Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97669

Einstein óta tudjuk, hogy négy dimenziós. Én hiszek az olajleválasztó idődimenziójában is.

Előzmény: golyós (97667)
sogi01 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97668

Ez nagyon jó valószínű legegyszerűbb is, és ezzel szerintem pontot Tettél a szűrésre.

 

Előzmény: golyós (97667)
golyós Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97667

hááááááááát... most már teljesen elbizonytalanodtam...... vagy mégse ?

valaki a szűrő hosszára, valaki a széltére, valaki a magasságára esküszik....

( még jó hogy csak 3 dimenziós...) Addig is míg eldől én az alszeszt beleöntöm az üstbe,

zúdítok rá olyan 2-2,5 kg jeget!!! (a benzinkútról )  , ami egyben higítja is, aztán amikor mind elolvadt a tetejét nehány szilviával lekapom...   ,és már fűtök is....

(Bocs hogy Neked válaszolok, de úgy kézre jöttél......     :-)))

üdv.g.

Előzmény: körte51 (97663)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97666

A hígításról ! Mifelénk elég kemény a csapvíz ,de használtam már! Nagyon pici fehér lepedékesség leülepedett az üveg aljára ,akkora mennyiség,hogy szűrni se kellet ! Utoljára ártézi kútvízzel csináltam! Az viszont egy picit sárgás tónusú ,de persze ezt is csak én látom ! Az idén még gondolkozom! Műanyag flakonos desztvíz se igazán jó! Nehéz magamnak megfelelni! Most talán, csapvizet fogok szénszűrőn átengedni és pár napig levegőztetem ,ezt érzem egy ilyen nemes italhoz illőnek!

Előzmény: nebamun (97653)
norris53 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97665

Erotikus viccek



60 éves férfi a háziorvosnál:


- Doktor úr segítsen! A 70 éves szomszédom azt mondja, hogy neki naponta 3x megy még a sex!


- Tudja mit? Mondja maga is!   :-)))))))))))

Előzmény: zsorsz (97661)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97664

A pihentetésről ,lehet bátran, én egy hónapig szoktam ,gézzel takarom csak! A körtére viszont vigyázni kell azt teli öntöm és max. 1 hónap,de inkább kevesebb! Inkább az aroma illan el mint az alkohol! Van egy jó ismerős a szilváját kifőzi ősszel azt mondja csak tavasszal dugózza a ballonokat ! Eleinte én se mertem sokáig levegőztetni! Próbálják siettetni ,hallom hogy levegőt fújnak csővel bele,öntögetik ide-oda! Biztos érzed ,hogy mennyire be van zárkózva a friss pálinka !Napok telnek el mire szépen erősödik az illata!

Előzmény: nebamun (97653)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97663

Na végre valaki mert már válaszolni! Te vagy a legbátrabb!:-)  Az ágyas pálinkáról alkotott véleményed biztos hibátlan!:-)

Előzmény: In Lak'ech (97662)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97662

Mivel ezidáig a régi öregek nem válaszoltak neked, be kell érned az én kevésbé tapasztalt válaszommal:

 

Kozmaolaj: Én azt gondolom, a kozmaolaj a cefre sajátja. Nem(nagyon) függ a cefre minőségétől, hogy van-e, vagy nincs. És hogy elegendő-e a kávéfilteres szűrés, nos, izlés kérdése. Bizonyára nem a tökéletes megoldás, de több, mint a semmi. Az én nagyapám azt sem tudta, mi az a kozmaolaj. Persze lehet, hogy nem is ivott életében jó pálinkát, de az biztos, hogy sokat igen. Én nem tudok erről semmit mondani, mert nagypapám hét éves koromban meghalt, én pedig csak a 10 éves korom utáni pálinkaivásaimra emlékszem. :-))) Amúgy a kozmaolaj inkább esztétikai probléma, mint minőségi. (megintcsak szerintem).

 

A pihentetés: Na ez az, amire még én sem kaptam egyértelmű választ. De nem is nagyon hőbörgök, hiszen még alig egy éve vagyok csak fórumtag. :-) Az alkohol biztosan fog belőle valamennyi párologni. Ezt tudom.

 

Ágyas pálinka: Én az ágyban csak nőkkel foglalkozom, pálinkával nem. Azt mindig a nők után. :-) Viccet félretéve, a többiek nevében nem nagyon akarok beszélni, de a fórumozók többsége úgy tudom nem nagyon kultiválja az ágyas pálinkákat. Én magam meg nem tudom, mi módja van, mert én sem szeretem.

 

Savazás: "Navigare necesse est"- azaz hajózni márpedig kell, mintájára- savazni márpedig kell.

