Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 8623

Minden ami függőleges kivezetésű és a tető fölött végzödik az kémény, azt pedig engdélyköteles.

Előzmény: Current (8622)
Current Creative Commons License 2011.02.26 0 0 8622

Sziasztok!

A kondenzációs kazán fórumon valaki említette, hogy a padlásra is fel lehet tenni a kazánt és egy rövid

(<3m) füstcsővel kimenni a tető fölé. Így csak gázterv kellett, még kéményseprő vélemény se kellett.

Ez hivatalosan is működhet így? Ha a padlásra teszem a kazánt, fagyástól kell-e félni?

Köszi

kod1111 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 8621

"Azt a baromságot ki találta ki, hogy az eternitcsőből készült kéményt szigetelni kell? Van rajta egy falifűtő meg egy gázboijler, 4 méter az egész..."

 

Eternitcsőből, gázkéményt? Ezt meg ki vette át, mert nem tudom elképzelni akár a szolgáltató akár a kéményes ilyenre rábólintana.

 

"Komolyabb kazán már úgyse mehetne róla, ez a kettő meg nem üzemel túl sokat..."

 

Nincs olyan előírás, ha egy készülék keveset üzemel akkor ilyen kémény kell hozzá, ha többet akkor meg olyan.

 

 

Előzmény: Gyurco78 (8619)
SolnesMM Creative Commons License 2011.02.25 0 0 8620

 Mert baleset veszélyes !

 

 Az eternit törékeny, ill. szigetelés nélkül fagydugó alakulhat ki.

 Amúgy ez nem is egy kémény csak egy függőleges füstcső.

 És ki találta ki ?

 Hát én !!

 És mivel nincs kéményed, kizárhatnak a gázszolgáltatásból.

 

 Szénnel fával fűthetsz és ezzel a csővel elvezetheted a füstöt.

 Ha összerörik,  csak észreveszed !!

 

 A kéményeket ( a téglából készülteket ) egyébként nem kell szigetelni.

 Csak hasznos.

 Tovább tar így a kémény !

Előzmény: Gyurco78 (8619)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 8619

Azt a baromságot ki találta ki, hogy az eternitcsőből készült kéményt szigetelni kell? Van rajta egy falifűtő meg egy gázboijler, 4 méter az egész...

Komolyabb kazán már úgyse mehetne róla, ez a kettő meg nem üzemel túl sokat...

 

Szzancsaby Creative Commons License 2011.02.25 0 0 8618

van még az Effe2 kémény. pl.

Előzmény: Dati84 (8615)
moonshadow Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8617

Nekem Schiedel kémény van SIH-20, a kandallóm kicsit több energiát ereget ki a kéményen mint kéne, két idényben már eltüzeltünk 250 mázsa fát, de egyelőre jól bírja.

 

Előzmény: Dati84 (8615)
bento1 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8616

Én nagyon megbántam hogy a leier kémény mellett döntöttem!!A kémény bekötőcsöve letörött,több samotcső végigrepedt.Érdekes volt látni amikor a kéményesek kamerával felvették!! 5 kw-os kályhával tüzeltünk benne kb 20 napot.A leier enyit bir!!Azon gondolgodtam ha csak cigarettacsiket dobáltam volna a kályhába azt talán kibirta volna!És még ha visszaolvasol találsz rajtam kivül olyan leier kéménytulajdonost aki megbánta hogy ezt a kéményrendszert választotta. Ja és valamiért az övék is elrepedt!!

Előzmény: Dati84 (8615)
Dati84 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8615

Sziaasztok!

 

Először is NAGYON köszönöm mindenki hozzászólását! Sokat segít nekem !

 

Lehet hiányos információkat adtam meg, ezért elnézést kérek. A történet a következő: családi házban lakom, ami nem rendelkezik emelettel. A nappaliban kerülne kialakításra a kémény, ahol a meglévő gázfűtéshez kellene kisegítésként egy kandalló. A kémény mérete kb alaptól a tetőgerincig 6 méter plusz a mivel túl kell nyújtani, tehát olyan 6,5 7 méteres kémény kellene (szerintem). Kéményseprőt kérdeztem a belső átmérőről, és elém dugott egy táblázatot, mely szerint ilyen hosszban és ilyen átmérőben egy 12 kw-os kandalló üzemeltethető biztonsággal, tehát az általunk nézegetett 6-8 kw-osokat elbírná. Papíron! A ház ugyan rendelkezik 2 darab kéménnyel, de sajnos azok alu béléscsővel lettek ellátva, és mindkettőbe egy-egy gázkonvektor van bekötve. Ezért kellene egy új kémény. Először építtetésen (tégla) gondolkodtunk, de többen javallották a korábban említett kéményeket, mert nincs annyi macera vele, és árban sem sokkal több, plusz ehez jön garancia és a többi. A LEIER kémény mellett a SCHIEDEL jöhetne még szóba, illetve nem tudom van e más gyártó még.

