Keresés

Részletes keresés

Encicske Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17543

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok ha zavarok de egy kérdésem lenne ami elég sürgős.

19 hetes terhes vagyok az orvosom 13 hetesen talált egy méhnyak polipot amit akkor a nagy vetélési kockázat miatt nem vett le. ííísajnos ez a polip mára már elég jól megnőtt, így helyileg nem tudta levenni. Holnap be kell feküdnöm és pénteken leveszik. Amiatt aggódom, hogy a terhesség további menetében nem fog e gondot okozni, esetleg a baba nincs e veszélybe, egy ilyen beavatkozás miatt?

Ha v.ki járt hasonló cipőbe kérem írjon!

 

Üdv

Mikolt Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17542
most az jutott eszembe, hogy esetleg ki lehetne probalni a gatvedelemre hasznalt masszazsolajat erre a celra... marmint hogy ne repedjen a bor.
Trichterwinde Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17541
szia!gyere át a beszélgetősbe!
Előzmény: Vivikis (17537)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17540

Mikolt a beszelgetosbe irok.

Mikolt Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17539

probaljatok ki esetleg a sikositot, sokat szokott segiteni, esetleg valami olajosabb fajtat.

 

terhessegben megvaltozik a hormonhaztartas, es bizony szarazabb lehet a bor ott is.

Előzmény: Vivikis (17537)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17538
gyorssegelynek esetleg jodot vegyel (Betadine ha van) utana mondd meg milyen a koncentracioja, es megmondom mennyit tegyel 9 deci vizbe irrigalashoz. de azert majd menjel dokihoz.
Előzmény: Törölt nick (17536)
Vivikis Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17537
Kedves Spock, segítök!

 

31 éves vagyok, első babámat várom, 24 hetes vagyok ( az előzővel 12 hetesen elvetéltem ).

A babával semmi gond nincs, velem apróbb kellemetlenségek ( fáradság, itt fáj, ott fáj ).

Viszont van egy dolog, ami nagyon zavar, állandóan kirepedezem a hüvely, gát, végbélnyílás tájékán. Hüvelytisztaság rendben, kenetet is vettek, semmi fertőzés, ilyesmi.

Főleg szex után ( egyébként szex alatt egyáltalán nem fáj semmi ), pedig nedvesedem, sőt talán túlzottan is nedvesedem. És ha nehezebben tudok kakilni, akkor is hajszálvékony kis repedések keletkeznek a bőrön, a wc papíron veszem észre a gombostüfejnyi vérzéseket.

Körömvirág krémmel kenegtem, pár nap alatt begyógyulnak.

 

Ez is a terhesség velejárója (vérbőség, érzékenység) el fog múlni, vagy más a gond?

 

Köszönettel: V

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17536
nem, egeszen pontosan huvelygyulladasra gondoltam:-)
Előzmény: Mikolt (17534)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17535

kozvetlenul nem maga a betegseg, hanem a hasmenessel jaro kiszaradas fenyegethet, amugy nem.

 

ugyelj arra, hogy ne igyal utana, ne egyel utana, mossal kezet, ha a testnedveihez ersz, szelloztess gyakran, stb.

Előzmény: Marieta (17533)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17534
kezdodo milyen gyulladast? fog? has? holyag? talyog?
Előzmény: Törölt nick (17532)
Marieta Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17533

Kedves Gábor!

 

33 éves vagyok, a második gyermekemmel 24 hetes terhes. A 6 éves fiam lázzal járó virusos gyomorfertőtést kapott én ápolom itthon.

Kérdésem : az állapotomra tekintettel jelenthet-e ez veszélyt rám, vagy a magzatra nézve?Ha elkapom tőle, kell-e aggódnom a baba egészsége miatt?

 

Köszönöm előre is válaszod!

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17532

Kedves Mikolt es Gabor

milyen lehetoseg van arra, hogy egy kezdodo gyulladast megelozzek? erzem, hogy valami nincs rendben, csak 2 het mulva leszek az usaban megint (lengyelorszagban vagyok), vajon a patikaban kaphatok valamit ra?

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17531
Kedves eclipseboy,

A menyasszonyom terhes (hurrá, hurrá), a 14. hétben van. Sajnos elég fejfájós és az utóbbi napokban - valószínűleg az időjárásváltozás miatt is - kínzó fejfájás gyötri. Viszont fájdalomcsillapítót a baba miatt nem mer bevenni. Tudtok olyan megoldást javasolni (gyógynövény, tabletta, akármi) amit használhat?

