Keresés

Részletes keresés

lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.15 0 0 1074
Bocs, én írtam meg Luca-nak a linket, hogy nézzen be, biztosan örülni fog sok itt megforduló embernek... :)

Tegnap amúgy wapolás közben olvastam a fórumot, de sajna írni nem tudtam... :(

Előzmény: Timna (1073)
Timna Creative Commons License 2003.05.15 0 0 1073
wow, welcome here Luca ;)
I hope we won't be edited out by moderation just because talking english :)
Előzmény: LucaFIRE (1070)
bubis Creative Commons License 2003.05.15 0 0 1072
Hi Luca!

Also, we experienced the use of an IRC channel, with Azure (aka Bionic/Synergy), Attila, and other guys; we may register it permanently and meet there.

Where is that irc channel?

bubis

Előzmény: LucaFIRE (1070)
MurphyGS Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1071
Üdv mindenkinek, ugyan régebben nézegettem a fórumot, de most szólt a Ninja, hogy mostanában kicsit felpezsdült az élet, mint látom feltüntek régi kedves ismerősök is, nekik külön üdvözlet!
Előzmény: lavinaGOTU (1069)
LucaFIRE Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1070
I said I had to learn Hungarian language years before...could try to listen to all the Bonanza Banzai (official +4 80's band) albums?

Hi all!
I'd waited all these years as active +4 user in order to see a real scene alive again, I tried all the dirty tricks I could (coding too! I'm not a coder! what a shame!), but now I'm starting to see a ray of light. And this magyartalkin' board shows to my eyes like a history book, full of heroes and war records!

First, hi to all the usual .emucamp. pals.

TLC: hi Levente! I see you still are the extensivewriting recordman ever, preserve your way ;) That SIDwinder's packer problem is here yet, and many times I had to use the older c64 version, that works, hence file is not corrupted...

Edhellon, Dave: wadda say...you're a real myth ever, and I hoped for long time in a +4/SIDcard conversion of Feeling Retro; keep up the great work!

Omega: I loved your gfxworks alot, but you never joined my LogoCompo editions ;_; Unreal did, but I cutted his 40*8 logo, and maybe he was a bit angry for it ^_^;

Maugli: hi, your interview on Lone News 14 has pleasured several people, congrats! :D

TCFS, Ninja, Crafty, Steve and All The Others: you definitely are a slice of my youthness, thanks for everything.

Being this a hu.talking board, my presence here wouldn't be a constant, but I hope many of you want to post on the +4World forum too in order to keep the scene (?) well united.
Also, we experienced the use of an IRC channel, with Azure (aka Bionic/Synergy), Attila, and other guys; we may register it permanently and meet there.

Bye all, and, stealing from Omega's posts, +4 forever!

PS: what about a magyar located "Reddi F*ckin'Lamah" pardey? ;)

lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1069
Mindig is tudtam, hogy nagy király vagy! :)

(Welcome back here)

Előzmény: CsaboLOD (1068)
CsaboLOD Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1068
Sziasztok!

Nekem már igen régi tervem, hogy készítsek egy Plus/4-el kapcsolatos tudásbázist (igy mondják, hogy knowledge base?) Nem is tervem, inkább álmom. A neve "Plus/4 Encyclodpedia". A lényege, hogy minden plus/4-el kapcsolatos információt összegyűjt. Milyen egyszerű így kimondva, viszont a részletek korántsem. Annyit gondolkoztam rajta, hogy meg is terveztem.

Fontos szempontok voltak következők:

- mindenki által elérhető legyen: egyrészt hozzáférés szempontjából, tehát legyen nyilvános és GPL-es, másrészt formátum szempontjából, így persze jön az HTML.

- mindenki tudjon hozzáadni. Azon még most is töröm a fejem hogy milyen hozzáférési szintek legyenek. Az számomra mindenképpen világos, hogy nyitottá kell tenni. Ha az emberek hozzáadthatnak, akkor gyorsabban gyűlik és pontosabb lesz az információ. Ezen kívül jobban fogják tisztelni, mert benne van az ő munkájuk is, szóval nem úgy néznek rá mit valami dologra, amit csak készen kapsz. Hogy mennyire legyen megengedett a szerkesztés/törlés? Majd.

- rendszerezett, áttekinthető és kereshető legyen. Jól meg kell gondolni, hogy milyen fejezetek/kategóriák legyenek. A kereshetőség miatt ugye az egész egy adatbázis kell legyen. A kategóriák szerintem mindenképpen hierarchikusan kell legyenek felépítve, vagyis pl. a Programmig alatt legyen basic, asm, stb. Az is fontos, hogy egy 'topic' több kategóriába is tartozhasson.

Ja és még egy, ez nekem természetes volt, de leírom külön: a nyelv bizony angol kell legyen. A Plus/4 scene nagyobb mint Magyarország, és a magyart nem sokan beszélik. (bár off-topic: pár napja találkoztam egy Nigériai feketével aki tökéletesen beszél magyarul :-) állampolgár, egyetemre járt, stb. Irtó klassz élmény volt!)

Aztán miután ennyit terveztem, meg is csináltam. Mit? Hogy már létezik? Bizony. Fent van a Plus/4 World-ön. Csak épp nem nyilvános eddig. Csak TLC-nek meg Attilának mutattam meg és mondtam el.

Ez az egész (legalábbis amit én tervezek) egy kicsit nagy fa egy ember fejszéjének. Most hogy van érdeklődés, íme, elmondatott a nagy "Plus/4 Encyclopedia" ötlet :-) Mit szóltok?