Röviden ez lenne a történetem.

Minden hasznos tanácsot észrevételt és ötletet szívesen fogadok, és előre köszönöm! Szép napot kívánok mindenkinek.

minigigant Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8614

Korrozióálló acél bélésre gondoltam mindkét kémény esetében. Érdemes-e szigeteltet vagy csak simát, hiszen fel lesz falazva a kémény.

Előzmény: csiba00 (8607)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8613

 Rendbe kell hozni azt a kéményt !!

Előzmény: csiba00 (8607)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8612

  "Azért jó nagy hő keletkezik egy ilyen kiégés alatt a kéményben."

 

 

 Na ja. Korábban - régen ez egy nagyon veszélyes jelenség volt. Az elhanyagolt - nem tisztított kéményekben keletkezett és aztán felgyújthatta a házat - néha a szomszédságét is.

 És ezért tették már régen kötelezővé kéményseprő szolgáltatás igénybevételét. Tisztítani kellet a kéményeket. Nem úgy mint a mai seprők. Én már jó 10 éve nem is láttam szerszámmal járó seprőt.

 Persze járnak, ellenőríznek, pőcsételnek, szakvéleményeznek !!

 A nyomorultja a múlt hónapban már a cerúza nagyságú égéstermék visszaáramlás jelzőt se hozta magával !!

 És még neki állt feljebb !!

Előzmény: csiba00 (8607)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.24 0 0 8611

 

 Helló!

 látom jól kivesézték a kérdéseidet.

 had csatlakozzak én is !

 Tehát először kéne tudni  az a lakás cs. házban vagy em. házban van é  ?

Nem mindegy !!

 Ha cs. házban kizárt, hogy ne lenne régi kémény. Azt/azokat rendbe kell hozni és vigan tüzelni. Biztos ólcsóbb mint akármi új kémény .

 Em. házban ? Hát problémásabb lehet, de ha szerencsés vagy és a legfelső szinten laksz és van kémény, akkor az előbbi út járható  (megfelelő kürültekintéssel )

 

 

  "és hogy ezek véletlenül sem egyeznek a kémény belső átmérőjével,vagyis összelehet e hozni a kéménnyel a füstcsövet, vagy a kémény átmérő behatárolja a füstcső átmérőjét is?"

 

 Nem is kell egyezni !!

 Egyébként a kémény átmérője (nevezzük inkább szelvényének )  a rákapcsolodó fűtőberendezés teljesítményét határozza meg.

 

 Így mindig  nagyobb átmérőjű(szelvényü) kéményt kell választani mint az éppen esedéskes berendezés.

 Egyébként ha van kéményed és az 14 x14 -es arra kb. 15  kW-ig ráköthetsz !! Sőt néha a 20 kW is elmegy !!

 A berendezés füstcsöveit szükíteni lehet (megfelelő - észszerű határok között )

Előzmény: Dati84 (8605)
kod1111 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8610

A berendezés füstcsonkja határozza meg a kémény méretét, a 8kw-os lehet 120-as, 150-es 160-as füstcsonkú is az elsőhöz jó a 14x14-es, de a másikkettőhöz nem ajánlanám, csak a 150-180-as kéményt.

Előzmény: Dati84 (8605)
bento1 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8609

Csak azt a márkát ne vedd!!Ha visszaolvasol van vele gond rendesen.Én is most küzdök velük.Ha teheted keress másik márkát,hidd el megéri!!Ha sokat akarsz idegeskedni,és az új kéményt félév után lebontani,vagy béleltetni akkor merem ajánlani a leiert.Erre nagyon jó!!

Előzmény: Dati84 (8605)
csiba00 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8607

Azért jó nagy hő keletkezik egy ilyen kiégés alatt a kéményben. Nálam bélelve van, de a bélés mellett már nincs túl sok hely, talán 1-2 cm minden oldalról. A kéményem az végig vakolt, de a padlástérben nincs olyan szépen lesimítva, és lemeszelve sincs. A kémény volt használva bélés nélkül is, így a téglák is belülről kormosak. Mikor begyullad a bélés belseje, akkor a padlástérben füstölögni szokott a kémény fala. Olyan, mint ha a vakolanban lennének kis tűhegynyi lyukak, és ott szivárog. Jó kis égett korom szag.

Előzmény: minigigant (8606)
minigigant Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8606

Szerintem nem lett baja, de a nagy füstöléskor látszott, hogy a felső részen a vakolat alól jön a füst. Az alsó részen nem jött füst, ezért gondoltam, hogy elég csak bélelni, és csak a felsőrészt újrarakni.

Előzmény: kod1111 (8604)
Dati84 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8605

Jó estét kívánok Mindenkinek!

