Keresés

Részletes keresés

bogyó10 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 17583
  Szia ANA!Köszi a segítséget.Mégis meddig szedjem még a telvirant amikor 3 kúrán vagyok túl?Hallottam hogy akár egy évig is ajánlott.Szeretnék kisbabát és a gyogyszerszedés nem igazán jo.Olvastam egy uj gyógyszerről FAMVIR a neve tudsz valamit rola?Eseteleg egy jo nőgyógyászt tudna valaki ajánlani?Köszi
Előzmény: Törölt nick (17569)
maszat:) Creative Commons License 2006.10.08 0 0 17582

ha ez a mail címe,akkor megvan:docobgyn@yahoo.com

Köszi a tanácsot!!!:)

Előzmény: Mikolt (17581)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.08 0 0 17581

nem, nem vagyunk orvos gyakornokok, de ha ide leirod, akkor mindenki tud belole okulni, es Gabor is fog ra valaszolni. itt elobb kapsz valaszt, mint mailben.

 

amugy nemregiben leirta a cimet, szerintem keress ra a "ritkan nezem meg" szavakra, vagy a "nezem"-re.

Előzmény: maszat:) (17580)
maszat:) Creative Commons License 2006.10.08 0 0 17580
És a Mr.Spock-nak nincs privát elérhetősége?Mert az Én esetem elég összetett,bonyolult....szeretnék orvostól véleményt kérni.Vagy ti is orvos gyakornokok vagytok?
Előzmény: Mikolt (17579)
Mikolt Creative Commons License 2006.10.08 0 0 17579
barkitol, akinek a nevet a topicleirasban latod.
Előzmény: maszat:) (17578)
maszat:) Creative Commons License 2006.10.08 0 0 17578
Sziasztok!Lehet itt valakitől privibe tanácsot kérni?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17569

Amit tenned kell: az összes, altestetekkel érintkező cuccot kifőzni és egyidejűleg elkezdeni egy újabb telviran kúrát mindkettőtöknek. Nyugodtan követeld a nőgyógyászodtól, h írja fel, kötelessége (lenne) a párodnak is felírni a gyógyszert.

 

Nem vagyok orvos, csak érintett. A fentieket követtük anno (4 éve) és soha többet nem jött elő a herpesz.

Előzmény: bogyó10 (17567)
bogyó10 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17568

Esetleg te is orvos vagy?

Előzmény: Törölt nick (17566)
bogyó10 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17567
szia!Szomorú vagyok.Nem föztem ki és a páromat sem kezelték megkérdeztem a dokit azt mondták nemkell.Most mit tegyek nem is tudtok egy normális orvost ajánlani?
Előzmény: Törölt nick (17566)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17566

Szia!

 

Gábor az USA-ban él, itthon nem fogod tudni személyesen megkeresni.

 

Amikor a herpeszedet diagnosztizálták, kifőzted a fehérneműidet és a törülközőidet? Párod is kezelve lett? Ő is kifőzte a cuccait? Enélkül nem csoda, hogy visszafertőződsz, a herpesz vírus nem jön ki 40 fokon, mint a fűfolt a Persillel :-)

 

Ana

Előzmény: bogyó10 (17565)
bogyó10 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17565
 Üdvözlet!A segítségeteket szeretném kérni nagyon el vagyok keseredve.Lassan egy éve már hogy visszatérő genitalais herpesem van ami főleg lelkileg nagyon kikészít.Elöször rengeteg hólyag jött ki azt hittem belehalok nagyon fájt akkor Telvirant kaptam,majd még 2x szedtem kúra szerüen.Probálkoztam már homeopátiával,aloeval,propolisz kurával de átlag havonta kiujul ezen kívül van állandó folyásom is .Több nőgyógyásznál jártam de valahogy mindenki csak hímez hámoz.Elöre is nagyon köszönöm a válaszodat!Kedves Doktor Úr nem lehet önt személyesen is megkeresni?Üdvözlettel:Anett
kittyijjag Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17564
Kedves Mikolt és Gábor, köszönöm a válaszaitokat!
ribiz71 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 17563

Kedves Gábor!