Timna Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1067
ja, azt csinálja szerintem :))) tök nagy találmány :) meg közben persze sűrít is rajta valamit szerintem, tehát ha egy regiszter nem változik akkor nem írja le mindannyiszor, hanem csak valami számlálót nyom elé.
Előzmény: MaugliEDC (1065)
Timna Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1066
Jaaa, a teljes karakterkészlet 0-255? Az mitől maszk? Na mindegy, mostmár leesett. Hány ilyet használtam, ómájgad! :)
Előzmény: lavinaGOTU (1060)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1065
Valószínűleg azért nem emlékeztél, mert volt ugyebár MC GFX PACKER, ami egy grafikus képet karakteressé konvertált, persze, ha belefért a karakterkészlet $800 byte-jába.
Viszont elmondhatnád hogyan működik a muzax packered...
Arra gondoltam, hogy ugyanazt csinálhatta, amit egyik demonkban meg is ejtettünk, hogy az összes regisztert, ami a hanggal kapcsolatos, elmenti es kesobb mindenfele muzax, meg konverter nelkul visszairja a regisztetrekbe. Egyreszt minimális raszteridőfogyasztása van (3 lda, 3 sta, 3 inc), másrész sokszor összesen kevesebb helyet foglal az egész. De ennek túl felhasználóbarát gui-ja van :))))
Előzmény: Timna (1059)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1064
Apropo, felvetem itt is, nem tudja vki, hogy ki volt KORAK ??
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1063
Standard, 32*8 , nekem legalábbis ez a standard, mert pl. a logocompoban is ezt hivtuk standardnak... :)

Na, upgrade -eltem a compo page- et, vannak fenn logok! :)

Ha valakinek nincs a neve mellett, az azért van, mert vagy a vonal alatt van, vagy nem találtam még logót a nevén... Küldhettek is :)

Előzmény: Gaia (1061)
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1062
Wow, Udo cuccai letolthetok a plus/4 world-rol! Zeneszerkeszto, grafikus editor, ki nem adott animaciok, elozetes verziok, scan-ek... A Forumra menjetek! Elkepeszto! Kar, hogy meloban vagyok es nem tudom most azonnal megnezni :-(
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1061
Talan GOTU-standardra gondolta Lavina? :-)
Előzmény: Timna (1059)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1060
mi lenne? Kipakolja a MOS féle logomakerrel készült logo maszkját, persze lehet változtatni, minden fajta maszkot gyorsan kirak. Egyszerű basic... :)
Előzmény: Timna (1059)
Timna Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1059
híres vagyok :)
mi ez a "standard logómaszk" dolog, ez nekem tök új!
Előzmény: MaugliEDC (1056)
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1058
Jut eszembe: a Star Commander a legjobb erre! :-)
Előzmény: Gaia (1053)
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1057
Jo lesz! Van egy megjegyzesem: az ESC+K kimaradt, az meg a sor veger ugrik. Csak igy tovabb!
Előzmény: MaugliEDC (1055)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1056
MC! Talatam 4 packert, ami tőled származik, azokat is felraktam a honlapomra egyúttal.
Előzmény: Timna (1054)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1055
Egy nagyon-nagyon kezdeti FAQ van már, várom az 5leteket. Mepróbálok egyszer Én is linket rakni ide :-)
Plus4FAQ
Timna Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1054
A D64 pluginom csak olvasni tud meg listázni :)
Előzmény: MaugliEDC (1052)
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1053
YAPE-ben nincs meg a D64 iras implementalva... next time... ;-) Probald meg a VICE-hoz mellekelt C1541 progit, az mindent tud, es nem kell emuval szenvedni ;-)
Előzmény: MaugliEDC (1052)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1052
Na csak nem sikerül. Ha nincs bekapcsolva a 1541 emu, akkor nem csinál semmit, ha pedig be van kapcsolva, akkor write error. Talán mert használja a YAPE? :-) Persze gondolom vannak spec programok erre. A wincmd d64 pluginja nem támogatja a törlést.
Télleg MC! A Te d64 pluginodban implementáltad a törlést?
Szóval csak azért ökörködök itt vele, mert van egy régi lemez, amin van egy csomó packer, és nem akarom egyesével file-ba tenni őket, hanem ahogy van, d64-ben. Csak van mellette egy kis "szemét", mindenféle fejlesztések, amiket előtte mindenképpen le szeretnék törölni.
Előzmény: MaugliEDC (1049)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1051
Ja, még egy hasznos dolog:

k=0:fori=0to39:forj=0to7:poke3075+(j*40+i),k:k=k+1:nextj:nexti

Ez kirakja a "standard" logomaszkot.

Előzmény: MaugliEDC (1047)
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1050
Azt is lehet, csak akkor SCRATCH"VALAMI",U8 kell ha jol emlekszem... :-)
Előzmény: MaugliEDC (1049)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1049
Thanx! Pedig még próbáltam is, csak a ,8-at is a végére tettem :-)))))
Előzmény: lavinaGOTU (1048)
lavinaGOTU Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1048
törlés :

scratch

Előzmény: MaugliEDC (1047)
MaugliEDC Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1047
Alakulok a FAQ-val. Két dolog nem jutott az eszembe, egyik, hogy hogyan kell törölni a lemezről.., a másik, hogy hogyan lehet megoldani, hogy egy file-t a lemezről ne oda töltsön be a rendszer, ahonnan kimentettem, hanem általam beállított helyre. Úgy emléxem, ilyet lehetett. Bár már ebben sem vagyok biztos.
Gaia Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1046
De en csak egy buta kozgazda vagyok am! :-) Valoszinuleg ezert tortenhetett :-)
Előzmény: Timna (1045)
Timna Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1045
gyerekek! nehogymá azt állíccsátok hogy egy szoftveres nem kapcsolja be a full logolást, bárhol is ircel :)))
Előzmény: Gaia (1043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!