Az ottani gyogyszerek kozul Algopyrint, akarmilyen acetaminophen produktumot.

Gabor
------------------------
Kedves f77,

29 eves vagyok, 18 eves korom ota szedek fogamzasgatlo tablettat, 1,5 ev szünetet tartottam, mult honapban kezdtem ujra.

A tablettaszünet alatt allandoan kivantam a szexet, most amiota megint szedem, olyan vagyok mint egy zombi, szinte semmi vagyat nem erzek. Ugyanez volt regen is, a szünet elött Diane-t es utana Jasmin-t szedtem, most Valette-et.

Letezik olyan tabletta, ami nem veszi el a szexualis etvagyat?


Mindegyik elveszi, egyik sem veszi el.
Ezt a panaszt sokszor hallottam. Ilyenkor valtogatom a tablettakat, amig a paciensnek nem jo eppen az amit szed. Sokfele tabletta van, kemiai szempontbol is, dozis szempontbol is.
Addig kell keresni azt ami neked jo, amig meg nem talalja az orvosod.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17530

nyugodtan probalgasd addig a gyogyszereket, amig az egyik teljesen be nem valik. ez kezelheto problema.

 

mondjuk amikor legkozelebb visszamesz, kerjel NuvaRinget. szolok, hogy dragabb, de ebbol a szempontbol nekem bevalt.

Előzmény: f77 (17529)
f77 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17529

Sziasztok!

 

29 eves vagyok, 18 eves korom ota szedek fogamzasgatlo tablettat, 1,5 ev szünetet tartottam, mult honapban kezdtem ujra.

A tablettaszünet alatt allandoan kivantam a szexet, most amiota megint szedem, olyan vagyok mint egy zombi, szinte semmi vagyat nem erzek. Ugyanez volt regen is, a szünet elött Diane-t es utana Jasmin-t szedtem, most Valette-et.

 

Letezik olyan tabletta, ami nem veszi el a szexualis etvagyat? (Vagy pont ebben rejlik a fogamzasgatlas hatasa?:-))

 

 

köszi elöre is!

Mikolt Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17528
bele, persze. sokkal jobban art a magzatnak, ha az anyja belepusztul a fajdalomba, mint ha bevesz ra fajlaomcsillapitot. nem kell tulzasba vinni az odaadast:)
Előzmény: Eclipseboy_ (17527)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17527
Köszi, tehát akkor esetenkét 1-1 darab Algopyrin még belefér. Ezt mondtam én is neki... :-))
Előzmény: Mikolt (17526)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17526
vegyen be fejfajascsillapitot. mondjuk Algopirynt.
Előzmény: Eclipseboy_ (17525)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17525
Hali!

A menyasszonyom terhes (hurrá, hurrá), a 14. hétben van. Sajnos elég fejfájós és az utóbbi napokban - valószínűleg az időjárásváltozás miatt is - kínzó fejfájás gyötri. Viszont fájdalomcsillapítót a baba miatt nem mer bevenni. Tudtok olyan megoldást javasolni (gyógynövény, tabletta, akármi) amit használhat?
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.03 0 0 17524
Kedves dunda,

múltkori menstruációm 5 napot késett, de végül megjött, tartott 4 napig de aztán folyamatosan pecsételgettem a 10. napig. Mivel aggasztott ez a hosszasabb pecsételgetés, elmentem nőgyógyászomhoz, aki szerint nem volt a múlt hónapban sem, de ebben sem lesz peteérésem, mivel nem lát fejlődő tüszőt. A nem működő petefészkek miatt lehet a pecsételgetés. 10 szem Utrogestant (progeszteront) írt fel, hogy kezdjem el a ciklus 14. napján, majd a menstruáció után menjek el hozzá ellenőrzésre. Ami aggaszt, hogy ma, a 19. napon, 5 Utrogesztan után újra vérezni kezdtem, és görcsöl a hasam. Lehet ez a gyógyszer mellékhatása, vagy ennyire rövid volt most ez a ciklusnak nem is nevezhető ciklusom? Lehet ebből a későbbiekben problémám? Ugyanis babát tervezünk.