Emlékeztetőül idemásoltam alulra az előző levelem a válaszoddal. Máris megnyugtattál, köszönöm, de még maradt kérdésem :-)

 

Az sem jelezheti a koraszülés kockázatát, hogy most a 26. héten nem csak a külső méhszáj van nyitva, hanem a méhnyak külső 2/3-ában, úgy fogalmazott, hogy lötyög az ujja?

A 17. héten vizsgált meg ezelőtt utóljára, akkor azt mondta, hogy ujjkúpnyi a külső méhszáj, de ez gyakorlatilag zártnak tekinthető, lévén, hogy már szültem.

 

Te milyen gyakran néznéd meg? 3 hét múlva hívott vissza.

Az is aggaszt, hogy mindig fájni szokott, amikor megvizsgál kézzel, állítólag azért nem találja, mert hátul van a méhszáj. Most különösen nagyon fájt. Ez normális?

 

A manuális vizsgálattal nem fordulhat elő, hogy tovább rontja a méhszáj/méhnyak állapotát? Létezik egyéb módszer a méhszáj állapotának vizsgálatára? Ultrahang vagy egyéb...

 

Egyértelműen túlaggódom?

 

Köszönöm

 

" " 26 hetes terhes vagyok.

(Ez a 2. terhességem, az elsőt 38,5 hétre szültem, semmi problémám nem volt.)
A mai vizsgálaton az orvos azt mondta, hogy a külső méhszáj nyitva van, a méhnyak kb 1/3 része zárt csak és a belső méhszáj is zárva van. Nagyon megijesztett.
A kérdésemre, hogy feküdnöm kell-e ill. írassam ki magam, azt válaszolta, hogy egyelőre elég, ha többet pihenek, s visszaveszek az eddigi aktivitásomból. (Irodai, ülő munkát végzek...)
Megjegyzem, eddig is pihentem, mert habár keményedéseim nem voltak egyáltalán, de nagyon fáradékony vagyok és fáj a derekam.
Napi 2X1 Magne B6-ot javasolt.

Mi a véleményed, mennyire aggasztó a helyzet? Elég ennyi óvintézkedés?
Mennyi esélye van, hogy megáll a folyamat és normál időben indul be a szülés?
A sok ülés árthat?

1. Egyaltalan nem aggaszto.
2. Boven eleg. En is hajszalpontosan ugyanezt mondtam volna mint az orvosod.
3. Nincs "folyamat"-rol szo. A kulso mehszaj masodik (tobbedik) terhesseg eseten
nagyon gyakran nyitva van ebben a stadiumban. A lenyeg a belso mehszaj.
4. Az ules nem art.

Mindenestre kerulj el mindenfele olyan megeroltetest, amitol megfeszul a hasfalad.
Szex gumival (nem azert hogy megelozze a terhesseget (:-)).

Gabor " "

Mr Spock Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17562
Kedves Mindenki,

Most neztem, es megdobbenve konstataltam, hogy tobb mint 5 eve nyitottam ki ezt a topikot. Nem semmi......... Kar hogy nem jutott eszembe Augusztus 15.-en (akkor volt pont 5 eve), unnepelhettunk volna (:-).

Gabor
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17561
Kedves notte,

kerdeztem mar toled, koszonom a valaszt. 34 ev, 1 terhesseg nagyon korai vetelessel ( vagy nem is volt, bar az orvos, aki megvizsgalt azt mondta, hogy igen es volt + teszt).
Nehany kerdesem lenne ismet:
1. ha a hormonszint teljesen rendben van, csak a prolaktin iciripicirit magasabb, lehet-e kiujult endometriozisom vagy valami hasonlo?
2. mondjuk éveken ( 6-7 ev )keresztül folyamatosan csak kicsivel magasabb prolaktin-szint okozhatja-e a nem teherbeesést?


1. A kettonek nincs kozvetlen koze egymashoz.
2. Igen, okozhatja.

Es egy abszolut csak elmeleti felvetes:
Az ugye igaz ( en is megfigyeltem mar, nagyon erdekes ), hogy egyutt dolgozo nok, sokat egyutt levo baratnok szinte egyszerre menstrualnak, tehat a hormonhaztartasuk egymasra hangolodik. Akkor nem lehetne-e egy nagyon rendezetlen hormonhaztartasu not osszehozni par olyan novel, akiknek nagyon rendben van minden es akkor ennek a logikajan hatnanak ra?


