Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Lónyak Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 50650

No meg 10 éves autóról van szó, az rengeteg idő, ki tudja, milyen gazdái voltak...

Előzmény: Frederick Fleet (50649)
Frederick Fleet Creative Commons License 2017.04.20 0 0 50649

Üdv!

Ha a TFSI guruk nem jelentkeznek, szvsz inkább keress rá a különböző, téged érdeklő szavakra itt a topicban. Régebben volt itt jócskán pörgés, s mindenről minden meg lehetett tudni. MInden infó itt van a korábbi évek hsz-aiban. Megéri szánni rá időt... 

Előzmény: Blue Thunder (50648)
Blue Thunder Creative Commons License 2017.04.20 0 0 50648

Szia! A kiszemelt autó benzines, 2.0. T FSI motoros. Erről nincs véletlenül tapasztalatod? Jó motor ez? Mennyire megbízhatóak ezek a fajták, sok velük a gond, sokat kell szervizelni? Köszönöm.

 

Előzmény: Törölt nick (50647)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 50647

PD TDI-t ne vegyél, az az egyik legfontosabb. Én személy szerint hivatalos márkaszervizes átvizsgálást kérnék a kiszemelt példányra a végleges döntés előtt.

Előzmény: Blue Thunder (50646)
Blue Thunder Creative Commons License 2017.04.19 0 0 50646

Sziasztok! Skoda Octavia RS vásárlásán gondolkodom. Az autó 2007-es évjáratú. Kérlek, hogy segítsetek a döntés meghozatalában. Vannak-e típushibák,  mennyire megbízható a motorja, mire kell odafigyelni a vásárlásakor. Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

goctavia Creative Commons License 2017.04.18 0 0 50645

Szia.

A video amit linkeltel nem működik. Octavia facelift = O3?

Előzmény: Norbi737 (50641)
skt15 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 50644

Én 224 lovasra húzottal (fékpadi mérés) mentem 200000km-t hiba nélkül.DPF-el.

Előzmény: Zsolt Nyerges (50642)
valerossi46 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 50643

Hüje kérdés....

Előzmény: Zsolt Nyerges (50642)
Zsolt Nyerges Creative Commons License 2017.04.12 0 0 50642

Érdeklődni szeretnék. Crtdi ben a részecskeszűrőt jó ha bent hagyom vagy nem mijen hamar koszolodik el egy normális csiptuning után? 

 

 

Norbi737 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 50641

Szasztok,

segítségeteket szeretném kérni. van egy Octavia Faceliftem és olyan a gondom, hogy nagyobb sebességnél, vagyis már 80 km/óra felett elkezd valami sípolni. olyan aerodinamika féle hang jon elolrol. el legjobban olyankor, mikor 20C° folé megy a homérséklet és szembe fúj a szél.

Lehet ezt most rossz helyre írom, de bocs, új vagyok itt és sajnos tanácstalan.

kuldom youtubon, hogy mi a szitu:

 

https://m.youtube.co...eature=youtu.be

 

goodcar Creative Commons License 2017.04.04 0 0 50640

Az tény, hogy az optika így rendben van - nekem is így tetszik - az ültetéssel és még vesekövünk sem lesz :) Prius? nekem bejön párom azt mondta haza ne merjem vinni, bár azóta változott a véleménye az újabbak már nem néznek  ki rosszul. Majd egyszer írhatsz pár sort használati tapasztalatot, mert nekem továbbra is bejön.

A felnik bírják, bár mostanra, hogy már sajnos több helyen meg van sérülve, így sajnos kezd pattogni a festés, de nagyon szép a színe ;)

A fekete rács ok semmi baja, nekem már nem volt rajta VRS logó - én pótoltam. Most szervízben van, éppen ma vittem, javítják a januári idős hölgy nyomait a hátsó lökösön - álltam a zebránál és belém jött :( A féknyergek vannak nagyon lekopva meg egy klassz polír, apró karc javításokkal ráférne, hogy megszépüljön, meg egy új szélvédő, mert az nagyon karcos. igazából ennyit kellene apránként rákölteni és még sokáig szép és jó autó lenne. A szélvédőt meg is csináltatom nem ügy, a többit is, ha találok valakit, aki vállal ilyesmit és szépen dolgozik.

Összességében nem ezt terveztünk venni, de Davidnak pénz kellett, nekem autó, és tényleg jó vele autózni, valamint így már tényleg nagyon sok infó van róla annak ellenére h használt. Én megbízhatónak tartom és ha rajtam múlik az is marad míg nálam van.

