Keresés

Részletes keresés

BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23092

Akkor a probléma nem a megállással volt, hanem a járdára felállással. Az ugyanis alapból tilos.

Előzmény: Guszty44 (23088)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23089

Mondjuk ha jár a motor, és látja, hogy nyitom a kaput, akkor gondolhatja, hogy nem el akarom állni a bejutást.

Előzmény: Törölt nick (23087)
Guszty44 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23088

éN? :O)

 

látom nem tiszta a helyzet. Nem flamet akartam elindítani, csak valami támpontot.

 

Helyzet:

 

-egyirányú utca

-kb 4 méter széles.

- jobb és bal oldalt másfél méteres járda.

- mindkét oldalt lakóházak.

- jobb oldalon MEgállni és várakozni tábla (de néha megjegyzem nincs kinn)

- bal oldalon nincs tábla.

- bal oldalon a járdáról nyílik egy  belülről nyitható kapu, ami után ház(kerítés nincs, a fal a határ)

- kapubeálló után felálltam félig a járdára és bementem, hogy belülről kinyissam a kaput.

- ezután már mindent ismertek.

 

Ha lehet kérnék infót. Amennyiben tilos megállnom, akkor a legközelebbi hely, ahol megállhatok kb 500Méter.

 

 

Előzmény: BoGar (23086)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23086

Azt én is így tudom. Na de amíg kinyitom magamnak a kaput, akkor is az út szélén álljak?! Noooormális?!

Előzmény: Törölt nick (23084)
Guszty44 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23083

a kocsibejáró után álltam meg, mert ha ráfordulok, akkor kilóg az autó hátulja és a gyalogosok sem férnek el. 

Előzmény: BoGar (23081)
Guszty44 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23082

egyirányú utca jobb oldalt tilos megállni tábla bal oldalt nincs tábla. De mivel egyirányú és nincs 5,5m széles, ezért úgy tudom tilos nem?

Előzmény: BoGar (23080)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23081

Na várj! Ha a kapu előtt áll meg, de nem ráfordulva a bejáratra, akkor szabálytalan, de akkor egyáltalán hogy akart később bemenni a kapun? Visszatolat és ráfordul? Érdekes lenne. Ha meg ráfordulva állt meg, akkor nem igazán tudom, a rendőr mi a fenét gondolt. Lehetne a ház ura is, aki beszaladt a kulcsért, hogy ki tudja nyitni a kaput.

Előzmény: Törölt nick (23079)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23080

Miért tilos megállni és várakozni? Tábla tiltja, vagy nincs meg a megfelelő távolság a két parkoló kocsisor között?

Előzmény: Guszty44 (23077)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23078

Bocsánat, az eleje lemaradt:

 

"én nem szoktam személyeskedni"

Szerintem nem is állított senki ilyet.

Sehol sem állítottam, hogy bárki azt írta volna, hogy személyeskedek. 


Előzmény: BoGar (23076)
Guszty44 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23077

Hello! Kisvárosunkban túlkapásba kezdtek a Rend őrei és mégha igazuk is van, akkor eddig miért nem büntettek nem tudom, de 20 év alatt sose volt erre precedens, az utóbbi 2 évben meg havi több tíz alkalom. A helyzet a következő.

 

Városkánk fő utcája egyirányú és ebben van az ismerősömnek háza és mivel bal kéz felé esik a kapu, meg kellett álljak, hogy be tudjak állni az udvarba, hiszen tudjuk jól, hogy tilos megállni és várakozni, de valakinek ki kellett nyitni a kaput belülről. Mire kiérkeztem a kocsihoz már a rendőr fotózta az autót mire én elmondtam neki, hogy dehát én csak.... erre Ő: Okay semmi gáz. nem para. Ennek ellenére kijött egy 30.000Ft-os bírság.

 

Mit tehetek?

BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23076

"én nem szoktam személyeskedni"

Szerintem nem is állított senki ilyet.

 

""Te nem hoztál fel semmi érvet az ellen, hogy miért nem kellene így tenni."

Nem is kell érv, nem megcáfolni akarom, csupán próbáltam rávilágítani, hogy hármotok véleménye nem biztos, hogy perdöntő ebben a kérdésben."