Ez tudomanyosan nincs bizonyitva. Probald ki ha tudod (:-).

Gabor
-----------------------
Kedves Mirapanni,

Egy hete szültem császármetszéssel. A hasam nagy is, meg "lóg" is igen nagyon... A kérdésem, hogy ajánlatos-e hasfogó (hasszorító) használata? (A seben nem, csak felette)

Amit Mikolt ir az igaz. Ennek ellenere, ha kepes vagy figyelni arra (amit Mikolt irt) akkor
megengedheto. Ajanlatos? Alapjaban mindegy, mert a nagy has ugyis vissza fog menni
valamennyit, es neked csak 8-10 het utan szabad elkezdeni tornaszni ami megerositi a hasizmot,
a felesleges zsirt lefogyasztja, es ez az igazi metodus ami eredmenyhez vezet.

Gabor
---------------------
Kedves tündérvölgy,

Érdekelne hogy Magyarországn végeznek-e megelőző jellegű(emlő- vagy petefészek eltávolító) műtéteket olyankor, ha BRCA mutációt találnak a vizsgálatot követően.

Olvastam, hogy külföldön már sokan élnek ezzel a lehetőséggel.


Nem tudom, USA-ban elek 33 eve.

Gabor
------------------------
Kedves kittyijjag,

34 éves vagyok, 3 terhesség, 2 gyerek (4 és 6 évesek), különösebb nőgyógyászati előzményem nincs. 3 ciklussal ezelőtt kezdtem használni a Nuvaringet, semmi problémám nem volt vele eddig. Szept. 20-án műtéti úton eltávolították a pajzsmirigyem bal lebenyét, mert erősen túlműködött, és meg volt nagyobbodva. 28-án következett az új Nuvaring. Utólag már tudom, h 30-a óta a tipikus menstruáció előtti fejgörccsel küszködtem, akkor a műtétnek tulajdonítottam a dolgot. És ma, okt. 6-án úgy tűnik, megjött a menstruációm. Lehetséges, h a pajzsmirigyhormonok vagy a műtét okozzák? És vajon mennyire véd most a gyűrű?

A pajzsmirigy egy reszenek az eltavolitasa visszahat a hypophisisre, hypothalamusra, ami szinten
termeli a noi hormonokat iranyito hormonokat. Igy egy idoleges kavarodas bizony fellephet.
Folytasd a Nuvaring hasznalatat mintha mi sem tortent volna (ne probald beallitani ahhoz hogy
most verzel). Hasznalj valami mast, mert nem lehet tudni hogy most mennyire hatekony, amig vissza nem all a ciklusod. Es ha esetleg az operalo orvos nem tudja hogy hasznalsz Nuvaring-et,
mindenkeppen azonnal ertesitsd, es kerdezd meg hogy ez rendben van-e szerinte.

Gabor
---------------------
Kedves ribiz71,

26 hetes terhes vagyok.

(Ez a 2. terhességem, az elsőt 38,5 hétre szültem, semmi problémám nem volt.)
A mai vizsgálaton az orvos azt mondta, hogy a külső méhszáj nyitva van, a méhnyak kb 1/3 része zárt csak és a belső méhszáj is zárva van. Nagyon megijesztett.
A kérdésemre, hogy feküdnöm kell-e ill. írassam ki magam, azt válaszolta, hogy egyelőre elég, ha többet pihenek, s visszaveszek az eddigi aktivitásomból. (Irodai, ülő munkát végzek...)
Megjegyzem, eddig is pihentem, mert habár keményedéseim nem voltak egyáltalán, de nagyon fáradékony vagyok és fáj a derekam.
Napi 2X1 Magne B6-ot javasolt.

Mi a véleményed, mennyire aggasztó a helyzet? Elég ennyi óvintézkedés?
Mennyi esélye van, hogy megáll a folyamat és normál időben indul be a szülés?
A sok ülés árthat?