Nem irod hogy ez eloszor tortent-e meg vagy sem. Ebbol, igy, semmit nem lehet kitalalni.
Egeszen mas a helyzet ha honapok, evek ota kuszkodsz ezzel, vagy tenyleg csak "a multkori
menstruacio"-val kezdodott az egesz. Mindenesetre szedd tovabb amit az orvos elrendelt,
es hivd fel, es mond meg hogy mi tortenik.

Gabor
---------------------------
Kedves nyuszika69,

A HELLP szindrómáról érdeklődnék.
24 hetes terhesen jobb oldali vesegörsökkel, 140/100 vlrnyomással fehérje tartalmú vizelettel kórházba kerültem. Jött infúzió, anitbiotikum, a vlrnyomásom visszaállt 100/70-re fehérje nincs a vizeletben de zsúfolt baktériummal és fvs-tel.
A jobb oldalon időnként a bordám alatt és néha a hátam is szúrkál.
Előző terhességem során megtört az epevezetékem és akkor is volt ilyen tünetem de egy idő után megszünt.
Nemrég olvastam erről a toxikus állapotról.
Nálam ez ugye szóba sem jöhet az előzmények ismeretében?
Nem azt kérem, hogy így látatlanban diagnosztizáljon, csak ha butaságot kérdeztem akkor nyugtasson meg.


HELLP szindromaban nem megy vissza a vernyomas normalisra, csak ha megszuletik a baba.
Sokkal inkabb ugy hallatszik, mintha vese(medence)gyulladasod lett volna.

(ANA, nem ugy tunik hogy kezeletlen, hiszen korhazban volt vele. Vagy elnezek valamit?)

Gabor
-------------------------
Kedves rebarbara10,

11hét 3napos terhesség (első), eddig panaszmentes. Tegnap óta viszont minkét oldalamban, az alhasamban szúró fájdalamat érzek, ami elviselhető, de kellemetlen. Ha hirtelen felállok, elülök, vagy fordulok, akkor élesebb, egyébként tompa szúró fájdalom. És ma este már a fenekemben a gerinc vége körül is érzek ilyen tompa fájdalmat. Ez természetes velejárója a terhességnek, vagy menjek sürgősen orvoshoz? Tehetek ellene valamit, és egyáltalán mit jelent ez? Aggódom.

Lehet semmi, lehet holyaggyulladas, lehet valami mas. Ezt tenyleg csak megvizsgalva lehet diagnosztizalni. Jo jel mindenesetre hogy mindket oldalon van. Ha elmulik vagy csokken
holnapra, csak jelentsd az orvosodnak legkozelebb. Ha rosszabbodik akkor hivd fel.

Gabor
-----------------------
Kedves Manocska84,

22 éves vagyok, az utolsó menstruációm augusztus első napjaiban volt. Akkor hagytam abba a fogamzásgátló tablettát, Lyndinette 20-at szedtem. Az utolsó szexuális együttlétem időpontja június közepe, utána július közepén petting, de nem aktus.

Múlt héten a biztonság kedvéért csináltam tesztet, de negatív lett. Mióta abbahagytam a tablettát, a bőröm zsírosabb, híztam néhány kilót, de aggaszt, hogy nem menstruálok. Néha-néha mintha barnásabb lenne a folyásom, de nem menstruáció, érzem, ahogy a szervezetem erőlködik.

Várjak türelmesen, vagy minél hamarabb keressek fel egy orvost?


Ha a terhessegteszt megbizhato es tutira negativ volt, akkor kivarhatod a harom honapot, de ha addig sincs menstruacio, menj el az orvoshoz. Ja igen, es egyel kevesebbet. Nincs automatikus
hizas, csak nagyobb etvagy es tobb eves van. Biztos hogy nem vagy terhes???
Mert pont forditva szokott lenni a hizas, amikor tablettan vagy, es nem utana.

Gabor
-----------------------
Kedves eselte,

az lene a kerdesem.ha volt peteeresem /szemmel lathato ovulacio- tjasfeherje,fajdalom,stb./ az kizarja az h. allapotos vagyok.Ugyanis az ovul.elotti par napban nem vedekeztunk,de mivel jott az ovul., azt hiszem nem vagyok allapotos.Jol gondolom?