 

Hol állítottam, hogy perdöntő? Sehol! Felvetettem egy témát, megkérdezvén a véleményetek, és elmondva az álláspontom, szerintem miért így kellene ennek lennie, és miért ezt tartom követendő példának. Semmilyen ellenvéleményt nem nagyon olvastam tőled, pedig ezt vártam. Ehelyett te arra próbálsz rávilágítani, hogy nem perdöntő, amit mondok? És? Nem a véleményemről kell vitázni, hogy az perdöntő-e vagy sem, hanem arról, követendő-e, normálisnak tekinthető-e a felvetésem. De látom, te ezt nem érted. A vitáról kezdtél el vitázni. Ez hiba a részedről. De látom, nem érted, hogynem így és nem erről kellene vitázni, amiről és ahogy te teszed.

Előzmény: M.Sanyi (23074)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23074

"Nem láttam a hozzászólásaimban semmiféle leereszkedő stílust"

Ez a baj, észre sem veszed. 

 

 

"Igen, hajtom a magam igazát, mert szerintem az a normális"

Ez nem is baj, de szerinted van a te álláspontod és vannak a rossz álláspontok. Na, ez a baj !  :))

 

 

"Te nem hoztál fel semmi érvet az ellen, hogy miért nem kellene így tenni."

Nem is kell érv, nem megcáfolni akarom, csupán próbáltam rávilágítani, hogy hármotok véleménye nem biztos, hogy perdöntő ebben a kérdésben.

Hogy ezt nem ismered fel, ez szorosan kapcsolódik az előző kettőhöz, de te úgysem érted.  :))

 

 

 

"én nem szoktam személyeskedni"

Szerintem nem is állított senki ilyet. A diagnózist meghagyom...   :))

Előzmény: BoGar (23073)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23073

Nekem meg a te válaszaidtól nyílik ki a bicska a zsebemben. Nem láttam a hozzászólásaimban semmiféle leereszkedő stílust, ellenben te személyeskedni kezdtél velem, (elgurult a gyógyszer,) csak azért, mert nem értesz egyet velem. És milyen lehetőségen kellene lelassítani? Igen, hajtom a magam igazát, mert szerintem az a normális, hogy a gyalogosoknak a járda egyik oldalán kellene közlekednie, még pedig a többi közlekedőhöz hasonlóan a jobb oldalon. Te nem hoztál fel semmi érvet az ellen, hogy miért nem kellene így tenni.

És már megbocsáss, de amit előadsz, az nem az én stílusom, ugyanis én nem szoktam személyeskedni, de pedig ebben a vitában több alkalommal is megtetted.

Előzmény: M.Sanyi (23067)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23072

Maradjunk annyiban, neked nem.

Előzmény: M.Sanyi (23069)
nopánick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23071

Az elmúlt évtizedek, lassan 1 millió km-ének tapasztalata alapján

nagyjából 1-2 évente akad össze az ember, valami barom-állattal...

Előzmény: Törölt nick (23065)
mlas Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23070

Most, hogya románok is eju, az ilyen kamionok szabadon csatangolhatnak Európában :)) Egye az eju, amit főzött :))

20 éve egyszer az osztrák visszafordította a haveromat Skodával, mert amíg sorbanállt Hegyeshalomnál, 2 csepp olaj kicsöpögött belőle... úgy látszik, változnak az idők :))

Előzmény: adni jó (23064)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23069

Magadnak lehetséges.  :))

Előzmény: BoGar (23062)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23068

Remélem a járdán !  :))

Előzmény: Törölt nick (23059)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23067

Szerintem vitáztunk már mi is és igyekszem egy valódi vitában megnézni azt a lehetőséget is, hogy én vagyok-e a hülye.

Ha így van, akkor nem szívesen, de hajlandó vagyok beismerni azt is, hogy nincs igazam.

 

A kolléga leereszkedő kivagyi stílusa egyesek zsebében kipattintja a bicsakot, mások fel sem veszik. Nekem nem tetszik. :)

Igazából lehet ráció a mondanivalójában, de ahogy előadja, onnan érdektelen a mondanivalója. Mivel hajtogatja a saját igazát, más lehetőségen le se lassít, így alkalmazkodom hozzá. :)

Az érdekes, hogy a saját stílusa nem tetszik neki...  :))

Amúgy meg neki sem tartanak stukkert a fejhez, hogy reagáljon, mégsem megy el mellette.  :)

A nyilvános fórumoknak már csak ilyen varázsa van, hogy mindenki hozzászólhat.

