Keresés

Részletes keresés

juditbaranya Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63608

Hehe ez aranyos , de nem tűnik túl nehéznek, engem az tuti jobban fog zavarni hogy kanyarodásnal melyik sávba kell kanyarodni . Persze igy elképzeli az ember és gondolom én hogy tudni fogom de az tuti hogy fele olyan sebességgel fogok vezetni mit itthon hogy legyen időm átgondolni hova is megyek. Pláne amíg meglesz a balkormányos autó, és azzal kell a másik oldalon közlekedni. Érdekes én meg hátranézve nem tudok tolatni mert szinte mindíg dobozos, zárt autóval közlekedtem. Hmm azért kivancsi leszek az első napokra lehet én inkabb csak az anyósülésről figyelek amíg megszokom mi van.  :-)  Gondolom ott jobban figyelnek a motorosokra mint itthon. Sok motoros közlekedik az utakon? Feltételezem nem mert esőben elég gáz a 2 kerék elég ha csak nedves az ut, vagy ez őket nem zavarja?

Előzmény: seci (63607)
seci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63607

Ilyen allat (http://stargate.inf.elte.hu/~seci/fun/roundabout.pdf) csak elvetve van, talan 2-3 egesz Angliaban.

A normalis korforgalom pont ugy mukodik, ahogy elkepzeled, csak itt kicsit normalisabban indexelnek (mar aki)

-seci

Előzmény: juditbaranya (63605)
Zlot Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63606

Pont most mentem be okmanyirodaba es jelentettem be ideiglenes kulfoldon tartozkodast. Az URES lakcimkartyam tovabbra is megmaradt, a szemelyim is, es kaptam egy bizonylatot arrol, hogy a lakcimvaltozast bejelentettem. Igy legkozelebb mar nem fogok parazni azon, hogy angol autoval jojjek-e haza. Gondolom ennyi eleg lesz a kozegnek :)

Előzmény: seci (63327)
juditbaranya Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63605

Aki a zöld részhez közelebb azaz a belső íven halad , és el szeretné hagyni a körforgalmat jobbra nagy ívben (ez olyan viccesen hangzik, Mo-on is van aki jobbra nagy ívben kanyarodikhehe ) annak elsőbbséget kell adnia a külső íven egyenesen tovább haladók számára? Mert nekem az tűnnek logikusnak, és ha igen akkor a dupla sávban a menetirányszerinti jobb oldalt kell használni , ugye? Mert különben át kellene vágni egy párhuzamosan közelekedő előtt.

Előzmény: apojani (63604)
apojani Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63604

+1

Körforgalom, melyik sáv…


Elsőre ijesztő :D
(A kép sokunk kedvencétől ;-) )

seci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63603

Csak hogy gyarapitsam a hozzaszolasok szamat :)

Mivel ugy 1999-ig nem volt KRESZ-vizsga (a gyakorlati vizsgan feltettek ket kerdest es passz) es a mai napig tanulovezetokent reszt vehetsz a forgalomban ugy, hogy meg nem vizsgaztal le elmeletbol (! - igen laza feltetelekkel raadasul) igy nem kell mindent elhinni, ami a highway code-ban es/vagy elmeleti vizsgaanyagban le van irva. Kulonos tekintettel az index nem-hasznalatara vonatkozoan, valamint a melyik-savot-is valasszuk egy korforgalomnal temakoroket. Magyaran a "neeeezd ma' mit csinal az a barom!" mindennapos felkialtas.

-seci

Előzmény: seci (63602)
seci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63602

Ha le akarsz vizsgazni, akkor toltsd le ezt http://stargate.inf.elte.hu/~seci/fun/AA.zip :) Jo regi, de az alapszabalyok nem valtoztak (sot, szerintem semmi sem, most tervezik egy par autopalyan felemelni 80mph-ra a max sebesseghatart, evvel kvazi torvenyesitve azt, amit mindenki csinal)

-seci

Előzmény: seci (63600)
seci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63601

Ja meg valami: amikor egy T-nel kifordulsz akkor gond, hogy melyik savot is valaszd :)

A megoldas: a jo oldalon (orszagnak megfelelo) levo kormannyal megaldott auto eseten mindig a sofor van az ut kozepen. Ez igaz mindenhol.

-seci

Előzmény: wiperarm (63597)
seci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63600

Nincs ilyen, marmint egyenrango keresztezodes, vagy korforgalom van (ott a bennlevonek van elonye), vagy fel van festve/tablazva a forditott-haromszog/duplacsikos-keresztbevonal. Ha megis volna (falubeli mini utak keresztezodese), akkor senkinek sincs elonye.