1. Egyaltalan nem aggaszto.
2. Boven eleg. En is hajszalpontosan ugyanezt mondtam volna mint az orvosod.
3. Nincs "folyamat"-rol szo. A kulso mehszaj masodik (tobbedik) terhesseg eseten
nagyon gyakran nyitva van ebben a stadiumban. A lenyeg a belso mehszaj.
4. Az ules nem art.

Mindenestre kerulj el mindenfele olyan megeroltetest, amitol megfeszul a hasfalad.
Szex gumival (nem azert hogy megelozze a terhesseget (:-)).

Gabor
ribiz71 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17560

Kedves Gábor!

 

26 hetes terhes vagyok.

(Ez a 2. terhességem, az elsőt 38,5 hétre szültem, semmi problémám nem volt.)

A mai vizsgálaton az orvos azt mondta, hogy a külső méhszáj nyitva van, a méhnyak kb 1/3 része zárt csak és a belső méhszáj is zárva van. Nagyon megijesztett.

A kérdésemre, hogy feküdnöm kell-e ill. írassam ki magam, azt válaszolta, hogy egyelőre elég, ha többet pihenek, s visszaveszek az eddigi aktivitásomból. (Irodai, ülő munkát végzek...)

 

Megjegyzem, eddig is pihentem, mert habár keményedéseim nem voltak egyáltalán, de nagyon fáradékony vagyok és fáj a derekam.

 

Napi 2X1 Magne B6-ot javasolt.

 

Mi a véleményed, mennyire aggasztó a helyzet? Elég ennyi óvintézkedés?

Mennyi esélye van, hogy  megáll a folyamat és normál időben indul be a szülés?

A sok ülés árthat?

 

Válaszodat előre is köszönöm

  

Mikolt Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17559
egy ilyen rendkivuli dolog feltetlenul kepes megkeverni a ciklusodat. en a helyedben kivarnam a kovetkezo honapot is, addig kiegeszito vedekezes, es ha megint lesz gubanc, akkor hivd fel a nogyogyaszodat.
Előzmény: kittyijjag (17558)
kittyijjag Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17558

Kedves Gábor és segítők!

 

 

34 éves vagyok, 3 terhesség, 2 gyerek (4 és 6 évesek), különösebb nőgyógyászati előzményem nincs. 3 ciklussal ezelőtt kezdtem használni a Nuvaringet, semmi problémám nem volt vele eddig. Szept. 20-án műtéti úton eltávolították a pajzsmirigyem bal lebenyét, mert erősen túlműködött, és meg volt nagyobbodva. 28-án következett az új Nuvaring. Utólag már tudom, h 30-a óta a tipikus menstruáció előtti fejgörccsel küszködtem, akkor a műtétnek tulajdonítottam a dolgot. És ma, okt. 6-án úgy tűnik, megjött a menstruációm. Lehetséges, h a pajzsmirigyhormonok vagy a műtét okozzák? És vajon mennyire véd most a gyűrű? Válaszotokat előre is köszönöm.

tündérvölgy Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17557

Érdekelne hogy Magyarországn végeznek-e megelőző jellegű(emlő- vagy petefészek eltávolító) műtéteket olyankor, ha BRCA mutációt találnak a vizsgálatot követően.

Olvastam, hogy külföldön már sokan élnek ezzel a lehetőséggel.

 

Köszönöm válaszukat!

Mikolt Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17556
nem, mert olyan mozdulatokra is hajlamosit, amit amugy nem kene megtenned.
Előzmény: Mirapanni (17555)
Mirapanni Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17555

Kedves Szakértők!

Egy hete szültem császármetszéssel. A hasam nagy is, meg "lóg" is igen nagyon... A kérdésem, hogy ajánlatos-e hasfogó (hasszorító) használata? (A seben nem, csak felette) Előre is köszönet a válaszért.

Mikolt Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17554

1. nem tudni ennyibol

2. igen

3. teljesen teves es nem is igaz. abszolut butasag.

Előzmény: notte34 (17553)
notte34 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17553

Szia Gabor,

 

kerdeztem mar toled, koszonom a valaszt. 34 ev, 1 terhesseg nagyon korai vetelessel ( vagy nem is volt, bar az orvos, aki megvizsgalt azt mondta, hogy igen es volt + teszt).

