Keresés

Részletes keresés

visine1 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15287

Szia!

Nagyon szépen köszönöm,hogy tudásom világos foltjait satirozgattad ESBE ügyben!Így mostmár megint képbe kerültem!:)

Előzmény: z-dem (15270)
Les Grossman Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15286

Arsenelupin olvtárs által linkelt esbék leírásában olvastam: "oxigén elnyelő adalék engedélyezett".
 Ilyenről tud valaki valamit, netán tapasztalat. Nyugdíjazhatnám a pufferem egy csonkját foglaló anódot?! :)

szin-s Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15285

Aha!

Így már más,majd holnap fölhívom őket.Polymix-et én is néztem de tényleg drágán postáznak.

Azért köszi mégegyszer.

A webgáznál meg nem írják ki mennyiért postáznak.

Les Grossman Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15284

Gratula szép munkának tűnik. A 2.képen a szivattyú után az egy rugós vcs?

Előzmény: nszethi (15269)
arsenelupin Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15283
Előzmény: szin-s (15263)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15282

Tavasszal sem működött ...:-)

Felhívtam Biatorbágyi központot, érdeklődtem, mondták pesti boltban van , de ha kell postázzák.

Bemondtam címet, telszámot , küldték.

Bocs ezt így korábban nem írtam, joggal gondolhattad, hogy vebáruházon keresztül vettem.

 

Közben eszembe jutott, hogy van mép a polymix is.

Ott is elég jő áron volt akkor, de sokért postáztaák volna, ha kp lett volna akkor előre kérték volna kifizetni. Lemész kifizeted kp, majd szólnak mikor mehetsz érte megint

Egyszerűbb volt a 2kör + DPD, és összességében olcsóbb is.

Érdekesség, hogy még így DPD vel is olcsóbb volt mint a környékünkön, ahol rendelni lehetett volna sokkal drábbábbé , későbbi érkezéssel..

 

Előzmény: szin-s (15280)
Sandor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15281
Előzmény: kormi07 (15267)
szin-s Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15280

Köszi,de sajna nem működik a webáruházuk.

Előzmény: joevagyok68 (15272)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15279

Ha meg annyira apró és sok van belőle, tedd egy bevásárlóközpontos táskába (teszkó) és tedd a begyújtás előtt a kazán közepébe, mejd arra tedd a tüzelőt.

Előzmény: p.csaba66 (15277)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15278

Én minden adag hamut lerostálok, és addig teszem vissza a kazánba a maradékot, amig semmi nem marad belőle. Nekem csak "isa por és hamu vogymuk" marad. ;-)

 

Vagyis minden begyújtáskor fél vödör kokszolódott félig elégett szén megy vissza.

Egyszer csak fenn akad és elég.

Előzmény: p.csaba66 (15277)
p.csaba66 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15277

Üdvözlet a fórumozóknak!

 

A hétvégén kezdtem el a fatüzelést szénnel lengyel dióval kiegészíteni. A gond az, hogy az égés során a kisebb széndarabok lehullanak a rácson a hamugyűjtő ládába, hiába próbálom a tüzifára helyezni.

Érdekelne, hogy ki hogyan oldja meg a következő problémát?

 

Sandor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15276

KÖSZIKE!!!!

 

még meg kell találnom a helyet, ahol tartanak ilyet, de legalább már tudom mit kell keressek.

azaz sikerült magam döntési helyzetbe holni :-)

 

Előzmény: kormi07 (15267)
true75 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15275

ismerősömnek is ez volt a szitu, új ház új tető új kandalló

első begyújtásnál kigyulladt a tetőszerkezet

ismerősöm ezt meglátva kimászott a kémény mellé, hogy amíg a tűzoltók kiérnek addig megpróbálja megfékezni a tüzet

karján másod-harmadfokú égési sérülés, pár hónap felépülés, nagyrészt új tetőt kellett építeni, minden úszott a vízben.....jahh és ezt a tél küszöbén illetve télen stb-stb

Előzmény: t.zsolti (15273)
323d Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15274

Köszi, megpróbálom kigyűjteni azokat akik ilyennel tüzelnek. Sajnos a neten nem igazán lehet fellelni rajzokat amik ilyen kazánok rajzait, vagy egyáltalán bármilyen kazánok rajzait tartalmazzák.

Előzmény: t.zsolti (15209)
t.zsolti Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15273

élő példa a szerelők hanyagságára ( amikor nem én csinálom )

szerelt kémény 10m magas 180-as,megrendeltem a gyártó ajánlotta a csapatot ,ok szereljétek,nem voltam ott  amikor beépült most nézem a kémény burkolata a tetőátvezetésnél hozzáér a cserépléchez ( mikor fog kigyulladni ? ) válasz a beszerelőtől :ott mér nem olyan meleg a kémény !!

ha én megküldöm a kazánt 500 fok a kilépő füstgáz ,ha méterenként veszít 10 fokot akkor is 400 odafent ( nem gyullad meg ? mennyi a 20 éve száradó fenyő gyull.hőfoka??)