Ne hallgass Cam-ra, ellentetben velunk o NEM vizsgazott UK kreszbol :P

De itt van a teljes kresz, olvasgasd :) http://www.direct.gov.uk/en/TravelAndTransport/Highwaycode/index.htm

-seci

Előzmény: juditbaranya (63596)
seci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 63599

Ja, igy gazolsz keresztul a semmibol elobukkano gyereken, aki eppen atszlisszan mogotted bringaval. Ez itt nem vad-London, itt figyelnek az emberek egymasra, meg egymas gyerekeire :P Tudom, ott fenn eszakon mindenki megtanul szlalomozni az autok kozott, a hidegleles jon ram az az alatt a 2x15perc alatt amikor aknotekhoz megyunk.

-seci

Előzmény: wiperarm (63598)
wiperarm Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63598

 

tolatni tukorbol illik.. :)) 

Előzmény: seci (63595)
wiperarm Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63597

jobbkez szabaly van. 

de ha tudod, es nem teveszted szem elol melyik oldalon vagy, nem erhet meglepetes. 

Előzmény: juditbaranya (63596)
juditbaranya Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63596

Az egyenrangú utkereszteződéseknél mi a teendő, van jobbkézszabály, vagy 4 way?  Vasuti atjarónál ugyanaz van mint Mo-on?

Előzmény: seci (63595)
seci Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63595

Nekunk a kovetkezokkel voltak gondjaink

- tolatasnal a masik vallad folott kell hatranezni

- idonkent a sebvalto helyett az ablaktekerot markolassza az ember (foleg, amikor hatramenetbe akar kapcsolni)

Kb ennyi, maskulonben semmiben sem kulonbozik, akinek elsobbseget kell adni az gyakorlatilag a korforgalomban jon - jobbrol. Mindenhol mashol ugyis fel van festve, es logikus, nem ugy, mint otthon. Az jo gyakorlat, ha az ember az elejen rajta tartja a kezet a sebvalton.

-seci

Előzmény: hollandiaindianan (63594)
hollandiaindianan Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63594

seci: köszi az infot, az jo lenne ha nem kene megvallnom a magyar jogsitol mert otthon azzal furikaznek, itt meg meg nem merek autoba ulni, meg kess sincs a fenntartasara. btw nehez hozzaszokni a jobbkormanyos autohoz?

Előzmény: seci (63586)
wiperarm Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63593

szeptember camreload

Előzmény: seci (63590)
dressedinblack Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63592

Van itt valaki Readingbol?

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63591

Persze lehet, hogy csak rokonlelkek, es ezert hasznaljak mindketten azt a bizonyos szot a forum helyett...Hosszan tudnam sorolni a problemakat ezzel az esettel es az illeto viselkedesevel kapcsolatban, de egyreszt ugyis kimoderalnanak, masreszt annyira azert nem erdekel az egesz :)

Előzmény: wiperarm (63588)
seci Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63590

Mennyi idore tiltottak el a kozugyek gyakorlasatol?

-seci

Előzmény: wiperarm (63588)
apojani Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63589

Mondjuk így, hogy most említed…;-) ?
Elbizonytalanítottál ;-)
Bevallom meg sem fordult a fejemben, hogy két-három nicken teszi amit ….
Mert azért az teljesen más, ha Valaki "kényszerből" vesz fel "álruhát", mert nem kavarni akar ;-)
Ha -és amennyiben sejtésed valós-, akkor sose legyen nagyobb öröme :D
Azért a legalja az volt számomra, hogy még csak bele sem kötött, hanem csak azt kérdezte, hogy az ominozus hsz. rendben van-e :-( Még ezt sem volt képes vállalni.

 

Előzmény: Törölt nick (63587)
wiperarm Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63588

uhum. 

nekem is feltunt nemi hasonlosag.

Gerincless.

 

Előzmény: Törölt nick (63587)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63587

Mibol gondolod, hogy "kukkolo" volt? Nagyon is aktiv az illeto itt a "listan" (ha erted mire gondolok), csak persze mas neven.

Előzmény: apojani (63494)
seci Creative Commons License 2012.08.13 0 0 63586

Full license nem kell, eleg a provisional. Ahhoz meg nem kell megvalnod a magyar jogsidtol sem, igaz ez csak 2 evig ervenyes es utana ujra kell csinaltatnod (marmint a provisional license-t)

-seci

Előzmény: hollandiaindianan (63579)
wiperarm Creative Commons License 2012.08.12 0 0 63585

magyar jogsi nincs angol rendszerben.. 

ergo mit csinalnak vele cbt-n ? 

 

50ccm-es robesz ,..azt jol gondold meg napi ingazasra..

mert nem arra valo.  

(esetleg van egy elado friss MOT-os. felujitott Jog-om. .. Bristol <> London tavon biztos meghalna parszor. :D)  

 

 

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/index.htm

Előzmény: hollandiaindianan (63579)
le542 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 63584

Mento megy egy fekvo ferfihez, aki hirtelen felul, majd a kolcsonos dobbenet kozepette kijelenti:

- Hu, maga nagyon ronda!