 

Nehany kerdesem lenne ismet:

1. ha a hormonszint teljesen rendben van, csak a prolaktin iciripicirit magasabb, lehet-e kiujult endometriozisom vagy valami hasonlo?

2. mondjuk éveken ( 6-7 ev )keresztül folyamatosan csak kicsivel magasabb prolaktin-szint okozhatja-e a nem teherbeesést?

 

Es egy abszolut csak elmeleti felvetes:

 

Az ugye igaz ( en is megfigyeltem mar, nagyon erdekes ), hogy egyutt dolgozo nok, sokat egyutt levo baratnok szinte egyszerre menstrualnak, tehat a hormonhaztartasuk egymasra hangolodik. Akkor nem lehetne-e egy nagyon rendezetlen hormonhaztartasu not osszehozni par olyan novel, akiknek nagyon rendben van minden es akkor ennek a logikajan hatnanak ra?

 

Koszi :

Notte

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.06 0 0 17552
(Bböbe, nézz át a beszélgetősbe)
Előzmény: Törölt nick (17550)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.05 0 0 17551
Kedves Bböbe,

Lenne egy nagyon fura, tulajdonképpen nem is nőgyógyászati kérdésem. Nyugodtan passzolhatsz is persze :)

Kb. 10 éve állandóan fáj a derekam, a hátam. Ez most nem nyavajgás, hanem tényleg állandóan ott van a háttérben, akár állok, akár fekszem, akár pihizek, akár túrázok, mindig...

Most vagyok 36 hetes terhes, és kb. 2-3 napja tudatosult bennem, hogy NEM FÁJ. Egyszerűen eltűnt:)
Nyilván ez összefüggésben van a gerincoszlop terhelésének megváltozásával, de vajon hogyan? Elő tudom ezt idézni majd később valahogy?


Miert akarnad eloidezni?
De inkabb passzolok. Ha valamit, kronikus hatfajast nem lehet tavolrol kezelni (tanacsot adni).

Gabor
---------------------
Kedves ANA,

Legyszives irjal nekem egy emailt, valaszolni szeretnek.
(docobgyn@yahoo.com)

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.10.05 0 0 17549
errol a temarol nem sokat tudok, szoba sem kerult nalam a gatvedelem. esetleg kerdezd meg Cserget, hogy mit mond errol, pontosan hogy kell es mivel. rendszeresen olvassa ezt a topicot, tehat amikor itt latod ezt a kerdest Cserge, menjel mar at a valasszal a beszelgetosbe pls.
Előzmény: Trichterwinde (17548)
Trichterwinde Creative Commons License 2006.10.05 0 0 17548

szia MIkolt!

 

És ez melyik fajta masszázsolaj? esetleg minden este kellene kicsit kenegetni, erősíteni? (beszélgetősbe leírtam h nekem is hasonló a problémám).

Előzmény: Mikolt (17542)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 17547

Szia!

 

Könnyen lehet, hogy rossz a tartásod, esetleg gerincferdülésed van és ezt a pocakod miatti súlypont-változás átmenetileg korrigálja. Bár a berögzült rossz tartás elhagyásakor általában a fájdaolm nem csökkenni szokott (sőőőt...), de örüljünk, hogy Nálad csökkent.

Tudatosan kell törekedned rá, hogy szülés után is így tartsd magad. Ezt úgy tudod elérni, hogy tanulmányozod a rólad készült terhes és nem terhes fényképeket és keresed, hogy m változott meg a tartásodban. Szándékosan lefényképeztetni magad nem érdemes, mert az nem természetes, a tartásod sem lenne az rajta.

 

(Azért egy évek óta tartó hátfájást rég ki kellett volna vizsgáltatni, akár porckorongsérv is lehetett volna, amit egy terhesség végképp összeroppant.)

Előzmény: Törölt nick (17546)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17545
Kedves daMiTa,

milyen lehetoseg van arra, hogy egy kezdodo gyulladast megelozzek? erzem, hogy valami nincs rendben, csak 2 het mulva leszek az usaban megint (lengyelorszagban vagyok), vajon a patikaban kaphatok valamit ra?