-- gyulladás : kandallófűtés- a rács ki van támasztva a tetején egy darab fával hogy a készüléken jobban húzzon át a levegő ( nem ért a füstcsőhöz )1-2 év után meggyulladt, a lakásban volt is ijedelem.

Előzmény: visine1 (15266)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15272

2 kör kft Biatorbágy

Én tőlük vettem tavasszal kb 16000 volt + 1400 ft DPD , másnapra (de legkésőbb harmadnapra) itt volt.

De Pesten is van boltjuk, keress rá....

Előzmény: szin-s (15263)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15271

Szia! Itt nem az én rendszerem lemásolásáról van szó, mert ahány ház, annyi szokás ugye. Vannak elvek, ezeket nem tudják. Ezen nem segít az, hogy nekem hogy van kötve. Az elv a szakszeres bekötés (szerintem), ezt lehet módosítani, a helyi sajátosságokra aplikálni. De az kipróbált, a fizika törvényeinek és a biztonsági előírásoknak megfelelő módon megtervezett rendszer.

A vezérlés tekintetében meg gányolo olvtársé az otthoni DIY részbe tökéletes jó, azt is csak lehet javítgatni jobbítgatni, de műkszik és egyszerű mint a faék, logikus.

Módosító tényezők:

  • a fűtendő objektum elrendezése a maga valójában
  • hogyan akarsz vele fűteni (radiátor, padló, fal)
  • puffer elhelyezkedése
  • van-e HMV
  • van-e napkoli
  • van-e gázcirkó
  • mennyit szánsz a biztonsági berendezésekre, ami megint csak függ a rendszer felépítéséről.
  • milyen kazánod van, zárt vagy nyitott, mennyi pénzed van.

 

 

stb.....

Előzmény: kék1 (15264)
z-dem Creative Commons License 2010.11.30 0 0 15270

Sok múlik a tüzelő anyagon is, a vizes fától ne várj csodát ! Nekem július-augusztusi vágású fám van akác és celtisz 50-50% ban kb 1.5szer több fogy belőle mint a tavaji ugyan ilyen fából, sajna a tavajiból már nem túl sok van :( és inkább tartogatom a nagyon nagyon hidegekre. Talán kicsit több meleget is ki tudsz belőle venni ha vékonyabra hasítod.

Az ESBE-ről egyszer már leírtam de a kedvedért még egyszer a kazán előre menő ágát köti össze a visszatérővel, az előremenő melgvízből enged annyit a visszatérőbe, hogy azt mindíg egy bizonyos hőfok (általában 60") körül tartsa, tehát elvileg sok pl. 60"-os előremenő  víz helyett lessz  kevesebb 70-80"-os  vized. Ha a puffer visszatérője már meghaladja a 60"-ot akkor az ESBE lezárja az összekötő ágat és onnantól a kazán teljes előremenő melegvize a pufferba megy. Nem tudom miért nem vagyok gépész de itt a fórumon talán a legtöbben (én nem) a szakszeres bekötés alapján rakták össze a rendszerüket és ott a fűtésköri szivattyú a puffer előremenőjében van, valószínűleg addig nem is fog jól működni a rendszered amíg az a szivattyú a "helyére" nem kerül.

Még az elektronikával is lehet javítani a helyzeten, ha jól sejtem a kazánköri szivattyúd egy fixre beállított hőfokon kapcsol be és a pufferből visszatérő hidegebb víz gyorsan lehűti ezért ki-be kapcsolgat. Eddig nekem is így működött de ez nem valami jó megoldás "szerintem", ezért némi módosítást hajtottunk végre a vezérlő elektronikán, most már hőfok különbség alapján kapcsol az-az a szivattyú indul amint a kazán két három fokkal melegebb mint a puffer és leáll amikor a kazán lehül a puffer hőfokára. Tüzelőanyagtól függően 20-30C"ot tud emelni a pufferből jövő víz hőfokán és amíg rendesen ég a fa nem kapcsolgat ki-be.

Előzmény: visine1 (15259)
nszethi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15269

tök jó, kép sehol.

 

Pótolom.

 

 

 

 

 

Ez puffer hőmérő pakkja, és benne a hőfokkapcsoló.

 

 

Előzmény: nszethi (15268)
nszethi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15268

estét!

 

Hoztam pár képet. A puffer és a gázkazán már automatában működik, a vegyeskazánra most alakítom át a vezérlést, vagy új készül.

 

Szóval ezt sikerült szőni a régi csövezés átalakításával, plusz az új cuccok. A kazánról jövő két ferde 28-as nem én voltam, az eredeti. :-)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pufferbe csináltam egy belógó szondát a hőmérőknek, hőkapcsolónak. Egy 10-es rézcsövet alul lezártam, és beleforrasztottam egy 1/2 collos réz toldóba, majd még egy toldó, és egy BB-s hüvely, a tetején a légtelenítő.  Mivel ezt többet nem kell szétszedni, így kócolgatás helyett egyszerűen összeforrasztottam az egészet.