Nem jol gondolod, annak az alapjan amit Mikolt meg ANA magyarazott.
De igazan nincs helye a magyarazatnak, mert ezt, igy, nem lehet megsaccolni. Akkor fogod tudni hogy nem vagy terhes, ha megjott egy normalis menstruacio. Azon kivul minden lehetseges.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17523
attol fugg hany napos a ciklusod, hany eves vagy, stb. pont most irtam, hogy nekem kb a 24. napon volt.
Előzmény: eselte (17521)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17522
soha nem felejtem el azt a napot, amikor a kisebbikemet gyartottuk. napok ota LH teszteztem, nem jelzett semmit, pedig 1 hete kellett volna lennie az ovunak. vegen kivagtam a francba, es a kovetkezo napon nem csinaltam, csak homeroztem. aztan egyik reggel azt hittem rosszul latok, 1,5 hettel a vart idopont utan felment a hom. mondom a ferjemnek, ez mar eso utan koponyeg, meg sietek is dolgozni, de azert probaljuk meg, hatha. aztan hatha:) szoval sohasohasoha nem lehet tudni. aki gyereket akar ne vedekezzen, aki nem akar, az vedekezzen. menzesz alatt is.
Előzmény: Törölt nick (17519)
eselte Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17521
meg egy kerdes..ez az ovulacio a ciklus 27 napján volt egesz!!!ez normalis????
Mikolt Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17520
fogalmam sincs. nem lehet tudni pontosan az ovuloacio idopontjat, hacsak nem HCG injekcioval operaltal. csinalj majd egy tesztet ha elmarad a menzeszed es kiderul.
Előzmény: eselte (17518)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17519

Annyit tennék hozzá, h ha ovuláció előtt volt az együttlét, akkor megtörténHET a megtermékenyítés, ill. ha ovuláció után van az ageyüttlét, akkor a teherbeesés esélye minimális. A petesejt nem vár, max egy napig, de sokszor csak 6 órán keresztül él, utána már nem megtermékenyíthető. Az utolsó esélyes nap a megtermékenyítésre az ovuláció napja.

 

Eselte,

Az ovuláció nem bizonyítja, h nem történt meg a teherbeesés. Azt csakis a menstruáció vagy a majdani negatív teszt igazolja.

Előzmény: Mikolt (17517)
eselte Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17518
nincs konkret cel...ha jon a baba.nem gond...csak kivancsi voltam..szovalha 20-an volt az egyutlet es 23-24 az ovulacio..akkor mi lehet a helyzet?
Előzmény: Mikolt (17517)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17517

rosszul gondolod, pont az ellenkezoje. az ovulacio soran kiszabadul a tuszobol az erett petesejt, es fogamzasra keszen all. ha elotte mondjuk fel-1 nappal volt egyuttlet, akkor a sperma bevarja a petesejtet es megtortenik a megtermekenyules. ha ovulacio alatt vagy utan tortenik az egyuttlet, akkor a petesejt varja meg a spermakat, es ugy kovetkezik be a fogamzas.

 

de miert kerdezed ezt? van valami konkret celja az onvizsgalatnak, teherbeeses, fogamzasgatlas...?

Előzmény: eselte (17516)
eselte Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17516
az lene a kerdesem.ha volt peteeresem /szemmel lathato ovulacio- tjasfeherje,fajdalom,stb./ az kizarja az h. allapotos vagyok.Ugyanis az ovul.elotti par napban nem vedekeztunk,de mivel jott az ovul., azt hiszem nem vagyok allapotos.Jol gondolom?
Mikolt Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17515
hat, lassan lehet idopontot kerni a dokitol... azt szoktak mondani, hogy 3 honap kell a helyrerazodashoz gyogyszer utan.
Előzmény: Manócska84 (17514)
Manócska84 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 17514

Kedves Gábor és Segítők!

 

22 éves vagyok, az utolsó menstruációm augusztus első napjaiban volt. Akkor hagytam abba a fogamzásgátló tablettát, Lyndinette 20-at szedtem. Az utolsó szexuális együttlétem időpontja június közepe, utána július közepén petting, de nem aktus.

Múlt héten a biztonság kedvéért csináltam tesztet, de negatív lett. Mióta abbahagytam a tablettát, a bőröm zsírosabb, híztam néhány kilót, de aggaszt, hogy nem menstruálok. Néha-néha mintha barnásabb lenne a folyásom, de nem menstruáció, érzem, ahogy a szervezetem erőlködik.

 

Várjak türelmesen, vagy minél hamarabb keressek fel egy orvost?

 

Köszönöm, Manócska

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!