Milyen gyulladast?
Ha akarmilyen bakterialis gyulladasrol beszelsz, akkor antibiotikumot kell szedni.
Valamilyen szeles-spektrumut.
Nem hiszem hogy akarhol is lehet recept nelkul kapni.

nem, egeszen pontosan huvelygyulladasra gondoltam:-)

Mikotnak irtad:
Ja...az mas....akkor probalj eloszor valami elesztogomba elleni kremet, azt lehet recept nelkul kapni sok helyen. Ha nem javul, orvoshoz kell menni receptes gyogyszerert.

Es amit Mikolt irt (lehet kombinalni a kettot).

Gabor
----------------------
Kedves marieta,

33 éves vagyok, a második gyermekemmel 24 hetes terhes. A 6 éves fiam lázzal járó virusos gyomorfertőtést kapott én ápolom itthon.

Kérdésem : az állapotomra tekintettel jelenthet-e ez veszélyt rám, vagy a magzatra nézve?Ha elkapom tőle, kell-e aggódnom a baba egészsége miatt?


Valoszinuleg nem kell aggodnod, de ezt biztosan nem lehet tudni. Azert jo lenne diagnosztizalni
hogy mi baja van a fiadnak. Ha orvos latta mar es azt mondta amit te irtal, es tudta hogy terhes
vagy, akkor nem kell aggodnod. Ha csak szolozol otthon anelkul hogy tudnad hogy igazan mirol van szo, akkor nem helyesen cselekszel.

Es amit Mikolt irt.

Gabor
-----------------------
Kedves Vivikis,

31 éves vagyok, első babámat várom, 24 hetes vagyok ( az előzővel 12 hetesen elvetéltem ).
A babával semmi gond nincs, velem apróbb kellemetlenségek ( fáradság, itt fáj, ott fáj ).
Viszont van egy dolog, ami nagyon zavar, állandóan kirepedezem a hüvely, gát, végbélnyílás tájékán. Hüvelytisztaság rendben, kenetet is vettek, semmi fertőzés, ilyesmi.
Főleg szex után ( egyébként szex alatt egyáltalán nem fáj semmi ), pedig nedvesedem, sőt talán túlzottan is nedvesedem. És ha nehezebben tudok kakilni, akkor is hajszálvékony kis repedések keletkeznek a bőrön, a wc papíron veszem észre a gombostüfejnyi vérzéseket.
Körömvirág krémmel kenegtem, pár nap alatt begyógyulnak.
Ez is a terhesség velejárója (vérbőség, érzékenység) el fog múlni, vagy más a gond?


Talan aranyerrol van szo. Az a legvaloszinubb. Szolj az orvosodnak hogy nezze meg.
(gondolom azert irtad hogy " hüvely, gát, végbélnyílás" mert nem tudod pontosan hol verzik).

Gabor
-------------------
Kedves Encicske,

Ne haragudjatok ha zavarok de egy kérdésem lenne ami elég sürgős.

19 hetes terhes vagyok az orvosom 13 hetesen talált egy méhnyak polipot amit akkor a nagy vetélési kockázat miatt nem vett le. ííísajnos ez a polip mára már elég jól megnőtt, így helyileg nem tudta levenni. Holnap be kell feküdnöm és pénteken leveszik. Amiatt aggódom, hogy a terhesség további menetében nem fog e gondot okozni, esetleg a baba nincs e veszélybe, egy ilyen beavatkozás miatt?


A polip akarmilyen melyrol is johet, teljesen biztos hogy nem lehet kiszedni 13 hetes terhesen.
De a zomet, a "nagyobb darabjat" siman le lehet csippenteni nulla veszellyel a terhessegre.
Ha visszanő kesobb (miutan megvan a gyerek), lehet hogy megint kell majd csinalni.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.10.04 0 0 17544

nem te kerdezted ugyanezt egy honapja a Gabi Mami Klubon? mert ott bizony megvalaszoltak neked, hogy nincs hatassal a terhessegedre.

 

amugy minden mutet elott az orvosod koteles tajekoztatni a beavatkozas varhato kockazatarol, meneterol, hogy mi fog tortenni elotte es mi utana. ez nem tortent meg?

Előzmény: Encicske (17543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!