Előzmény: Lónyak (50639)
Lónyak Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 50639

Az a Bilstein marhára nem gyári :) Már nem emlékszem, nekem milyen rugóm volt (lehet hogy Dávid lecserélte), de az ültetőrugó volt, egyszer összemértem egy gyári autóval, 6.5 centit(!) ült lejjebb a gyári RS-hez képest (ami szintén lejjebb ül a sima Octaviánál, asszem 2 centivel). Én amúgy így vettem, ültetve. Szóval nem csoda hogy minden szaron leér az alja, ha ez megnyugtat, a Prius is ilyen (gyári futóművel). Vissza akartam alakíttatni gyárira amúgy, már keresgéltem a cikkszámokat, mikor mellém parkolt egy csont olyan RS (színre is stimmelt), csak az gyári futóműves lehetett, és annyira de annyira dögösebb volt az ültetett kocsi, hogy azt mondtam, üsse kavics, marad lent a földön. :)

 

A felnik hogy bírják? Még én festtettem le, innen a topikból nyúltam az ötletet, megláttam RS Ödön autóját, ő pedig segített nekem Egerben lefújatni a szettet. Szintén innen nyúltam az ötletet a fekete maszkra, az hogy bírja? Annó a fényező azt mondta, nem ígér hosszú életet neki, újra kell majd időnként fújni. (A mű-króm miatt, amire ráfújta)

 

2012 szeptemberi képek:

 

Előzmény: goodcar (50638)
goodcar Creative Commons License 2017.04.04 0 0 50638

Igen Davidtol van, bilstein van alatta emlitett valami koni t, de annyit mondott az nem tul jo es nem is adta vele. Mondta ez a gyari, nem eroskodtem gondoltam ugy sem tudom, nincs viszonyitasi alap, igy az mar nem kerult hozzam. Gondolom probalt meg penzt csinalni valamibol, mert jo lenyomtam az arat :) Ami teny hogy nalunk meg nincs terhesseg, de a nem letezot is kirazza :) ez hosszu tavon nem lesz jo, bar par evet tervezek, addig mindent elkovetek, h az allapotat vigyazzam, de ilyen beruhazasba nem megyek bele. Jo lenne, ha kicsit komfortosabb lenne, a rugo jo kerdes talan zold, de ebben nem vagyok biztos - pedig most neztem, mert uj gumikat kapott - ami viszont tuti h mindenhol oda verjuk az aljat :) nekunk mellette van 1.5dci clio, nekem az a hetkoznapi, parom az rs sel jar munkaba. Legenda is a ferfi kollegak kozott.

Ja ami a normalist illeti mar tul vagyunk egy subaru wrx en, en azon eltem ki magam, nyomtam ahogy birta, nyelte is a lovet. Az utan nekunk sem volt eros auto, ezt sem terveztuk, bar palyaztam egy gti golfra, de ezzel valahogy mar tudunk egeszen jol kozlekedni es lehet is fogyasztasban is sokkal jobb mint anno a subaru volt.

 

 

Előzmény: Lónyak (50637)
Lónyak Creative Commons License 2017.04.03 0 0 50637

Dávid nevű sráctól vetted? Mert akkor tényleg 3 gazdás (te vagy a negyedik). :) Én annó vettem mellé egy kisautót (Twingo) hogy ne az RS-t nyúzzam a városban. Nem akarok hülyének tűnni, de azért adtam el, mert nem bírtam vele normálisan közlekedni, kész csoda, hogy nem lett semmi baj. Lett is helyette egy 110 lovas dízel egyterű, azzal nem volt gond az 50/90/130, azóta se volt erős autóm, most meg egyenesen egy Priust hajtok. Azt mondd meg nekem, most milyen gátlók vannak benne? Én Bilsteinekkel vettem (+ültetőrugók), de az akkor terhes feleségem panaszkodott hogy kiesik belőle a gyerek, így vettem alá Koni FSD-ket, de Dávidot az a szerelő aki átnézte a kocsit eladáskor, nagyon lebeszélte a Konikról hogy hamar tönkremennek, így ajándékba odaadtam a Bilsteineket is neki (amúgyis hiába hirdettem már ezer éve, a kutyának se kellettek :) ).

Előzmény: goodcar (50636)
goodcar Creative Commons License 2017.04.03 0 0 50636

Igen az lesz az, beleolvastam néhány korábbi bejegyzesbe. Én tavaly év végén vettem az autót, sztem az általad mondott ár alatt. Nem ezt terveztük, de igy alakult, ismerem a sracot akitől vettem, nem árult zsákbamacskát, egymástől függetlenül két szerviz is ua mondta az autóról. Nem az első hasznalt autóm, nem újat vártam egy tíz éves, háromgazdás autótól. Nálunk is napi használatban van. Műszakilag jó állapot, itt-ott volt javítva, mit tudok csinálni vele, Bp, csak januárban kétszer mentek neki hátulról a parkoló autónak, akkor mit varjunk tíz év alatt. Jó h itt össze futottunk, így mégtöbb az infóm.

Előzmény: Lónyak (50635)
Lónyak Creative Commons License 2017.04.01 0 0 50635

Fekete hűtőmaszk, szürke felnik? Mert ez akkor az ex-autóm, '11 nyarától '12 teléig volt az enyém. Tavaly láttam a hahun, pont annyiért árulták mint amennyiért én annó eladtam.

