a hivatkozást. 

Semmi hátrányod nem lesz. Lehet sok a dolguk és még nem értek hozzád.

Hívd fel a saját megyéd Kormányhivatalának Rehabilitációs szervét, készítsd ki a Nyufig által anno kiküldött folyósítási törzsszámodat, mondd el, h betöltötted a 60-at, nem kaptál papírt az átfordításról, mi a teendőd ennek érdekében?

Ha van módod, akár ügyfélszolgálati időben személyesen is bemehetsz, akkor, ott valószínűleg arra is lesz lehetőséged, hogy írj egy kérvényt a határozat megküldése miatt. Indok akár az is lehet, h anyagi gondok miatt egy kisebb személyi hitelt vennél fel, azonban mivel nem vagy végleges, erre nincs lehetőséged, sürgősen kell a határozat.

Kitartás, cselekedj!

Előzmény: ibi43 (20104)
macus55 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20105

olvasd el az előzményt

Előzmény: ibi43 (20104)
ibi43 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20104

Macus mi a baj? 

Mi ez a segélykiáltás???

Előzmény: macus55 (20103)
macus55 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20103

Senki nemtud segiteni!!!!!!!!

Előzmény: macus55 (20067)
ibi43 Creative Commons License 2017.04.30 0 1 20102

Kedves donpepe!

Én még a "rokkantnyugdíjas" rendszerbenlettem rákos. Májusban műtöttek, júniusra lett szövettan és jjúliusban kerültem bizottság elé. Az akkor még 100%-nak nevezett besorolást 8 hónapra kaptam meg. Éppen letelt a chemo és a sugár, még kopaszon mentem a következő fv-re. Nem tudom szerencse e vagy nem, emellett még korábbról volt pár súlyosabb betegségem. Szóval elvették a 100%-ot, így újra 67 lettem, mint azelőtt. Szóval neked a megadott 3 év szerintem kész csoda.

Egyébként azt tanácsolom neked, szedd össze az új betegségeidről a papírjaidat és konzultálj a szakorvosokkal, hogy szerintük az molyen súlyod. Ha úgy vélekednek, hogy érdemes megpróbálni, akkor fellebbezz.

 

Előzmény: donpepe9 (20101)
donpepe9 Creative Commons License 2017.04.30 0 2 20101

Mint írtam az alapbetegségem után 1 éven belül távoli áttét keletkezett,innen számolva tartok most 3 évnél.Ezenkívül egyéb betegségeim is keletkeztek.Így a 80 százalékról 43-ra elég durva

 

Előzmény: takianyu (20097)
17macsek Creative Commons License 2017.04.29 0 2 20100

Kedves Kollokvium!

Igen, 2014. júniustól 2017 júniusig tart az előző ellátás.

2017. márciusában újabb műtét után, az NRSZH-val egyeztetve  beadtam újból állapotrosszabbodásra való hivatkozással. A határozatban aztt írták, hogy állapotrosszabodás nem állapítható meg. De ettől függetlenül 2017. április 10-én B1-et állapítottak meg, 36 hó rehabilitációval. A rendelkező részben azonban az van, hogy csak 2017 júniusig folyósítható tovább az ellátásom. Hát ezért nem értem,pedig nem vagyok fafejű.

Előzmény: Törölt nick (20096)
17macsek Creative Commons License 2017.04.29 0 2 20099

Kedves Hagyma Boy, Kollokvium!

Köszönöm, hogy segítetek! Mivel én 2014-ben 3 évre kaptam meg a B1 rehab ellátást, állítólag még egyszer már nem kérhető, ha fennállnak a betegségek, ha nem. A szakértő asszony szerint vagy B2-t kellett volna megállapítania a kormányhivatalnak újabb 1-3 évre az állapotrosszabbodás miatt,vagy most megszüntetni az eddigi ellátásomat. Pont ezért nem értem én sem. De azt írják az ellátás 2017 júniusáig folyósítható tovább. Utána mi lesz velem? Mikor ők írják, hogy a rehabilitáció a mostani vizsgálattól számított 3 év. Nem értem.. 