Én is riadtan hallottam itt, hogy akkusavval kezelgetik egyesek a cefrét, mikor a sorozatgyilkosok azzal szokták letüntetni az áldozataikat. De tényleg az az egyetlen célravezető. Csinálhatod citromsavval, borkősavval is, de aki ezt ajánlotta neked, az biztosan nem a barátod. Ugyanis, hogy célt érjél el vele, venned  kell egy talicskára valót. Tehát bátran savazz!

 

A desztvíz kérdése. Hát erről is megoszlanak a vélemények. Van aki azt állítja, hogy a desztvíz, ioncserét víz halálos méreg. Igen. Ha megiszol egyszerre mondjuk két litert. Ugyebár a sejtozmózis miatt. De ha te meg tudsz inni pálinkában hígítottan egyszerre két liter desztvizet, akkor kérnék tőled egy autogrammot. :-) Tehát nyugodtan hígíts desztvízzel, teszkós ioncserélttel, mert a gyógyszertárit csak a kulákok és a kormánytagok tudják kifizetni.

 

Azt hiszem mindenre válaszoltam.

 

Ja, még az impresszum: Az ezen hozzászólásban leírtak nem(biztos), hogy tükrözik a fórum teljes társaságának véleményét. Az is meglehet, hogy egyedül csak az enyémet. :-))

 

 Mindenképpen jól jársz, ha Sogi regge-linkjét lapozgatod.

Előzmény: nebamun (97653)
zsorsz Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97661

nem dicsekvísbűl,még 3x megy naponta,túl a 60-on!!!!!!:)

Előzmény: rézműves1 (97656)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97660

Lehet túltelített oldat? Ja, inkább mint elegy, igazad van!:-)

Előzmény: obsitos3 (97658)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97659

Mindegy mi  neve csak sok legyen!:- )

Előzmény: obsitos3 (97658)
obsitos3 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97658

Jó neked,hogy van kozmaolaj-alszesz elegyed.Nekem csak oldat volt idáig.

Előzmény: körte51 (97652)
héjja60 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97657

Megfontolandó a gondolat , kettős hasznosításúvá tenni a pörgetőmet !

A pörgetőm apámtól örökölt , régi kézihajtány , az én szükségleteimet kielégíti a méhek terén .

Készülne a magozó egyébként , csak tegnap elakadtam , mivel nem tudtam leszedni a

vastelepen egy kidobott Energómat mosógép nagyobb szíjtárcsáját . Úgy összegyógyult a vas és az alumínium , hogy még a lehúzom is megsínylette .

Előzmény: körte51 (97641)
rézműves1 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97656

...ennél ezért szimpatikusabb, amikor azt tudod mondani, hogy "amíg a hajnali merevedés, nem a derekadba áll bele, addig nagy baj nincsen..DDD...   

Előzmény: zsuzska60 (97654)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97655

Igazítani kell rajta!:-)

Előzmény: zsuzska60 (97654)
zsuzska60 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97654

a hajnali merevedés a derekadba áll bele? :-)

te szűröd?

Előzmény: firekiller (97644)
nebamun Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97653

Új vagyok a fórumon, eddig olvasgattam, de sokezer hozzászólást átnyálazni esélytelen, elnézés ha lerágott csontos kérdezek. A pálinkafőzés témában minden neten föllelhető anyagot átolvastam meg két, témáról szóló szakkönyvet is. Pár dologra nem sikerült egyértelmű választ találnom.

 

1. az itt is részletezett kozmaolaj szűrés. Eddig csak az alszesz tetején sikerült minimális, hártyaszerű uszadékot találnom, azt lefölözni képtelenség, hűtés után is. Nagyon tiszta cefrém van mindig, magtalan, hálón átszűrt, abszolút pépes, válogatott gyümölcsből. Annyit szoktam csinálni, hogy a kifolyó alszeszt egy kávéfilteren átengedem. Összegyűlik benne egy kevés valami rezegő, csillogó izé és egyre lassabban folyik át, 2-3 literenként kell cserélni. Mit gondoltok erről? Elég ez? vagy esetleg túl sok, azt is kiszűri amit nem kéne?

 

2. érlelés: a szakirodalom 1-3 hónap pihentetést ír a 2. főzés és visszahígítás után. Edényt 2/3-ig és "levegőzzön", sötétben, szobahőmérsékleten. Ez a gyakorlatban mit jelent? Parafadugó és az eleget szelel? Esetleg hagyjam nyitva az üvegballont és gézzel fedem csak le? Ekkor nem párolog el az alkohol?

 

3. ágyas pálinka: irodalom szerint 1-3 hó pihentetés, min. 3 hónap gyümölcsön érlelés. Kérdés: ez ugye szigorúan egymás után értendő? vagyis 3 hónapot pihen, aztán újabb 3 hónap a gyümölcsön?