Előzmény: goodcar (50633)
Milán36 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 50634

Sziasztok, technikai kérdésem lenne, mégpedig hogy melyik kis csavarral kell állítani a fényszóró magasságot? Egy 2011.12. RS Octaviarol van szó. A probléma ugyanis az, hogy közel vízszintesen világít a fényszóróm, és kisebb uthibaknal is látványosan belevilagitok a szembejövő szemébe, ami nem jó.

Látok 4 darab fehér csavarszerű valamit a lámpáknál a motorháztetőalatt, 2 a refinél, kettő a fenyszoronal. Mivel nem akarok kísérletezni, csak néhány millimétert lejjebb állítani, hátha valaki már csinált ilyet és tudja , hogy Melyiket, milyen irányban és kb mennyire kell eltekerni.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

goodcar Creative Commons License 2017.03.25 0 0 50633

Szia, teljesen veletlen tevedtem ide es olvastam el ezt a bejegyzest es ugy gondolom az auto jelenleg nalam van. A keves info amit irtal stimmel.

Előzmény: Lónyak (50613)
valerossi46 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50632

Igazad van, de qrvára meg van kímélve. Csak én használtam. Idő előtt cserélve mindig minden. Egy hónapja volt gépen, semmi. Amikor nem füstöl simán elhiszed hogy 70ezer van benne. Tip-top kívül belül. 2010-es de belül 2016-os. Nem vicc, ezt csak azért írom hogy milyen szinten óvtam.

Előzmény: Varshi (50630)
valerossi46 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50631

 5-6kiló. Bontott 140körül megy, garantáltan 40ezer km-el :-) Ja kiszeltünde meg 35éves. Kutya legyek ha egy 10ezer euros autóba 2000-ért szűrőt veszek. Akkor se ha nullától én használom, és szeretem :-)

 

Előzmény: Törölt nick (50629)
Varshi Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50630

Honnan tudod, hogy nem érdemes? Jó lenne  kiolvasni egy regen után közvetlenül a tömöttséget. Nem fut le rendesen, vagy szép tiszta lesz, de hamar megtelik újra?

Amúgy vajon az autóval minden rendben? Ebben se lehetsz biztos. Nem örülnél neki szerintem, ha a következő szűrőt is eltömné hamar.

Előzmény: valerossi46 (50626)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50629

Mennyi a gyári?

Előzmény: valerossi46 (50626)
Lónyak Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50628

Azt gondolom sejted, hogy a gyári lenne (lesz) az ideális megoldás (lehet hogy magas az összeg, de ha elosztod 260000 km-re, akkor is?). Talán tud valaki ajánlani fasza utángyártottat. Ismerősöm az off autójával ment bele a tisztíttatásba, jól meg is bánta (első helyen történt "tisztítás" nem lett jó, elvitte máshova, egy darabig jó volt aztán teljesen beszart a DPF, lehetett újat venni, a két simlis banda meg egymásra mutogatott, számla ugye nem volt...).

Előzmény: valerossi46 (50626)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50627

Füstöl a CR? :-O

Előzmény: valerossi46 (50626)
valerossi46 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 50626

Fórum vége..

Tanácsot szeretnék kérni!

CR dízel egyre többet /sűrűbben/ regenerál /DPF/. Nagy füst büdös stb. Nem mérettem még ki a bemenőnél, illetve a kimenőnél, tehát nem tudok értéket, de mivel 260ezer van benne, nyilván előbb-utóbb csere. Tisztítani szerintem nem érdemes, csere kellene, de a gyári horror, bontott ki tudja, utángyártott nem tudom. A kontroll lámpa még egyszer sem jelzett, de kib.szottul idegesítő.

köszönöm

RS-em one Creative Commons License 2017.03.01 0 0 50625
Előzmény: Agent_Gibbs (50615)
Papka11 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 50624

Köszönöm! :-)

Előzmény: Árpidó (50623)
Árpidó Creative Commons License 2017.02.27 0 0 50623

Szia!

 

Rendszeresen ír a Gumikérdés, felnikérdés topicba, i.szekeres@citromail.hu ha jól írtam.

Előzmény: Papka11 (50622)
Papka11 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 50622

Sziasztok!
Nem tudtok esetleg a "steave wonder" nick neven volt, vagy más néven futó fórumtársunkhoz egy elérhetőséget?

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 0 0 50621

Feri, te sem hiszed el, hogy egy ilyen hirdetés viszonyítási alap lenne. :) Nálunk is hirdetnek 20 éves A8-at 4,1 millióért, mégis csak 1-et érnek kivételes esetben. :)

De ha szeretnéd magadat jól érezni, meghirdetek egyet 2 éves RS-t 15 millióért. :))))

Előzmény: V-RS (50620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!