 

 

kormi07 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15267

Előzmény: kormi07 (15265)
visine1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15266

Köszönöm szépen a segítségedet!Szoktam olvasni a topikot,csak már annyi információ kavarog a fejembe,hogy nem mindent tud a fedélzetim feldolgozni!:)Itt olvastam a keverő szelepröl is,csak sajnos lebeszéltek róla.:(

Egyébként valamilyen szinten itt örülök az internet térhódításának,mert ennek és a ti segítségeteknek köszönhetően az ember sok hasznos információra tehet szert.Pl.:nekem is rossz a rendszerem,de ha nem olvasom a hozzászólásaidat(és a többiekét) fel sem merült volna bennem,hogy egy ilyen fűtésnek nem így kellene működnie.Lehet évekig el idétlenkedtem volna vele,mert a szerelő biztos nem mondta volna azt a munkájára,hogy nem jó.Szóval köszönet nektek.:)

Előzmény: Blue_Sky_007 (15262)
kormi07 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15265

Olyat vegyél, ami 200mmhosszú(500 fokosat, ne 400-ast), veszel hozzá ugyanekkora védőcsövet, átfúrod a füstcsövet 2 helyen szemben, átdugod rajta a védőcsövet, középre állítod, behegeszted.

 

A hőmérőt, ha akarod beleteszed, ha akarod nem(én csak ritkán mérek vele).

Előzmény: Sandor (15216)
kék1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15264

Ha szabad tanácsolnom vagy kérnem: írd le, pontosan hogyan vezérled a rendszered, milyen kazán, cső, csap, keringető, termosztát, puffer, tágulási stb. a javasolt, felteszed ide, megjegyzed a hsz. számát, akkor valamennyi új érdeklődő könnyen megtalálja.

Előzmény: Blue_Sky_007 (15262)
szin-s Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15263

Meg tudja valaki mondani mely webáruházban tudok Esbevtc511-et venni legjobb áron?

Vagy vele azonos értékű szelepet?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15262

Ez és a pufferes topik 2 éve másról sem szól, csak amit kérdeztél.

Csak olvasás kérdése az egész. Nem sérteni akarlak, de a kérdésedre annyiszor válaszoltunk már a havonta hetente betérőknek, hogy javaslom a keresőt és az olvasást. Vagy valamelyik ráérő kolléga majd újból leírja a tutit.

 

A 15222 -es hozzászolásnál van egy kép a linkben. Az az alap bekötés, nekem az van, az tuti 100%-ban kifogástalanul műkszik.

 

Az esbe a kazán töltésére szolgál, addig nem tölti a puffert, amíg nem éri el a kazán a 60 (vagy akárhány) fokot. Ettől nem fog kátrányosodni, és szépen fogja tölteni a puffert a 60+ annyival amennyit tud a kazánod. Nekem 60 fokos az esbe és 80 fokkal tölti a puffert.

Tényleg had ne írjam le 100 egyedszer, mert már sokszor le volt írva.

 

nekem bele megy 15-17 kiló fekete szén és 10 kiló fa (brikett, vagy por) és ezzel van 150 lliter HMV és 1000 liter kb 80 fokos puffer.

Előzmény: visine1 (15259)
inmi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15261

Egy 20 m2-es helyiségről van szó, hatalmas ablakkal. A szigetelés rossz, gerébtokos ablak (brr). A mellete lévő szoba folyamatosan fűtött, a folyosó fűtött, folyamatosan nyitva hagyom a szoba ajtaját, ami a folyosóra nyílik.

 

Azért nem rakok rá termoszelepet, mert  1) nőből vagyok, 2) annyit mond nekem a termoszelep, mint neked (ha nem vagy jogi, rendőrtiszti, stb. végzettségű), hogy sui generis törvényi tényállás:) Viszont a tanácsot köszönöm, a vízszerelőnek szólok majd, hogy pakoljon fel egyet-egyet a radiátorokra:)

 

Mindenkinek köszönöm az elhangzott tanácsokat.

Előzmény: joevagyok68 (15251)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15260
visine1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15259

Hmmm...Akkor felesleges lenne 2 szivattyu,ha egy az előre menőben lenne?Végülis most nekem mind a kettő a visszatérőben van...

Az Esbe neked hová van bekötve?Mármint a puffer elé?Hány fokra tudod felfűteni a rendszeredet és mennyi fával?

Általában én 20Kg Pini-Kay brikettet használok+mikor az leégett teszek rá fát rendesen.Mondjuk a fám az vagy 2-3 hónapos vágás,tehát vizes.

A lakásban neked mikor lesz meleg?Azt hittem az a jobb,ha először a radiátorokat fűti fel az ember.Mostmár nem értem az ESBE működését.Végülis az nem engedi át a vizet,amíg a puffert fel nem fűti az ember?!

Röviden ennyi kérdésem lenne :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (15253)
josi 93 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15258

Mostmár mind1. Majd ha a kövi rendszer épül,remélhetőleg már az én házamban, tudom hol nem kell vásárolni.... Feltéve hogy nem húzzák le addigra a rolót:)

Előzmény: Csaba110 (15256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!