Előzmény: Macika (23057)
BoGar Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23066

Biztos jó lenne, ahogy kifelé is a mieinket. Emlékeztetve arra a magyar kisbuszra, amiben többen ültek, mint a megengedett, a fék sem volt jó, és ki tudja még, mennyi hibát találtak az osztrákok, amiért még a rendszámát is levették róla.

Előzmény: adni jó (23064)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23065

Jelentem megkezdtem a rettegést mester. Már csak azt szeretném megtudni, hogy a gyakorlatot milyen gyakran kellene bemutatnom? :)

Előzmény: nopánick (23061)
adni jó Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23064

nem lehetne a határon minden monstrumot átnézni, egyáltalán alkalmas a közlekedésre?

 

http://zalaihirlap.hu/fokusz/20120404_dobbenetes_allapotban_volt_a_kamion

BringasLevy Creative Commons License 2012.04.05 0 0 23063

Ha nem koppan a madár, akkor most sem állok meg. Marad az erős fékezés, aminek az okát a mögöttem jövő nem is látja. 

 

A nyeltani kiigazítást köszönöm.

Előzmény: BoGar (23055)
BoGar Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23062

Eléggé egyértelmű voltam.

Előzmény: M.Sanyi (23056)
nopánick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23061

Látom, még zöldfülű vagy a való világban...

Az élet nem csupa rózsaszín álom.

Előzmény: Törölt nick (23058)
mlas Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23060

Sok ilyen barom van, épp felvág a nőjének, vagy be van lőve, vagy 1000 oka lehet. Még az is lehet, hogy te ingerelted fel valamivel, esetleg akaratlanul.

Én is sokat mászkálok, kerültem is már hasonló helyzetbe (seggembe jött, és nem akart se elmenni, se előzni) Én rágyújtottam a ködzárót, először azt hitte, féklámpa, mert egyből leszakadt :)) igaz, utána villogott meg jött refivel... de ez engem nem érdekelt, felhúztam egy 150re, és el. Mostani eszemmel már másként csinálnám (így utólag visszagondolva) mert ki tudja, milyen állat ül benne... nekem ritkán próbálkoznak be, mert egy erős újszerű BMW-ben ülök, magas vagyok és kopasz, de persze nem vagyok egy ketrecharcos alkat :))

Mostanában inkább nem változtatok az ütememen, ha nagyon zavar, legtöbbször a gázra állok, és kész. Én is azt vallom, mint itt többen: a konfliktust lehetőleg messze elkerülni, mert ha harcra kerül a sor, mindenképp vesztek (ahogy a tanult rendőr mondta: kórház vagy börtön, de mindenképp balhé)

Előzmény: Web-Desinger (23041)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23058

Jézus isten, itt mindenki ilyen sok knight ridert néz? Már azt hittem csak én szoktam. :)

Az tényleg senkink eszébe sem jut, hogy egész egyszerűen alapból egy orbitális balfék a hátul jövő?

Ilyen haditerveket kidolgozni a semmire...

Szépen mész, ahogy eddig aztán leszarod, hogy mit ágaskodik mögötted.

Előzmény: nopánick (23050)
Macika Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23057

Ez OK, elfogadható.

De ha ez a hozzáállásod (amihez természetesen szíved joga), miért fórumozol?

Másokkal/másokon szórakozásból, provokálásból? Nem biztos, hogy azt az is élvezi, akivel csinálod! Vagy az kit érdekel?

Előzmény: M.Sanyi (23056)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23056

Fogalmazz egyértelműen, így nem lesz vezetői pozíció !  :)

 

Amúgy meg:

 

Előzmény: BoGar (23054)
BoGar Creative Commons License 2012.04.04 0 0 23055

Mivel rögtön utána meg is álltál volna, mint most is, akkor nem hiszem, hogy erre gondolt volna bárki

 

tól az max toldalék. A te szavad toll. Még ha valakit segítenek, és a hátánál tolák, az is rövid o.

Előzmény: BringasLevy (23051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!