 

4. savazás: szerencsére eddig nem kellett, de ha kell majd, akkusavat nem akarok használni. Helyette borkősavat ajánlottak, de az adagolást nem találom sehol. van erről tapasztalat? 1 l cefre 0,1 pH csökketéshez hány gramm borkősav kell?

 

5. víz kérdése: a patikai deszt.víz aranyárú, 1500Ft körül volt 2 liter, megfizethetetlen nagyobb menyiségben. A vasalóba való ioncserét víz nekem kicsit riasztó. Mi a jó megoldás? Desztilláljak vizet a főzőben? Egyszer kísérletképp elkezdtem, de iszonyú lassú és energiaigényes, a víz forráshője 3x nagyobb az alkoholénál, de fogalmam sincs mennyire lenne jó minőségű az így előállt víz.

körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97652

Van egy tejszerű előszesz és víztisztára lehet szűrni különböző módon! Erre gondoltam ! Az oldatot nem tudom szűrni ,szétválasztani ,de az elegyet igen ! Kozmaolaj-előszesz elegy szétválasztható szűréssel! Kozmaolaj-előszesz oldat  csak kémiai úton!

Előzmény: obsitos3 (97649)
rézműves1 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97651

...még csak annyit ehhez az "öregséghez", hogy szerencsémre több olyan munkát is csinálok, amiben sok örömöm van, de azért olyan még nem volt, aminél egy jó 3.14-át ne soroltam volna előbbre:):):)...a gőzgépmodellezés is ilyen...egy barátom mondta, hogy amikor az első gőzgéped elindul és működik, hát az majdnem olyan, mint az első Nő...

...(de csak majdnem):):):)...

Előzmény: firekiller (97644)
rézműves1 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97650

...én úgy tervezem, hogy a hetedik X-után csak "idősödök" és ez tart vagy 20-évig és majd csak utána öregszem...DDD...tudod, mint a "szegény" Jancsó...

Előzmény: firekiller (97644)
obsitos3 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97649

"Volt , hogy tisztára kiszűrtem a kozmaolajat egy gézzel az előszeszből "

Ami nem úszott fel,az oldatban maradt.Azt gézzel sem tudtad kiszűrni.

Előzmény: körte51 (97645)
rézműves1 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97648

..."az összes olajat úgysem tudjuk kiszűrni, de nem is kell, mert ha szerencsénk van, akkor pont az a része marad benne, ami az aromákat fixálja"...

 

...szerinted egy kicsit lejjebb én miért írtam ezt???...akkor most már Te is tudod...

 

                                                                                ...jó nedűt...

Előzmény: körte51 (97645)
firekiller Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97647

Ma még egy korty alkoholt se :(

Lehet, hogy ezért remeg a kezem :))))

Előzmény: sogi01 (97646)
sogi01 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97646

Te meg mit ittál,hogy ilyeneket írsz? :-)

Előzmény: firekiller (97643)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97645

Volt , hogy tisztára kiszűrtem a kozmaolajat egy gézzel az előszeszből és azt tapasztaltam ,hogy nem volt olyan ízletes a pálinka ! Az a véleményem ,hogy nem szabad túlzásba vinni a szűrést , csak a felúszót szabad leszedni!

Előzmény: In Lak'ech (97640)
firekiller Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97644

" (valamikor ez még a kedvelt hobbijaim közé tartozott:):):) "

Az öregség akkor kezdődik, mikor már a 3,14na büdösebb mint a munka :)

( reklámok nélkül így néz ki :)

Előzmény: firekiller (97643)
firekiller Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97643

" (valamikor ez még a kedvelt hobbijaim közé tartozott:):):) "

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Az öregség akkor kezdődik, mikor már a 3,14na büdösebb mint a munka :)

Előzmény: rézműves1 (97638)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97642

Azért van szükség a hosszra ,hogy a beöntéskor keletkező áramlatokat a törő lemezek lecsillapítsák ! Igen nekünk az volna jó ,minél kisebb lenne a kezelhetőség szempontjából ,viszont annál hatékonyabb minél hosszabb ,mélyebb ,szélesebb!:-) Érdemes figyelembe venni az üst méretét és jók ezek a kipróbált méretek!

Előzmény: In Lak'ech (97640)
körte51 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97641

Biztos eszedbe jutott Neked is a  magvalószerkezetedet, amit készítesz,kicsit jobban pörgeted ,méz pergetésre is tökéletes  lehet! :-)

Előzmény: héjja60 (97632)
In Lak'ech Creative Commons License 2014.02.28 0 0 97640

Én is arra esküszöm, hogy hosszú, mély és keskeny kivitel. a szélesség szerintem teljesen lényegtelen. Természetesen ésszerű határokig, mert ugye, ha nagyon keskeny, akkor hajlamos lesz a folyadék kavarogni, és az nem jó.

Előzmény: körte51 (97639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!