Előzmény: hagyma boly (20098)
hagyma boly Creative Commons License 2017.04.29 0 1 20098
Előzmény: 17macsek (20092)
takianyu Creative Commons License 2017.04.29 0 2 20097

Daganatos betegségeknél, megvan a protokoll, legtöbbször 2 év után folyamatosan vesznek vissza a D kategóriából, ha az egészségi állapot nem romlik, úgymond tünetmentes lesz a beteg. Többnyire sikeres kezelés esetén max.4-5 év a rokkantság. Ha kiújul akkor rögtön "feléled" a rokkantság.

Daganattól függően itt megtalálható a protokoll:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

Előzmény: donpepe9 (20086)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.29 0 1 20096

Tehát rehab ellátott voltál és ismételten megkaptad 3 évre a B1-et? Jól értem? Feltételezem, hogy 2014. júniustól 2017 júniusig tart az előző ellátás (3 év).

2017. márciusában valószínűleg  beadtad újból állapotrosszabbodásra való hivatkozással és ismételten megállapították 36 hónapra? Így történt? 

Hsz-ed alapján "2017. április 10-én B1-et állapítottak meg, 36 hó rehabilitációval. "

 

Távoli ismerősök jártak így, hogy rehabellátottak voltak és az újbóli felülvizsgálat után is rehabosok maradtak. Rá szokták vezetni a dátumot (meddig tart), a kötelezettségeket is (együttműködés, stb.). Alaposan, figyelmesen olvasd át, mit írtak pontosan, mert aszerint kell eljárni.

Mivel eddig is rehabos voltál, a hivatal, ahová eddig jártál, mint rehabellátott, felvilágosítást kell tudjon adni felmerülő kérdéseidre a kapott határozatod értelmezésével kapcsolatban. Ha maradtál rehabos továbbra is, akkor amúgy is ismételten értesítési és együttműködési kötelezettséged is keletkezett, tehát kapcsolatban fogsz állni velük(rehabilitációs terv elkészítése).

 

 

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/megvaltozott-munkakepesseguek-ellatasai/ellatasok/rehabilitacios-ellatas/rehabilitacios-ellatas-2016-ban

A rehabilitációs ellátás ismételt megállapítása

A rehabilitációs ellátás a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható.

A folyósítás megszűnését követően az érintett új igénybejelentéssel kérheti a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának ismételt megállapítását.

Az ismételt rehabilitációs ellátás (vagy a rokkantsági ellátás) a korábbi komplex minősítés során figyelembe nem vett, azt követően bekövetkezett egészségkárosodás és a jogosultsági feltételek fennállása esetén állapítható meg.

Előzmény: 17macsek (20092)
otthonülő Creative Commons License 2017.04.29 0 4 20095

Macsek, ha állapotrosszabbodás miatt újra beadod a kérelmedet, mindenképp támaszd alá friss szakorvosi véleménnyel, melyben határozottan leírja a szakorvos, hogy az adott betegséged/betegségeid rosszabbodtak, visszafordíthatatlanok, vagy legalábbis javulás nem várható.

ibi43 Creative Commons License 2017.04.29 0 1 20094

Kedves macsek?

A 2014-ben megállapított rehab ellátásodat nem 2014 júniustól kezdték el folyósítani?

Egy ismerősöm C1 volt, beadta újra a kérelmet felülvizsgálatra, jelenlegi egészségi állapota csak annyiban változott, hogy a vizsgálatok valamilyen mértékű rosszabbodást mutattak. Új betegsége nem lett. Ennek ellenére ismét megkapta a C1-et.

Ő a korábbi és a jelenlegi "mérési adatok" romlására hivatkozott.

Te írd le  h az ilyen és ilyen számú határozattal nem értesz egyet, mert újabb felülvizsgálati kérelmedet állapotrosszabbodás hiánys miatt elutasították, írd le, az utóbbi 3 évben milyen új betegségeid lettek, erre hivatkozva kérd a felülvizsgálat időpontjának és helyének kijelölését.

Előzmény: 17macsek (20088)
olvasztó Creative Commons License 2017.04.29 -2 0 20093

Én is ugy tudtam ,hogy nem lehet ismételni a B1 rehabilitációs ellátást. Azért találták ki azt a egyszeri 36 hónapot.

Előzmény: 17macsek (20092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!