 

A lakásba szeretnénk egy kis kandallót elhelyezni. A "hozzáértők" azt monták, hogy legegyszerűbb kész (nem tudom a pontos nevét) kéményt venni és a Leier-t ajánlották. Azt mondták hogy egy kb 8Kw-os kandallóhoz elegendő egy 140 mm belső átmérőjű kémény.

A kérdésem az lenne, hogy valóban elég e ekkorra átmérő?-továbbá érdekelne az, hogy az előzetesen megtekintett kandallók füstcső mérete 120 ill 150 sőt 180 mm-es, és hogy ezek véletlenül sem egyeznek a kémény belső átmérőjével,vagyis összelehet e hozni a kéménnyel a füstcsövet, vagy a kémény átmérő behatárolja a füstcső átmérőjét is?

Még egy dolog érdekelne, mégpedig hogy sehol nem találtam árat arra, hogy megközelítőleg milyen összegért építenek fel egy ilyen kéményt. Ha valaki tudna egy hozzávetőleges árat, azt megköszönném! Elnézést ha butaságokat kérdeztem, de sajnos ezekhez a dolgokhoz nem értek, szívni meg nem akarok.

kod1111 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8604

"A kémény nem tünt problémásnak, de egyik nap befűtés után begyulladt a korom benne."

Történt-e valami az kiégés közben, amitől megváltozott a kéményed? Egyébként  mikor volt takarítva előtte? nem egy kéményt láttam már amélyik kiégett és utána úgyíanúgy használják már évek óta, sőt van egy ismerősöm aki soha nem tisztítja mechanikusan csak égetéssel már hosszú évek óta(25-30éve)

Előzmény: minigigant (8603)
minigigant Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8603

A kémény nem tünt problémásnak, de egyik nap befűtés után begyulladt a korom benne. Na akkor látszott, hogy nem maradhat. Gondoltam csináltatok egy kéményrendszert, de ahhoz szét kellene végig bontanom és azt nem szeretném. ÍgA gondom az, hogy nem tudom mivel béleljem, mennyibe kerül és kivel csináltassam. 

Vezo228 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8602

Mi a baj az alsó résszel? Miért akarsz vele egyáltalán bármit is kezdeni?

Nem igazán értem.

Előzmény: minigigant (8600)
kentaura Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8601

Gondolom bélelve lesz, úgyhogy ha nincs kártrányosodás akkor semmit. Egyébként az építési engedélyben mi szerepel?

Előzmény: minigigant (8600)
minigigant Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8600

Sziasztok!

 

Tanácstalan vagyok a következő ügyben:

 

A házat ahol lakunk átalakítjuk és beépítjük a tetőteret. A kéményeket (vegyestüzelésű és gáz) a födémtől elbontjuk és újra építjük. A kérdésem az, mit csináljak az alsó résszel. Elbontani nem akarom, mert ott lakunk és nagy macera lenne.

les38 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8599
mert 1 konvektor van meg 1 átfolyos vizmelegitő, a Junkers kazán ismeröstöl van és keveset
használt
Előzmény: gmkiev (8598)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8598

Soha nem szereltem fel senkinek használt gázkészüléket.

Kérdés: miért kellett leszerelni?

 

Előzmény: les38 (8597)
les38 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8597
használt a cirkó ha a gyártóra gondoltál?
Előzmény: gmkiev (8596)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8596

Egy esetben, hy a gyártó ad róla papírt, amit aztán meglobogtatsz a kéményseprőnek, hogy ezt szabad.

Kicsi az esély.

Előzmény: les38 (8595)
les38 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 8595
üdv mindenkinek!kérdésem lenne: kéményszükitöt szeretnék használni a meglévő szereltkéményemhez ami 27m. most Junkers gáz vizmelegitő van fent 110mm, ezt lecserélem
Junkers kw20 cirkora 130mm. a szereltkémény bemenete,csatlakozása 110mm
utána a normál nagy méret. ez igy megoldható? választ előre is köszönöm
k_petya Creative Commons License 2011.02.22 0 0 8594

Amúgy szvsz van egy kis keveredés a hatályos gmbszben.

 

1. differenciál presszosztát (ez mi?) csak 1x szerepel a szövegben, "B" tipusú gázfogyasztó egy csoportját mikor lehet lakótérben elhelyezni, köze nincs az elszívóhoz.

 

2. "A" tipusnál foglalkozik egyedül elszívóval, viszont értelmezésem szerint konyhánál még kötelező is, hogy legyen (4.2.3.1)

Előzmény: pjotrkolja (8429)
k_petya Creative Commons License 2011.02.22 0 0 8593

kicsi lelkemnek jobban esne ha vizsgálta volna.

 

meg tudnád adni a konkrét helyet a gmbszben ahol ez le van irva mert én nem találtam.

Előzmény: pjotrkolja (8429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!