Az orvosno lassan magahoz ter:

- Dehat maga reszeg!

Mire a reszeg:

- Lehet, de az holnapra elmulik.

Előzmény: Nincstöbbnick (63574)
ocso79 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 63583

Beugorhattal volna egy kv-ra lol

Előzmény: jwdo07 (63577)
le542 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 63582

Nem tendenciat irtam, hanem realitast.

Ok azok, akik nem mennek egyetemre, a nyelvet is csak az tanulja meg igazan, amelyik hivatalnoki allasba megy, a tobbi megmarad kereskedonek vagy haztartasbelinek. Telefonon egyre nehezebb lesz kommunikalni, lutriszeru, mennyit lehet erteni az illeto angolsagabol.

Előzmény: Virago_1000 (63510)
hollandiaindianan Creative Commons License 2012.08.12 0 0 63579

Sziasztok!

 

Biztos van köztetek aki szaki már ebben a témában mert hasonló cipőben járt.A helyzet a következő, rendelkezem B kategóriás jogsival, ugye Pesten ezzel lehet 50cc robogót vezetni, itt viszont ha jól tudom már nem engedélyezett, legalábbis bejegyzést h 50cc mopedet lehet e nem találtam. Autót nem akarok mert kvdrága a biztosítás, a vonat meg amivel járok melóba elég bizonytalan, Avonmouth környékén melózok, kéne egy megbízható gép aminek fenntartása stb nem drága, bringa van, de nem túl jó izzadtan beesni a munkahelyre...így esett  a választás egy robogóra.Szóval ha megcsinálom a CBT tesztet azzal 50cc-125ccs mocit is tudok vezetni, mondjuk egy 100ccs robogót?Illetve magyar josival egyáltalán kimehetek e a CBT vizsgára, vagy full GB license kell előbb és abba vésik bele?Így lenne logikus, csak gondoltam hátha nem kell 50 fontot perkálni.

 

Köszi

HI

apojani Creative Commons License 2012.08.12 0 0 63576

Pláne akkor ne, ha öt másodperc alatt cserél rajtad gumit :D

Előzmény: Nincstöbbnick (63574)
seci Creative Commons License 2012.08.11 0 0 63575

Latom mindenki nyaral. Egy kis nyelvlecke, a legjobbak benne a hiteles magyar forditasok!

Angol nyelvlecke

Angol gyorstalpaló, kifejezetten haladóknak.
- Ha kólát akarsz megrendelni, akkor mondd: GIMI E KÓK
- Ha kávét és süteményt akarsz, akkor: KOFÍ END DÓNAT
- Ha fáj valamid, akkor: FAK
- Ha az üzletben látsz valami nagyon drágát, akkor: FAK
- Ha valaki megtámad téged, akkor: FAK
- Ha látsz egy szép lányt az utcán, akkor: VATA FAK
- Ha valaki azt mondja neked, hogy: FAK,
erre megfelelő válasz: FAKJU TUU
- Ha elveszíted a dokumentumokat, akkor: ÁJ LOSZT MÁJ FAKING PÉJPERSZ
- Ha hálni akarsz valakivel, akkor: AJ UANA FAK WIT JÚ, avagy: HÁJ, KEN ÁJ FAK JÚ
- Ha keresel egy taxit, akkor: HAV TU GET A FAKING KAB
- Ha valami nem működik, akkor: FAK DET SIT
- Ha valaki idegesít téged, akkor: ÁRJÚ FAKIN WIT MI?
- Ha ez nem elég, akkor: VAT DA FAK JÚ WONT?
- Amikor egy öreg néni kér, hogy segítsd át az utca másik oldalára, akkor [zárójelben magyar fordítás]: ÁR JÚ FAKIN SZTJUPID BICS? [Persze! Természetesen!]
Ha almát vennél: GIMI E KILÓ FAKIN EJPLSZ, MADAFAKA [Kérek egy kilót abból a szép almából]
- Mikor kérik a jegyet ellenőrzésre: ÁR JÚ FAKING KRÉJZI ESZHÓL ?[természetesen, tessék, itt van!]
- Mikor egy dugóban állunk es vitatkozunk a közlekedésben részt vevő más személygépkocsivezetővel: VAN MÓR WÖRD END ÁJL GET JOR FAKIN ESZ AUT FROM DA KÁR END FAK AP HÍR JÚ NESZTI MADAFAKIN BICS [kérem, ne legyen ideges, mert ez nem segíthet a helyzeten]
- Amikor valami rossz történik: OU SIT, FAK FAK FAK FAK FAAAAAAAK! [azt a mindenit!]
- Amikor egy hajléktalan pénzt kér tőled: GET DA FAK AUT OF HÍR BIFÓR ÁJL KIK JÓ MADERFAKING SIT ASZ [bocsánat, de nincs apróm]

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!